Bibliyoraf'ın 2022 Yılında En Çok Okunan Yazıları

Bibliyoraf’ın 2022 Yılında En Çok Okunan Yazıları

Ocak ayını bitirmemizle birlikte Bibliyoraf, üçüncü yılını da doldurmuş oldu. Biz de bu yüzden sizlerle 2022 yılında en çok okunan yazılarımızı derlemek istedik. Daha önce de yaptığımız gibi listeyi tüm zamanlar ve yalnızca 2022’de yayımlanan yazılar olarak ikiye ayırdık. İyi okumalar!

Tüm Zamanların En Çok Okunan 5 Yazısı

1. Rick Riordan Evreni ve Okuma Rehberi – Nisa Sümertekin

Nisa Sümertekin tarafından hazırlanan bu yazıda sizler için uzaktan bakıldığında oldukça kafa karıştırıcı görünen bu evrene oldukça açıklayıcı bir rehber hazırlamaya çalışmıştık. Görünen o ki başarılı olmuşuz, çünkü bu yazı geçtiğimiz yılın da en çok okunan yazısıydı. Görünen o ki; ekibimizi tek çatı altında toplayan Rick Riordan evreni, okurlarımızı da bizim çatımızın altında topluyor.

2. Yeni Başlayanlar İçin: Klasikler – Dilruba Kaplan

Dilruba Kaplan tarafından yazılan bu yazı hem yayımladığımız ilk okuma rehberi hem de “Yeni Başlayanlar İçin” serimizin ilk yazısıydı. Bu yazı dizisindeki amacımız ise belirli bi türü ya da başlığı -mesela mitoloji- okumak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen okurlarımıza bir başlangıç rehberi oluşturmak.

3. Mitoloji Severlerin Kitaplığında Olması Gereken 9 Kitap! – Pınar Görcelioğlu

Bu yazı son zamanlarda “mitoloji dosyaları” kategorisinde en çok okunan yazı haline geldi. Pınar Görcelioğlu’nun yazdığı bu yazıda sizin için mitoloji okumayı seven bir okurun kitaplığında bulunması gereken dokuz kitabı derlemiştik. Mitoloji konulu diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

4. Mitoloji 101: Yeni Başlayanlar İçin Mitoloji Rehberi – Nisa Sümertekin

Sitemizde yayımlanan ilk mitoloji yazılarından biri olan bu rehber, iki yazıdan oluşuyor. İlk yazı, mitoloji okumaya başlamak isteyenlere zengin ve çeşitli kaynak önerileri sunuyor. Mitoloji 102: Yeni Başlayanlar İçin Mitolojik Kurgular isimli ikinci yazı ise bu mitolojileri temele alarak kurgulanmış middle grade kitapları derliyor.

5. Gölge Avcıları Evreni Okuma Rehberi – Ezgi Su Güçlü

Yayın Koordinatörümüz Ezgi Su Güçlü tarafından yazılan bu yazı Cassandra Clare’in 20+ kitaplık evrenine girmek için bulunmaz bir fırsat. Hem bu evrene dahil olan serileri anlattığımız hem de sizler için birden fazla okuma sırası hazırladığımız bu yazı, kesinlikle gördüğü ilgiyi hak ediyor. Bu tarzdaki okuma rehberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

2022’de Yayımlanan Yazılar Arasında En Çok Tıklanan Yazılar

1. Paralel Evrende Nova Norda Okuma Rehberi – Selin Çolak

Nova Norda’nın nisan ayında çıkan Paralel Evrende Dünya Tarihi isimli albümüne atıf yaptığımız bu yazıya, “Nova Norda bir yazar olsaydı hangi kitapları yazardı?” sorusundan yola çıktık. Yazıdaki kitapları seçerken de tabii ki Nova Norda’nın şarkılarından ilham aldık. Siz de Nova Norda dinlemeyi seviyorsanız, bu yazıda yer alan kitaplara göz atmalısınız!

2. Acı, Gözyaşı ve Kalp Kırıklığı: Colleen Hoover Okuma Rehberi – Selin Çolak

Bu yazı yayın yönetmenimiz Selin Çolak tarafından geçtiğimiz yılki Sevgililer Günü kapsamında yayımlandı. Son dönemlerin popüler yazarı Colleen Hoover okumaya nereden başlayacağını bilemeyenlere ilaç gibi gelen bu yazı yayımlandığı günden beri çok tıklanıyor. Yazarın dilimize çevrilen kitaplarını da derlediğimiz bu yazı sitemizin köşe taşı içeriklerinden biri.

3. Dahi Yazar Brandon Sanderson’ın Kozmer Evrenine Giriş Rehberi – Güler Koçak

Epik fantastiğin son dönemdeki en sevilen ve adından en çok konuşturan Brandon Sanderson’a hangi kitabından başlamalıyız? Yazarın neredeyse bütün kitaplarını tek bir çatı altında birleştiren Kozmer Evreni nedir? Güler Koçak tarafından yazılan Brandon Sanderson okuma rehberinde bu gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

bibliyoraf

4.Tolkien ve Orta Dünya Okuma Rehberi – Murat Çepni

Orta Dünya’nın yaratıcısı J.R.R. Tolkien’in eserlerini okumak yaşadığı yıllarda herhangi bir sorun teşkil etmese de, kitaplarının çoğu vefatından sonra çıktığı için okuma sırası okurları uzun yıllar zorlamaya devam etti. Biz de sizler için bu yazımızda herkesin kafasını karıştıran bu konuyu açıklığa getirmek için bir okuma rehberi hazırladık.

5. Rory Gilmore’un Sevdiği ve Önerdiği Kitaplar – Dilruba Kaplan

Gilmore Girls, bitmesinden on yılı aşkın süre geçmesine rağmen etkisini hala kaybetmemiş bir dizi. Kurucumuz Dilruba Kaplan da bu ikonik dizinin ikonik ana karakteri Rory Gilmore’un okuma listesinde yer alan kitapları sizin için derledi. Biz kitap severlerin favori karakterlerinden biri olan Rory’nin düşüncelerinin içerisine girmeye hazır mısınız?

Yazıyı siz okurlarımıza teşekkür ederek bitirmek istiyoruz. Bibliyoraf’ın her ekibinin 2023 yılında da ilk günkü heyecanla çalışmasının en büyük sebebi sizsiniz. Bize gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.

Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ve lakin. Ama ancak ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ve lakin. Ama ancak ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ve lakin. Ama ancak ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ve lakin. Ama ancak ya da veya.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.