Ephesus Yayınları’ndan Üç Yeni Kitap: Her Kalp Kırılır, Kötülerin Krallığı ve Gökyüzünün Diğer Tarafı

Ephesus Yayınları’ndan Üç Yeni Kitap: Her Kalp Kırılır, Kötülerin Krallığı ve Gökyüzünün Diğer Tarafı

ephesus

Ephesus Yayınları okurlarına sürpriz yaptı ve yakın zamanda üç yeni kitap birden duyurdu.

a

Ephesus Yayınları geçtiğimiz günlerde üç bomba kitabı bir arada duyurdu. Aralarında sevilen yazarlar Colleen Hoover ve Amie Kaufman’ın da kitaplarının bulunduğu bu üç yeni eser hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda topladık. Biri çoktan raftaki yerini aldı lakin diğer iki kitabın ne zaman çıkacağı şimdilik belli değil.

Ephesus yayınları yeni kitap

Duygulu kitapların ve romantizm türünün kraliçelerinden sayılan Colleen Hoover’ın 2020’de çıkan kitabı Heart Bones, Her Kalp Kırılır ismiyle geçtiğimiz günlerde raflarda yerini aldı. Eğer yazarın sıkı bir takipçisiyseniz daha önceki Collen Hoover kitaplarının Epsilon Yayınları’ndan çıktığını biliyor olmalısınız. Ephesus’un yazarın sadece tek bir kitabının telifini mi yoksa yazarın telifini mi aldığıyla ilgili henüz bir bilgimiz yok.

Geçirdiği zorlu günleri geride bırakıp kendine ve geleceğine kucak açmaya hazırlanan Beyah’nın hikayesini konu alan kitap, Teksas’ta geçiyor. Beklenmedik olaylar yüzünden neredeyse hiç tanımadığı babasıyla vakit geçirmek için Texas’a giden Beyah, komşuları Samson’la tanıştıktan sonra Teksas ona olduğundan daha ilginç görünmeye başlar. Ortak hiçbir noktaları olmayan Samson ve Beyah arasındaki ilişki yalnızca bir yaz kaçamağı mıdır yoksa ondan çok daha fazlası mı?

Goodreads’de 4.32 gibi bir puan alan kitap Türk okurlar tarafından da sevilmiş gibi duruyor. Söylenenlere göre, kitap hem kalp kırıyor hem de onarıyor.

ephesus

Ephesus Yayınları yeni kitap

Karındeşen Jack serisi ile tanınan Kerri Maniscalco’nun yeni serisi Kingdom of the Wicked da yakında Ephesus Yayınları etiketiyle raflarda yerini alacak bir diğer kitap. Kötülerin Krallığı ismiyle okurlarıyla buluşacak olan kitabın çıkış tarihi ise henüz belli değil. Ephesus Yayınları’nın “çok yakında” şeklinde duyurduğu Kötülerin Krallığı aynı isimli serinin ilk kitabı. İlk kitabı 2020 yılında çıkan serinin ikinci kitabı ise 26 Ekim 2021’de çıkacak. Serinin üçüncü ve son kitabı için ise henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi.

Kısaca; iki kız kardeş, acımasız bir cinayet ve sarhoş edici bir romantizm olarak tanımlanan bu kitapta yazar okuru cadılarla ve büyülerle dolu bir kurguyla baş başa bırakıyor. Emilia ve ikizi Vittoria, insanların arasında asıl kimliklerini belli etmeden yaşamayı başarmış iki cadı. Ta ki bir gece Vittoria akşam yemeğine geç kalana kadar. Kardeşinin cansız bedenini bulan Emilia, ne pahasına olursa olsun kardeşinin katilini bulmaya and içer. Büyük bir intikam arayışı için yola çıkan Emilia, bu yolda kullanılması yasaklanan kara büyüyü kullanmayı da cehennemin tehlikeli prensi Wrath ile iş birliği yapmayı da göze alır.

Ephesus Yayınları’nın duyurup okurlarını şok ettiği bir diğer kitap ise Gökyüzünün Diğer Tarafı! Kitap, ilk kez Benim Uzak Yıldızım serisinde de bir araya gelen maceracı ikili Amie Kaufman ve Meagan Spooner tarafından yazıldı.

a

Ephesus Yayınları yeni kitap

2020’nin eylül ayında raflara giren kitap, Ephesus Yayınları’nın dediğine gör “pek yakında” Türk okurlarla buluşacak! “Laini Taylor ve Brandon Sanderson hayranları için mükemmel” sözleriyle tanıtılan kitap, mantık ve kaderin dengede tutulmaya çalışıldığı bir hikayeyi konu alıyor.

North’un evi gökyüzünde, teknoloji ile desteklenen karmaşık motorlar tarafından yüksekte tutulan pırıl pırıl bir şehirdedir. Nimh ise yüzeydeki insanların tanrıçasıdır. Umuttan sorumludur. Birbirlerine beklenmedik bir kehanetle bağlanan iki kişinin “asla olamaz” dedirten aşkını konu alan Gökyüzünün Diğer Tarafı, “birbirinden bağımsız iki gerçeklik çakışırsa ne olur” sorusuna yanıt arıyor. Bir yanda teknoloji, diğer yanda büyü. Bir yanda gelecek diğer yanda geçmiş… Günün sonunda kader ile görev arasında kalan bu ikili ya gönüllerinin sesini dinleyecektir ya da halklarını kurtaracaktır.

Ephesus Yayınları’nın duyurduğu bu üç kitap hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Kitaplar için heyecanlı mısınız? Hangi kitapları okumayı düşünüyorsunuz? Yorumlara yazmayı unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Bu cümle kısa. Gayet kısa. Oldukça kısa. Kısa bir cümle. Kısa. Bu cümle kısa. Uzun değil. Kısa. Bu cümle kısa. Gayet kısa. Oldukça kısa. Kısa bir cümle. Kısa. Bu cümle kısa. Uzun değil. Kısa. Bu cümle kısa. Gayet kısa. Oldukça kısa. Kısa bir cümle. Kısa. Bu cümle kısa. Uzun değil. Kısa.

Ama fakat lakin. Ancak ve ancak. Çünkü ama lakin. Ve veya ya da. Çünkü ama ve. Mademki de ki.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Ephesus Yayınları’ndan Üç Yeni Kitap: Her Kalp Kırılır, Kötülerin Krallığı ve Gökyüzünün Diğer Tarafı” üzerine 2 görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.