Martı Yayınları 2022 Yayın Programını Duyurdu!

Martı Yayınları 2022 Yayın Programını Duyurdu!

Martı Yayınları, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabında 2022 yılındaki yayın kataloğunu paylaştı. Biz de bu yayın kataloğundan en ilgimizi çeken kitapları sizin için bu yazıda derledik. Haydi gelin, 2022’de raflarda göreceğimiz bazı kitaplara göz atalım.

Not: Yazının sonunda yayınevinin paylaştığı tüm kataloğu görebilirsiniz.

The Shadows Between Us (The Shadows Between Us #1) – Tricia Levenseller

Martı Yayınları

2020’de çıkan The Shadows Between Us, orijinal konusu ile benzerlerinden sıyrılan bir fantastik roman. Kitabın ana karakteri Alessandra, bir anti-kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Kötü niyetli, bencil ve cani bir karakteri olan Alessandra’nın bir hedefi var: Gölge Kral ile evlenip onu öldürmek ve ardından kraliçe olup bu fantastik dünyadaki tüm krallıklara hükmetmek istiyor. Biz de bu şeytani emeli hayattaki tek gayesi edinen Alessandra’nın başından geçenleri okuyoruz.

Klasik genç yetişkin kitaplarındaki iyi niyetli karakterleri okumaktan sıkılan okurlara ilaç gibi gelecek The Shadows Between Us, bu yıl en heyecanla beklediğimiz kitapların başını çekiyor. Serinin ikinci kitabının ise yurt dışında 2024 yılında yayımlanması bekleniyor.

Our Violent Ends (Şiddetli Hazlar #2) – Chloe Gong

Martı Yayınları

2021’in son çeyreğinde en çok ilgi gören kitaplardan olan Şiddetli Hazlar’ın devamı olan Our Violent Ends de bu yıl kavuşacağımız kitaplardan. 1920’lerin ışıltılı, kaotik ve bir o kadar da tekinsiz Şangay’ında hayat bulan serinin ikinci halkasında ufukta yepyeni tehditler beliriyor ve karakterlerimizi tehlikeli yolculuklar bekliyor.

Urban Fantasy türünün son zamanlardaki en gözde örneklerinden olan Şiddetli Hazlar serisi, şehir koşuşturması içinde geçen aksiyon ve şiddet dolu maceraları seven okurları mistik dünyasına davet ediyor.

Rhapsodic (Bargainer #1) – Laura Thalassa

Martı Yayınları

Rhapsodic’te hikâye, istenilen her şeyi belli bir fiyata satan Pazarlıkçı adındaki bir adamın etrafında dönüyor. Müşterilerinin dileklerini belli bir fiyat karşılığında gerçeğe dönüştüren Pazarlıkçı, bir gün Callie adında tuhaf bir kızla karşılaşıyor. Callie, kendisi için korkunç sonuçlar doğurabilecek fevri bir karar yüzünden, çaresizce, yardıma muhtaç halde Gecenin Efendisi olarak bilinen Pazarlıkçı’dan yardım istiyor. İşte Callie ve Pazarlıkçı’nın bu karşılaşması ile olaylar bir bir patlak veriyor ve kader herkes için ağlarını örmeye başlıyor.

Eğer konusu kitap için heyecanlanmanıza yetmediyse Martı Yayınları’nın serinin üç kitabını aynı anda yayımlamayı düşündüğünü de söyleyelim. Bir de kitabın çevirisi içimizden biri tarafından yapılıyor. 🙂

The Unofficial Ultimate Harry Potter Spellbook – Kolektif

Martı Yayınları

Türkiye’deki Harry Potter koleksiyonerleri bu sene Martı Yayınları aracılığıyla yeni bir kitaba kavuşuyor. The Unofficial Ultimate Harry Potter Spellbook, Harry Potter kitaplarında, filmlerinde, video oyunlarında ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? gibi yan HP filmlerinde kullanılan bütün büyüleri detaylıca açıklayan bir kaynak niteliği görüyor.

Her büyüye; büyü adı, telaffuz etme biçimi, büyünün etkisi, büyüyü yapma yöntemleri, asa ve el hareketleri ve söz konusu büyünün kullanıldığı birincil kaynakları eşlik ediyor. Okurlar aynı zamanda, her büyünün kime karşı kullanıldığı, sonucunun ne olduğu gibi bilgileri de bu kitap aracılığıyla öğrenebiliyor. Toplamda 200’den fazla büyüyü barındıran bu kitap, Potterhead’ler için paha biçilmez bir kaynak.

The Lives of Saints – Leigh Bardugo

Martı Yayınları

Uluslararası çoksatan yazar Leigh Bardugo’nun destansı Grishaverse serisine yeni bir kitap daha geliyor. Lives of Saints, seride bahsi geçen Azizler’in yaşamlarına, mucizelerine ve şehitliklerine tanık olacağımız bir kitap. İçerisinde yaklaşık otuz tane hikâye bulunuyor. Her hikâye çeşitli illüstrasyonlar içeriyor.

Grisha evreninden hoşlanıyorsanız geceleri uyumadan önce okuyacağınız bir masal kitabına merhaba diyebilirsiniz. Lives of Saints, Grisha hayranlarının koleksiyonuna kesinlikle eklemesi gereken bir kitap.

It Happened One Summer (Bellinger Sisters #1) – Tessa Bailey

Martı Yayınları

Kitabın ana karakteri Piper Bellinger, günlerini modayı takip ederek ve alışveriş yaparak geçiren lükse düşkün bir parti kızı olarak karşımıza çıkıyor. Bir partide şampanyayı fazla kaçırınca Piper’ın başı belaya giriyor ve üvey babası onu, Beverly Hills’teki zengin ve şöhretli hayatından koparıp Kuzeybatı Pasifik’teki minik bir sahil kasabasına gönderiyor. Bu kasabadaki bir dalış barını işletmekle görevlendirilen Piper, deniz kaptanı Brendan ile tanışıyor ve hikâyemiz başlıyor.

It Happened One Summer, tam yaz aylarında şezlongda uzanırken okumalık bir romantik komedi. Aynı zamanda da tam bir reading slump ilacı olduğunu duyduk. Biz yurt dışındaki okurların yalancısıyız. 🙂

Martı Yayınları

Vincent and Theo: The Van Gogh Brothers – Deborah Heiligman

Martı Yayınları’nın kurgu dışı kitaplığının bu yılki gözdesi şimdiden belli oldu diyebiliriz. Sanatseverlerin ilgisini şimdiden çeken Vincent and Theo: The Van Gogh Brothers, Vincent ve Theo kardeşler arasındaki dostluğa odaklanıyor. İki kardeş; hayattaki yollarını bulmaya çabalarken birbirleriyle başarılarını, aşklarını, hayal kırıklıklarını, hayallerini ve hırslarını paylaşıyorlar.

Deborah Heiligma, kitabı yazarken Vincent’ın yaşamı boyunca Theo’ya yazdığı 658 mektubu referans almış. Van Gogh kardeşlerin iç içe geçmiş hayat hikâyelerinin anlatıldığı kitap, sanatseverlerin kütüphanelerine eklemesi gereken bir eser.

Dumbledore: The Life and Lies of Hogwarts’s Renowned Headmaster – Irvin Khaytman

Martı Yayınları

Dumbledore: The Life and Lies of Hogwarts’s Renowned Headmaster (daha uzun bir kitap ismi bulamamışlar sanırım), adından da anlaşılacağı üzere Hogwarts Müdürü Albus Dumbledore’un yaşamını anlatılıyor. Yazar, karakter analizi niteliğindeki bu kitabı yazmak için birçok metinden, teoriden yararlanmış; uzun araştırmalar yapmış.

Harry Potter serisindeki en ünlü ve aynı zamanda en gizemli, komplike büyücülerden biri olan Dumbledore’un hayatının aydınlık ve karanlık taraflarına sahici bir bakış atacağımız kitap, listemizdeki en heyecanla beklediğimiz kitaplardan biri.

Martı’nın 2022 yılında yayımlayacağı müjdesini verdiği diğer kitapları da buraya ekliyorum:

 • The Sweetest Oblivion – Danielle Lori
 • Disgrace – Brittainy C. Cherry
 • Alex, Approximately – Jenn Bennett
 • What Lies Between – BN Toler
 • Prince Lestat – Anne Rice
 • Pieces of Her – Karin Slaughter
 • Jane Doe – Victoria Helen Stone
 • Mrs. March – Virginia Feito
 • Nobody’s Victim – Carrie Goldberg
 • Daughter of the Pirate King – Tricia Levenseller
 • The Truths We Hold: An American Journey – Kamala Harris
 • Set Mey Heart To Five – Simon Stephenson
 • The Mother Code – Carole Stivers
 • These Hollow Vows – Lexi Ryan
 • Dance of Thieves – Mary E. Pearson
 • Shielded – KayLynn Flanders
 • The Will and the Wilds – Charlie N. Holmberg
 • House of Dragons – Jessica Cluess
 • Girl, Serpent, Thorn – Melissa Bashardoust
 • The Bridge Kingdom – Danielle L. Jensen
 • The Atlas Six – Olivia Blake
 • Pretty Baby – Mary Kubica
 • Honeybee – Craig Silvey
 • Over the Top – Jonathan Van Ness
 • Praying For Freedom – Zarifa Adiba
 • Newto: Wie ein Arschloch das Universum neu erfand – Florian Freistetter

Siz Martı Yayınları’nın bu yıl çevireceği kitaplardan hangileri için sevinçlisiniz? Aralarından en heyecanla beklediğiniz  hangisi? Bizimle paylaşmayı unutmayın.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

martı yayınları

Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin. Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin. Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin. Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin. Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin. Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin. Ama fakat ancak. Çünkü veya ya da. Ve ile de ki. Fakat lakin.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.