Ekim Ayında Çıkan Kitaplardan Hangileri Gündemden Düşmedi?

Ekim Ayında Çıkan Kitaplardan Hangileri Gündemden Düşmedi?

Herkese merhaba. Ekim ayı yine yurt dışında birbirinden güzel kitapların okuyucularıyla buluştuğu bir ay oldu. Sevilen yazarların yeni kitapları, serilerin devam kitapları ve yeni çıkış yapan yazarların kitapları raflarda yerlerini aldı. Gelin bu kitaplardan hangileri gündemden düşmemiş, birlikte bakalım. Keyifli okumalar.

1. Aristotle and Dante Dive Into the Waters of the World (Aristotle and Dante #2) – Benjamin Alire Saenz

ekim ayı

Aristo ve Dante ikilisini özlediniz mi? İlk kitabı ülkemizde Dex Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan serinin ikinci kitabı yurt dışında çıktı. Serinin ilk kitabında, bir kasabadaki iki çocuğun birbirine aşık oluşunu okumuştuk. İkinci kitapta ise ikili, bu ilişkiyi korumak için neleri feda edebileceklerini keşfediyorlar. Lise hayatını olaysız bir şekilde geçiren Aristo son yılının da öyle olacağını düşünüyor ama yanılıyor.

Yeni insanlarla tanışıyor; sesini duyurmak ve Dante’yle kendilerine yeni bir yol açmak istiyor. Ancak Aristo birtakım olaylar yaşıyor ve daha fazla mücadele etmek zorunda kalıyor. Yine ilk kitapta olduğu gibi mutluluk ve hüznü bir arada okuyacağız gibi. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle de paylaşın.

2. Kingdom of the Cursed (Kingdom of the Wicked #2) – Kerri Maniscalco

ekim ayı

Kingdom of the Wicked üçlemesinin ikinci kitabı 26 Ekim’de okuyucularıyla buluştu. Yazar, ilk kitapta Emilia’nın, kız kardeşi Vittoria’nın katilini arayışını anlatmıştı. İkinci kitapta ise Emilia’nın Seven Circles’a yaptığı yolculuk anlatılıyor. Emilia kız kardeşinin intikamını almakta kararlı ve bunun için de her şeyi yapmaya hazır. Ancak kendisini hiç olmadığı kadar yalnız hissettiğinde güven konusu onun için zorlu bir sınava dönüşüyor.

Ephesus Yayınları, ağustos ayının başında serinin yakında okurlarla buluşacağı haberini duyurmuştu. Fakat o zamandan beri seriden başka bir haber alamadık. Umuyoruz ki ilk kitap de en kısa sürede dilimize çevrilir.

3. A Shadow in the Ember (Flesh and Fire #1) – Jennifer L. Armentrout

ekim ayı

Kan ve Külden kitabıyla gündemden düşmeyen Jennifer L. Armentrout’un yeni serisi geçtiğimiz ekim ayında okuyucularıyla buluştu. Kan ve Külden’den öncesini anlatan bu yan seri Seraphena Mierel’in hikâyesine odaklanıyor. Seraphena Mierel, doğduğu andan itibaren atalarının halkını korumak için seçildiğini biliyor. Bu yüzden de hayatını geride bırakıp kendisini Primal of Death’e eş olarak sunmak zorunda kalıyor.

Ancak kimse Seraphena’nın aslında bir suikastçi olduğunu bilmiyor. Görevi gereği Primal of Death’i kendisine aşık edip onu ortadan kaldırmak. Fakat tahmin edersiniz ki işler kimsenin istediği yönde gitmiyor.

4. Vespertine (Vespertine #1) – Margaret Rogerson ekim ayı

ekim ayı

Bir de Dikenlerin Büyüsü’nün yazarının yeni kitabına bakalım. Artemisia bir Gray Sister olmak için eğitim alıyor. Bu topluluğun görevi ise ölü bedenleri, ruhları öteki dünyaya geçebilsin diye temizlemek. Kulağa değişik geliyor, değil mi? Artemisia da ölüleri yaşayanlara tercih ediyor. Bir gün kötü ruhların ele geçirdiği askerler, manastıra saldırı düzenliyor. Artemisia da manastırı korumak için uyuyan bir ruhu uyandırıyor. Ancak dikkatli olup gardını düşürmemesi gerekiyor.

Yeryüzünü şeytani ruhlar ele geçirdiğinde ise Artemisia bildiği her şeye ihanet etmekle karşı karşıya kalıyor. Sizin kitabın konusu hakkındaki düşünceleriniz neler? Umarım en kısa sürede ülkemizde de çevrilir.

5. Three Sisters (The Tattooist of Auschwitz #3) – Heather Morris

ekim ayı

The Tattooist of Auschwitz serisinin ilk iki kitabı Pegasus Yayınları etiketiyle 2019 yılında dilimize çevrilmişti. Gerçek bir yaşam öyküsünden esinlenerek yazılan bu seride üç kız kardeş konu ediliyor. Cibi, Magda ve Livia küçükken babalarına hep beraber olacaklarına dair söz veriyor. Livia on beş yaşına geldiğinde Auschwitz kampına alınıyor. On dokuz yaşındaki Cibi de onu korumak için peşinden gidiyor. On yedi yaşındaki Magda ise memleketlerinde saklanıyor. Ancak o da çok geçmeden yakalanıyor.

Böylece üç kız kardeş kampta tekrardan bir araya geliyor. Bu sefer birbirlerine hayatta kalmak için söz veriyorlar. Ve evlerine dönebilmek ve yeniden başlayabilmek için bir yolculuğa çıkıyorlar. Pegasus Yayınları’nın serinin devamını bir an önce çevirmesini bekliyoruz.

6. Within These Wicked Walls – Lauren Blackwood ekim ayı

ekim ayı

Yazarın çıkış kitabı olan Within These Wicked Walls’da başka bir gizemli dünyaya yolculuk yapıyoruz. Kitap Andromeda adında, evlerdeki nazarı temizlemek için işe alınan, kötü ruhları kovan genç bir kızı konu alıyor. (Güzel ve değişik bir başlangıç değil mi?) Magnus Rochester adındaki yakışıklı genç mirasçı onu işe aldığında ise Andromeda, bu seferki işinin diğerleri gibi olmadığını fark ediyor.

Magnus’u saran lanetin gizeminin onu ölümle çevrili bir yola saptırdığını düşünen Andromeda bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Eğer o evde kalırsa sonu ölüm olabilir ama Magnus’u yalnız bırakırsa da bu sefer ölüm ile yüz yüze gelen kişi o olabilir. Biraz ürkütücü, biraz romantik bir konuya sahip olan bu kitap hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

7. The Keeper of Happy Endings – Barbara Davis

ekim ayı

Şahsen büyüleyici olduğunu düşündüğüm bu yeni maceranın konusunu okumaya hazır mısınız? Kitap Soline Roussel adındaki genç bir kızı konu alıyor. Soline’in ailesi nesillerdir büyülü bir düğün salonu işletiyorlar. Bir rivayate göre Roussel gelinliğini giyen her insan hayatı boyunca sonsuz mutluluğa ulaşıyor. Ancak Soline İkinci Dünya Savaşı’nda yaşadığı kayıplar sebebiyle aşka olan inancını kaybediyor. Bu yüzden de Soline Roussel gelinliğini tüm hayal kırıklıkları ve anıları ile birlikte bir kutuya kaldırıyor.

Yıllar sonra ise bu kutu Rory Grant adındaki bir galeri sahibinin eline geçiyor. İşler bu noktadan sonra gittikçe ilginçleşiyor. Rory ve Soline’in hayatlarının ne kadar farklı olduğu ortaya çıkıyor. Kaderlerinde tanışmak var, evet, ama sonrasında nelerin olacağını kim bilebilir ki? Ülkemizde de çevirisi yapılabilirse biz de bir an önce öğrenebiliriz belki?

8. Well Matched (Well Met #3) – Jen Deluca ekim ayı

Serinin üçüncü kitabının karakterleri bu sefer April ve Mitch. Aileleri kandırmak için başvurulan sahte erkek/kız arkadaş konularına hepimiz aşinayız, değil mi? Gelin bir de Jen Deluca bunu nasıl kaleme almış, ona bakalım. Eski kasabasından taşınmak isteyen ve kalbini herkese kapatmış April, arkadaşı Mitch’ten yardım istiyor. Mitch bir iyilik karşılığında ona yardım etmeyi kabul ediyor: Aile yemeğinde April’ın, Mitch’in kız arkadaşı olarak rol yapması gerekiyor.

Ancak akşam yemeği hafta sonu tatiline dönüyor ve neyin sahte neyin gerçek olduğunu söylemek gittikçe zorlaşıyor. İkili öyle bir noktaya geliyorlar ki April’in bu ilişki gerçek mi yoksa sahte mi olduğuna karar verebilmesi gerekiyor. Siz de benim gibi April’in neye karar vereceğini merak ediyor musunuz? Cevaplarınızı bekliyoruz.

9. Little Thieves (Little Thieves #1) – Margaret Owen

Bir Alman masalının tekrar anlatımı olan Little Thieves, Vanja adındaki kötü bir kızı konu alıyor. Masalların baş karakterleri olan kızların hep iyi olmasına alışkınız, değil mi? Bu sefer öyle değil. Vanja, bir yıl öncesine kadar Prenses Gisele’in kölesi olarak yaşıyordu. Ancak o, hayatını bu şekilde heba etmeye hevesli değil. Bu yüzden Gisele’in hayatını çalmaya karar veriyor. Bunun için de büyülü inciler kullanıyor.

Vanja artık iki hayat birden yaşıyor: Bir prenses ve bir mücevher hırsızı. Ancak özgürlüğüne bu kadar yaklaşmışken yanlış Tanrı’yla karşılaşıyor ve Tanrı tarafından lanetleniyor. Konusu benim ilgimi çekti ve kitap okuyacaklarım listesinde yerini aldı. Siz de retelling okumayı seviyor musunuz?

10. Jade Fire Gold – June C.L. Tan ekim ayı

ekim ayı

Ekim ayında birçok sihirli dünyaya yolculuk yaptığımızı fark ettiniz mi? Bu kitapta da bizi bambaşka bir dünya bekliyor. Jade Fire Gold’da savaşın eşiğinde bir krallığa konuk oluyoruz. Ana karakterlerimiz Ahn ve Altan’ın yolları kesiştiğinde ise Altan Ahn’ın krallığı kurtarabilecek yegâne kişi olduğunu düşünüyor.

Bir yetim olan Ahn bu fırsatı gerçek kimliğini ve gizli güçlerinin sırlarını keşfetmek için kullanmaya başlıyor. Fakat ikilimiz krallığı kurtarmak ve gizli amaçlarına ulaşmak için beklediklerinden daha büyük bir bedel ödemek zorunda kalıyorlar. Eğer Ateşin Peşinde kitabını beğendiyseniz bu kitap tam size göre.

Beğenebileceğiniz diğer yazılar:

ekim ayı ekim ayı ekim ayı ekim ayı ekim ayı ekim ayı ekim ayı

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.