Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Herkese merhaba. Önceki aylarda olduğu gibi kasım ayında da birçok harika kitap okurlarla buluştu. Yepyeni seriler, sevilen yazarlardan yeni kitaplar, serilerin devam kitapları… Eğer kasım ayında yurt dışında hangi kitapların çıktığını merak ediyorsanız sizi listemizi okumaya davet ediyorum. Keyifli okumalar!

1. You’ve Reached Sam – Dustin Thao

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Thao’nun çıkış kitabı olan You’ve Reached Sam, erkek arkadaşını kaybetmiş genç bir kızın hayatını konu alıyor. Julie, Sam’in ölümünü kabullenmekte çok zorlanıyor, öyle ki cenazesine bile gitmiyor. Bir gün Julie sesli mesaj sayesinde sesini duyabilmek için Sam’i son kez arıyor ve Sam mucizevi bir şekilde telefonu açıyor. Böylelikle Julie, Sam’e veda etmek için ikinci bir şans yakalıyor. Ancak aralarındaki bu doğaüstü telefon bağı kısa süreli olduğundan Julie, hayatına devam etmek ve Sam’e hoşçakal demek için bir yol bulmak zorunda kalıyor.

2. Our Violent Ends (Şiddetli Hazlar #2) – Chloe Gong

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Serinin ilk kitabı geçtiğimiz günlerde Martı Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Şiddetli Hazlar’da iki çete arasındaki kan davasını okumuştuk. İkinci kitapta ise Roma ve Juliette’in birlikte verdiği savaşı okuyoruz. Juliette, Roma’yı korumak için ondan vazgeçiyor. Kuzeni ise bir açığını bulup Juliette’in yerine geçmek için her hareketini takip ediyor. Bu sırada canavarların da geri dönmesiyle şehirde insanlar arasında kargaşalar başlıyor. Juliette ve Roma’nın şehri koruyabilmesi için birbirlerine olan duygularını bir kenara koyup beraber savaşmaları gerekiyor.

3. Go Tell the Bees That I Am Gone (Outlander #9) – Diana Gabaldon

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Diana Gabaldon yedi yıllık uzun bir aradan sonra sonunda Yabancı serisinin yeni kitabıyla geri döndü. Ülkemizde Epsilon tarafından çevrilen bu seri dünyanın dört bir yanındaki okurlar tarafından çok sevilmekte. Jamie ve Claire ikilisi kızları Brianna ve ailesi ile tekrardan bir araya geliyor. Bu büyük aile eski hayatlarına geri dönmek istiyor ancak savaş buna izin vermiyor. Aksine onları yepyeni zorluklar bekliyor. Jamie, gerginlik arttıkça karşıt görüşlere sahip kiracılarla yüzleşmek zorunda kalıyor. Bu arada Brianna ve Roger geçmişteki hayatlarına uyum sağlamaya çalışırken William da kendisinin ve babasının gerçek kimliğini bulmaya çalışıyor.

Bildiğiniz üzere kitap 2014 yılında aynı isimle diziye uyarlandı. Kitabın hayranları tarafından çok sevilen dizinin yeni sezonunun 6 Mart 2022 tarihinde geleceği söyleniyor.

4. You’ll Be the Death of Me – Karen M. McManus

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Yabancı Yayınları’nın çok satan kitaplarından Birimiz Yalan Söylüyor’un yazarının yeni kitabı bekleyenleriyle buluştu. Eskiden yakın arkadaş olan Ivy, Mateo ve Cal lisede karşılaştıklarında okulu ekip eğlenmeye karar veriyorlar. Eski zamanlardaki gibi birlikte geziyorlar. Ancak gezileri, Carlton Lisesi’nden bir öğrencinin cesedini bulunca bambaşka bir boyut alıyor. Üç arkadaşın da ölen Brian Mahoney ile bir bağlantısı var ve üçü de sırlarını birbirinden saklıyor. Böylece akıllarında şu soru oluşuyor: Her şeye rağmen yeniden bir araya gelmeleri şans eseri olmayabilir mi?

5. The Sentence – Louise Erdrich

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Louise Erdrich, bu kitabında sıra dışı bir konuyu ele alıyor. Tookie hapisten çıktıktan sonra Minneapolis’te kitap satmaya başlıyor. Fakat burası normal bir kitapçı değil. Örneğin dükkanın devamlı müşterisi olan sinir bozucu Flora, öldükten sonra bile hayalet olarak kitapçıdan ayrılmıyor. Tooki, COVID-19’un baş göstermesi ve George Floyd’un öldürülmesinin ardından harap bir halde olan şehirde, hayalet Flora ve peşini bırakmayan diğer şeylerle yüzleşmek zorunda kalıyor.

6. Gilded (Gilded #1) – Marissa Meyer

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Rumpelstiltskin masalının retellingi olan bu kitapta bir değirmenci kızının hikayesini okuyoruz. Serilda, yerliler tarafından lanetli kabul edilen ancak masal anlatma yeteneği sayesinde çocuklar tarafından çok sevilen bir genç kız. Anlattığı masallardan bir tanesi Erlking’in ilgisini çektiğinde Serilda, kendini kaleye kapatılmış halde buluyor. Burada ise bir oda dolusu samanı altına dönüştürmesi isteniyor. Bu imkansız görevi yapamayacağını bilen Serilda, farkında olmadan gizemli bir çocuğu yardımına çağırıyor. Gild, büyü yeteneği sayesinde Serilda’ya samanları altına çevirme konusunda yardım ediyor. Kapatıldığı kalede birden fazla sırrın olduğunu fark eden Serilda, Erlking gibi yetenekli bir büyücünün neden altın istediğini çözmeye çalışıyor.

7. Wish You Were Here – Jodi Picoult kasım

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Wish You Were Here, bu kasım ayında çıkan ve pandemiyi de konu olan bir başka kitap. Kitap, tüm hayatını planlamış olan Diana’nın hikayesini konu alıyor. Diana, erkek arkadaşı Fin’in gidecekleri tatilde ona evlenme teklifi edeceğini düşünüyor. Ancak virüs patlak verince doktor olan Finn hastanede kalmak zorunda kalıyor ve Diana’yı tatile tek başına gitmesine ikna ediyor. Tereddüt etse de tatile giden Diana virüsün tüm dünyayı sardığını unutuyor. Gittiği ada karantina altına alınıyor. Diana sınırların açılmasını beklerken adada bir aileyle tanışıyor ve hayatı her yönüyle planlamanın aslında gereksiz olup olmadığını sorgulamaya başlıyor.

8. Aurora’s End (Aurora Döngüsü #3) – Amie Kaufman, Jay Kristoff

Kasım Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Ülkemizde ilk kitabı Pegasus Yayınları’ndan çıkan Aurora Döngüsü Serisi’nin final kitabı kasım ayında çıktı. Seri, galaksinin tek umudu olan, 312 adındaki bir ekibi konu alıyor. İkinci kitapta ekip, kurtardıkları kaçak yolcu Aurora’yı güvende tutmaya çalışıyordu. Üçüncü kitapta ise evreni Ra’haam’dan kurtarmak için uzay ve zamanda ileri-geri gidiyorlar. Takımın bir kısmı 2380’deki saldırıya karşı savaşırken diğer kısmı 2177’de mücadele veriyor. Hepsinin tek amacı galaksiyi kurtarmak. Bunun için de öncelikle ne yapılması gerektiğini çözmeleri gerekiyor.

9. The Nobleman’s Guide to Scandal and Shipwrecks (Montague Siblings #3) – Mackenzi Lee kasım

Montague Siblings serisinin üçüncü kitabı, en küçük kardeş olan Adrian Montague’ın hikayesi anlatılıyor. Akıl sağlığıyla ilgili sıkıntılar çeken Adrian, annesinin ölümünden sonra onun eşyaları arasında küçük bir dürbün buluyor. Annesinin dürbünü her zaman yanında taşıdığını bildiğinden öldüğü gün neden yanında olmadığını merak ediyor. Kafasında yeni sorular oluşan Adrian hem kendisi hem de annesi hakkındaki sorulara cevap bulabilmek için yolculuğa çıkıyor. Bir ve ikinci kitaptaki kardeşleri de bu kitapta önemli roller oynuyor.

10. Never Fall for Your Fiancee (The Merriwell Sisters #1) – Virginia Heath

Klişe ve romantik-komedi türündeki kitapları seviyorsanız bu kitap tam size göre. Bir İngiliz kontu olan Hugh Standish’in annesi oğlunun evlendiğini görmek istiyor. Hugh, annesini mutlu etmek için Minerva adında biriyle nişanlandığını söylüyor. Ancak annesinin kendisini ziyaret edeceğini öğrendiğinde ortada herhangi bir nişanlı olmadığı için köşeye sıkışıyor. Şansı yüzüne gülen Hugh, adı Minerva olan yetenekli bir genç kızla tanışıyor. Minerva, iki kız kardeşine bakıyor ve para sıkıntısı çekiyor. Hugh’la onun nişanlısı rolü yapacağına dair anlaşma yaparken ikisi de bu sahte aşkın gerçeğe dönüşeceğini hiç tahmin etmiyor.

11. Believe Me (Bana Dokunma #6,5) – Tahereh Mafi kasım

Ülkemizde Dex Yayınlarından çıkan Bana Dokunma Serisi’nin yeni novellası yurt dışında raflarda yerini aldı. Bu kitapta Juliette ve Warner’ın birbirine kavuşmak için verdikleri savaşı okuyoruz. Belive Me tamamen Warner’ın bakış açısından anlatılıyor. Önceki kitaplarda Juliette, Warner ve Sığınak’taki arkadaşları Yeniden Kuruluş’u kökten kaldırmak için savaşmışlardı. Ancak savaş sonrası hayat hiç de kolay değil. Bununla beraber Warner iki hafta önce Juliette’e evlenme teklifi ettiğinden beri onunla evlenmek için can atıyor. Ancak peşlerini bırakmayan kaos buna engel oluyor. İkisi birbirlerine kavuşmak için ellerinden geleni yaparken evren sanki onlarla oyun oynuyormuş gibi karşılarına engeller çıkartmaya devam ediyor.

12. The Fastest Way to Fall – Denise Williams kasım

Eğlenceli olduğunu düşündüğüm, bir diğer romantik kitap da The Fastest Way to Fall. Britta’nın çalıştığı sitede terfi almak istemesiyle patronu ona bu şansı elde edebilmesi için bir görev veriyor. Görevi ise sanal ortamdan iletişim kurdukları bir kişisel koç içeren fitness uygulamasına katılıp deneyimlerini yazmak. Britta ve aynı zamanda uygulamanın sahibi olan sanal koçu Wes konuşmaya başlamalarından kısa bir süre arkadaş oluyor. Britta’nın espirili yönü Wes’in ona olan ilgisini arttırıyor ve ikili birlikte daha fazla zaman geçirmeye başlıyor.

Sizin kasım ayında yurt dışında çıkan kitaplar arasında en çok merak ettikleriniz hangileri? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Beğenebileceğiniz diğer yazılar:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.