Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Geçtiğimiz ay da yurtdışında yine birbirinden heyecan verici yeni kitaplar okurla buluştu. Çok sevilen yazarların yeni kitapları, çok sevilen serilen devamları ve bomba gibi çıkış yapan yepyeni yazarlar… Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar yazımız sizlerle! Keyifli okumalar.

The ​Crown of Gilded Bones (From Blood and Ash #3) – Jennifer L. Armentrout

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Ülkemizde Lux, Melez Sözleşmeleri ve Titan serileri ile tanıdığımız (yazmış da yazmış, maşallah!) Jennifer L. Armentrout inanmayacaksınız ama yine yazmış! Geçtiğimiz yıl çıkan ve Goodreads okur oylamasında Yılın En İyi Romantik Romanı seçilen From Blood and Ash’in üçüncü kitabı The Crown of Gilded Bones ile okurlarına tekrar merhaba dedi. Seride insanlarla temas ve yakınlık kurması yasaklanan, Seçilmiş kişi Bakire Poppy’nin hayatına dahil olan asker/koruma Hawk ile ilişkisi aktarılıyor.

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Second First Impressions – Sally Thorne

Nefret Oyunu ve %99 Benim kitaplarıyla tanıdığımız Sally Thorne yepyeni bir kitapla dönüyor. Yine, diğer kitaplarında da olduğu gibi, zeka dolu karakterlerin şekillendirdiği komik ve eğlenceli bir romantik kurgu kaleme almış. Bu kez konu bir huzur evinde geçiyor. Orada yöneticilik yapan Ruthie ile iki yaşlı hanımefendinin asistanlığını yapan Teddy’nin romantik hikâyesini aktarıyor.

You Love Me – Caroline Kepnes

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Sen kitabıyla (ve daha sonra da Netflix dizi uyarlamasıyla) tanıştığımız psikopat âşık Joe’nun hikâyesi You Love Me ile devam ediyor. Serinin hâlâ devam ettiğini görünce kitabı okumamış ve diziyi yarım bırakmış biri olarak ne gerek vardı diye düşündüm. Neyse, kendi görüşlerimi bir kenara bırakıp kitaba dönelim… Joe şehir hayatından sıkılıp Pasifik kıyılarında bir adaya yerleşerek doğayla baş başa yaşamaya karar veriyor. Bakalım özüne dönmesi ne kadar sürecek 😛

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Such a Fun Age – Kiley Reid

Kiley Reid’in daha çıkmadan ses getiren çıkış romanı Such a Fun Age nihayet okurla buluştu. Kitap ırkçılık ve sosyal hiyerarşiye dikkat çekerek, siyahi bir bakıcının beyaz bir ailenin çocuğuna bakıcılık yaptığı sırada çocuk kaçırmakla suçlanmasını işliyor. 2020 Booker finalisti olan Such a Fun Age aynı zamanda Goodreads 2020 okur oylamasında da Yılın Çıkış Romanı seçildi. Heyecanlandım!

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

The Road Trip – Beth O’Leary

Tam yaz aylarında bize eşlik edecek eğlenceli bir yolculuk ve aşk hikâyesi okuyacakmışız gibi geliyor. Beth O’Leary’yi Dex Yayınları’ndan çıkan Ev Arkadaşı kitabıyla tanıyoruz. Yazar, The Road Trip’te Addie ve kız kardeşinin Kuzey İskoçya’ya yaptıkları bir araba yolculuğunu anlatıyor. Ve bilin bakalım arabayı kim kullanıyor? Addie’nin yaşadıkları acılı ayrılığın ardından iki yıldır görüşmediği eski erkek arkadaşı! Klişeee, dediğinizi duyar gibiyim. Ama ne diyoruz; biz klişelerin köpeğiyiz 😀

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

All Rhodes Lead Here – Mariana Zapata

Lukov’dan Sevgilerle kitabıyla tanıştığımız Mariana Zapata da yine her ay bir-iki kitap çıkaran yazarlardan biri… Şaka tabii ki ama gerçekten bazı yazarlar bana o hissi veriyor. Hâl böyle olunca da hızlarına yetişmekte ya da kitaplarını takip etmekte zorlanıyor insan. Yazar All Rhodes Lead Here’de kırık kalbini iyileştirmek için dağlarla çevrili küçük bir kasabaya yerleşen Aurora De La Torre’in hikayesini anlatıyor. Kitapta Aurora’nın ev sahibi Tobias Rhodes’la yaşadığı romantik ilişki konu ediliyor. Hiç Mariana Zapata okumadım ama klasik bir romantik kurgu gibi geldi bana. Umarım içerik konusundan daha heyecan vericidir.

The End of Men – Christina Sweeney-Baird

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

“Ölümcül virüs” konusu geçtiğimiz yıldan bu yana pek çok kitapta işlendi ve işlenmeye de devam ediyor… The End of Men de, yine aynı noktadan yola çıkarak, İskoçya’da patlak vererek hızla dünyayı etkisi altına alan bir virüsü konu ediyor. Kitapta sadece erkekleri etkileyen bir salgın hastalık anlatılıyor. Erkeksiz bir dünyada yaşamak nasıl bir şey olurdu? Huzurlu? 😛

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

Fugitive Telemetry (Katilbot Günlükleri #6) – Martha Wells

İthaki Yayınları’ndan geçtiğimiz yıllarda çıkan ve hızla dilimize çevrilmeye devam eden Katilbot Günlükleri’nin altıncı kitabı bu ay şanslı çoğunlukla buluştu. Biz henüz beşinci kitabı bile okuyamadığımız için altıncı ne zaman gelir tahmin yürütemiyorum maalesef. Fugitive Telemetry’de Katilbot’umuz bu kez bir cinayetle suçlanıyor. Sevgili robotumuz yine bildiğimiz gibi, kendince doğru olanın peşini bırakmayan, dürüst ve sevimli. Robotlar insanlardan iyidir ya, valla.

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

The Prison Healer (The Prison Healer #1) – Lynette Noni

The Prison Healer aynı isimli serinin ilk kitabı. Kitap “Karanlık ve aksiyonu yüksek bir genç yetişkin fantazyası” cümlesiyle tanıtılıyor. Kurguda hayatının büyük bölümünü karanlık bir zindandaki mahkûmları iyileştirmekle geçiren Kiva Meridan’ın hikâyesi anlatılıyor. Laf aramızda Sarah J Maas ve Sabaa Tahir okurlarının bu seriyi çok seveceği söyleniyor. Yani ben değil 😛

Nisan Ayında Listelere Bomba Gibi Giren Kitaplar!

House of Hollow – Krystal Sutherland

Yüzde yüz emin olmamakla beraber bir gotik gençlik kitabıyla karşı karşıyayız sanırım. Krystal Sutherland’ı Kimyasal Kalplerimiz romanıyla tanıyoruz. Yazar, House of Hollow isimli yeni fantastik kurgusunda gizemli bir ortadan kayboluş ve yeniden ortaya çıkış hikâyesi anlatıyor. Bu tarz gerilim kurguları genç yetişkin temasında yazıldığında pek tutmuyor… Ama bakalım bu kitap ne gibi tepkilerle karşılaşacak.

Kisses and Croissants – Anne-Sophie Jouhanneau

Kitabın konusuna baktığım an “ayyy bir Anna ve Fransız Öpücüğü kurgusu daha, ne tatlı (!)” dedim. Anna’yı sevmediğimden değil elbette. Sadece artık hep aynı konuları görmekten azıcık sıkıldım (siz de sıkıldınız bence, değil mi?). Kitapta altı haftalık bir bale programına yazılan Amerikalı Mia’nın Paris’te yaşadıkları anlatılıyor. Ve ona tur rehberliği yapmayı teklif eden Fransız Louis ile tanışması konu ediliyor. Bu temadan sıkılmadıysanız heyecanlanabileceğiniz tatlış bir romantik kurgu sizleri bekliyor efenim.

*Böyle dedi ve gitti romanı okudu*

Kate in Waiting – Becky Albertalli

Simon, Homo Sapiens’e Karşı (ki çok severim) kitabıyla tanıştığımız genç yazar Becky Albertalli yine LGBT temalı bir gençlik romanıyla karşımızda. Aynı oğlana yanık iki yakın arkadaşın söz konusu oğlanın burunlarının dibinde bitmesiyle eli ayağına dolaşıyor. Arkadaşlık ilişkileri zora giren ikili uzaktan sevmenin ilişki yürütmekten daha kolay olduğuna karar veriyor ve sonrası ikilinin yakınlaşması falan filan şeklinde ilerliyor. Eğlenceli görünüyor ama bilemedim… Arka kapak yazısı beni çok heyecanlandırmadı sanki. Siz ne düşünüyorsunuz?

Evet bizden şimdilik bu kadar. Mayıs ayında çıkacak yeni kitaplarla görüşmek üzere…

Kapak görselindeki çizim nessiarts tarafından çizilmiştir.

nisan ayında listelere. nisan ayında listelere. nisan ayında listelere.

Yazıyı burada paylaş:

Yazı oluşturuldu 12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.