Ekibimiz

ekibimiz
Dilruba Kaplan
Kurucu

Kendi blogum da dahil olmak üzere farklı platformlarda kitap yorumları ve yazılar yazdım. Çeşitli sitelerde ve kuruluşlarda sosyal medya sorumlusu olarak görev aldım. Şimdi de Bibliyoraf’ta yönetici olarak yer alıyorum.

InstagramLinkedIn
Selin Çolak
Yayın Yönetmeni

Daha önce editör ve yazar olarak dört yıl boyunca iki farklı sitede çalıştım. Bunun yanında aynı süreçte kendi kitap blogumu da yönettim. Şimdi ise Bibliyoraf'ta yayın yönetmenliği, yazarlık ve içerik editörlüğü yapmaktayım.

BlogLinkedIn
Aydan Yalçın
Editör

Yaklaşık beş-altı yıldır kitap bloggerlığı yapıyorum. Bu süreç içerisinde çeşitli yayınevlerinde de lektörlük yaptım. Pandemi nedeniyle evde olduğumuz günlerde ise freelance editörlük ve çevirmenlik yapmaya başladım. 

TwitterInstagram
Aylin Efe
Editör

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü son sınıf öğrencisiyim. Uzun süredir aktif olmasam da altı yıl boyunca Instagram üzerinden kitap yorumladım. Şimdi ise Bibliyoraf ekibinde editör olarak yer almaktayım.

Goodreads
Ekin Su Bağardı
Editör

Psikolojik danışmanlık öğrencisiyim. Yaklaşık altı yıldır kitap okuyor ve yorumluyorum. Çok uzun bir aradan sonra, sosyal medyada içerik ve sitede yazı editörü olarak Bibliyoraf'ta görev almaya başladım.

InstagramInstagram
Kader Arslan
Proje Sorumlusu

Üç yıldır da Instagram üzerinden yorumlarımı paylaşıyorum. Çevre Mühendisliği bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda bölüm kulübünde dört yıldır aktif olarak görev alıyorum.

Instagram
Gizem Bulut
Proje Sorumlusu

Çocuk edebiyatı ve fantastik edebiyat üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Ayrıca fantastik edebiyat, mitoloji, yaratıcılık ve koçluk üzerine içerik ürettiğim Fantastik Mottolar adlı bir podcast kanalım bulunmaktadır.

InstagramSpotify
Hande Kurtuluş
Podcast Sorumlusu

İngiliz dili ve edebiyatı bölümü mezunuyum. Uzun zamandır serbest olarak çevirmenlik ve editörlük yapıyorum. Bibliyoraf ekibinde Podcast Koordinatörü olarak katıldım ve yeni bir yola adım atacağım için çok heyecanlıyım!

Instagram
Esma Mina Yıldız
Çeviri Yazı Sorumlusu

19 yaşındayım ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Kimya Bölümü öğrencisiyim. Kitap okumadığım zamanlarda bölümümle alakalı ilginç bulduğum makaleleri çeviriyorum. Kitap severlerin buluştuğu bu ekipte olduğum için çok heyecanlıyım.

Instagram
Sude Süne
Çeviri Yazı Sorumlusu

Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okuyorum. Küçüklüğümden beri de kitaplara ilgi duyuyorum. Yeni diller keşfetmeye de bayılıyorum. Bibliyoraf'ın çeviri ekibinin bir parçası olduğum için çok mutluyum!

Instagram
Pınar Görcelioğu
Yazar

Çocukluğumdan beri defterlere, bloglara, sitelere, fanzinlere en çok da kendi kendime yazdım, şimdi de Bibliyoraf'ta yazıyorum ve kendimi biraz evimde hissediyorum. Beni yalnız bırakmayan ve anlattıklarımı dinleyen herkese teşekkürler!

Instagram
Beyza Bircan
Yazar

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü son sınıf öğrencisiyim. Uzun süredir kitap yorumlarımı paylaştığım bir blog hesabım ve Youtube kanalım var. Şimdi de bu güzel ekiple birlikte Bibliyoraf’ta yazar olarak yer alıyorum.

Instagram
Nazlı Sağlam
Yazar

Türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim. Kitaplar hakkında konuşmaya ve yazmaya olan ilgim ve isteğim, Bibliyoraf ekibine yazar olarak katılmamı sağladı. Sitede yazdığım ve ekibin bir parçası olabildiğim için mutluyum.

Instagram
Öykü Sena Ömeroğlu
Yazar

Çocukluğumdan beri ne kadar okuduysam o kadar da yazmak istedim. Yıllarca kendi blogumda kitap yorumları paylaştım. Amatör dergilerde yazdım, gönüllü ekiplerde çalıştım. Şimdi de Bibliyoraf ekibinin gururlu bir üyesiyim.

Elif İdil Adalı
Yazar

Kendimi bildim bileli okumaya ve yazmaya büyük bir ilgim var. Yaklaşık 3 yıldır okuduklarımı ve yazdıklarımı paylaştığım bir Instagram hesabım var. Ayrıca Medium'da blog yazıları yazıyorum. Şimdi de Bibliyoraf ekibine yazar olarak katıldım.

Ilgaz Çandar
Yazar

Instagram hesabımda kitap yorumları paylaşıyorum, aynı zamanda daha önce gönüllü çalıştığım bir toplulukta dergi editörlüğü yaptım. Bibliyoraf'ta fikirlerimi paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Defne Gülmen
Yazar

Yaklaşık bir yıl önce Instagram’da okuduğum kitaplar hakkında yazılar yazdığım bir blog hesabı açtım. Daha önce hiçbir sitede görev almadım. Şimdi de yazar olarak Bibliyoraf'a katıldım.

Instagram
Begümay Kocabaş
Yazar

Üç yıldır kitap ve sanat üzerine bir  blog yazıyorum. Bunun dışında çeşitli platformlarda kurgu yazıyorum ve yakın zamanda yazdığım kurguyla ödül aldım. Şimdi de Bibliyoraf'ta yazıyorum.

Instagram
Nice Kavak
İllustratör

Radyo, Televizyon ve Sinema ile Felsefe bölümü öğrencisiyim. Küçüklüğümden beri çizim yapıyorum. Yakın zamanda da dijital çizim yapmaya başladım. Şimdi de Bibliyoraf'ın sosyal medya ekibinde tasarımcı olarak yer alıyorum.

Blog
Fatma Eser
Tasarımcı

Gazi Üniversitesi Tekstil Tasarımı Mevzununum. Öğrencilik yıllarımdan beri grafik tasarım ile uğraşıyorum. Yazdığım hikâyelere illüstrasyonlar çiziyorum. Hikâyelerimi ve çizdiklerimi paylaştığım bir blog hesabım var. 

Lİnktreeİnstagram
Şevval Akyazıcı
Sosyal Medya İçerik Üreticisi

Kitap okumayı çok seviyorum ve üç senedir Instagram hesabımda kitap yorumları yazıyorum. Şimdi de Bibliyoraf'ın sosyal medya ekibinde içerik üreticisi olarak yer alıyorum.

Instagram
Alara Akdurgut
Sosyal Medya İçerik Üreticisi

Dilbilim öğrencisiyim. Farklı kültürlerle ilgili kitaplar okumayı, kitaplara çalma listesi hazırlamayı ve bunları insanlarla paylaşmayı çok seviyorum! Şimdi de Bibliyoraf'ın sosyal medya ekibinde içerik üreticisi olarak yer alıyorum.

Instagram
Tuva Sertel
Sosyal Medya İçerik Editörü

Gıda Mühendisliği öğrencisiyim. Instagram'da okuduklarımı paylaşıyor, Goodreads'te de kitap yorumları yazıyorum. Okul kulüplerinde sosyal medya koordinatörlüğü yapıyorum. Yakın zamanda da Bibliyoraf'ta içerik editörü olarak görev almaya başladım.

InstagramGoodreads
Sare Orakçı
Youtube Sorumlusu

Kitaplarla ilgili düşüncelerimi hem Instagram hem de Youtube'da paylaşıyorum. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyorum. Konuşarak kendimi ifade etmeye bayıldığım için Bibliyoraf'ın Youtube hesabında çalışmak için çok heyecanlıyım!

Instagram

Yazıyı burada paylaş! :

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.