Martı Yayınları En Yenilerini Duyurdu: Hırsızların Dansı ve En Tatlı Kaçış

Martı Yayınları En Yenilerini Duyurdu: Hırsızların Dansı ve En Tatlı Kaçış

Herkese merhaba. Geçtiğimiz haftalarda Martı Yayınları, okurların merakla beklediği iki kitabın duyurusunu yaptı: Hırsızların Dansı ve En Tatlı Kaçış. En Tatlı Kaçış geçtiğimiz haftalarda satışa çıktı. Fakat Hırsızların Dansı henüz okurlarla buluşmadı. Peki bu kitaplar ne anlatıyor? Gelin birlikte bakalım.

En Tatlı Kaçış – Danielle Lori

Danielle Lori Kimdir? martı yayınları

Genellikle enemies to lovers türünde kitaplar yazmasıyla bilinen Danielle Lori hakkında bilinen çok az detay var. Yazar hem fantastik hem de romantik türünde kitaplar yazıyor. Lori’nin ilk kitabı A Girl Named Calamity henüz dilimize çevrilmedi. Bir serinin başlangıcı olan kitap, büyülü bir diyarda yalnızca kız olduğu için küçük görülen Alyria ismindeki bir kızı konu alıyor.

Made serisi ise son birkaç yılın popüler serilerinden biri olmasıyla Danielle Lori’nin adının duyurulmasını sağladı. Serinin ilk kitabı The Sweetest Oblivion 2018’de çıktı. Büyük ilgi duyulan serinin ikinci kitabı 2019, üçüncü kitabı ise 2020 yılında okuyucularıyla buluştu. Serinin dört kitaptan oluşacağı duyurulsa da son kitabı The Purest Addiction’ın yayın tarihi henüz bilinmiyor. The Sweetest Oblivion geçtiğimiz haftalarda En Tatlı Kaçış ismiyle satışa sunuldu.

En Tatlı Kaçış Ne Anlatıyor?

martı yayınları

Made serisinin birinci kitabı olan En Tatlı Kaçış, kitabın ana karakterleri olan Elena ve Nicolas’ın bakış açısından anlatılıyor. Yirmi bir yaşında ve bir zamanlar mafya prensesi olan Elena, Amerika’daki suç örgütlerinin en prestijli ailelerinden birinin kızı. Dışarıdan oldukça sevimli ve güler yüzlü gözükse de hissettiği suçluluk duygusundan kurtulamıyor. Yirmi dokuz yaşındaki Nicolas ise mafya dünyasının en korkulan, saygı duyulan ve arzulanan adamı. Travmatik geçmişi peşini bırakmıyor fakat Nico duygularının kendisini yönetmesine izin vermiyor.

Elena’nın kız kardeşi Adrianna’nın, Elena’nın bir hatası yüzünden yeraltı mafyası olan Nicolas ile evlendirilmesine karar veriliyor. Abelli ve Russo aileleri aslında birbirlerinin düşmanı fakat barışı sağlamak için bu evliliği yapmak zorunda kalıyor. Ancak Elena ve Nico, tanıştıkları andan itibaren aralarındaki çekime karşı koyamıyor. Öyle ki Elena, Nico’ya kız kardeşinden daha fazla yakınlaşıyor.

En Tatlı Kaçış çıkalı daha birkaç hafta olsa da umarız Martı Yayınları serinin ikinci ve üçüncü kitabı için okurları çok fazla bekletmez.

Hırsızların Dansı – Mary E. Pearson

Mary E. Pearson Kimdir? martı yayınları

Ödüllü yazar, Mary E. Pearson yazdığı çocuk kitaplarının yanı sıra genç yetişkin kitaplarıyla da biliniyor. Yazarın ilk serisi Jenna Fox Chronicles’ın birinci kitabı 2008’de çıktı. Bir üçleme olan serinin ikinci kitabı 2011, üçüncüsü ise 2013 yılında raflarda yerini aldı. Daha sonra 2014’de dört kitaptan oluşan yeni serisi The Remnant Chronicles’ın ilk kitabı olan The Kiss of Deception’ı yayınladı. Kitap ülkemizde Nemesis Yayınları tarafından 2017’de çevrildi.

2018’de ise son zamanların çok konuşulan serilerinden biri olan Dance of Thieves’in aynı ada sahip ilk kitabını yayınladı. İki kitaplık serinin ikinci kitabı olan Vow of Thieves de 2019 yılında okuyucularla buluştu. Pearson, A Room on Lorelei Street kitabıyla Golden Kite Ödülünü kazandı.

Hırsızların Dansı’ın Konusu Ne? martı yayınları

martı yayınları

Hırsızların Dansı kadın savaşçıları, düşman aileleri ve karanlık sırları içeren bir seri. Anlatılan dünya The Remnant Chronicles’ın dünyasıyla aynı. Hırsızların Dansı, serinin son kitabı The Beauty of Darkness’ta olan savaştan altı yıl sonrasını, farklı ve yeni karakterlerle birlikte anlatılıyor.

Ballenger imparatorluğunun aile reisi öldüğünde yerine oğlu Jase geçiyor. Her ne kadar imparatorluğun başında on yedi yaşında genç biri otursa da diğer krallıklar bu kanun kaçağı ailenin sözlerine boyun eğiyor. Ballenger’ın da yer aldığı Tor’s Watch bölgesinde insanların evlerine ve şehirlerine yönelik devam eden haydut saldırılarından dolayı kimse imparatorluğu kızdırmak istemiyor.

Bu sırada Venda kraliçesi, bir suçluyu yakalamak için en iyi üç askerini Ballenger’a gönderiyor. Eskiden bir sokak hırsızı olan Kazi de bu askerlerden biri ve kendini kraliçeye kanıtlamak istiyor. Ballanger’a vardığında Jase’in, bu zamana kadar duyduklarından çok daha farklı biri olduğunu öğreniyor. Beklenmedik olaylar Kazi ve Jase’i bir araya getirdiğinde her ne kadar sürekli laf dalaşına girseler de birbirlerine çekilmekten kendilerini alamıyorlar.

Bu iki kitaptan en çok hangisi için heyecanlısınız? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Kısa cümle. Ama fakat. Ancak ve ancak. Kısa. Cümle kısa. Ve ya da. Fakat lakin çünkü. Kısa cümle. Cümle kısa. Kısa. Cümle kısa. Kıpkısa. Ama fakat qancak.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.