Aralık Ayında En Çok Hangi Kitaplar Konuşuldu?

Aralık Ayında En Çok Hangi Kitaplar Konuşuldu?

Herkese merhaba. 2021 yılının son ayında bir kez daha birbirinden güzel kitaplar raflarda yerlerini aldı. Sizler için her ay olduğu gibi bu ay da sevilen yazarların yeni eserlerinin ve serilerin devam kitaplarının yer aldığı bir liste hazırladık. Keyifli okumalar! Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

A History of Wild Places – Shea Ernshaw

A History of Wild Places: A Novel: Ernshaw, Shea: 9781982164805:  Amazon.com: Books

Kaybolan insanları bulma konusunda oldukça iyi olan Travis, çocukları kaybolmuş ailelerin son umudu olarak devreye giriyor. Söz konusu kişiyi bulmak için sadece o kişiye ait bir eşyaya ihtiyacı olan Travis, ünlü bir yazarı bulmak için işe alınıyor. Kaybolan yazarı ararken Travis’in yolu, çoğu kişinin bir halk hikâyesi olduğuna inandığı bir topluluğa düşüyor. Fakat kısa bir süre sonra Travis’de kayboluyor. Yıllar sonra Theo adındaki bir adam kamyonetini buluyor ve bu gizemli kaybolma olayı tekrar gün yüzüne çıkıyor. Gizem ve gerilimin fantastikle birleştiği bu romanı mutlaka okumanızı öneriyoruz!

Not: Aranızda Tim Burton’ın The Nightmare Before Christmas filmini izleyenler varsa kendilerine küçük bir bilgi verelim. Kitabın yazarı Shea Ernshaw, filmin devamı niteliğinde bir kitap yazıyor. Long Live the Pumpkin Queen isimli kitap bir aksilik çıkmazsa 2022 yılının haziran ayında okurlarla buluşacak!

If This Gets Out – Sophie Gonzales & Cale Dietrich

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Bu yıl ülkemizde Çoğu Zaman Derbeder ismi kitabıyla bolca konuşulan Ganzales’in, Dietrich birlikte yazdığı bu kitap 7 Aralık’ta çıktı. LGBTQIA+ bireyleri konu alan If This Gets Out, dört kişiden oluşan bir müzik grubunu anlatılıyor. Ana karakterlerimiz Ruben ve Zach’in aralarındaki bağ, Avrupa turneleri sırasında arkadaşlıktan öteye geçtiğinde bunu hayranlarına söylemek istiyorlar. Ancak yöneticilerin buna onay vermediklerini fark ediyorlar. Peki tüm dünya aralarına girmek istiyormuş gibiyken nasıl özgürce hareket edecekler?

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Here’s to Us (What If It’s Us #2)  – Becky Albertalli & Adam Silvera

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

İlk kitabı 2018’de çıkan What If It’s Us’un ikinci kitabı geçtiğimiz günlerde okuyucularıyla buluştu. Araları kötü olan Ben ve Arthur, uzun bir aradan sonra birbirlerini tekrardan görüyorlar. Fakat bu sefer ikisinin de yanında başka birileri var. Evren onları sürekli bir araya getirirken birbirlerine karşı hislerinin tamamen bitip bitmediğini anlamaya çalışıyorlar. Ya da ikinci şans diye bir şeyin olup olmadığını…

Kitap, Ve Sonunda İkisi De Ölür kitabıyla hatırlayacağınız Adam Silvera ve Simon Homosapiens’e Karşı kitabıyla tanıdığımız Becky Albertalli ikilisi tarafından yazıldı. İki yazarın da hakları Pegasus Yayınları’nda olduğundan bu serinin de Pegasus’tan çıkacağını düşünmemiz yanlış olmaz gibi.

The Last Rose of Shanghai – Weina Dai Randel

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Tarihi aşk romanlarını sevenlerin bu kitabı seveceğini düşünüyoruz. Kitap, Japonya tarafından işgal edilmiş Şangay’da geçiyor ve bir gece kulübü sahibi olan Aiyi ile Yahudi olduğu için Almanya’dan kaçan Ernest’in hikayesini anlatıyor. Aiyi, Ernest’e yardım etmek için onu işe alıyor. Kısa sürede onları bağlayan şeyin müzikten fazlası olduğunu fark ediyorlar. Ancak Aiyi’nin başka biriyle nişanlı olması ve önlerine çıkan diğer zorluklar birlikte olmalarını engelliyor. Weina Dai Randel’in bu kitabı umarız kısa süre içerisinde dilimize de çevrilir.

Yellow Wife – Sadeqa Johnson

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Çıktığı günden beri yabancı okurların dilinden düşmeyen Yellow Wife, özgürlüğünü arayan Pheby’i konu alıyor. Köle hapishanesinde yaşayan Pheby’e on sekiz yaşına geldiğinde özgür olacağı söyleniyor. Ancak kendisini köle kadınların satıldığı ve işkence edildiği bir yerde buluyor. Hapishane’nin sahibinin metresi olması için zorlanan Pheby, özgürlüğüne kavuşmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalıyor.

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Read Between the Lines (Ms. Right #1) – Rachel Lacey

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Read Between the Lines, bir okur ve yazar arasındaki romantik ilişkiyi anlatan, LGBTQ+ temalı bir kitap. Rosie, Brie ismini kullanan bir yazar ile internetten konuşarak flörtleşiyor. Ancak hiç görüşmedikleri için ikisi de birbirinin nasıl göründüğünü bilmiyor. Bir gün Rosie, Brie’nin gerçek hayattaki haliyle karşı karşıya geldiğinde ikisi de aralarındaki çekimi inkar edemiyor. Peki gerçek kimliklerini öğrendiklerinde ne olacak? Bunun da cevabını bize Rachel Lacey veriyor. Kitap, aynı zamanda Ms. Right isimli serinin ilk kitabı. No Rings Attached isimli ikinci kitabın 12 Nisan’da yayımlanması bekleniyor.

The Righteous (The Beautiful #3) – Renee Ahdieh

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Gazap ve Şafak serisi ile tanıdığımız Ahdieh’in, The Beautiful isimli serisinin üçüncü kitabı 7 Aralıkta çıktı. Kitap Pippa’nın, karşılaşabileceği tehlikelere rağmen kaybolan arkadaşını bulmak için çıktığı yolculuğu anlatıyor. Konusu basit gibi gözükse de okuduğum yorumlarda yazarın bu sadeliği, büyüleyici anlatımıyla tamamen değiştirdiğini gördüm. Serinin dilimize hızlıca ve makul bir fiyatla çevrilmesini umuyoruz.

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Lucky – Marissa Stapley

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Piyango kazandığınızı ancak onu paraya çeviremediğinizi hayal edin. Stapley’in yeni romanı işte tam da böyle bir durumda olan Lucky’i anlatıyor. Lucky, her ne kadar bir dolandırıcı olmak için yetiştirilse de böyle bir hayat istemiyor. Tek istediği, şans eseri kazandığı parayla yeni ve dürüst bir hayat kurmak. Fakat bildiği her şey ve tanıdığı herkes tüm bu dürüstlükten uzak olduğu için Lucky, isteğini gerçekleştirmekte sorunlar yaşıyor. Lucky; gri karakterleri, ilgi çekici kurgusu ve Reese’s Book Club etiketi ile yayımlanması sebebiyle kısa zamanda ekranda görebileceğimiz romanlardan biri olacak gibi duruyor.

At First Light (Dr. Evan Wilding #1) – Barbara Nickless

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Polisiye türünü ve gizemli sembolleri sevenler buraya toplansın! Üzerinde, Evan Wilding’e göre runik yazıları olan bir ceset bulunuyor. Çok geçmeden aynı türde bir cinayet daha işlendiğinde Evan, bilmeceleri seven bir seri katilin peşinde olduğunu fark ediyor. Yetenekleriyle katilin sembollerle anlatmak istediğini çözerek bu iki cinayetin son olmadığını anlıyor. Dan Brown romanlarını andıran bu kitap, kesinlikle 2022 listenizde yer almalı!

The Mistletoe Motive – Chloe Liese

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

The Mistletoe Motive, tatil aşklarını ve enemies-to-lovers türündeki kitapları sevenlerin seveceği bir kitap. Birbirlerinden tamamen farklı olan Jonathan ve Gabrielle, bir kitapçıda çalışıyorlar. Ancak kitapçının sahibi finansal durumdan dolayı yeni yılda birini çıkartmak zorunda kalacağını söylüyor. Bunun üzerine ikili, en çok kim satış yaparsa onun kalacağına, diğerinin ise istifa edeceğine karar veriyor. Tabii aralarındaki buzlar da gün geçtikçe erimeye başlıyor. Nefret Oyunu’nu sevenlerin mutlaka okuması gereken bu kitap maalesef ki yalnızca ekitap olarak Kobo’da okunabiliyor.

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

The Replacement Wife – Darby Kane

Elisa kocasının, karısı ölen ve yakın zamanda nişanlısı kaybolan, erkek kardeşi Josh’un bir katil olduğunu düşünüyor. Kaybolan kadınla yakın arkadaş olan Elisa, bazı şeyleri sorgulamaya ve araştırmaya başlıyor. Sonra Josh, Rachel adında bir kızla çıkmaya başlıyor. Elisa, Josh’un neyin peşinde olduğunu anlamaya çalışırken hayatını tehlikeye sokacak gerçekleri öğreniyor. The Replacement Wife bu yılın Sizi Sevgililer Gününde Yalnız Olduğunuza Mutlu Edecek 5 Kitap! listesine rahatlıkla girebilir gibi duruyor. Siz ne dersiniz?

The One Night – Meghan Quinn

Aralık ayında en çok hangi kitaplar konuşuldu?

Eşinden yeni boşanan Cooper, kendini ailesiyle birlikte bir barda içki içerken buluyor. Tüm bunlar Cooper’ı bunaltırken bir de gittikleri yerde eski eşinin en yakın arkadaşı Nora ile karşılaşıyorlar. Nora, Cooper’ın tahmin ettiğinin aksine ona anlayışla yaklaştığında birlikte bir şeyler içmeye başlıyorlar. Bu masum sohbetler girmemesi gereken yollara girdiğinde ikisi de bunun büyük bir hata olup olmadığına karar vermeye çalışıyor. 

Aralık ayında çıkan kitaplardan en çok konuşulanları işte bu şekilde! Bu listedeki kitaplardan hangisi ya da hangileri ilginizi çekti? Hangi kitabın çevrilmesi için sabırsızlanıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın! Gelecek ay görüşmek üzere!

Aralık Ayında En Çok Hangi Kitaplar Konuşuldu?

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Yeni macera. Zor bir gün okulda bugün. Çalışmak var. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Yeni macera. Zor bir gün okulda bugün. Çalışmak var.

Ama ancak. Lakin çünkü. Ancak ve ancak ki. Ve ya da veya. İle de ki. Çünkü ama lakin. Ancak. Ama ancak. Lakin çünkü. Ancak ve ancak ki. Ve ya da veya. İle de ki. Çünkü ama lakin. Ancak. Ama ancak. Lakin çünkü. Ancak ve ancak ki. Ve ya da veya. İle de ki. Çünkü ama lakin. Ancak. Ama ancak. Lakin çünkü. Ancak ve ancak ki. Ve ya da veya. İle de ki. Çünkü ama lakin. Ancak.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.