Haziran Ayında Hangi Kitaplar Çok Konuşuldu?

Haziran Ayında Hangi Kitaplar Çok Konuşuldu?

Herkese merhaba. Haziran, birçok farklı türde, her biri de birbirinden güzel kitaplarla geçen bir ay oldu. Tam yazlık diyebileceğimiz kitaplar okuyucularıyla buluştu. Biz de sizler için bu kitaplardan bazılarını listemize ekledik. Keyifli okumalar. Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Stuck with You (The STEMinist Novellas #2) – Ali Hazelwood

Yazdığı kitaplarla birçok okuru büyüleyen Hazelwood’u ülkemizde Aşk Hipotezi’yle tanıyoruz. Aşk Hipotezi ile yakaladığı popülerlik sonrası aynı tarzda yazmaya devam eden Hazelwood, bu sefer STEMinist novellas serisini başlattı. Serinin ilk novellası olan Under One Roof’ta, üç arkadaş olan Mara, Hannah ve Sadie arasından Mara’nın hikayesini okumuştuk. Stuck With You’daki odak noktamız ise Sadie. Yazarın yeni kitabı, mühendis olan Sadie ve Eric’i konu alıyor. Aralarında geçen bir olaydan sonra kalbi kırılan Sadie, Eric’e kin besliyor ve onunla konuşmayı kesiyor. Fakat haftalar sonra ikili, bir elektrik kesintisi yüzünden birlikte asansörde kalıyorlar. Onlar için saatler süren bu eziyette Eric, Sadie’nin neden onunla konuşmadığını anlamaya çalışıyor. Yazar burada haftalar önce neler olduğunu geçmişe dönerek anlatıyor. Aşk Hipotezi’ni sevdiyseniz bu kitaba da bir şans vermelisiniz

The Woman in the Library – Sulari Gentill

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Kitap, hikâye içinde hikâye şeklinde yazılmış. Hannah, yeni kitabını yazarken bölümlerini incelemesi için hayranları arasından Leo’dan yardım alıyor. Kitabında her şey, karakterler kütüphanede otururken bir kadının çığlık atmasıyla başlıyor. Etrafa doluşan güvenlik görevlileri herkese sakin olmasını ve oldukları yerde kalmalarını söylerken bir kütüphanenin masasında oturan iki kadın ve iki erkek olayı anlamak için konuşmaya başlıyorlar. Bütün bu olanları ise bu dörtlüden biri olan yazar Freddie anlatıyor. Dört yeni arkadaş, olayı tartışmak ve kütüphanedeki katilin kim olduğuna dair tahmin yürütmek için bir kafeye gidiyor. Fakat işin sonunda hepsi birbirinden şüphelenmeye başlıyor. Gerilim ve gizem sevenler, Crossing the Lines kitabıyla 2018 Ned Kelly Ödülü’nü kazanmış Gentill’in bu yeni kitabını listesine ekleyebilir.

Cult Classic – Sloane Crosley

New York’ta erkek arkadaşıyla birlikte yaşayan Lola, onunla evlenmek isteyip istemediğine karar veremiyor. Bir gün arkadaşlarıyla bir restorana yemeğe çıkıyor. Sigara almak için yanlarından ayrıldığında ise eski erkek arkadaşlarından biriyle karşılaşıyor. Bu karşılaşma ona yeni ve eski aşk hayatında hissettiği duygular arasındaki farkları gösterirken bazı şeylerin de farkına varıyor. Ertesi gün aynı restorana başka arkadaşlarıyla gidiyor ve bu kez de başka bir eski erkek arkadaşıyla karşılaşıyor. Lola arka arkaya restorana gittikçe eski erkek arkadaşlarıyla karşılaşmaya devam ediyor. Bunlar Lola’nın, eski ilişkilerinde hangi yanlışları yaptığını görmesini sağlıyor. Komik ve eğlenceli bir kitap arayanlar Cult Classic’e bir şans verebilir.

The Lies I Tell – Julie Clark

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Meg Williams, Maggie Littleton, Melody Wilde… Bu isimlerin hepsi aynı kadına ait. Bulunduğu şehre ya da işe göre başka bir kimliğe bürünüyor. Bir gün öğrenci, başka bir gün de yaşam koçu ya da emlakçı olabiliyor. Sana duymak istediklerini söylüyor ve sonra bir bakıyorsun her şeyini kaybetmişsin. Çünkü Meg bir sahtekar. Herkes onun eski erkek arkadaşı yüzünden evinden ayrıldığını düşünüyor. Fakat Meg’in hayatını mahvettiği Kat Roberts onun evden ayrılmasıın gerçek sebebini biliyor. Kat, her ne kadar Meg’i tekrardan bulması on yılını almış olsa da intikamını almadan pes etmemeye karar veriyor. İntikamını almak için Kat, Meg’in çalıştığı yerde işe giriyor. Ancak zaman geçtikçe hikâyedeki kötü karakterin belki de Meg olmadığını düşünmeye başlıyor.

A Botanist’s Guide to Parties and Poisons – Kate Khavari

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Khavari’nin çıkış kitabı hem romantik hem gizemli. Saffron, 1923 Londra’sında, asistan olarak yeni işe başladığı üniversitenin fakülte partisine gidiyor. Fakat fakülte partisinde konuşma yapması beklenen Profesör Dr. Henry’nin zehirlenme sonucu ani ölümü ile her şey değişiyor. Birkaç gün önce Dr. Henry ile tartışan Dr. Maxwell, ana şüpheli olarak görülüyor. Aleyhine çıkan kanıtlar sonucu polis, Maxwell’i tutukluyor. Fakat Saffron, akıl hocasının gerçek katil tarafından tuzağa düşürüldüğünü düşünüyor. Onun adını temize çıkartmak için partide tanıştığı mikrobiyolog Alexander ile olayın aslını araştırmaya başlıyorlar. Fakat Dr. Maxwell’in suçsuzluğunu kanıtlamak için yaptıkları araştırmalar sırasında umduklarından çok daha fazlasını buluyorlar.

Wicked Beauty (Dark Olympus #3) – Katee Robert

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Dark Olympus serisi, Yunan mitoloji retellinglerinden oluşan bir seri. Seri bağlantılı olsa da her kitap farklı bir efsane ve karakterlere odaklanıyor. Robert, serinin ilk kitabında Hades ve Persephone, ikinci kitabında ise Psyche ve Eros’un hikayesine odaklanmıştı. Bu kitapta ise Helen, Akhilleus ve Patroklos karşımıza çıkıyor. Olympus, yöneten ve yönetilenler olarak ikiye ayrılıyor. Akhilleus Kallis, oldukça fakir bir aileden geliyor. Ancak küçükken daha iyi bir yerlere geleceğine dair yemin ediyor. Yönetenler arasında istediği rol boşa çıktığında arkadaşı Patroklos’la bu mevkii için yarışmaya katılıyorlar. Fakat ödülün Helen ile evlenmek olabileceğini ikisi de tahmin edemiyor. On üç hükümdarın bu kararına karşı harekete geçen Helen, kendi evliliği adına rekabet etmek için yarışmaya katılıyor. Şehri yönetmesindense onun ölmesini görmek isteyenlere inat Helen, Olympus’un kötülüklerine karşı Akhilleus ve Patroklos’la bir oluyor.

Nora Goes Off Script – Annabel Monaghan

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Emily Henry’nin Kış Yaza Kavuşunca kitabını sevenlerin Monaghan’ın bu kitabını da seveceğini düşünüyorum. Kocasının onu terk etmesiyle, iki çocuğuyla birlikte yeni bir hayata başlayan Nora, başına gelenleri tüm gerçekliğiyle senaryoya döküyor. Sattığı senaryonun filminin, para karşılığında onun evinde çekilmesine karar veriliyor. Ve işte bu sayede Nora, aktör Leo ile tanışıyor. Çok geçmeden de ikili arasında bir şeyler kıvılcımlanmaya başlıyor. Çekimler bitip ekip gittiğinde ise Leo, Nora’ya bir teklifle gidiyor. Onunla birlikte bir hafta daha kalmak istiyor. Nora bu kısa süreli sonsuzluk karşısında büyüleniyor. Ve onun kendisiyle çocuklarını bırakmamasını umuyor. Monaghan’ın yeni kitabı okuyucularına oldukça tatlı bir aşk hikayesi sunuyor.

Flying Solo – Linda Holmes

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Laurie, halası Dot öldüğünde onun evini temizleme işini üstleniyor. Bu yüzden de memleketine geri dönüyor. Dot’un eşyalarına bakarken bir sürü eski fotoğraf ve kitaplar buluyor. Bunların yanı sıra sedir ağacından bir sandığın içinde tahta bir ördek ve eski bir aşk mektubu da görüyor. Laurie halasının neden böyle bir şeyi saklandığını merak ederken ördeğin parasal bir değerinin olmadığını öğreniyor. Fakat çok geçmeden birisi ördeği çalıyor. Parasal bir değeri olmayan bu ördeği neden birinin çaldığını merak eden Lauire, bir anda kendini sahtekar ve antikacılarla uğraşırken buluyor. Bu sırada da ilk aşkı olan Nick ile de tekrardan iletişime geçiyor. Laurie ördeği bulmayı ve halasının sırlarını ortaya çıkarmayı kafasına koyuyor.

My Killer Vacation – Tessa Bailey

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

It Happened One Summer kitabı bu yıl içinde Martı Yayınları’ndan çıkacak olan yazarın yeni kitabı okuyucularıyla buluştu. Bu kez bir ödül avcısı ve ilkokul öğretmeni arasındaki ilişkiyi okuyoruz. Taylor ve erkek kardeşi birlikte tatile gidiyorlar. Fakat kiraladıkları evde ev sahibinin ölü bedenini bulduklarında tatilleri daha başlayamadan bitiyor. Cinayet podcastleri dinlemeyi seven ilkokul öğretmeni Taylor, polisin yaptığı soruşturmadan memnun kalmadığı için biraz araştırma yapıyor. Aynı zamanda kurbanın kardeşi de kiraladığı ödül avcısı Myles’la polisten gizli olarak soruşturmayı takip ediyor. Ve Taylor ile Myles kimse onlardan istememiş olmasına rağmen bir şekilde birlikte çalışmaya başlıyor. Tabii bu sırada aralarında bir şeylerin kıvılcımlanmaya başlaması da kaçınılmaz oluyor.

More Than You’ll Ever Know – Katie Gutierrez

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Önce 1985 yılına gidiyoruz. Lore aynı anda hem Andres hem de Fabian ile evli. Lore’un iki farklı ülkedeki iki farklı aileye sahip hayatı, sırrı ortaya çıkana kadar sürüyor. Andres’in Lore’u Teksas’ta ziyaret etmesi ve Fabian’ın onu öldürmesiyle her şey son buluyor. Sonrasında ise 2017 yılına geliyoruz. Blog yazarı Cassie, Andres’in çocuklarının Lore’un kendilerini nasıl kullanıp attığına dair bir makale okuyor. Ve merak ediyor: Bir kadın neden iki evlilik yaparak çocukları da dahil olmak üzere her şeyi tehlikeye atar? Tıpkı Lore gibi aile sırlarını müstakbel kocasından saklayan Cassie, yeni polisiye romanı için Lore ile röportaj yapıyor. Tabii bu sırada kendi sırlarıyla da yüzleşmek zorunda kalıyor.

Fake It Till You Bake It – Jamie Wesley

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Jada, bir canlı yayında evlenme teklifini reddettiğinde toplum tarafından hakarete uğruyor. Aynı zamanda ebeveynleriyle de arası bozuluyor. Bir futbol takımının sahibi olan büyükannesi, Jada’dan yıldız futbol oyuncularından birinin pastanesinde çalışmasını istiyor. Sorun şu ki Jada ve Donovan daha önce tanışmıştı. Ve Jada, Donovan’a keklerinden hiç hoşlanmadığını söylemişti. Yine de pastanede çalışmayan başlayan Jada’nın hayatı tekrardan alt üst oluyor. Çünkü pastanede ikiliyi gören bir muhabir onların çift olduğunu düşünüyor. Jada ve Donovan ise bu iddiayı yalanlamayıp kendi çıkarları için kullanmaya karar veriyorlar. Çünkü Donovan zor zamanlar geçiren pastanesini kurtarmak, Jada ise itibarını geri kazanmak istiyor. Eğer enemies-to-lovers ve sahte ilişkileri seviyorsanız bu kitap tam size göre.

Woman of Light – Kali Fajardo-Anstine

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu

Sabrina & Corina: Stories kitabıyla 2020 Amerikan Kitap Ödülü’nü kazanan yazarın yeni kitabı 7 Haziran’da çıktı. Kitap, çay yapraklarını okuyan ve kahin yetenekleri olan Luz’u konu alıyor. Ailesi tarafından terk edilen abisi Diego ve Luz, Denver’a gidiyor. Ancak abisi başındaki bela yüzünden ondan ayrılıp kaçmak zorunda kalıyor. Luz, görmeye başladığı vizyonlarla atalarının kökenlerini, ailesinin nasıl geliştiğini ve tehdit edildiğini öğreniyor. Ailesindeki lanetin onları nesiller boyunca nasıl takip ettiğine tanıklık ediyor. Ve böylece, tüm bunları unutulup gitmekten kurtarmak da Luz’a kalıyor.

Haziran ayında çıkan kitaplardan bazıları bu şekildeydi. İlginizi çeken, konusunu beğendiğiniz kitaplar varsa listenize ekleyin derim. Belki bazıları gelecek yıl dilimize de çevrilir. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu? Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu? Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Haziran ayında hangi kitaplar çok konuşuldu? Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Yeni macera. Zor bir gün okulda bugün çalışmak var. Öğrenecek çok şey var. Boşa vakit yok. İşte her gün böyleyim.

Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü ancak. Lakin ama fakat. Ve ya da veya çünkü ama fakat. Lakin fakat. Ama ancak fakat. Ama fakat ancak ve lakin. Çünkü ancak. Lakin ama fakat. Ve ya da veya çünkü ama fakat. Lakin fakat. Ama ancak fakat.

Beğenebileceğiniz diğer kitaplarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.