Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Herkese merhaba! Goodreads, okurların sonbaharda çıkmasını merakla beklediği kitapları listelemişti. Biz de bu listeden Türk okurların dikkatini çekeceğini düşündüğümüz kitapları seçtik ve bu yazımızda derledik. Gelin bu kitaplara hep birlikte bakalım.

Tek Kitaplar ve Serilerin İlk Kitapları

1. Vespertine – Margaret Rogerson

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Dikenlerin Büyüsü ile ülkemizde epey ses getiren yazarlardan biri olmayı başaran Margaret Rogerson, Vespertine adlı yeni kitabıyla 5 Ekim’de okurları ile buluşacak.

Vespertine, büyülü güçlere sahip genç bir kız olan Artemisia’nın dünyasını ölülerin ruhlarına karşı korumasını anlatan heyecan dolu bir genç yetişkin kitabı. Artemisia, ölülerin bedenlerini temizleyerek ruhların diğer tarafa geçişini sağlayan bir Gri Rahibe olabilmek için eğitim görüyor. Eğer ruhların geçişini sağlanamazsa her biri yaşayanlar için kana susamış şekilde geri dönüyor. Manastırı ele geçirilmiş ruhların saldırısına uğradığında Artemisia bir azizin yadigarına bağlı olan ruhu uyandırarak manastırını korumaya çalışıyor ama işler pek umduğu gibi gitmiyor. İlginç konusu bu kitabı listemizin başlarına getiriyor.

2. Once Upon A Broken Heart – Stephanie Garber

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Caraval serisiyle tanıdığımız Stephanie Garber’ın yeni kitabı Once Upon a Broken Heart, 28 Eylül’de satışa çıkacak. Kitap, aşk ve lanetlerin bir arada bulunduğu oldukça heyecanlı bir serinin başlangıcı olacak. Ayrıca Caraval serisini seven okurlarımıza harika bir haberimiz var: Once Upon A Broken Heart da Caraval kitaplarının geçtiği dünyada geçiyor!

Kitabımız, Evangeline Fox, isimli ana karakterimizin Kupa Prensi ile yaptığı bir anlaşmayı konu alıyor. Hayatının aşkının başka biriyle evlenmek üzere olduğunu öğrenen Evangeline, Kupa Prensi’ne istediği her şeyi teklif edecek kadar çaresiz hale geliyor. İlk başta Kupa Prensi Evangeline’den yalnızca masum bir öpücük istiyormuş gibi görünse de tabii ki asıl hedefi bambaşka. Garber’ın bu yeni kitabıyla Caraval’ın büyülü dünyasına dönmek için kimler heyecanlı bakalım?

3. Loveless – Alice Oseman

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Loveless’ı listede görünce “Ee bu kitap zaten çıkmamış mıydı?” diye düşünmüş olabilirsiniz. Haklısınız da. Loveless 2020 yılında raflarda yerini almıştı. Şimdi ise sert ve şömizli kapağıyla sevenleriyle yeniden buluşacak!

Kalp Çarpıntısı’nın gönüllerde taht kuran yazarı Alice Oseman’ın bu kitabında kimseye karşı romantik hisler beslememenin doğal olduğunu anlatmak istiyor. Kitabımız Georgia adındaki aromantik bir bireyin kendi kimliğini keşfetmesini anlatıyor. Üniversiteye yeni başlayan Georgia bu zamana kadar ne birini öpmüş ya da birine karşı romantik bir his beslemiş. Üniversiteye başladığında da ilk hedefi bunu değiştirmek oluyor tabii ki ama işler planladığı gibi gitmiyor. Kendisine öğretilen tüm kalıpları yıkıp kimliğini bulmaya çalışan Georgia’nın macerasını henüz okumadıysanız kesinlikle okumalısınız.

Not: Yayın yönetmenimiz bu kitabı şiddetle öneriyor hatta okumanız için yalvarıyor.

4. You’ll Be The Death Of Me – Karen M. McManus

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Daha önce Yabancı Yayınları tarafından çevrilen Birimiz Yalan Söylüyor serisi ile tanıdığımız Karen M. McManus, nabız yükselten yeni macerası You’ll Be the Death of Me ile geri dönüyor. Kitap, 30 Kasım’da okurları ile buluşacak.

Kitabımız Ivy, Mateo ve Cal üçlüsünün gerilim dolu hikâyesini anlatıyor. Eskiden çok yakın arkadaş olan bu üçlünün artık tek ortak noktası liseleri ve lisedeyken geçirdikleri çok kötü bir günden ibarettir. Üçlümüz bir şekilde mezun oldukları lisede bir çocuğun ölümüyle bağlantılıdır ve bu bağlantı onların tekrardan bir araya gelmesine sebep olur. Bilinmeyenlerle dolu bu macerayı okumak için heyecanlı mısınız?

Serilerin Devam Kitapları

1. Steelstriker (Skyhunter #2) – Marie Lu

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Genç yetişkin – fantastik dediğimizde aklımıza ilk gelen isimlerden biri olan Marie Lu’nun son serisi Skyhunter’ın ikinci ve final kitabı olan Steelstriker da bu sonbaharda okuyucusu ile buluşmaya hazırlanalar arasında yer almakta. Kitap, 28 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

Savaşın darmadağın ettiği bir dünyada sevdiklerini kurtarmak için mücadele eden gençlerden oluşan bir ekibin maceraların anlatan Skyhunter serisi, yurtdışında oldukça beğenilen bir seri olmayı başardı. Özellikle kapak tasarımlarını çok beğendiğim seri benim de okuma listemde yerini aldı bile.

2. Kingdom Of The Cursed (Kingdom Of The Wicked #3) – Kerri Maniscalco

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Karındeşen Jack serisi ile tanıdığımız Kerri Maniscalco’nun fantastik üçlemesi Kingdom of the Wicked’ın ikinci kitabı olan Kingdom of Curse, 5 Ekim’de satışa çıkıyor.

Emilia ve ikiz kardeşi Vittoria, insanların arasında yaşayan cadılardır. İlk kitap olan Kingdom of the Wicked’da Emilia bir gece ikiz kardeşi Vittoria’nın cesedini bulur. Kardeşinin katilini bulmak için yasak olan kara büyüye başvuran Emilia, Cehennem’in kötü prenslerinden biri olan Wrath ile tanışır. İkinci kitap olan Kingdom of the Cursed’de ise Emilia, Gazap ile birlikte kız kardeşinin katilini bulmak için bilinmeyen bir dünyaya adım atar. İhanet, gizem ve saraylarla dolu bu macerada kardeşinin katilini bulmak için kime güvenebileceğini bulmaya çalışır. 

Ephesus Yayınları geçtiğimiz haftalarda serinin ilk kitabı Kingdom of Wicked’ı çevireceğini duyurmuştu. Ne diyelim, heyecanla bekliyoruz.

3. Aristotle And Dante Dive Into The Waters Of The World (Aristotle And Dante #2) – Benjamin Alire Saenz

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Yurtdışında yayınlandığı günden beri bir çok ödüle layık görülen ve 2017 yılında DEX Yayınları tarafından çevrilmesiyle ülkemizde çok sevilen Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor’un devam kitabı olan Aristotle and Dante Dive Into The Waters of The World, yine bu sonbaharın en merakla beklenen kitaplarından biri. Kitap,12 Ekim’de raflarda olacak.

Aristo, tüm lise dönemini kim olduğunu saklayarak, sessiz ve görünmez biri olarak geçirmişti. Son yılının da öyle olmasını bekliyordu. Ancak aniden Dante’ye aşık olmuştu ve şimdi eski kimliğine geri dönemiyordu. Rüya gibi olan Dante ise her zaman orda, Ari’nin yanındaydı. Uzun zamandır beklenen bu devam kitabında Aristo ve Dante, onları anlamayan bir dünyada kendilerine bir yol çizmek için çabalıyor. Aristo şok edici bir kayıpla karşı karşıya geldiğinde bu yola devam edebilmek için hiç olmadığı kadar mücadele etmek zorunda kalıyor.

4. The Nobleman’s Guide To Scandal And Shipwrecks (Montague Siblings #3) – Mackenzie Lee

The Nobleman's Guide to Scandal and Shipwrecks by Mackenzi Lee

Serinin ilk kitabı olan The Gentleman’s Guide to Vice and Virtue, 2017 yılında çıktığında takip ettiğim her hesabın kitabını ne kadar çok sevdiğini hatırlıyorum. Hakkında hiçbir kötü yoruma denk gelmemiş ve sadece kitabın ne kadar eğlenceli olduğuna dair övgü dolu yorumlar okumuştum. Seri şimdi final kitabı olan The Nobleman’s Guide to Scandal and Shipwrecks ile sevenlerine veda etmeye hazırlanıyor. Kitap, 16 Kasım’da raflarda olacak.

Historical Fiction kapsamına giren ve LGBTQIA+ içerikli olan serinin ilk kitabında Henry Montague’nin en yakın arkadaşına aşık oluşunun öyküsünü okuyoruz. İkinci kitap olan The Lady’s Guide to Petticoats and Piracy’de Felicity Montague’nin iki hayalini gerçekleştirme mücadelesini okuyoruz: Evlenmek ve tıp fakültesine girebilmek. Bu yazıda yer alan üçüncü kitap yani The Nobleman’s Guide to Scandal and Shipwrecks’de ise kardeşlerin en küçüğü olan Adrian Montague’nin anksiyete ve yas gibi durumlarla verdiği mücadeleyi okuyacağız. 

5. Aurora’s End (The Aurora Cycle #3) – Amie Kaufman ve Jay Kristoff

Aurora's End (The Aurora Cycle, #3) by Amie Kaufman

Illuminae Dosyaları serisinden tanıdığımız Amie Kaufman ve Jay Kristoff ikilisinin sevilen serisi The Aurora Cycle da bu sonbahar da veda edenler arasında. Kitap, 9 Kasım’da okurlarıyla buluşacak.

Seri 2380 yılında Aurora Akademisi’nden mezun olan bir grup öğrencinin ilk görevlerinin atanmasından sonra başlıyor. Tyler Jones’un yönetimindeki grubun en büyük sorunu boyutlar arası bir noktadan kurtardıkları Aurora Jie-Lin O’Malley’dir. Serinin büyük finali Aurora’s End’de galaksiler arası savaş şiddetlenirken grubun arkadaşlık ilişkileri de sınanacak gibi görünüyor. 

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

6. Cytonic (Skyward #3) – Brandon Sanderson

Amazon.com: Cytonic (The Skyward Series): 9780399555855: Sanderson,  Brandon: Books

Brandon Sanderson, epik fantastik denilince akla ilk gelen yazarlardan biri. The Reckoners (Steelheart, Firefight, Calamity) serisinin ardından yazdığı ikinci bilimkurgu – genç yetişkin romanı olan Skyward okurlarıyla 2018 yılında buluşmuştu. Kitap aynı isimle 2020’nin sonunda Dex Yayınları tarafından basılmıştı. Bu dört kitaplık serinin üçüncü kitabı Cytonic ise 25 Kasım’da hayranlarıyla buluşacak.

Nesli tükenmekte olan insanların Krell isimli bir ırk tarafından küçük bir gezegene hapsedilmesinin ardından insanların umudu onları bu gezegenden kurtaracak bir pilot bulmaya yöneliyor. Ana karakterimiz Spensa’da bu gezegendeki insanlardan biri. Şans eseri bir şekilde gezegendeki bir gemi enkazını keşfettiğinde ise genç kızımızın bütün umutları tekrar yeşeriyor. Serinin üçüncü kitabında ise Spensa ve gemisini akıl almaz maceralar bekliyor.

7. Girls Of Fate And Fury (Girls Of Paper and Fire #3) – Natasha Ngan

Girls of Fate and Fury by Natasha Ngan

Ülkemizde Kağıt ve Ateş Kızları adı ile 2019 yılında Salon Yayınları tarafından çevrilen serinin final kitabı 2 Kasım’da okuyucu ile buluşuyor.

Fantastik bir kurguya sahip olan seride en düşük kast olan Kağıt sınıfına ait Lei’nin saraydaki maceralarını okuyoruz. Kitabı benzerlerinden ayıran en önemli nokta LGBTQIA+ temasını sahip olması. Okuduğum çoğu yorumda kitabı alma sebebinin bu farklılık olduğunu okudum. Seri tamamlandığına göre artık biz de okumaya başlayabiliriz.

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

8. Here’s To Us (What If It’s Us #2) – Becky Albertalli ve Adam Silvera

Amazon.com: Here's to Us: 9780063071636: Albertalli, Becky, Silvera, Adam:  Books

Ve Sonunda Herkes Ölür kitabının yazarı Adam Silvera ve Simon Homo Sapiens’e Karşı kitabının yazarı Becky Albertalli ikilisinin yurtdışında oldukça popüler olan kitapları What If It’s Us’ın devamı olan Here’s to Us, listemizdeki son kitap. Sevilen ikilinin yeni kitabı, 28 Aralık’ta satışa sunulacak.

Serinin ilk kitabında, Arthur’un eski erkek arkadaşının eşyalarını postaneye götürürken Ben ile karşılaşmasını ve bu ikilinin eğlenceli macerasına konuk olmuştuk. Bu kitapta ise hayatları bambaşka noktalarındayken tekrar birbirlerinin hayatlarına dahil olmalarını okuyacak ve evrenin Ben ve Arthur’a verdiği değişik mesajları çözmeye çalışacağız.

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Goodreads’in hazırladığı tam listeye buradan ulaşabilirsiniz. Bu listedeki hangi kitapları merak ediyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Kısa bir cümle. Bu cüle kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Uzun değilidr. Kısadır. Kabullen artık bu cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cüle kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Uzun değilidr. Kısadır. Kabullen artık bu cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cüle kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Uzun değilidr. Kısadır. Kabullen artık bu cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cüle kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle kısa bir cümledir. Uzun değilidr. Kısadır. Kabullen artık bu cümle kısa.

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Ama fakat ancak. Ve lakin. İle Çünkü. Ya da veya. Mademki de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin. İle Çünkü. Ya da veya. Mademki de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin. İle Çünkü. Ya da veya. Mademki de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin. İle Çünkü. Ya da veya. Mademki de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin. İle Çünkü. Ya da veya. Mademki de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin. İle Çünkü. Ya da veya. Mademki de ki.

Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap! A. Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap! Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap! A. Okurların Sonbaharda Çıkmasını Dört Gözle Beklediği 12 Kitap!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.