Martı Yayınları Yıl Bitmeden Yayımlayacağı Kitapları Duyurdu!

Martı Yayınları Yıl Bitmeden Yayımlayacağı Kitapları Duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Martı Yayınları yıl bitmeden yayımlayacağı kitapları duyurdu. Listenin içerisinde 2022 yılının başında duyurdukları kitapların yanı sıra sürpriz eserler de var. Gelin hep birlikte yıl bitmeden hangi kitaplar Martı Yayınları etiketiyle raflarda olacakmış, bakalım.

These Hollow Vows (These Hollow Vows #1) – Lexi Ryan

These Hollow Vows e-Kitap Lexi Ryan - EPUB | Rakuten Kobo Türkiye

Aynı isimli ikilemenin ilk kitabı olan These Hollow Vows, okuru perilerle dolu bir dünyaya götürüyor. Kitabın ana karakteri Brie perilerden hiç haz etmiyor. Fakat yaşadığı ülkenin acımasız kralı kız kardeşini kaçırdığında bütün prensiplerini bir kenara bırakıp kral ile anlaşma yapıyor. Kral, Peri Krallığı’ndan sihirli üç objeyi çalıp ona getirmesi karşılığında Brie’nin kız kardeşini serbest bırakacağını söylüyor. Peri sarayına sızmak için hazırlıklara başlayan Brie, Prens Ronan için seçilen gelin adaylarından biriymiş gibi davranıyor. Fakat saraya girdiğinde ve Prens Ronan’la tanıştığında işler hiç de Brie’nin planladığı gibi gitmiyor.

Zalim Prens ve Dikenler ve Güller Sarayı kitapları okuyanların pek seveceği bu kitap, 2021 yılının haziran ayında yayımlandı. Serinin ikinci ve son kitabı ise bu yıl hayranlarıyla buluştu. These Hollow Vows yazarın ilk fantastik serisi.

The Atlas Six (The Atlas #1) – Olivie Blake

The Atlas Six e-Kitap Olivie Blake - EPUB | Rakuten Kobo Türkiye

Kitap, gizli bir büyücü cemiyetine katılmaya çalışan altı büyücüyü konu alıyor. Gizemli Atlas Blakely tarafından keşfedilen bu büyücüler Alexandrian Cemiyeti’ne katılabilmek için kendilerini kanıtlamak zorunda. Bu altı büyücünün adaylık almaya hak kazanabilmek için birlikte bir yıl geçirmeleri gerekiyor. Fakat cemiyet üyeleri bu altılıdan yalnızca beş kişinin aralarına katılabileceğini söylediğinde ise işler iyice karışıyor. Sizce bu altı büyücüden kaçı hayatta kalıp cemiyete dahil olacak?

The Atlas Six’in aslında self-published bir kitap olduğunu biliyor muydunuz? Yazar 2020 yılında kitabı kendi imkanları ile yayımladı. Daha sonra 2021 yılında Tor kitabın haklarını satın alıp kendi etiketiyle tekrar yayımladı. Serinin ikinci kitabı ise bu yılın ekim ayında raflardaki yerini alacak.

A Strange Hymn (Pazarlıkçı #2) – Laura Thalassa

Serinin ilk kitabı Rapsodi’de hikâye, istenilen her şeyi belli bir fiyata satan Pazarlıkçı adındaki bir adamın etrafında dönüyor. Müşterilerinin dileklerini belli bir fiyat karşılığında gerçeğe dönüştüren Pazarlıkçı, bir gün Callie adında tuhaf bir kızla karşılaşıyor. Callie, kendisi için korkunç sonuçlar doğurabilecek fevri bir karar yüzünden, çaresizce, yardıma muhtaç halde Gecenin Efendisi olarak bilinen Pazarlıkçı’dan yardım istiyor. İşte Callie ve Pazarlıkçı’nın karşılaşması ile olaylar bir bir patlak veriyor ve kader herkes için ağlarını örmeye başlıyor.

Martı Yayınları yaptığı duyuruda serinin ikinci ve üçüncü kitabını yıl bitmeden yayımlayacağını duyurdu. Serinin ikinci kitabı A Strange Hymn 2017, üçüncü kitap Dark Harmony ise 2018 yılında yayımlanmıştı. Ayrıca bu üç kitaplık serinin çevirisi editörümüz Aydan Yalçın tarafından yapıldı.

The Shadows Between Us (The Shadows Between Us #1) – Tricia Levenseller

Martı Yayınları

2020’de çıkan The Shadows Between Us, orijinal konusu ile benzerlerinden sıyrılan bir fantastik roman. Kitabın ana karakteri Alessandra, bir anti-kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Kötü niyetli, bencil ve cani bir karakteri olan Alessandra’nın bir hedefi var: Gölge Kral ile evlenip onu öldürmek ve ardından kraliçe olup bu fantastik dünyadaki tüm krallıklara hükmetmek istiyor. Biz de bu şeytani emeli hayattaki tek gayesi edinen Alessandra’nın başından geçenleri okuyoruz.

Klasik genç yetişkin kitaplarındaki iyi niyetli karakterleri okumaktan sıkılan okurlara ilaç gibi gelecek The Shadows Between Us, bu yıl en heyecanla beklediğimiz kitapların başını çekiyor. Serinin ikinci kitabının ise yurt dışında 2024 yılında yayımlanması bekleniyor.

Hook, Line, and Sinker (It Happened One Summer #2) – Tessa Bailey

mart ayında çıkan kitaplar

Serinin ilk kitabında Piper ve Brendan’ın hikâyesini okumuştuk. Bu kitapta ise Piper’ın kız kardeşi Hannah’ın hayatına konuk oluyoruz. Zaten daha öncesinde serinin adı Bellinger Sisters olarak geçiyordu. Kitap, Hannah’ın hoşlandığı adamı elde etmek için çapkınlığıyla ün salan Fox’dan yardım istemesiyle başlıyor. Ancak birlikte zaman geçirdikçe Hannah, Fox’a karşı hislerinin değişmeye başladığını fark ediyor. Tüm bu karmaşık düşünceleri birlikte yaşamaya başladıklarında ise iyice çığırından çıkıyor.

Serinin ilk kitabı It Happened One Summer, yurt dışında geçtiğimiz yılın temmuz ayında yayımlanmıştı. Ülkemizde ise geçtiğimiz haziran ayında raflardaki yerini aldı. Hook, Line, and Sinker ise bu yılın mart ayında sevenleri ile buluşmuştu.

Untethered (Korunmuş #2) – KayLynn Flanders

Untethered (Shielded, #2) by KayLynn Flanders | Goodreads

Untethered, Korunmuş serisinin ikinci kitabı. Birinci kitap halkına barışı getirmek isteyen Prenses Jennesara’yı konu alıyor. Yeteneklerini savaşta kullanmak isteyen prenses babası tarafından engelleniyor. Çünkü babası prensesin komşu krallığın prensiyle evlenmesinin ülkeye daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyor. Fakat Prenses Jennesara nişanlısının krallığına giderken yolda tuzağa düşüyor ve ölümcül bir tehditle karşı karşıya kalıyor. Biz de bu olay sonrasında gerçek kimliğini saklamaya mecbur kalan prensesin yaşadıklarını okuyoruz.

Dikenlerin Büyüsü ve Öfkelidoğan sevenlerin bayılacağını düşündüğümüz bu kitap, ülkemizde mayıs aylarında raflardaki yerini almıştı. Son dönemde birçok yayınevi serilerin arasına uzun süreler koymamaya ve tamamlanmış serileri aynı yıl içerisinde çıkarmaya başladı. Martı Yayınları da bu yayıncılardan biri oldu.

Martı Yayınları’nın 2022 bitmeden çıkacağını duyurduğu diğer kitaplar ise şu şekilde:

 • Gothikana – RuNyx
 • Disgrace – Brittainy C. Cherry
 • Jane Doe – Victoria Helen Stone
 • The Ash Doll – James Hazel
 • Mrs. March – Virginia Feito
 • Recipes from The World of Tolkien – Robert Tuesley Anderson
 • Don’t Kiss The Bride – Carian Cole
 • Playing For Freedom – Zarifa Adiba
 • Hope And Red – Jon Skovron
 • Bane And Shadow – Jon Skovron
 • Blood And Tempest – Jon Skovron
 • What Lies Between – BN Toler

Siz Martı Yayınları’nın bu yıl çevireceği kitaplardan hangileri için sevinçlisiniz? Aralarından en heyecanla beklediğiniz  hangisi? Bizimle paylaşmayı unutmayın.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

martı yayınları

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Ama fakat ancak. Çünkü ve lakin. ve ile ama. Ancak ve ancak çünkü. Fakat ve lakin. Ancak ama lakin. Veya ya da ile de. Ama fakat ancak. Çünkü ve lakin. ve ile ama. Ancak ve ancak çünkü. Fakat ve lakin. Ancak ama lakin. Veya ya da ile de. Ama fakat ancak. Çünkü ve lakin. ve ile ama. Ancak ve ancak çünkü. Fakat ve lakin. Ancak ama lakin. Veya ya da ile de. Ama fakat ancak. Çünkü ve lakin. ve ile ama. Ancak ve ancak çünkü. Fakat ve lakin. Ancak ama lakin. Veya ya da ile de.

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.