Olimpos Yayınları’nın 2023 Takvimi Belli Oldu!

Olimpos Yayınları’nın 2023 Takvimi Belli Oldu!

Olimpos Yayınları bu yıl bomba gibi geliyor! 2023 yılının yayın takvimi öyle güzel kitaplar içeriyor ki, heyecanlanmamak elde değil. Olimpos Yayınları 2023 yılında bizi fantastikten romantiğe polisiyeden gerilime kadar birçok farklı türde eserle buluşturacak. Bu heyecan verici kitaplar nelermiş, gelin hep birlikte bakalım!

1. A Ruin Of Roses (Deliciously Dark Fairytales #1) //  K. F. Breene

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

2021 yılında yayınlanmış olan A Ruin Of Roses, 2023 yılının başlarında bizlerle buluşacak. Kitabın yazarı K. F. Breene, paranormal aşk ve fantastik kategorilerinde birçok listede bir numara olarak gösteriliyor. Dört kitaptan oluşan Deliciously Dark Fairytales serisinin ilk kitabı A Ruin Of Roses’de bizleri karanlık bir Güzel ve Çirkin retellingi bekliyor.

Hikâye lanetlenmiş bir krallıkta geçiyor. Krallıkta yaşayan şekil değiştirenleri etkileyen bu lanet, onların gücünü kullanmasını engelliyor ve ruhani hayvanlarla olan bağı koparıyor. Krallığı ayakta tutan tek kişi ise Prens Nyfain. Şekil değiştirme gücüne sahip olan bu prens eski gücüne geri kavuşmak için bir yol arıyor. Kitabın ana karakteri Finley yasak ormana girince Prens Nyfain onu kendi sarayına götürmeye karar veriyor. Çünkü Finley’in lanetini bozabilecek kişi olduğunu düşünüyor. Finley ise bir yandan kendini korumaya çalışırken diğer yandan da laneti çözmeye çalışıp krallığı kurtarmaya çalışıyor. Kitabın yetişkin içeriğe sahip olduğunun notunu da düşelim.

2. Terms and Condition (Dreamland Billionaires #2) // Lauren Asher

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

Serinin ilk kitabı Küçük Detaylar, geçtiğimiz yıl raflardaki yerini almıştı. Yurtdışında 2022 yılının şubat ayında yayınlanan Terms and Condition da bu yıl içerisinde raflarda yerini alacak kitaplar arasında. Bu kitap Dreamland Billionaires serisinin ikinci kitabı. Tatlı romantik komediler şeklinde ilerleyen seri okuyucular tarafından oldukça seviliyor.

Kitabın ana karakteri Declan ailesinden kalan imparatorluğun CEO’su olmak istiyor. Fakat bu mirasa sahip olmak için evlenmesi ve çocuk sahibi olması gibi bir şart var. O da bu yüzden sekreterinden kendisine uygun eş adayları bulmasını istiyor. Biz de karakterin bu adaylarla tanışmasını ve kendisine “uygun bir eş” bulmaya çalışmasını okuyoruz. Bu arada genç okurlarımızı uyarmadan geçmeyelim, kitap yetişkin içerikli.

3. Wrong Place Wrong Time // Gillian McAllister

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

Olimpos Yayınları’nın 2023 yılında çıkaracağı en iddialı kitaplardan biri kuşkusuz Gillian McAlister’ın Wrong Place Wrong Time isimli kitabı. Yazarın daha önce hiçbir kitabı dilimize çevrilmemişti. Ayrıca Olimpos Yayınları yazarın That Night isimli kitabını da bu yıl içerisinde dilimize kazandırmayı planlıyor. That Night’ın çevirisi çok sevgili editörümüz Aydan Yalçın tarafından yapılacak.

Kitap, tesadüfen oğlunun bir adamı öldürmesine şahit olan bir anneyi konu alıyor. 18 yaşındaki oğlunun gece eve dönmesini bekleyen Jen, camdan dışarı baktığında bu olaya tanık oluyor. Gördükleri karşısında şok olan karakter oğlu polis karakoluna götürüldükten sonra ne yapacağını bilemiyor. Ertesi gün oğlunu kurtarmak için daha iyi bir plan yapma umuduyla uyuyor. Fakat ertesi gün asla gelmiyor. Çünkü sabah uyandığında cinayet gecesinden bir gün öncesinde olduğunu fark ediyor. Oğlunun birini öldürmesine engel olmak isteyen bu anne, her gün bir önceki güne uyanıyor. Karakter gerçekleri öğrenmek için geçmişin peşine düşüyor.

4. In The Dark (DI Adam Fawley #2) // Cara Hunter

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

Geçtiğimiz yılın sonlarında çıkan Daisy Mason Nerede? birçok okur tarafından çok sevilmişti. Olimpos Yayınları da bizleri Dedektif Adam Fawley serisinin ikinci kitabıyla kısa bir süre içerisinde buluşturacak gibi duruyor. Şimdilik altı kitaptan oluşan bu serinin diğer kitapları da yavaş yavaş raftaki yerlerini almaya hazırlanıyor.

Serinin ikinci kitabı In The Dark, bir evin bodrum katına kilitlenmiş bir kadın ve küçük bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Ne evin sahibi ne de komşular bodrumda bulunanların kim olduğunu, nasıl oraya geldiğini bilmiyor. Hatta kadın ve çocuk için kayıp ihbarı bile oluşturulmamış. Fakat Dedektif Fawley o sokakta yaşayanların herkesten gerçeği sakladığının farkında.

5. City Of Thorns (The Demon Queen Trials #1) // C. N. Crawford

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

C. N. Crawford takma adıyla yazan Christine ve Nick aslında evli bir çift ve yazdıkları birçok fantastik seri bulunuyor. City Of Thorns ise 3 kitaptan oluşan The Demon Queen Trials serisinin ilk kitabı. Farklı bir fantastik evrene adım atacağımız bu seri oldukça sürükleyici ve heyecan verici. The Demon Queen Trials’ın Olimpos Yayınları’nın fantastik rafına katacağı kaliteli bir seri olacağına inanıyor ve devamını şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz.

olimpos yayınları 2023

Kitap Annesinin öldürülmesi üzerine intikam almak isteyen üniversite öğrencisini konu alıyor. Kitabın ana karakteri Rowan, annesinin katilini bulmak için Kaos Lordu ile bir anlaşma yapmaya mecbur kalıyor. Ancak Kaos Lordu aynı zamanda Rowan’ın baş şüphelisi. Biz de bir yandan karakterin annesinin intikamını almaya çalışmasını, diğer yandan da Kaos Lordu hakkında gizli gerçekleri keşfetmesini okuyoruz. Bu kitabın da yetişkin sahneler içerdiğinin notunu düşelim.

6. Neon Gods (Dark Olympus #1) // Katee Robert

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

Neon Gods Yunan mitolojisi esintileri taşıyan farklı bir hikâyeye sahip. Üç kitaptan oluşan Dark Olympus serisinin de ilk kitabı. Neon Gods yazarın 62. kitabı. Yazarın bugüne kadar yazdığı kitapların toplam sayısı ise 76. 2023 yılının yaz aylarında bizlerle buluşacak olan bu seri, Hades ve Persephone’nin kavurucu derecede sıcak, modern bir yeniden anlatımı yer alıyor. Bu serinin de yetişkin içeriklere sahip olduğunu belirtelim.

Bu hikâyede gerçek dünya ile Olimpos dünyası iç içe geçiyor. Sosyetenin gözdesi Persephone yaşadığı Olympus şehrinden kaçmak ve hayatınsa sıfırdan başlamak istiyor. Fakat annesinin Zeus ile nişan planı işlerini altüst ediyor. Başka seçeneği olmayan Persephone yeraltı şehrine kaçarak Hades ile bir pazarlık yapıyor. Kitap, Yunan mitolojisinin modern çağa uyarlanmış oldukça heyecan verici bir versiyonu.

7. The Ex Hex (The Ex Hex #1) // Erin Sterling

Olimpos Yayınları 2023 Yayın Takvimi - Bibliyoraf

Listenin yedinci kitabı duyurulduğu günden beri çevrilmesi heyecanla beklenen The Ex Hex. Sevilen yazar Rachel Hawkins’in, Erin Sterling mahlasıyla yazdığı bu seri; okurlara masalsı bir fantastik dünyanın kapılarını açıyor. Aslında tam sonbahar ve cadıları bayramı temalarına uygun bir kitap. Olimpos Yayınları 2023 yılının bu dönemine yeni bir heyecan getirecek.

olimpos yayınları 2023

Bir cadı olan Vivienne sihrini boş konular için kullanmaması gerektiğini bilmesine rağmen gizlice eski sevgilisini lanetlemeye karar veriyor. Vivienne’in zararsız olduğunu düşünerek yaptığı bu lanetin küçük bir araştırmanın sonunda pek de zararsız olmadığı anlaşılıyor. Eski sevgilisi Rhys’in kasabaya geri dönmesiyle birlikte tuhaf olaylar zinciri başlıyor. Kasabada düzenlenecek olan sonbahar festivali tam bir kâbusa dönüyor. Öldürücü kurmalı oyuncaklar, kızgın bir hayalet ve konuşan bir kediyle mücadele etmek için bu ikili birlikte hareket ediyor. Acaba kasabayı kurtarabilecekler mi?

8. Icebreaker (UCHM #1) //Hannah Grace

Geçtiğimiz ağustos ayında yayınlanan bu kitap uslanmaz romantiklere ilaç gibi gelecek. Icebraker, UCHM serisinin ilk kitabı. Serinin devam kitaplarının ne zaman çıkacağı ya da kaç kitaplık olacağı şu an bilinmiyor. Buz pateni hikâyelerini ve tatlı çekişmeleri içeren Icebraker’ın tam bir gençlik kitabı olduğunu söyleyebiliriz.

olimpos yayınları 2023

Beş yaşından beri profesyonel olarak artistik patinaj sporuyla ilgilenen Anastasia, bu sayede iyi bir üniversitede okumak için burs kazanıyor. Bu üniversitenin artistik patinaj takımına katılan bu hırslı karakter yeni takımında yaşadığı aksilik yüzünden oldukça sinirleniyor. Hokey takımıyla aynı pisti paylaşmak zorunda kalan Anastasia her şey yolunda giderken bu aksiliğin onu yarışmalarda geriye düşüreceğini düşünüyor. Aynı zamanda Hokey takımının kaptanı Nick ile aralarındaki çekişme de ona pek yardımcı olmuyor. Biz de bu iki karakter arasındaki kıvılcımların tatlı bir ilişkiye dönmesini okuyoruz. Icebreaker bize okumaktan zevk aldığımız klişeler arasına giren bir romantik komedi hikâyesi sunuyor.

2023 yılı içerisinde Olimpos Yayınları tarafından çevrilecek diğer kitaplar:

  • Vanishing Girls (Dedective Josie Quinn #1) – Lisa Regan
  • Throttled (Dirty Air #1) – Lauren Asher
  • The Flock (Ravenhood #1) – Kate Stewart
  • The Housemaid – Freida McFadden
  • Broken Knight (All Saints Lisesi #2) – L. J. Shen
  • 56 Days – Catherine Ryan Howard
  • The Nothing Man – Catherine Ryan Howard
  • The Inmate – Freida McFadden
  • The Locked Door – Freida Mcfadden
  • Cain’s Jawbone – Edward Powys Mathers

Olimpos Yayınları’nın 2023 takvimi bu şekilde! Aralarından en çok ilginizi çeken kitap hangisi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. 2023’te dilimize çevrilecek diğer kitapların listesi için beklemede kalın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

olimpos yayınları 2023

Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama fakat ve ancak. Çünkü ama ancak ve lakin. Fakat ve ya da. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama fakat ve ancak. Çünkü ama ancak ve lakin. Fakat ve ya da. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama fakat ve ancak. Çünkü ama ancak ve lakin. Fakat ve ya da. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama fakat ve ancak. Çünkü ama ancak ve lakin. Fakat ve ya da.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.