Sonbahar Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Sonbahar Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Merhabalar! Sonbahar ayları geldiğine göre sizlerle önümüzdeki aylarda izleyeceğimiz uyarlamaları paylaşmanın vakti de gelmiş demektir. Gelin hep birlikte sonbahar aylarında çıkacak uyarlamalar nelermiş bakalım. Keyifli okumalar dilerim.

Eylül Ayında Çıkacak Uyarlamalar

1. The Lord of the Rings: The Rings of Power | 2 Eylül

Yüzüklerin Efendisi hayranlarının heyecanla beklediği dizinin ilk bölümü sonunda 2 Eylül’de Amazon Prime’da yayımlandı! Sekiz bölüm sürmesi planlanan dizi için oldukça büyük bir bütçe ayrılmış. The Rings of Power, Orta Dünya’nın ikinci çağını, yani Yüzük Kardeşliği’nin ve hatta Hobbit’in çok çok daha öncesini anlatıyor. Orta Dünya’nın barış içinde olduğu bir dönemde başlayan dizi, tanıdık ve yeni yüzlerden oluşan bir grup karakterin, uzun süredir dönmesinden korkulan bir kötülüğün yeniden yükselmesiyle başlıyor. Bildiğimiz hikâyelerin binlerce yıl öncesinde geçen epik drama türündeki dizi şimdiden beş sezon onayı almış!

Dizinin oyuncu ekibinde Morfydd Clark, Roberto Aramayo, Markello Kavenagh ve Joesph Mawle gibi değerli oyuncular yer alıyor.

2. The Handmaid’s Tale 5. Sezon | 14 Eylül

Emmy Ödüllü dizi The Handmaid’s Tale, 5. sezonu ile 14 Eylül’de geri dönüyor. Sevenlerinin heyecanla beklediği devam sezonunda yine bol dramlı ve aksiyonlu bir sezon geliyor gibi görünüyor. Distopik türdeki yapım, Gilead isimli bir yerde nüfusun azalması sebebiyle kadınların zorla devletin malı yapılarak “damızlık” olarak kullanılmalarını konu alıyor. Her sezon daha da heyecanlı hale gelen dizi, günümüze de atıfta bulunan metaforlarıyla çarpıcı gerçekleri gözler önüne seriyor.

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizinin başrollerini Elizabeth Moss, Yvonne Stravoski, Alexis Bledel, Joseph Fiennes, Ann Dowd gibi isimler paylaşıyor.

3. Fate: The Winx Saga 2. Sezon | 16 Eylül

Sıradaki yapımımız ilk sezonu ile hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratan bir dizi… Geçtiğimiz yıl Netflix’te ilk sezonu yayımlanan The Winx: Saga, ikinci sezonu ile 16 Eylül’de geri dönüyor. Sekiz bölüm yayımlanması beklenen dizide macera kaldığı yerden devam edecek. Büyük bir neslin hayranı olduğu ve heyecanla beklediği ilk sezon ne yazık ki beklentileri karşılayamamıştı. Birçoğumuz konuya aşina olsa da Winx, Alfea adında sihirli bir okula giden beş genç perinin güçlerini keşfetmelerini ve yaşadıkları maceraları konu alıyor.

Sonbahar Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Dizinin oyuncu kadrosunu Abigail Cowen, Danny Griffin, Paulina Chavez, Freddie Thorp, Hannah van der Westhuysen gibi genç oyuncular oluşturuyor.

4. Blonde | 28 Eylül

Biyografi türündeki Blonde, 50’li yıllara damga vuran Marilyn Monroe’nun hayatını konu alan başka bir film. Joyce Carol’un yazdığı aynı adlı kitaptan uyarlanan film, 28 Eylül’de Netflix’te yayımlanacak. Film Marilyn Monroe’nun hayranları tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Monroe’nun çocukluğundan kariyerine, aşk hayatından benliğine kadar uzanan filmin fragmanı da beğenileri kazanmayı başardı. Üstelik film oldukça dikkat çekici isimlerden oluşan bir oyuncu kadrosuna sahip.

Marilyn Monroe’yu Ana de Armas canlandırırken, Adrien Brody, Adrien Brody, Bobby Cannavale ve Xavier Samuel de ona eşlik ediyor.

Ekim Ayında Çıkacak Uyarlamalar

5. White Bird | 14 Ekim

Çok sevilen ve yine filme uyarlanan Mucize kitabının yazarından yeni bir uyarlama daha! R.J. Palacio’nun kaleme aldığı White Bird’ün Mucize ile birçok ortak noktası bulunuyor. Kitapta Mucize’den tanıdığımız Julian’ın büyükannesinin 2. Dünya Savaşı sırasında başına gelenleri anlatıyor. Julian’ın zorbalık yaptığı için okuldan atıldığını öğrenen büyükannesi torununa kimseye anlatmadığı geçmişini anlatıyor. Nazi işgali sırasında Fransa’da yaşayan Julian’ın büyükannesinin, pek çoğumuzun kalbine dokunacak öyküsünü sinemada izlemeye hazır mısınız?

Sonbahar Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Film,14 Ekim’de vizyona girecek. Marc Forster’ın yönettiği filmin başrollerini Helen Mirren ve Gillian Anderson paylaşıyor.

6. The School for Good and Evil | 21 Ekim

Yurt dışında oldukça büyük bir okur kitlesine sahip olan İyilik ve Kötülük Okulu, 21 Ekim’de sevenleriyle buluşuyor. Uyarlamasını Netflix’in üstlendiği fantastik türdeki seri altı kitaptan oluşuyor. Dilimize Doğan Egmont tarafından çevrilen serinin ülkemizde ise henüz sadece üç kitabı yayımlandı. Afişinde de bizleri “Her hikayenin iki tarafı vardır” sözlerinin karşıladığı filmde bol bol aksiyonlu ve heyecanlı sahneler izleyeceğiz gibi duruyor. İyilik ve Kötülük Okulu, okula yeni başlayan ve birbirinden oldukça farklı olan iki arkadaş Sophie ve Agatha’nın yaşadıklarını konu alıyor. Katı öğretmenler, ilgi çekici dersler ve değerli arkadaşlıklar tabii ki bu serinin en eğlenceli yanlarından bazıları!

Filmin kadrosunda Sophie’yi Sophia Anne Caruso, Agatha’yı Sofia Wyle canlandırıyor. Ayrıca filmin kadrosunda Charlize Theron, Kerry Washington,  Kit Young, Michelle Yeoh gibi oyuncular da yer alıyor.

7. My Policeman | 21 Ekim

Bethan Roberts’ın aynı isimli kitabından uyarlanan film, 21 Ekim’de sinemalarda, 4 Kasım’da ise Amazon Prime Video’da izleyiciyle buluşuyor! Özellikle Harry Styles hayranlarının heyecanla beklediği yapım oldukça dikkat çekici bir konuya sahip. 1950’lerin İngiltere’sinde geçen hikâye Tom Burgess isimli bir polis, Marion isimli bir öğretmen ve müzede küratör olan Patrick Hazelwood arasında geçen karmaşık aşk hikâyesini konu alıyor. Eşcinselliğin yasadışı olduğu ve toplum tarafından hor görüldüğü zamanda cinsel yönelimini bastırmak zorunda kalan Tom, Marion ile evleniyor. 90’lara kadar uzanan bu hikâyede gerçeklerin gün yüzüne çıkmasıyla herkesin hayatı darmadağın oluyor.

Sonbahar Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

My Policeman filminin oyuncu kadrosunda Harry Styles, Emma Corrin, Gina McKee ve Linus Roache’nin yer alırken yönetmenliğini ise Michael Grandage üstleniyor.

Kasım Ayında Çıkacak Uyarlamalar

8. The Wheel Of Time 2. Sezon | Kasım

Geçtiğimiz yıl Amazon Prime’da ilk sezonu yayımlanan Zaman Çarkı Serisi, 2. sezonu ile geri dönüyor! Büyük bir okur kitlesine sahip olan uyarlamanın yeni sezonunun en erken kasım ayında yayımlanması beklense de henüz net bir tarihe sahip değil. Robert Jordan’ın 15 ciltlik serisinden uyarlanan dizi, Zaman Çarkı’nın devamlılığını sağlayan Tek Güç ekseninde yaşanan yıkımları ve  Moiraine ile yoldaşlarının bu yıkımı durdurmaya çalışmasını konu alıyor.

Fantastik edebiyatın en değerli parçalarından olan The Wheel of Time’ın uyarlamasında başrolleri Rosamund Pike, Josha Stradowski, Madeleine Madden ve Zoe Robins gibi isimler paylaşıyor. İlk sezonuyla biraz hayal kırıklığı yaratan dizide, bakalım yeni sezonda bizleri neler bekliyor?

Yazının sonuna geldik. Listedeki uyarlamalardan en çok hangisini merak ediyorsunuz? Fragmanlar sizi tatmin etti mi? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın. Görüşmek üzere!

Sonbahar Aylarında Çıkacak Uyarlamalar

Kısa cümle. Bu cümle kısa. Kısa cümle. Cümle kısa. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü.

Kısa cümle. Bu cümle kısa. Kısa cümle. Cümle kısa. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Fakat ancak ve lakin fakat ve çünkü.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

kurucu, yazar, sosyal medya sorumlusu ve güvenlik şefi :)
Yazı oluşturuldu 26

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.