Temmuz Ayında En Çok Konuşulan 11 Kitap

Temmuz Ayında En Çok Konuşulan 11 Kitap

Temmuz ayında okurların devam kitaplarını beklediği birçok kitap raflarla buluştu. Biz de Temmuz ayında okurlarla buluşan bu kitaplardan bazılarını sizler için derledik. Ufak bir hatırlatma, yazımızı okurken çeviri dua zincirimize katılmayı unutmayın lütfen.

One Of Us Is Back (One Of Us Is Lying #3) – Karen McManus

One Of Us Is Back, Birimiz Yalan Söylüyor serisinin üçüncü ve son kitabı. Seri boyunca birçok şey atlatan Bayview Ekibi için işler bir kez daha, toparlanması zor bir hal alıyor. İlk kitapta katil olmadıklarını kanıtlamaya çalışan ekibin üçüncü kitaba uzanan heyecan dolu hikayelerinde, bu defa aralarından biri kayboluyor. İşlerin gittikçe ciddi bir boyuta ulaşması ve beklenmedik birinin geri dönüşüyle işler ölümcül bir hal alıyor. Simon, sırların her zaman ortaya çıkacağını söylemişti. Belli ki Bayview hâlâ içinde sırlar saklıyor.

Uzun bir bekleiyişin ardından temmuz ayının sonunda okurlarla buluşan One Of Us Is Back, şimdiden okurların beğenisini kazanmış gibi görünüyor.

Immortal Longings (Flesh and False Gods #1) – Chloe Gong

Yazarın yeni kitabı ve aynı zamanda bir serinin de başlangıcı olan Immortal Longings, Temmuz ayında okurlarla buluştu. Bir Antonius ve Kleopatra retellingi olan hikâyenin ise okurlar ya çok sevildiğini ya da tamamen hiç beğenilmediğini söylersek yanılmış olmayız. Roman, öldüğü sanılan bir prensesin San-Er ikiz şehirlerinde her yıl düzenlenen tehlikelerle dolu bir oyuna kılık değiştirerek katılmasını anlatıyor. Bu oyun Calla’yı, komadaki sevgilisinin borçlarını kapatmak için oyunu kazanmaya çalışan sürgündeki soylu Anton ile karşı karşıya getiriyor. İkili amaçlarına ulaşmak için birlikte hareket etmeye karar veriyor. Fakat onları bambaşka bir macera bekliyor.

Okurlar, Açlık Oyunları‘nı sevenlerin Immortal Longings‘e bir şans vermesi gerektiğini düşünüyor.

A Soul of Ash and Blood (Blood and Ash #5) – Jennifer L. Armentrout

Kan ve Külden serisinin devam kitabı, Temmuz ayında heyecanla beklenen kitaplardan biriydi. Serinin beşinci kitabında, bir savaş yaklaşıyor. Poppy durgunlaşmaya başladığında Cas, dönüştüğü şeyin korkunç onu kendisinden uzaklaştırabileceğini fark ediyor. Cas’e verilen tavsiye ise Poppy ile konuşması oluyor. Poppy’e yolculuklarının nasıl başladığını hatırlatmaya çalışırken Cas, kendisiyle ilgili kimsenin bilmediği gerçekleri de ortaya çıkarıyor.

A Soul of Ash and Blood, Poppy ve Cas’in destansı aşkının yeniden anlatıldığı bir kitap. Yorumlara bakılırsa okurlar kitabı okumaktan keyif almış gibi görünüyor.

Silver Nitrate – Silvia Moreno-Garcia

Yazarın yeni romanı meksika korku filmleri ve Nazi okültizminin bir birleşimi olarak tasvir ediliyor. Kitapta göz ardı edilen bir adam olan Montserrat ile çocukluğundan beri hisler beslediği arkadaşı Tristán’ın okuru diken üstünde tutacak hikâyesini anlatılıyor. 90’ların Meksika’sında geçen hikâyede Montserrat, film endüstrisinde çalışmak istiyor. Tristán’ın, karşı komşularının ünlü bir korku filmi yönetmeni olduğunu fark etmesiyle bu sektöre adım atıyor. İki arkadaş, yönetmenin asla bitmeyen lanetli filminin kayıp sahnesini tekrar çekmesini sağlamaya çalışıyorlar.

Lanetlendiğini düşünen yönetmene yardım etmeye çalışan ikili, sihrin ya da büyülerin yalnızca filmlerde kalmadığını öğreniyorlar.

The Summer Girl (Avalon Körfezi #3) – Elle Kennedy

İlk kitabı ülkemizde Nemesis Yayınları tarafından çevrilen Avalon Körfezi serisinin üçüncü kitabı da bu yaz okurlarla buluştu. Üniversite öğrencisi olan Cassie, ailesi boşandığından ve annesiyle kalmaya başladığından beri yazlarını Avalon Körfezi’nde geçirmiyor. Ancak büyükannesi ailelerinin elli yıldan beri sahip olduğu oteli sattığında Cassie küçük bir yaz kaçamağı yapmak için bu sahil kasabasına geri dönüyor. Kasabadaki ilk gecesinde ise bir yelken eğitmeni ve kasabanın altın çocuğu olan Tate Bartlett ile tanışıyor.

Arkadaş olan ikili, zamanla bundan daha fazlasına sahip olmak istiyorlar. Ancak aralarında arkadaşlık adını verdikleri bu sınır onlara büyük ölçüde engel oluyor.

Light Bringer (Red Rising Saga #6) – Pierce Brown

Ülkemizde de çokça sevilen Kızıl Yükseliş serisinin altıncı kitabı, çoksatan yazar Pierce Brown’u bu yaz okurlarıyla buluşturdu. Light Bringer, serinin sevenleri tarafından dört yıldır bekleniyordu. Kitapta Darrow’un iki ayrı yolculuğuna tanıklık ediyoruz ve bu yolculuk onun köklerine ulaşmasını içeriyor. Romanı okurken bir yandan vahşi savaşlara tanık olurken diğer yandan da serinin son kitabına duygusal olarak hazırlanıyoruz.

Kitap okurlardan geçer not aldı ve çok beğenildi. Light Bringer, raflardaki yerini alır almaz herkesi büyük final için heyecanlandırmayı başarmış gibi görünüyor.

Editörün notu: Sevdiğimiz karakterlerin ölmesine ve Darrow’a sövmeye hazır mıyız sevgili Uluyanlar?

A Game of Gods (Hades Saga #3) – Scarlett St.Clair

A Game of Gods, çok satan Hades Saga serisinin final kitabı. Ölülerin Tanrısı olan Hades en sonunda Persephone’yi bir düğünle taçlandırılmak üzere. Demeter ise onların mutluluğuyla birlikte Yeni Yunanistan’ı da tehlikeli ve düzensiz hava koşullarıyla tehdit ediyor. Aynı zamanda Theseus tüm Olympus’u devirmek için ittifaklar kurarak tanrıları karşısına alıyor.

Hades Persephone’nin güvenliğini tehlikeye atacak hiçbir şeyi kabul etmek istemiyor. Fakat geleceklerini korumak için, kimin kendi tarafında olduğunu bilmediği riskli bir strateji oyunu oynaması gerekiyor.

The Housekeepers – Alex Hay

Londra’nın en büyük balosunun olduğu gece, cesur bir grup kadın Mayfair toplumuna karşı bir intikam soygunu başlatıyor. Bayan King, Mayfair’deki en büyük evi yönetiyor fakat hiç sıradan biri değil. Dolandırıcıların, hırsızların olduğu bir dünyada doğmuş olmasına rağmen yönetimi altında olan ev sayesinde daha saygın birisi haline geliyor. Bayan King, aniden işinden atılınca intikam almak için bir grup kadını işe alıyor. Amaçları ise, evin heyecanla beklenen kostüm balosunun olduğu gece balodaki her şeyi çalmak. Bayan King’in asıl amacı ise, gerçekleri ortaya çıkartmak. Üstelik bunun için her türlü riski göze almaya hazır olduğunu düşünüyor.

The Housekeepers, güçten, cinsiyet ve sınıf farklılıklarının getirilerinden bahseden bir tarihi roman.

The Weaver and the Witch Queen – Genevieve Gornichec

Cadının Yüreği kitabının çoksatan yazarı Genevieve Gornichec de bu ay, okurlarıyla yeni kitabını buluşturan yazarlardan birisi. The Weaver and the Witch Queen, Viking Çağı tarihine ve mitlerine dayanıyor. Oddny ve Gunnhild, onuncu yüzyıl Norveç’inde küçük birer kızken tanışıyorlar. Oddny sessiz, huzurlu bir yaşamın peşindeyken Gunnhild güç arzusuyla yanıp tutuşuyor. Bir gün kasabayı ziyarete gelen bir kadın; Oddny, kız kardeşi Signy ve Gunnhild’in dahil olduğu uğursuz bir kehanetle onları baş başa bırakıyor. Böylece üç kız, her zaman birbirlerine yardım edeceklerine dair bir kan yemini ediyorlar. Ancak her şey Oddny’nin çiftliğinin yok edilmesi ve kız kardeşinin kaçırılmasıyla değişiyor.

Yazar, kız kardeşini kurtarmaya çalışan Oddny ile Gunnhild’in hayatlarını büyüleyici bir şekilde birbirlerine bağlıyor.

To Have and To Heist – Sara Desai

To Have and to Heist, çoksatan The Dating Plan kitabının yazarından yeni bir romantik komedi kitabı. Kitabın ana karakteri Simi Chopra’nın hayatında hiçbir şey yolunda gitmiyor. Bir işini daha kaybeden Simi’nin öğrenci kredisi büyüdükçe büyüyor. Hayatını bodrum katındaki dairesinde geçirmesi yetmezmiş gibi bir de en yakın arkadaşı, multimilyon dolarlık bir elmas kolyeyi çalmakla suçlanıyor. Bu yüzden de Simi en yakın arkadaşının adını temize çıkarabilmek için bir soygun planlamaya karar veriyor.

Simi bu planı sayesinde söz konusu kolyeyi geri alabileceğini düşünüyor. Arkadaşını kurtarmak için atıldığı bu maceradaki yoldaşı ise hızlı bir şekilde hayatına giren Jack oluyor. Bir düğünle aynı anda bir soygun düzenlemesi gereken Simi’yi büyük bir macera bekliyor.

Crook Manifesto (Ray Carney #2) – Colson Whitehead

Çoksatan yazar Colson Whitehead, Harlem üçlemesinin ikinci kitabı olan Crook Manifesto‘yu Temmuz ayında okurlarla buluşturdu. Olaylar 1970’lerin New York’unda geçiyor. Okurlar tarafından tam olarak bir ara kitap olarak değerlendirilen Crook Manifesto, suç dünyasını geride bırakmaya çalışan ve dürüst bir yaşama adapte olmaya uğraşan Ray Carney’nin hayatına odaklanmaya devam ediyor.

Yazar romanda zamanı ve mekanı büyük incelikle işleniyor. Biz de yetmişli yılların New York’unda ve şehrin içindeki gerçek dünyada bir gezintiye çıkıyoruz.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü fakat ve ama. Ancak ama lakin ve çünkü. Fakat ve ama. Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü fakat ve ama. Ancak ama lakin ve çünkü. Fakat ve ama. Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü fakat ve ama. Ancak ama lakin ve çünkü. Fakat ve ama. Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü fakat ve ama. Ancak ama lakin ve çünkü. Fakat ve ama. Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü fakat ve ama. Ancak ama lakin ve çünkü. Fakat ve ama. Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü fakat ve ama. Ancak ama lakin ve çünkü. Fakat ve ama. Temmuz

Yazıyı burada paylaş:

Yazı oluşturuldu 14

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.