Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar

Merhabalar, bu yazımızda sizler için temmuz ayında yurt dışında çıkan popüler kitapları listeledik. Temmuz, daha çok gizem/gerilim türünde kitapların yoğunlukta olduğu bir ay olmuş. Listenin çoğunluğu bu kitaplardan oluşsa da aralarda ilginç ve orijinal konulara sahip birkaç kitap da var. Hazırsanız, temmuz ayında listeleri sallayan kitaplar yazımıza geçelim. Keyifli okumalar.

The It Girl – Ruth Ware

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Ülkemizde 10 Numaralı Kamara ve Kapkaranlık Ormanda kitaplarıyla tanınan Ruth Ware, yine bir gizem/gerilim romanıyla karşımıza çıkıyor.

Hannah, 10 yıl önce okulun ilk gününde April ile tanıştı. İkili; Will, Hugh, Ryan ve Emily’den oluşan bir arkadaş grubu kurdu. Fakat ikinci dönemin sonunda April’in ani ölümü ile bütün hayatları değişti. Şimdi ise Hannah ve Will ilk çocuklarını kucaklarına almayı beklerken April’in katili John Neville’in hapishanede ölmesi ile hayatları tekrardan altüst oluyor. Çünkü genç bir gazeteci, Neville’in masum olduğuna dair kanıtları ortaya çıkarmaya başlıyor. April’in ölümünün arkasındaki gerçeği açığa çıkarmakta kararlı olan Hannah, etrafındaki insanları gerçekten tanıyıp tanımadığını sorguluyor.

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar – Bibliyoraf

The Daughter of Doctor Moreau – Silvia Moreno-Garcia

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Meksika Gotiği’nin yazarı bu yeni kitabında H.G. Wells’in bilimkurgu klasiği Dr. Moreau’nun Adası’nı 19. yy Meksika’sında yeniden kurguluyor. Kurgunun yanı sıra tarihsel gerçeklere de kitabında yer veren Moreno-Garcia, dönemin başarılı yazarları arasında hızla yükseliyor.

Lüks malikanesinde güvenli bir şekilde büyüyen Carlota Moreau, kiminin dâhi kiminin de deli olarak tanımladığı Dr. Moreau’nun tek çocuğu. Montgomery Laughton, Dr. Moreau’nun, geçmişi acılarla dolu, alkolik asistanı. Yarı insan yarı hayvan karışımı hibritler ise Dr. Moreau’nun dâhiyane projesinin meyveleri. Her biri kendi halinde olsa da trajik hayatlarını yılların oluşturduğu bir düzen içerisinde devam ettiriyorlar. Ne var ki bu düzen, projenin patronunun oğlu Eduardo Lizalde’nin malikaneye yerleşmesi ile bozuluyor.

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar – Bibliyoraf

Just Like Home – Sarah Gailey

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Yalancılar İçin Sihir kitabıyla tanınan Sarah Gailey, yepyeni bir kitapla geri dönüyor. Just Like Home, tüylerinizi diken diken etse de elinizden bırakamayacağınız gerilim dolu bir hikâye.

Vera, 12 yaşından beri ilk kez çocukluk evine geri dönüyor. Seri katil olan babasının kurbanlarının cesetlerini bahçesine gömdüğü bu evde kalmak onun için hiç kolay değil. Fakat ölmekte olan annesini mutlu etmek için birkaç ay boyunca evde kalmak zorunda. Evde onlarla birlikte yaşayan kiracının garip davranışları da bu durumu hiç kolaylaştırmıyor. Babasının el yazısıyla yazılmış notlar ortaya çıkmaya başlayınca, Vera geçmişine dönüp gerçekleri sorguluyor.

The Last to Vanish – Megan Miranda

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Şubat ayında çıkan Mükemmel Yabancı kitabı ile ülkemizde tanınmaya başlayan Megan Miranda’nın yeni kitabı The Last to Vanish Temmuz’da okurlarla buluştu. Megan Miranda, zekice kurguladığı ters köşelerle okuru diken üstünde tutmaya devam ediyor.

Abigail, Kuzey Karolina Dağları’ndaki küçük motelin sahibi. Tırmanış ve rafting yapmak isteyen müşterilerinin sıklıkla ziyaret ettiği Appalachian patikası ise gizemli bir tarihe sahip. Geçmişte kasabayı kasıp savuran kaybolma vakaları, Abby’nin müşterisi gazeteci Landon West’in araştırmaları ile tekrardan gün yüzüne çıkıyor. Landon’ın kendisinin de kaybolması üzerine, kardeşi Troy kasabaya geliyor. Birlikte çalışmaya başlayan Abby ve Troy’un ortaya çıkardıkları sırlar gün geçtikçe daha da korkunçlaşıyor.

Misfit (Prep #1) – Elle Kennedy

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Annesinin yeni evliliğinin üstüne bir de erkek yatılı okuluna gönderilen Rj Shaw’ın hayatı tepetaklak oluyor. Yatılı okulda sadece geçici bir süre kalacağını düşünen Shaw, arkadaş edinmek için hiçbir çaba göstermiyor. Ta ki kampüste Sloane’la karşılaşana dek. Fakat öğrencilerin, müdürün kızı Sloane’a yaklaşmaları yasak. Kuralları hiçbir zaman takmayan Rj için bu hiç de sıkıntı değil. Tıpkı Sloane’un eski sevgilisi Duke’un her fırsatta onu engellemesinin sıkıntı olmadığı gibi. Rj Sloane’un kalbini çalmak için her şeyi riske atmaya hazır.

Kitabının konusu size de hafiften Wild Child filmini hatırlattı mı? Anne-babanın istenmeyen yeni evliliği, zorla gönderilen yatılı okul, müdürün uzak durulması gereken çocuğu… Bence filmi sevenler bu kitaba da mutlaka bir şans vermeli.

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar – Bibliyoraf

Things We Do in the Dark – Jennifer Hillier

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Yabancı Yayınlarından çıkan Küçük Sırlar kitabı ile son zamanlarda gündemde olan Jennifer Hillier, gizem/gerilim türünde yazmaya devam ediyor. İki cinayet, iki sır, iki gizemli karakter, birbirine örülü sır dolu geçmişler… Dolu dolu bir gizem kitabı bizleri bekliyor.

Paris Peralta, kendi banyosunda, kocasının cesedinin yanında, kanla kaplanmış bir halde tutuklandığında hapse gireceğini biliyor. Fakat o an onu endişelendiren tek şey geçmişteki sırlarının ortaya çıkması. 25 yıl önce, Buz Kraliçesi lakaplı Ruby Reyes, benzer bir cinayetten hapse atılmıştı. Paris’in gerçekte kim olduğunu bilen Ruby, aniden serbest bırakılmasının üzerine Paris’i tehdit etmeye başlıyor. Önünde zorlu zamanlar olan Paris’in geçmişiyle hesaplaşmaktan başka çaresi yok.

Into the Mist (Into the Mist #1) – P. C. Cast

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Genelde mitolojik/fantastik/romantik kitaplarıyla tanınan P. C. Cast bu sefer distopik bir romanla karşımıza çıkıyor.

ABD’ye yapılan bir saldırıda kullanılan biyolojik bomba ile dünyadaki hayat geri dönülemez şekilde değişiyor. Bu bomba; patlamalar ve depremlerin yanı sıra gizemli, yeşil bir sise de neden oluyor. Bütün erkeklere ölümcül olan sis, kadınlara süper güçler veriyor. Bir grup lise öğretmeni, yeni edindikleri güçlerle bu tehlikeli yeni dünyada güvende olacakları bir yer arıyor. Yolculukları ilerledikçe de kimseye güvenemeyeceklerini, attıkları her adımda onları yeni bir tehlikenin beklediğini fark ediyorlar.

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar – Bibliyoraf

Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow – Gabrielle Zevin

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Huysuz Kitapçı Fikry’nin İnanılmaz Hikayesi’nin yazarından, sırf adıyla bile ilgi çeken yepyeni bir kitap: Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow. 30 yılı kapsayan hikâye; olgunlaşma, hata yapma ve kimlik bulma konularına ilginç bir açıdan yaklaşıyor.

Harvard’daki ilk yılında olan Sam, tren vagonundan dışarı adımı attığı an Sadie’yi görüyor. Sadie, bir an Sam’i görmemiş gibi yapsa da aniden ona doğru yürümeye başlıyor. Ve işte böylece tarih başlıyor. Çocukluklarından beri arkadaş olan Sam ve Sadie, yıllar süren uzun uğraşlar sonucu, bir gecede tüm dünyayı sarsan Ichigo oyununu yaratıyor. Henüz 25 yaşına bile gelmeden dünya çapında tanınan bir başarıyla zenginliğe ulaşıyorlar. Fakat ikili, kısa sürede, ihanet ve açgözlülük karşında tehlikede olduklarının farkına varıyor.

Frightmares – Eva V. Gibson

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Dave, üniversiteye gitmeden önceki son yazını turist eğlence merkezindeki korku evinde çalışarak geçiriyor. Eski ve yıpranmış palyaçolar, âdi Annabelle kopyaları ve ucuz oyunculuklar Frightmares korku evini zar zor ayakta tutuyor. Fakat Dave’in, bu haline gülünecek korku evinde bir ceset bulması ile Frightmares gerçek bir kabusa dönüyor. Dahası, Dave yardım aramak için odadan çıktığında ceset aniden kayboluyor.

Dave gerçekten bir ceset gördü mü? Katil onunla oyun mu oynuyor? Sıradaki kurban Dave mi? Merak edenleri kitaba davet ediyoruz.

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar – Bibliyoraf

Wake the Bones – Elizabeth Kilcoyne

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Wake the Bones, Elizabeth Kilcoyne’un ilk kitabı. Gotik severlerin listelerine eklemesi gereken, oldukça ilginç bir kitap.

Üniversiteyi terk edip amcasının çiftliğine geri yerleşen Laurel’in tek isteği rahat bırakılmak. Fakat çiftlikte garip olaylar olmaya başlıyor. Ağaçlar hareket ediyor, toprak çürüyor ve kemikler havalanıp yürüyor. Geçmişte annesini rahatsız eden iblis tekrar uyanıyor. Bu seferki hedefi ise Laurel. Aile sırlarını öğrenmek, sihrinde ustalaşmak ve bu iblisi yok etmek Laurel’a kalıyor. Çünkü iblis sadece çiftliklerini değil, tüm dünyayı tehdit ediyor.

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar – Bibliyoraf

Always Be My Duchess – Amalie Howard

Temmuz Ayında Listeleri Sallayan Kitaplar - Bibliyoraf

Lord Lysander Blackstone’un tek bir derdi var: servetini ikiye katlamak. Fakat duygusuz görünümü yüzünden kimse Lysander’la ortak olmak istemiyor. Geçmişte yaşadığı hayal kırıklıkları sonrası kalbini aşka kapatan Lysander ise müthiş bir çözüm buluyor. Bir zamanların umut vadeden balerini Genevieve Valery, iş bulmakta zorlanıyor. Yanlışlıkla Lord Lysander’ın hayatını kurtaran Genevieve onu neyin beklediğinden haberdar değil. Çünkü Lysander, müthiş planını uygulamak için Genevieve’i seçiyor. İkili sahte bir nişanlılık sürdürecek. Bu sayede Lysander isteği ortaklığı kurabilecek ve Genevieve’de bu anlaşmadan bir pay alacak. Fakat bu sahte ilişki hiç de planladıkları gibi gitmiyor.

Hepimiz bu hikâyenin sonunu biliyoruz. Ama konu her ne kadar klişe olsa her seferinde okumaya bayılıyoruz.

The Book of Gothel – Mary McMyne

Herkes Rapunzel’in kim olduğunu biliyor. Peki ya onu kuleye kapatan cadı? Aranızda cadının hikâyesini bilen var mı? İşte Mary McMyne bu gizemin perdesini aralıyor.

Cadı Haelewise, doğduğundan beri annesi Hedda’nın gölgesinde yaşıyordu. Hedda öldüğünde köyden sürgün edilen Haelewise, annesinin öykülerindeki meşhur Gothel kulesini bulmak üzere yola çıkıyor. Kuleyi bulduğunda tanıştığı cadı onu kanatları altına almaya karar veriyor. Fakat kulede bir kız daha var: Rika. Rika, kilisenin saklamak için çok uğraştığı, kara büyülere ve yasak dünyalara dair önemli bir sır biliyor. Kulede geçirdiği zaman boyunca Haelewise hem kendine hem de sihir dünyasına dair karanlık sırları açığa çıkarıyor.

Temmuz ayında listeleri sallayan kitaplar. Peki temmuz ayında listeleri sallayan kitaplar.

Temmuz ayında listeleri sallayan kitaplar yazımızın sonuna geldik. Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur. Yorumlarda en çok hangi kitapların ilginizi çektiği belirtmeyi unutmayın. Kendinize iyi bakın.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.