5 Maddede Neden Gargantis’in Gizemli Efsanelerine Konuk Olmalıyız

5 Maddede Neden Gargantis’in Gizemli Efsanelerine Konuk Olmalıyız

Merhaba sevgili Bibliyoraf okurları! Genç Timaş Yayınları’ndan çıkan Malamander’ın devam kitabı Gargantis, geçtiğimiz günlerde okurların beğenisine sunuldu. Gizemli efsanelere ve tuhaf bir kasabaya ev sahipliği yapan bu seri hakkında konuşulacak çok şey var. Ben de sizler için neden bu seriyi mutlaka okumanız gerektiğini beş sebepte derledim. Keyifli okumalar dilerim.

1. Büyülü Hikayelere Ev Sahipliği Yapan Tuhaf Deniz Kasabası

Efsanevi Malamander ve Gargantis Okumak İçin 5 Sebep

Tuhaf Deniz Kasabası’nın en fazla ne kadar gizemli ve büyülü olabileceğini düşünüyorsunuz? İki kitapta da Tuhaf Deniz Kasabası’nın yüzyıllık geçmişinden bugünlere uzanan efsanelerine eşlik ediyoruz. Tehlikeli Canavarağzı Kayalıkları’ndan Leviathan Gemi Enkazı’na, çıtır patateslerine bayılacağınız Martık’ın Yeri’nden denizmaymununu ziyaret etmeniz gereken Tuhaf Kitap Dispanseri’ne kadar her bir dokusu sizlere keyif verecek bir kasaba var karşımızda. Tuhaf Deniz Kasabası, yaz aylarında bir sürü turiste ev sahipliği yaparken kış aylarında ise karanlık ve fırtınalı bir yere dönüşüyor. Kendi adıma konuşmak gerekirse kitaplarda ve dizilerde küçük, kendine has atmosferi olan kasabaları görmeyi çok severim ve Tuhaf Deniz Kasabası da bizlere tam olarak bunu veriyor. Her dükkan, her mağaza kendine has özelliklere sahip ve yine her biri bu özellikleriyle hikayenin ilerlemesine katkıda bulunuyor. Ayrıca serinin haklarının Sony tarafından satın alındığının ve filme uyarlanacağının da müjdesini vermez isteriz!

2. Yüzyıllardır Süregelen Efsaneler gargantis

Kendine has atmosferiyle ve yüzyıllardır süregelen geçmişiyle Tuhaf Deniz Kasabası’ndan bahsettik. Peki Tuhaf Deniz Kasabası’nı bu kadar ilginç ve büyülü kılan nedir? Tabii ki de efsaneler! Serinin kitaplarına adını veren Malamander ve Gargantis, Tuhaf Deniz Kasabası’nın en etkileyici efsanelerinden yalnızca ikisi: Vücudunun yarısı balık olan Malamander ve kocaman bir canavar olduğuna inanılan Gargantis… Karakterlerimiz Kayıp Eşya Sorumlusu Herbie ve Violet ise bu efsanelerin izini sürüyor. Bu yüzden, gizemli hikayeleri ve etkileyici efsaneleri sevenlerin bu kitapları çok seveceğini düşünüyorum.

3. Birbirini Tamamlayan Karakterler

@genctimas

Tüm bu efsanelerin gizemini sürerek bizleri bir maceraya çıkaran iki karakterimiz var: Herbert Limon ve Violet Parma. Büyük Nautilus Oteli’nin Kayıp Eşya Sorumlusu olan Herbie, işini büyük bir ciddiyetle yapan ve son zamanlarda görebileceğiniz en iyi Kayıp Eşya Sorumlusu olan kişi. Küçükken annesinden ve babasından kopan ve büyük bir umutla onların peşine düşen Violet ise Herbie’nin en sadık dostu. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu iki karakterimizle birlikte efsanelerin peşine düşerek gizemleri çözerken bir sürü karakterle daha tanışıyoruz. Doktor Deryadeniz, Jenny, Martık, Fosil Hanım ve Gargantis’te tanıştığımız Blaze Günbatısı gibi çeşitli karakterler de bu kasabada bizleri bekliyor. Gargantis’te hem ilk kitaptan tanıdığımız karakterleri tekrar okumak hem de yeni karakterleri tanıyıp yeni yerler görmek çok hoştu. Her bir karakter kitaba farklı bir tat katıyor ve hepsi hakkında kısa kısa şeyler okuyup bir şeyler öğrenmek de oldukça keyifli oluyor.

4. Sonu Gelmeyen Bir Macera ve Aksiyon

Malamander ve Gargantis’i okumaya başladığımda beni en çok şaşırtan şey kitabın akıcılığı olmuştu. Her anı, abartmıyorum her anı, gizem ve macera dolu olan bu kitapta karakterlerimiz Herbie ve Vi dur durak bilmiyorlar. Her an bir şeylerin peşindeler ya da bir şeyler onların peşinde. Bir sürü tehlikeyle yüz yüze gelen karakterlerimizin karşılaştığı bu tehlikelere de pek normal denemez. Tuhaf Deniz Kasabası’nda büyülü ve fantastik bir macera onları bekliyor. Sizi temin ederim ki Malamander ve Gargantis’i okumaya başladığınızda bu maceralara kapılıp gideceksiniz ve kitapları elinizden bırakamayacaksınız.

5. Birbirine Bağlı Gizemler

Kitapta bir sürü efsane gizemini sürdürüyor. Ama ne yazık ki bizi bekleyen tek şey bu efsanelerin gizemi değil. Kitabın sürekliliğini ve devamlılığını koruyan başka gizemler de var. Herbie’nin ve Violet’in aileleri gibi. Üstelik bunlar da efsanelerle bağıntılı olan gizemler. Tuhaflık Sahili’nde, bir limon kasasının içerisinde bulunan Herbie ve ailesinin kim olduğunu bulmaya çalışan Violet kitabın en gizemli unsurlarından. Kitabı okudukça ve gizemlerin birbirleriyle olan bağlantıları ortaya çıktıkça her şey daha ilgi çekici ve heyecanlı hale geliyor.

Gargantis konusu, karakterleri ve atmosferiyle bizim son zamanlarda okumaktan çok keyif aldığımız kitaplardan birisi oldu. Ben Gargantis’i okurken Malamander’i de kardeşime okutmaya başladım bile. Üstelik 7 Haziran’a kadar bu seriyi #BibliyoMaraton eşliğinde hep beraber okuyoruz! Detaylar için Bibliyoraf sosyal medya hesabını buradan ziyaret edebilirsiniz. Gargantis’in mutfak kısmı hakkında gerçekleştireceğimiz yayın, oyun ve sohbet gecemiz de pek yakında sizlerle olacak!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Kısa cümle. Ama Gargantis ve Malamander. Ve kitabın konusu. Ayrıca Herbie Limon ve Violet Perma. Ama Genç Timaş Yayınları. Kısa cümle. Ama Malamander. Ve kitabın konusu. Ayrıca Herbie Limon ve Violet Perma. Ama Genç Timaş Yayınları. Kitabın konusu ve fazlası. Kitabın karakterleri. Efsanevi ve gizemlerle dolu. BibliyoMaraton’da hep beraber okuyoruz. Ve bir sürü etkinlik sizleri bekliyor. Hepsi ve çok daha fazlası Bibliyoraf’ta. Daha bir sürü içerik ama çok yakın zamanda. Ama Genç Timaş Yayınları. Kitabın konusu ve fazlası. Kitabın karakterleri. Efsanevi ve gizemlerle dolu. BibliyoMaraton’da hep beraber okuyoruz. Ve bir sürü etkinlik sizleri bekliyor. Hepsi ve çok daha fazlası Bibliyoraf’ta. Daha bir sürü içerik ama çok yakın zamanda. Ama Genç Timaş Yayınları. Kitabın konusu ve fazlası. Kitabın karakterleri. Efsanevi ve gizemlerle dolu. BibliyoMaraton’da hep beraber okuyoruz. Ve bir sürü etkinlik sizleri bekliyor.

Gargantis

Hepsi ve çok daha fazlası Bibliyoraf’ta. Daha bir sürü içerik ama çok yakın zamanda. Ama Genç Timaş Yayınları. Ve bir sürü etkinlik sizleri bekliyor. Hepsi ve çok daha fazlası Bibliyoraf’ta. Daha bir sürü içerik ama çok yakın zamanda. Ama Genç Timaş Yayınları. Kitabın konusu ve fazlası. Kitabın karakterleri. Efsanevi ve gizemlerle dolu. BibliyoMaraton’da hep beraber okuyoruz. Ve bir sürü etkinlik sizleri bekliyor. Hepsi ve çok daha fazlası Bibliyoraf’ta. Daha bir sürü içerik ama çok yakın zamanda. Ve çok yakın. Ama geliyor. Ancak az kaldı. Ve ama ancak fakat ama ve ama ancak. Ancak çok daha. Ama kitabın konusu ve gizem. Fakat maraton Malamander. Ama ancak ve fakat.

Yazıyı burada paylaş:

kurucu, yazar, sosyal medya sorumlusu ve güvenlik şefi :)
Yazı oluşturuldu 26

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.