Yıl Bitmeden Genç Timaş Etiketiyle Raflarda Göreceğimiz Dört Kitap!

Yıl Bitmeden Genç Timaş Etiketiyle Raflarda Göreceğimiz Dört Kitap!

Genç Timaş, 23 Ağustos sabahı okurlarına güzel bir sürpriz yaparak 2021 bitmeden okurlarına sunacağı yeni kitapları tanıttı. Gelin yakın zamanda raflarda yerini alacak bu kitaplar neleri anlatıyormuş hep birlikte bakalım.

Shadowghast – Thomas Taylor (Tuhaf Deniz Kasabaları Efsaneleri 3)

genç timaş

Malamander ve Gargantis kitaplarının devamı olan Shadowghast, ekim ayında okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. Macera ve gizemli yapısı ve eğlenceli anlatımıyla oldukça ilgi çeken bu seri, ekipçe raflarda görmeyi sabırsızlıkla beklediğimiz kitaplardan biri. Kitabın kapağından da tahmin edilebileceği gibi kitapta Cadılar Bayramının klasikleşmiş “Korkunç Gece” teması işlenecek. Korkunç Gece nedir diye soracak olursanız; efsanelere göre bir takım ritüelleri Cadılar Bayramı gecesinde yerine getirmezseniz kötü ruhların sizi tüm yıl kovalayacağı söylenir. Arka kapağında da yazdığı gibi bu sefer fener içindeki eski bir ruhun tüm kasabayı köleleştirmesinin tehlikesini okuyacağız. Bu Shadowghast Feneri’nin sırrını çözmek ise Herbie ve Violet’e kalacak gibi duruyor.

Eğer seri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Efsanevi Gargantis’i Okumak İçin 5 Sebep ve Malamander’in Yazarıyla Efsanevi Röportaj yazılarımıza göz atabilirsiniz.

The Unadoptables – Hana Tooke

genç timaş

The Unadoptables, terk edilmiş beş küçük çocuğun büyüdüklerinde bile birlerine sahip çıkmasını konu alıyor. Lotta, Egg, Fenna, Sem ve Milou isimli karakterlerle bizi tanıştıracak olan kitap, beklenmedik bir gecede hepsini öldürmekle tehdit eden bir adamla şekillenmeye başlıyor. Bu beş ufaklığın Amsterdam’ın dondurucu soğukluğundaki kanallarından kaçış planları ve günün sonunda bir ev bulma ümitleriyle de kitap ilerlemeye devam ediyor. Kitabın konusu her ne kadar soluksuz bir maceraya vadediyor olsa da kitap, yurt dışında isminden dolayı epey tepki toplamış.

Anı Hırsızları – Darren Simpson

genç timaş

Guardian tarafından yılın en iyi kitabı olarak seçilen Çöpçüler’in yazarı Darren Simpson yepyeni bir maceraya daha imza atıyor. Yurt dışında 5 Ağustos’ta raflarda yerini alan Anı Hırsızları, söylenene göre eylül ayında Türk okurlarla buluşacak. Darren Simpson’ın bu kitabı insanların mutlu olması için anılarının silindiği bir dünyada geçiyor. Cyan ve Jonquil isimli iki karaktere odaklanan kitap, Cyan’ın yanlış olduğunu düşündüğü bir şeyi görmesiyle ve mutlu olmak için neleri unuttuklarını sorgulamasıyla başlıyor. Konusuna bakacak olursak Anı Hırsızı da Çöpçüler kadar vurucu bir kitap olacakmış gibi duruyor.

Boy in a White Room – Karl Olsberg

genç timaş

Gel gelelim son kitaba: Boy In A White Room! Alman yazar Karl Olsberg’in ülkesinde epey tartışmaya sebep olan bu kitap çıkışından dört yıl sonra sonunda dilimize kazandırılıyor. Bir gün beyaz bir odada uyanan bir çocuğu konu alan bu kitap, fazlasıyla yenilikçi bir tarza sahip. Okuyucuları net bir çizgiyle ikiye bölen kitap, Manuel isimli genç bir oğlanın hiçbir şeyi hatırlamadan o odadaki düşüncelerini anlatıyor. O odaya nasıl geldiği hakkında ne bir anısı, ne de bir fikri var. Hatta kim olduğunu bile bilmiyor. Manuel odada zaman geçirdikçe bir cinayeti, bir kaçırma girişimini ve bir yaralanma olayını hatırlamaya başlar. Peki bunlar ne anlama geliyor? Manuel o odaya nasıl geldi? Ve o odadan nasıl kurtulacak? Boy In A White Room, Genç Timaş’ın bu güne kadar çıkardığı kitaplardan biraz daha farklı bir çizgiye sahip gibi duruyor.

İşte Genç Timaş Yayınları’nın bu ay bitmeden okuyucusuyla buluşturacağı dört kitap! Peki sizin bu kitaplardan en çok merak ettikleriniz hangileri? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Genç Timaş

Bu cümle kısa bir cümle. Kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle gayet kısa. Cümle kısa. Uzun değil kısa. Bu cümle kısa bir cümle. Kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle gayet kısa. Cümle kısa. Uzun değil kısa. Bu cümle kısa bir cümle. Kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle gayet kısa. Cümle kısa. Uzun değil kısa.

Ama fakat ama. Ancak ve ancak. Ve ile. Ya da veya. Çünkü ile ki. Ve ama lakin. Ancak ve ancak ki. Fakat ama lakin. Ama fakat ama. Ancak ve ancak. Ve ile. Ya da veya. Çünkü ile ki. Ve ama lakin. Ancak ve ancak ki. Fakat ama lakin. Ama fakat ama. Ancak ve ancak. Ve ile. Ya da veya. Çünkü ile ki. Ve ama lakin. Ancak ve ancak ki. Fakat ama lakin.

Bu cümle kısa bir cümle. Kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle gayet kısa. Cümle kısa. Uzun değil kısa. Bu cümle kısa bir cümle. Kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle gayet kısa. Cümle kısa. Uzun değil kısa. Bu cümle kısa bir cümle. Kısa. Cümle kısa. Kısa bir cümle. Bu cümle gayet kısa. Cümle kısa. Uzun değil kısa.

Genç Timaş Genç Timaş

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.