Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Soğuk hava ile sıcak kahveler, evin sıcaklığında geçirdiğimiz zaman ve yılbaşı, hepsi kış mevsiminin sevilen yanları. Kışın gelmesinin en güzel yanlarından biri de, yeni çıkan uyarlamalar. Peki bu mevsim hangi uyarlamaları izleyebileceğiz? Bu sorunun cevabı, yazıda sizi bekliyor. İyi okumalar! Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Aralık Ayında Çıkacak Uyarlamalar

1 – The Hating Game (Nefret Oyunu)

Sally Thorne’nun romantik komedi türündeki kitabı Nefret Oyunu’nun uyarlamasını bu sene beyaz perdede görebileceğiz. Yabancı Yayınları’nın sevilen kitabı Nefret Oyunu’nun konusu kısaca şöyle: Lucy Hutton ve Joshua Templeman birbirinden nefret ediyorlar Aynı iş yerinde çalışan ikili, ortak CEO’ların asistanları olarak çalıştıklarından sık sık karşılaşıyorlar. Lucy, Joshua’yı soğuk ve ciddi biri olarak görüyor. Joshua ise Lucy’nin iyimserliğinden ve davranışlarından hoşlanmıyor. Aynı terfi için yarışmaya başladıklarında aralarındaki düşmanlık artıyor. Fakat bu düşmanlık ve nefret, yavaş yavaş farklı duygulara dönüşüyor.

Nefret Oyunu’nun başrollerinde Lucy Hale ve Austin Stowell yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Peter Hutchings yapıyor. Film, 10 Aralık’ta vizyona girecek.

2 – The Tender Bar

J.R. Moehinger’in anılarından oluşan The Tender Bar, ne yazık ki daha Türkçeye çevrilmedi. Fakat kitap çevrilmeden önce, filmi çıkacak. Belki uyarlamanın etkisi sayesinde kitap çevrilir. The Tender Bar’ın öyküsü, Moehinger’in çocukluğunu geçirdiği amcasının barında başlıyor. Onun annesiyle ve amcasıyla arasındaki ilişkiyi, büyümesini, üniversiteye girişini görüyoruz. Kısaca The Tender Bar bize J.R. Moehinger’in büyüme hikayesini anlatıyor.

Yönetmenliğini George Clooney’nin yaptığı bu filmin oyuncu kadrosunda Ben Affleck ve Tye Sheridan gibi isimler var. The Tender Bar, Ben Affleck ile George Clooney’nin beraber çalıştığı ikinci filmi. 22 Aralık’ta Amerika’da internetten yayınlanacak olan bu film, 7 Ocak’ta başka ülkelerden de izlenebilecek.

3 – Stay Close (Geçmişle Dans)

Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Harlen Coben, geçtiğimiz yıllarda Netflix ile toplam on dört kitabın uyarlaması konusunda anlaşma yaptı. Bu anlaşmanın ardından çıkan uyarlamalardan birini, bu kış izleyebileceğiz. Geçmişle Dans adlı dizinin konusu kısaca şöyle: Eski belgesel fotoğrafçısı ve şimdi sahte paparazzilik yapmak zorunda olan Ray, iki çocuk annesi ve çalışan bir kadın olan Megan ile çözemediği davasını bırakamayan dedektif Broome sakin hayatlar yaşıyorlar. Birbirleriyle pek alakaları olmayan bu üçlü, yaşanan seri cinayetler ve geçmişlerindeki bir olay yüzünden bir araya geliyor. Üç ana karakter, seri katil ve geçmişleriyle nasıl yüzleşecek?

Sekiz bölümden oluşacak dizinin başrollerinde Richard Armitage, Sarah Parish ve Cush Jumbo bulunuyor. Geçmişle Dans’ı 31 Aralık 2021’de Netflix üzerinden izleyebileceğiz.

Ocak Ayında Çıkacak Uyarlamalar

4 – The Tragedy of Macbeth

Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Shakespeare’ın eserleri yıllar boyunca birçok kez sinemaya uyarlandı. Bu aralık, Shakespeare uyarlamalara bir tane daha ekleniyor. The Tragedy of Macbeth, üç cadı tarafından kral olacağına ikna edilen bir komutanı konu alıyor. Tahtın sahibi olmak isteyen Macbeth, eşinin de etkisiyle Kral Duncan’ı öldürmeye karar veriyor. Fakat yaptıklarının vicdani yükünü ve hırsını ne kadar süre kaldırabilecektir?

A24 yapımcılığın üstlendiği bu filmin başrollerini Oscar ödüllü oyuncular Denzel Washington ile Frances McDormand paylaşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü bir yönetmen olan Joel Coen var. The Tragedy of Macbeth, 25 Aralık’ta bazı sinemalarda beyaz perdeye çıkacak. Ardından 14 Ocak 2022’de Apple TV+ üzerinden izleyicileriyle buluşacak.

Şubat Ayında Çıkacak Uyarlamalar

5 – Nightmare Alley (Kabus Sokağı)

Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Kitabından çok filmiyle tanınan eserlerden biri de Nightmare Alley. William Lindsay Gresham’ın yazdığı bu kitap 1946’da basılmış. Bir sene sonra 1947’de ise ilk kez filme uyarlanmış. Zamanla noir film türünde bir klasik haline gelmiş. Yeni çıkacak The Nigthmare Alley ise önceki filmin ününe rağmen, kitabın yeniden uyarlanması olacak. Filmin konusu kısaca şöyle: İnsanları kandırma konusunda yetenekli olan Stanton “Stan” Carlisle, katıldığı karnavaldaki Madam Zeena’nın zihin okuma sırlarını öğrenmeye çalışıyor. Zeena, eşinin ölümü yüzünden yeni bir ortağa ihtiyaç duyuyor ve bu pozisyon için tek uygun kişinin Stan olduğunu düşünüyor. Stan hırslanıp Zeena ile yarışmaya kalktığında, hiç beklemediği tehlikelerle karşılaşıyor.

Filmi yönetmenliğini Guillermo del Toro yapıyor. The Nightmare Alley’nin başrollerinde ise Toni Collette ile Bradley Cooper bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda, aynı zamanda Cate Blanchett, Rooney Mara ve Willem Dafoe gibi isimler de var. Film vizyona 4 Şubat’ta girecek.

6 – Death on the Nile (Nil’de Ölüm)

Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Hercule Poirot, bir kez daha beyaz perdeye çıkıyor. 2017’de çıkan Doğu Ekspres’inde Cinayet filminin devamı niteliğinde çekilen Death on the Nile bu sene sevenleriyle buluşacak. Filmin asıl çıkış tarihi 2019 olmasına rağmen pandemi ve başka sebeplerden ötürü film, 2022’ye kadar ertelenmişti. Filmin konusu is şöyle: Hercule Poirot, Mısır’da tatile çıkıyor fakat konakladığını teknede tanıdık bir simayla karşılaşıyor. Soho’da gördüğü genç mirasyedi Linet, eşiyle balayında ve tesadüfen Poirot ile aynı gemide kalıyor. Poirot; Linet, eşi ve arkadaşı Jackquelle arasındaki tuhaf ilişkiyi fark ediyor. Her şey için geç olmadan olayları durdurmaya çalışsa da bir cinayet gerçekleşiyor. Ünlü dedektif Hercule Poirot, hemen vakayı çözmeye koyuluyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Kenneth Branagh, Gal Gadot, Tom Bateman ve Emma Mackey gibi isimler bulunuyor. Hercule Poirot’yu canlandıracak Kenneth Branagh, aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda oturuyor. Nil’de Ölüm, 11 Şubat 2022’de seyircinin karşısına çıkacak.

Kış Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Bilmeniz Gereken Diğer Haberler

  • Saftirik Greg’in Günlüğü (The Dairy of a Wimpy Kid), animasyon olarak ekranlara geri dönüyor. Film, 3 Aralık’ta çıkacak.
  • Patricia Highsmith’in polisiye romanı Derin Sular (Deep Water), bu kış uyarlaması çıkacak kitaplardan biri. Adrian Lyne’in yönettiği filmin başrollerini, Ben Affleck ile Ana de Armas canlandırıyor. Derin Sular’ın 14 Ocak 2022’de vizyona girmesi planlanıyor.
  • Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac oyununun film uyarlaması, 2022’de çıkıyor. Bazı festivallerde gösterilmiş olan Cyrano, 25 Şubat’ta izleyicileriyle buluşacak.

Bu kış bizim izleme listemizde bu uyarlamalar var. Siz hangi uyarlamayı heyecanla bekliyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

ama ve ancak. Çünkü ile de. Fakat lütfen. Çünkü ancak. İle ama ve ancak. Çünkü ile de. Fakat lütfen. Çünkü ancak. İle ama ve ancak. Çünkü ile de. Fakat lütfen. Çünkü ancak. İle

Yazıyı burada paylaş:

Yazı oluşturuldu 49

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.