Mart Ayında Okurların Kalbini Çalan ve Listelerin Başında Yer Alan Kitaplar

Mart Ayında Okurların Kalbini Çalan ve Listelerin Başında Yer Alan Kitaplar

Herkese merhaba. Her yeni ayın birbirinden güzel yeni kitaplar anlamına geldiğini biliyoruz. Mart ayında da yurt dışında harika kitaplar okuyucularıyla buluştu. Romantik, fantastik, gerilim ve daha fazlası, sizler için hazırladığımız bu listede bulunuyor. Keyifli okumalar! mart ayında çıkan kitaplar

Hook, Line, and Sinker (It Happened One Summer #2) – Tessa Bailey

mart ayında çıkan kitaplar

Serinin ilk kitabı It Happened One Summer, geçtiğimiz yılın temmuz ayında yayımlanmıştı. 1 Martta raflarda yerini alan bu kitapta okuru farklı bir konu ve karakterler bekliyor. Serinin ilk kitabında Piper ve Brendan’ın hikâyesini okumuştuk. Bu kitapta ise Piper’ın kız kardeşi Hannah’ın hayatına konuk oluyoruz. Zaten daha öncesinde serinin adı Bellinger Sisters olarak geçiyordu. Kitap, Hannah’ın hoşlandığı adamı elde etmek için çapkınlığıyla ün salan Fox’dan yardım istemesiyle başlıyor. Ancak birlikte zaman geçirdikçe Hannah, Fox’a karşı hislerinin değişmeye başladığını fark ediyor. Tüm bu karmaşık düşünceleri birlikte yaşamaya başladıklarında ise iyice çığırından çıkıyor.

The War of Two Queens (Kan ve Külden #4) – Jennifer L. Amentrout

mart ayında çıkan kitaplar

Altı kitaplık serinin dördüncü kitabı The War Of Two Queens, 15 Martta okurlarla buluştu. Fakat bu buluşma tatsız olaylara vesile oldu. Kitapta yaşanan birkaç olaydan rahatsız olan okurlar, yazarın neden böyle bir şey yaptığını sorgulayınca olaylar büyüdü. Daha sonrasında ise yazar, Facebook sayfasında kitap hakkında yazılan kötü/eleştirisel yorumları silmeye başladı. Bu durum hayranları daha çok sinirlendirdi. Yazar yayımladığı son gönderide hayranların mental sağlığını kötü etkilediğini söyleyerek bir süre inzivaya çekileceğini duyurdu.

One Italian Summer – Rebecca Serle

mart ayında çıkan kitaplar

Kitap, hayatı annesinin ölümüyle tepetaklak olan Katy’nin hikâyesini anlatıyor. Acısıyla nasıl baş edeceğini bilemeyen Katy, annesiyle birlikte gitmeyi planladığı İtalya tatiline tek başına gidiyor. Otele vardığında İtalya’nın zamansızlığını deneyimlemeye kendini hazır hissediyor. Fakat Katy otelde Carol’ın gençlik haliyle karşılaştığında işler biraz karmaşıklaşıyor. İkili çok geçmeden arkadaş oluyorlar ve Katy, hayal ettiği tatili biraz farklı bir şekilde geçiriyor.

The Diamond Eye – Kate Quinn mart ayında çıkan kitaplar

mart ayında çıkan kitaplar

Ülkemizde Alice Teşkilatı ve Roma’nın Metresi kitaplarının çevirileri bulunan Goodreads ödüllü yazarın yeni kitabı 29 Martta raflarda yerini aldı. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan kitap, ikinci dünya savaşı zamanında geçiyor. Kitabın ana karakteri Mila’nın bütün hayatı oğlunun etrafında şekilleniyor. Ancak savaş başladığında Mila vatanını korumak için orduya katılıyor. Kısa bir süre içinde kahraman ilan edilen ve Lady Death ismiyle anılmaya başlayan Mila için işler bir süreliğinde yolunda gidiyor. Fakat geçmişinden gelen bir düşman Mila’yı bir kez daha mücadeleye zorluyor.

What Happened to the Bennetts – Lisa Scottoline

mart ayında çıkan kitaplar

Kitapları dilimize Pegasus Yayınları ve Doğan Kitap tarafından çevrilen yazarın yeni kitabı oldukça talihsiz bir aileyi konu alıyor. Jason Bennett, ailesiyle birlikte arabada giderken birkaç kişi önlerini kesiyor ve onlara ateş açıyor. FBI ajanları Bennetts ailesine yollarını kesen kişilerin tehlikeli bir uyuşturucu çetesi adına çalıştığını ve tanık koruma programına katılmaları gerektiğini söylüyor. Jason, yaşanan olaylar hakkındaki şok edici gerçekleri öğrendiğinde ise tanık koruma programının onlara yardımcı olamayacağını anlıyor.

Nine Lives – Peter Swanson mart ayında çıkan kitaplar

mart ayında çıkan kitaplar

Onu Tanımadan Önce isimli kitabı İthaki Yayınları’ndan, Korkunun Kıskacında isimli kitabı da Altın Kitaplar tarafından dilimize çevrilen Peter Swanson yine tüyler ürpertici bir kitapla karşımızda. Birbirini tanımayan dokuz kişiye, kendi isimlerinin de yazılı olduğu bir liste gönderiliyor. Kısa bir süre sonra ülkenin farklı bölgelerinde cinayetler işlenmeye başlıyor. Bu arkası kesilmeyen cinayetlere bir son vermek isteyen Ajan Jessica Winslow, kendi adı da listede olmasına rağmen katili bulmaya karar veriyor. Peki ölenlerin ya da listedekilerin arasında bir bağlantı var mı? İşte Winslow bu soruların cevaplarını arıyor.

All My Rage – Sabaa Tahir mart ayında çıkan kitaplar

Ülkemizde Epsilon Yayınları’ndan çıkan Küller ve Kor serisi ile tanınan Sabaa Tahir, yeni kitabıyla okuyucularını hem sevindirip hem ağlatıyor. All My Rage, Pakistan asıllı Amerikalı iki gencin hikayesini anlatıyor. Salahudin ve Noor, The Fight aralarındaki bağları koparana kadar çok yakın arkadaşlardı. Şimdi ikisi de hayatlarındaki zorluklara tek başına göğüs germek zorunda kalıyor. Sal, ailesinin motelini işletmeye çalışırken Noor da alkolik amcasıyla baş etmeye çalışıyor. Bu sırada ikili, arkadaşlığın önemini de daha iyi anlıyor

A Magic Steeped in Poison (The Book of Tea #1) – Judy I. Lin

Yazarın çıkış kitabı olan A Magic Steeped in Poison, annesinin ölümü için kendisini suçlayan Ning’i konu alıyor. Ning, kazananın bir isteğinin yerine getirileceği çay yapma sanatı yarışmasını duyunca ölmek üzere olan kardeşi için bu yarışmaya katılıyor. Yeteneklerinin yeterli olmadığını bilse de pes etmiyor. Eğer cesur karakterler, mitoloji, gizem ve aşk okumayı seviyorsanız bu kitap tam size göre.

Mr. Wrong Nummer – Lynn Painter mart ayında çıkan kitaplar

Kitabın ana karakteri Olivia, gittiği her yere beraberinde aksilikleri de götüren birisi. Bu yüzden tanımadığı bir numara ona mesaj attığında “Belki de hayatımı düzene sokacak olay budur.” diyor ve bu yabancıyla mesajlaşmaya başlıyor. Bu sırada ise Olivia, abisi ve onun en yakın arkadaşı Colin ile aynı eve taşınıyor. Olivia’yı kardeşi gibi gören Colin, bunca zamandır mesajlaştığı gizemli kişinin o olduğunu öğrenince bir seçim yapması gerekiyor: Ya bu mesajlaşmayı sonlandıracak ya da gerçekleri Olivia’ya anlatacak. Bu eğlenceli kitap, tam da romantik komedi sevenlere göre!

A Far Wilder Magic – Allison Saft

Yazarın ikinci kitabı A Far Wilder Magic fantastik bir dünyada geçiyor. Yaşayan son efsanevi yaratık bulunduğunda onu avlamak için bir yarışma düzenleniyor. Bu yarışmada bir simyacı ve nişancıdan oluşan gruplar yer alıyor. Kazanan şöhret ve para elde ediyor. İyi bir nişancı olan Margaret, ortadan kaybolan annesini bulmak için bu yarışa katılmaya karar veriyor. Fakat kendisine eşlik edecek bir simyacı da bulması gerekiyor. Bu sebeple de Margaret yarışmaya pek tanımadığı Wes ile birlikte katılmak zorunda kalıyor. Birbirleri hakkında hiçbir şey bilmeyen bu ikilinin yarışı kazanmak için yeteneklerine güvenmekten başka seçenekleri kalmıyor.

The Love of My Life – Rosie Walsh

Kitap bir ölüm ilanı yazarı olan Leo ve deniz biyoloğu olan eşi Emma’yı alıyor. İkilinin mutlu hayatı Emma ciddi bir hastalığa yakalandığında sekteye uğruyor. Leo da bu durumla en iyi yaptığı şeyi yaparak, karısı için bir ölüm ilanı hazırlayarak baş etmeye karar veriyor. Ancak Emma hakkında araştırma yapmaya başlayınca yedi yıllık karısını hiç tanımadığını fark ediyor. Öyle ki Emma ona gerçek adını bile söylememiş. Emma, sırlarını Leo’dan saklamaya çalıştıkça Leo’nun merakı daha da artıyor.

Peach Blossom Spring – Melissa Fu mart ayında çıkan kitaplar

Kitap, genç yaşta dul kalan, akıllı ve yetenekli bir kadın olan Meilin’i konu alıyor. Japonya ve Çin arasında savaş patlak verince Meilin, babasız kalan dört yaşındaki oğluyla beraber ülkesinden kaçmak zorunda kalıyor. Yıllar sonra Meilin’in oğlu Renshu, Henry Dao ismiyle Amerika’da bir hayat kuruyor. Kızı Lily ona geçmişi hakkında sorular yöneltmeye başlayınca Renshu tedirgin olmaya başlıyor. Ailesini tehlikeye sürükleyebilecek geçmişi hakkında konuşmaktan kaçınsa da bunu nereye kadar sürdürebileceğini bilmiyor.

12 kitaplık bu listenin sonuna geldik. Bu kitaplardan en çok hangisi dikkatinizi çekti? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.