Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Herkese merhaba. Şubat ayında da harika kitaplar okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor. Ünlü yazarların yeni kitapları, serilerin devam kitapları ve çıkış kitapları çoktan raflarda yerlerini aldı. Fantastik, gerilim ve romantik gibi farklı türlerdeki kitaplardan bazılarını sizler için listeledik. Keyifli okumalar. Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

The Paris Apartment – Lucy Foley

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Davetli Listesi adlı kitabı geçtiğimiz yıl Epsilon Yayınları tarafından çevrilen yazarın yeni kitabı 22 Şubatta raflarda yerini aldı. Kitap problemlerinden kaçmak için Paris’e, abisinin yanına, giden Jess’i konu alıyor. Ancak abisi Ben telefonları açmıyor, Jess evine gittiğinde de onu bulamıyor. Endişelenen Jess, Ben’in komşularına bir şeyler bilip bilmediklerini sorular soruyor. Fakat onların şüpheli halleri yalnızca Jess’in sorularına yenilerini ekliyor. Jess Ben’i bulabilecek mi? Cevabı bize Foley veriyor.

House of Sky and Breath (Hilal Şehir #2) – Sarah J. Maas

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

İlk kitabı geçtiğimiz yılın mayıs ayında dilimize çevrilen serinin ikinci kitabı bu ay raflardaki yerini aldı. Başlarından geçen onca şeyden sonra Bryce ve Hunt, hayatlarını daha sakin geçirmek istiyor. Ancak isyancılar yüzünden bu isteklerini gerçekleştirmeleri mümkün olmuyor. Bir anda Bryce, Hunt ve arkadaşları kendilerini, ne olursa olsun uzak durmaları gereken Asteri’ye karşı savaşırken buluyorlar.

Black Cake – Charmaine Wilkerson

Yazarın çıkış kitabı olan Black Cake, annelerinin ölümünden sekiz yıl sonra ilk kez birbirlerine gören iki kardeşi konu alıyor. Karayipler’de bir yüzücü ve Black Cake ile meşhur olduğunu bildikleri anneleri Elenor onlara bir ses kaydı bırakıyor. Ancak iki kardeş, kayıtta duyduklarından sonra aslında annelerini hiç tanımadıklarını fark ediyorlar. Ayrıca kitabın 43. ABD Başkanı George W. Bush’ın kızı Jenna Bush Hager’ın kitap kulübü için seçtiği kitaplardan biri olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

The Christie Affair – Nina de Gramont

Agatha Christie’nin on bir gün kayıp olduğu meşhur, aslı öğrenilememiş bir hikâyesi vardır. Gramont bize yeni kitabında Agatha Christie’nin o on bir günle neler yapmış olabileceğini işin içine gizemli bir cinayet ekleyerek anlatıyor. Agatha’nın kocası Archie’nin metresi Nan O’Dea, Archie’yle birlikte olmak istiyor. Kocasının bu haberi kendisine vermesinden sonra Agatha ortadan kayboluyor. Böylece oldukça çetrefilli, gizem ve ihanetlerle dolu arayış başlamış oluyor.

The Girl Who Fell Beneath the Sea – Axie Oh

Mina’nın ülkesi uzun yıllardır sel ve yağmurdan muzdarip. Deniz Tanrısının kendilerini cezalandırdıklarını düşündükleri için her yıl denize tanrının gelini olması için bir kız atıyorlar. Mina’nın abisi Joon’un sevdiği kız Cheong’un doğru gelin olduğuna karar verildiğinde, Joon onu kurtarmaya çalışıyor. Ancak Mina da abisini korumak için kendini Cheong’un yerine suya atıyor. Mina’nın her şeye son vermesi için Deniz Tanrısını bulması gerekiyor. Küçük bir not düşelim yazarın XOXO adlı kitabı yakında Artemis Milenyum çevirisi ile raflarda olacak.

A River Enchanted (Elements of Cadence #1) – Rebecca Ross

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Rebecca Ross’un yeni kitabı, Cadının Yüreği ve Toprak ve Kan Hanesi kitaplarının hayranlarının seveceği bir kurguya sahip. Jack küçükken, büyülü Cadence adasından insanların dünyasına gönderiliyor. On yıl sonra eve dönmesi için bir mektup aldığında onu çağıranın çocukluk rakibi Adaira olduğunu fark ediyor. Ruhlar küçük kızları kaçırıyor ve Adaira da bunun nedenini öğrenmek için Jack’ın yardımını istiyor. Böylece Adaira ve Jack kendilerini karanlık sırlarla ve kötü ruhlarla çevrelenmiş halde buluyor.

This Woven Kingdom (This Woven Kingdom #1) – Tahereh Mafi

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Mafi, üçleme olması beklenen bu yeni serisinde hizmetçi olan Alizeh’i konu alıyor. Alizeh’in damarlarında buz dolaşıyor. Bu da aslında krallığın kayıp varisi olduğu anlamına geliyor. Prens Kamra da gözünü Alizeh’den ayıramıyor. Kayıp varis kendini onu kullanmak isteyenler ve onu düşman olarak görenler arasında gidip gelirken buluyor. Tahereh Mafi’nin bu yeni kitabı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz buradaki yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Good Girl Complex – Elle Kennedy

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

İnternet işini büyütmek isteyen Mac, ailesinin ısrarı üzerine üniversite okumaya gidiyor. Mac’in ailesinin zengin olmasına ve okulda birçok ayrıcalığa sahip olabilmesine rağmen Mac, bu fırsatları geri çeviriyor. Yeni okulunda tanıştığı Cooper ile birlikteyken gerçekten olmak istediği kişi olabildiğini fark ediyor. Böylece aralarındaki ilişki güçleniyor. Ancak saklı kalan sırlar Mac’in mutluluğunu tehdit etmeye başlıyor. Ülkemizde Off-Campus ve Royals serileriyle çok konuşulan Elle Kennedy’nin yeni kitabı hakkında heyecanlı mısınız?

The Violin Conspiracy – Brendan Slocumb

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Listemizdeki bir başka çıkış kitabı Slocumb’a ait. Kitap, kemanı çalınan müzisyen Ray’i konu alıyor. Moskova’da önemli bir yarışmaya hazırlanırken kemanın ortadan kaybolduğunu fark ediyor. Ray Mark ailesinden ve kendi ailesinden şüpheleniyor ve kemanının peşine düşüyor. Ancak siyahi olması işleri zorlaştırıyor.

Delilah Green Doesn’t Care (Bright Falls #1) – Ashley Herring Blake

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

LGBTQ+ temalı romantik komedi arayanlar bu kitaba bir göz atsın derim. New York’ta fotoğrafçılık yapan Delilah, çocukluğunun kötü geçtiği Bright Falls’a tekrardan dönmek istemiyor. Ancak üvey kız kardeşi Astrid, onu düğününde fotoğraf çekmesi için ikna ettiğinde Delilah’ın başka seçeneği kalmıyor. Delilah düğünde Astrid’in arkadaşı Claire ile karşılaşıyor ve ikisi de ilk anda aralarına oluşan çekimi inkar edemiyor. Claire ve Delilah düğün hazırlıklarına ve berbat nişanlısından kurtulması için Astrid’e yardım ederken birbirlerinin cazibesine yeni düşüyorlar.

I Must Betray You – Ruta Sepetys

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Sepetys’in yeni kitabı 1989 Romanya’sında geçiyor. Yazar olmak isteyen on yedi yaşındaki Cristian, hiç suçu yokken polis tarafından yakalanıyor. Polis, Cristian’dan Amerikalı bir siyaset adamının ailesini gözetlemesini istiyor. Sefalet içindeki ülkesi için bir şeyler yapmak istediğinden her şeyi geride bırakarak bu teklifi kabul ediyor. Ancak özgürlük kolay elde edilebilen bir şey mi? Cristian bu savaşı kazanmak için elinden geleni yapmaya hazır.

Only a Monster (Monsters #1) – Vanessa Len

Şubat Listelerini Sallayan Kitaplar

Only a Monster, yazarın çıkış kitabı. Üçleme olması beklenen bu serinin ilk kitabı canavarların gerçek olduğu bir dünyada geçiyor. Joan, iş arkadaşı Nick ona çıkma teklifi ettiğinde çok seviniyor. Ancak annesinin canavar soyunu miras aldığını ve Nick’in bir canavar katili olduğunu öğrendiğinde ise bu sevinci korkuya dönüşüyor. Her şeyden habersiz olan Joan, kendisi gibi olan Aaron ile tanışıyor ve 1990’lı yıllara kaçıyorlar. Fakat çok geçmeden kaçtıkları yerde de güvende olmadıklarını fark ediyorlar. 

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.