Bibliyoraf Haber Ekibine Katılmak İster Misin?

Bibliyoraf Haber Ekibine Katılmak İster Misin?

Yayın sektörü ve edebiyat dünyasını merkezine alan Bibliyoraf, büyümeye devam ediyor. Bibliyoraf’ın haber ekibine katılmak için yapmanız gerekenler aşağıda yazılı. Linkteki formu doldurarak siz de ekibimize katılabilirsiniz! bibliyoraf haber ekibi

Haber Sorumlusu Ne İş Yapar?

Haber ekibimiz adından da anlaşılacağı üzere haber kategorisindeki yazılarımızla ilgileniyor. Bu ekipteki arkadaşlarımızın başlıca görevleri buldukları haber ve gelişmeleri komite grubuna atmak ve belirlenen süre içerisinde o haberleri yazmak. Haber sorumlularımızda aradığımız özellikler ise şu şekilde:

  • Sorumluluk bilincine sahip
  • Doğru ve anlaşılır bir Türkçe kullanabilen
  • Yayın sektörüne hakim
  • Araştırma yönü kuvvetli
  • Eleştiri ve ekip çalışmasına açık
  • Dil bilgisi kurallarını iyi bilen
  • Kendini geliştirmeye açık
  • Haber takibini yapabilecek ve gelen haberleri hızlıca yazabilecek kapasiteye sahip

Haber Kategorisindeki Başlıca İçerikler

Bu kategori içerisindeki başlıca alt kategorilerimiz geçtiğimiz ay çıkanlar ve hakkında bilmeniz gerekenler kategorileri. Hakkında bilmeniz gerekenler kategorisinde amacımız okura bir kitabı okumadan önce o kitap hakkında bilmesi gereken bilgilerin hepsini sunmak. Geçtiğimiz ay çıkanlar kategorisinde ise yurt dışında bir önceki ay çıkan ve çok konuşulan kitapları derliyoruz.

bibliyoraf haber ekibi

Bu iki kategori haricinde, ayrı bir kategori oluşturacak kadar sık yazı hazırlamadığımız fakat elimizden geldiğince yazı hazırlamaya çalıştığımız birkaç önemli başlık var. Bunlardan biri ödüller. Nobel, The Booker Prize başta olmak üzere edebiyat camiasının önde gelen ödüllerinin kazananlarını, açıklanan uzun veya kısa listeleri derlemeye ve sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Bu önemli başlıklardan bir diğer ise yayınevlerinin yayın takvimleri. Özellikle içinde olduğumuz yılın bitmesine yakın yayınevleri gelecek yıl yayımlayacakları kitapları duyurmaya başlıyor. Biz de bu kitapları çeşitli başlıklar ve yazılar aracılığıyla sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Başvurmak İçin Yapmanız Gerekenler

Haber sorumlusu adaylarımızdan başvuru formunu doldururken bir de yazdıkları kısa bir haber metnini eklemelerini rica ediyoruz. Başvuru formuna haber metni eklemeyen ya da metni farklı mecralardan aldığı saptanan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Haber sorumlusu başvuru formuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

bibliyoraf haber ekibi

Başvurular Bibliyoraf’ın editör ekibi tarafından değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeler ise aylık toplantılarda yapılıyor. Ayrıca her başvuruya olumlu veya olumsuz dönüş yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu mailler en geç her ayın ikinci haftası gönderiliyor.

Not: Başvuru yapacak adaylarımızın haber kategorisindeki yazıları dikkatle okuması ve incelemesi rica olunur!

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.