Ağustos Ayında Hangi Kitaplar Okurların Favorisi Oldu?

Ağustos Ayında Hangi Kitaplar Okurların Favorisi Oldu?

Herkese merhaba. Geçtiğimiz ağustos ayında yurtdışında yine birbirinden güzel kitaplar raflarda yerlerini aldı. Ünlü yazarların yeni kitapları, yeni çıkış yapan yazarların kitapları ve sevilen serilerin devam kitapları okuyucularıyla buluştu. Biz de fantastik, polisiye, gerilim ve aşk gibi farklı türlerdeki bu kitaplardan bazılarını sizler için liste haline getirdik. Keyifli okumalar!

A Slow Fire Burning – Paula Hawkins

ağustos

Çok satan Trendeki Kız romanının yazarı Paula Hawkins, uzun bir sürenin ardından yeni romanıyla geri döndü. Bu kitap da, yazarın önceki kitapları gibi gizem gerilim türünde. Londra’da bir adamın korkunç bir şekilde ölmesiyle şüpheli durumuna düşen üç kadını anlatan roman raflardaki yerini 31 Ağustos’ta aldı. Daha yeni çıkması sebebiyle hakkında detaylı bilgiye ulaşamasak da bizi heyecanlandırdı doğrusu. Sabırsızlıkla dilimize çevrilmesini bekliyoruz.

Billy Summers – Stephen King

ağustos

Korku yazarı dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Stephen King’in yeni romanı 3 Ağustos’ta yurtdışındaki okuyucularıyla buluştu. Kiralık bir katil olan Billy Summers’ı konu alan bu kitap, okuyucular tarafından oldukça beğenilmiş gibi görüyor. Emekli olmak isteyen Billy, aylar sürecek bu son işinde kitap yazmakta olan bir yazar rolü yapar ama tabii ki yine bütün işler ters gidiyor ve ana karakterimiz kendisini bir çıkmazın içinde buluyor. Bin önceki King kitabında da aynı şeyler olmuyor muydu yahu? 👀

How We Fall Apart (How We Fall Apart #1) – Katie Zhao

ağustos

Aynı isimli serinin ilk kitabı olan How We Fall Apart da listemizin ilk iki kitabı gibi bir gerilim kitabı. -Ağustos ayında ne çok gerilmişiz yahu- Goodreads okurlarından 3.98 gibi bir puan alan bu kitap, bir lise öğrencisinin öldürülmesini ve bu ölümü saran karanlık sırların açığa çıkmasını anlatıyor. The Proctor isimli uygulamada paylaşılan bilgilerden sonra şüpheli bulunan dört arkadaşı bakalım nasıl bir macera bekliyor! Son olarak eğer Birimiz Yalan Söylüyor adlı kitabı sevdiyseniz bu kitabı da seversiniz diyor ve listemizin dördüncü kitabına geçiyoruz.

As Good As Dead (A Good Girl’s Guide to Murder #3) – Holly Jackson

ağustos

Ağustosta ölüm, cinayet ve ortaya çıkan karanlık sırlara doyamadığımız için listedeki bir diğer gerilim kitabına geçiyoruz. Holly Jackson’ın ödüllü serisinin üçüncü kitabı As Good As Dead, okuyucusuna gece yarısı yayın akışını doldurmak için çıkan tüyler ürpertici random suç dizisi vaadi veriyor. Seri dilimize henüz çevrilmedi fakat heyecanla çevrileceği günü bekliyoruz.

A Sky Beyond the Storm (An Ember in the Ashes #4) – Sabaa Tahir

Epsilon Yayınlarının bir ve ikinci kitaplarını çevirdiği ama -serinin devamı ile ilgili bir açıklama yapmadığı- Küller ve Kor serisinin final kitabı ağustos ayında sevenleriyle buluştu. İki yıllık bir aranın ardından serinin son kitabına kavuşan okurlar kitabı bir hayli sevmiş görünüyor. 4.37 Goodreads puanıyla listedeki en beğenilen kitaplardan biri olan A Sky Beyond the Storm, umarız ki ülkemizde de bir an önce çevrilir.

The Dead and the Dark – Courtney Gould

Ağustos ayında ölmeyen kalmasın diyor ve listedeki bir diğer gerilim kitabına geçiyoruz. Yazarın çıkış romanı olan bu kitap yurtdışında baya beğenilmiş gibi duruyor. Kitap kuir gençleri, her gün yeni birinin öldüğü bir kasabayı ve işi bitmemiş ruhları konu alıyor. Bu kitap hem genç yetişkin hem korku hem gizem hem de fantastik anlayacağınız. Yani en azından Stephen King gibi her yerde gördüğümüz konuları yazmamış. 👀👀

Once There Were Wolves – Charlotte McConaghy

Yurtdışında çıktığı günden beri popüler olan Once There Were Wolves, bizim alışkın olduğumuz cinayet romanlarından biraz daha farklı. Kitapta, Inti Flynn, ikiz kardeşi Aggie ve bir biyolog takımıyla on dört kurtla alakalı çalışma için İskoçya’ya gidiyor. Fakat kurtların doğal tabiatlarına bırakılmasından çok kısa süre sonra bir çift ölü bulunuyor. Kasaba halkının kurtları suçlamasına rağmen bunun doğru olmadığına gönülden inanan Inti gerçeğin peşine düşüyor.

Once There Were Wolves, 4.31 Goodreads puanıyla listedeki en beğenilen romanlardan biri.

The Heart Principle (The Kiss Quotient #3) – Helen Hoang

ağustos

Ölen insanlara bir ara veriyor ve bu sefer bir aşk kitabına konuk oluyoruz. İlk kitabı ödül kazanmış The Kiss Quotient serisinin üçüncü kitabı da bu ay raflarda yerini alan kitaplardan biri. Kitabımız kariyerinde dönüm noktası yaşarken aşk hayatında aynı başarıyı elde edemeyen Anna’yı konu alıyor. İlk bakışta klişe bir kitapmış gibi dursa da herkesin farklı olmaya çalıştığı bu dönemde her türden okuyucuya hitap eden bu kitap, kesinlikle ağustos ayının favorilerinden biri.

56 Days – Catherine Ryan Howard

ağustos

Tüm dünyayı çaresiz bırakan bir virüs çıktığından beri “dünyanın sonu geldi çünkü ölümcül bir virüs var” temalı kitaplara pek rastlamadık ama 56 Days bu tarzdaki kitaplardan biri. Hem de kitabın konu aldığı virüs Covid -19. Kitabımız 56 gün önce bir süpermarkette tanışan ve karantinayı birlikte geçiren Oliver ve Clara isimli bir çifti ve Oliver’ın dairesinde bulunan cesedi konu alıyor. Çünkü karantina zamanı hayatımızda eksik olan tek şey bir cesetti…

We are the Brennans – Tracey Lange

ağustos

Bu kadar gerilim kitabı içinde adeta parlayan We are the Brennans özünde aile dramını ve yaşantısını konu alan bir kitap. We are the Brennans, beş yıl önce evini terk etmiş Sunday’in abisinin isteği üzerine eve dönmesini ve uzun zamandır ayrı olduğu aile üyelerinin çeşitli hastalıkları ve sıkıntılarına çözüm aramasını anlatıyor. Ailesiyle arasını düzeltmeye kararlı olan Sunday, bu süreçte tabii ki bazı gizli sırların da kilidini açıyor. Ölen insanlardan ve çözülmeye çalışılan cinayetlerden sonra We are the Brennans, listemizin gözlerinden biri oluyor.

A Lesson in Vengeance – Victoria Lee

ağustos

“Vahşi Kızlar ve Dokuzuncu Cemiyet kitaplarının hayranlarının seveceği bir kitap” cümlesiyle reklamı yapılan A Lesson in Vengeance, bu ay çıkan bir başka LGBTQIA+ temalı kitap. Dark Academia okumayı sevenlerin hiç düşünmeden listesine eklemesi gereken A Lesson in Vengeance, kız arkadaşının ölümünden sonra Dalloway Akademisi’ne geri dönen Felicity’inin büyülü macerasını anlatıyor. Ana karakterimiz Felicity’nin başı kitap boyunca cadılar, büyüler ve Dalloway’in gizli tarihiyle derde giriyor. Goodread okurlarından 3.98 puan alan A Lesson in Vengeance, yazarın ikinci kitabı.

Bu yazı Duru İçen ve Selin Çolak ortaklığında yayımlanmıştır.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Kısa cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Oldukça kısa. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Oldukça kısa. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Oldukça kısa. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Oldukça kısa. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Oldukça kısa. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Oldukça kısa. Bu cümle kısa bir cümledir.

Ama fakat ancak. Lakin ce fakat. Ancak ve ancak ki. Çünkü. Ve. Ya da. Veya. İle. Ama fakat ancak. Lakin ce fakat. Ancak ve ancak ki. Çünkü. Ve. Ya da. Veya. İle. Ama fakat ancak. Lakin ce fakat. Ancak ve ancak ki. Çünkü. Ve. Ya da. Veya. İle. Ama fakat ancak. Lakin ce fakat. Ancak ve ancak ki. Çünkü. Ve. Ya da. Veya. İle.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.