Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar

Merhabalar, bu yazımızda sizler için ağustos ayında yurt dışında çıkan ve ses getiren kitapları derledik. Bu ay çıkan kitapların çoğu kurgu kategorisinde. Hazırsanız, ağustos ayında okurlarına kavuşan yeni kitaplara bir göz atalım.

Love on The Brain – Ali Hazelwood

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Aşk Hipotezi kitabıyla ile birçok okuru kendine hayran bırakan Ali Hazelwood, romantik komedi türündeki yeni kitabıyla raflardaki yerini aldı. Kitap, ‘’Marie Curie benim yerimde olsa ne yapardı?’’ felsefesiyle yaşamını sürdüren Bee Königswasser’ın hikâyesini anlatıyor. Bee NASA’nın nöromühendislik projesini yönetmesi için bir teklif aldığında çok heyecanlanıyor. Fakat bu projeyi yüksek lisans yaparken tanıştığı ve pek hazzetmediği Levi Ward ile birlikte yöneteceğini öğrenince bütün hevesi kaçıyor. Bee’nin ekipmanları kaybolmaya ve ekibi ona destek vermemeye başladığında arkasında duran Levi olması Bee’nin tüm nöronlarının uyarılmasına sebep oluyor. Peki sıra kalbini dinleyip harekete geçmeye geldiğinde Bee’nin seçimi ne olacak dersiniz?

Carrie Soto is Back – Taylor Jenkins Reid

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası ve Daisy Jones ve The Six gibi çok sevilen kitapların yazarı Taylor Jenkins Reid, yeni kitabı Carrie Soto is Back’te okuru dünyaca ünlü tenis oyuncusu Carrie Soto’nun yaşamına konuk ediyor. Profesyonel tenisçi olan Carrie Soto, kariyerinden emekli olduğunda dünyanın en iyi tenisçisi rekoruna sahipti. Fakat emekli olduktan 6 sene sonra bu rekorunun Nicki Chan tarafından kırıldığını öğreniyor. Oldukça hırslı bir karakter olan Carrie eski rekorunu tekrar kazanmak için kendisini 2 yaşından beri eğiten babasının da yardımıyla çalışmalara başlıyor ve Carrie Soto, son bir final sezonu için geri dönüyor.

Ağustos Ayında Yurt Dışında

Daisy Darker – Alice Feeney

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Ne Yaptığını Biliyorum gibi popüler gerilim kitaplarının yazarı Alice Feeney, Daisy Darker’da cinayete dönüşen bir aile toplantısını konu alıyor. Birbirleriyle görüşmeden geçen yıllardan sonra Daisy Darker’ın ailesi büyükannelerinin 80. yaş günü için büyükannelerinin ada evinde toplanıyor. Gelgit dolayısıyla dünyayla bağlantıları kesiliyor ve Dasiy’nin büyükannesi ölü bulunuyor. Daha büyükanneye ne olduğunu çözemeden Darker ailesinin diğer üyeleri de sırayla öldürülmeye başlıyor. Alice Feeney’in Agatha Christie’nin ünlü kitabı On Kişiydiler’e gönderme yaptığı bu kitabında Darker ailesi, çok geç olmadan aralarındaki katili bulmak zorunda.

The Final Gambit (The Inheritance Games #3) – Jennifer Lynn Barnes

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Çok sevilen The Inheritance Games serisinin üçüncü kitabı ağustos ayında okurlarla buluştu. Serinin ana karakteri Avery Kylie Grambs’a yüklü miktarda bir miras kalıyor. Fakat Avery’nin bu mirasa sahip olabilmesi için Hawthorne Malikanesi’nde yaşaması gerekiyor. Fakat Avery’nin her adımı paparazzi tarafından takip edilirken ve tehlike hayatının her anında onunla beraberken bu basit görev gerektiğinden zor bir hal alıyor. Bu kaosun içinde onu bir arada tutan tek şey ise Hawthorne kardeşlerin varlığı. Avery mirasa adım adım yaklaşırken bir ziyaretçi, belayı da peşinde getiriyor. Böylece Avery ve Hawthorne kardeşler serinin son kitabında beklenmedik bir bulmacayı çözmeye çalışıyor.

Ağustos Ayında Yurt Dışında

The Lost Girls of Willowbrook – Ellen Marie Wiseman

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Yetim Koleksiyoncusu, Ardımda Kalanlar gibi kitapların yazarı Ellen Marie Wiseman, tarihi bir kurguyla tekrar karşımızda. Willowbrook Eyalet Okulu, 1970’lerde adını tüm ulusu şok eden bir skandala karıştırıyor. Okul isim olarak herkes tarafından bilinse de aileler bu okulu istenmeyen çocuklarından kurtulmak için kullanıyor. Wiseman’de bu kitabında biri bu okula gönderilen iki kız kardeşin hikâyesini anlatıyor. Tek yumurta ikizi Rosemary’nin pnömoniden öldüğünü Sage Winters, altı yıl sonra kardeşinin aslında ölmediğini ve Willowbrook Eyalet Okulu’na gönderildiğini öğreniyor. Kardeşiyle tekrar bir araya geleceğini düşünen Sage, Rosemary’nin iki gün önce kaybolduğunu öğrenince yıkılıyor. Biz de Sage’in kardeşini bulmaya çalışmasını okuyoruz.

I’m Glad My Mom Died – Jennette McCurdy

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

iCarly’de Sam rolüyle tanıdığımız Jenette McCurdy, çarpıcı otobiyografi kitabıyla ağustos ayının en ses getiren kitaplarından birini yazdı. I’m Glad My Mom Died, ünlü oyuncunun şöhretle tanıştığı yıllarda yaşadığı yeme bozukluklarını, uyuşturucu bağımlılığını ve annesiyle yaşadığı karmaşık ve toksik ilişkiyi konu alıyor. Annesinin ölümünün iyileşmesinin ilk basamağı olduğunu söyleyen McCurdy, yaşadığı zorlukları kara mizah kullanarak, eğlenceli bir dille anlatıyor.

Ağustos Ayında Yurt Dışında

The Dragon’s Promise (Six Crimson Cranes #2) – Elizabeth Lim

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Şafağı Ör serisiyle tanıdığımız Elizabeth Lim de ağustos ayında kitabı çıkan yazarlardan biri. The Dragon’s Promise yazarın çok sevilen Six Crimson Cranes serisinin devam kitabı. Seri, özel güçlere sahip olan Prenses Shiori’nin hikâyesini anlatıyor. Güçlerini sır olarak saklamak zorunda olan Shiori, nişan töreninin sabahında güçlerinin kontrolünü kaybediyor. Karakterin güçlerinin açığa çıkmasıyla birlikte talihsiz olaylar da peşini bırakmıyor. Biz de ilk kitapta Shiori’nin hem erkek kardeşlerini rehin alan kötü üvey annesini ve hem tahta yapılan bir saldırıyı durdurmaya çalışmasını okuyoruz. İkinci kitapta ise karakterin Ejderhalar Krallığı’nda yaşadıklarına konuk oluyoruz.

Nothing More To Tell – Karen M. McManus

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Birimiz Yalan Söylüyor ve Birimiz Ölmek Üzere gibi çok sevilen kitapların yazarı Karen M. McManus, gerilim türündeki yeni romanıyla yeniden karşımızda. Brynn dört sene önce, en sevdiği öğretmeninin beklenmeyen cinayeti sonrası Saint Ambrose Okulunu terk etmişti. Öğretmenin cesedi okulun arkasındaki ormanda bulunmuş ve katilin kim olduğu asla çözülememişti. Şimdi Brynn eve geri dönüyor ve bir gerçek suç programında staj yapma hayalini gerçekleştirmek istiyor. Bu sırada da öğretmeninin katilini bulmayı planlıyor.     

Ağustos Ayında Yurt Dışında

Ride On – Faith Erin Hicks

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

İsimsiz Şehir, Bölünmüş Topraklar gibi grafik romanların çizer ve yazarı Faith Erin Hicks, bu sefer okurların içini yumuşatacak bir çocuk kitabıyla raflarda yerini alıyor. Kitap, 12 yaşındaki yarış baskısından yorulan at binicisi Victoria’yı konu alıyor. Victoria, aynı zamanda koyu bir Star Trek hayranı. Bunca baskıya ve tükenmişliğe rağmen en büyük sevdası olan atlara geri dönüp dönmeyeceği de büyük bir merak konusu.

Afterlives – Abdulrazak Gurnah

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nün kazananı Abdulrazak Gurnah yeni kitabı Afterlives’da okuru derinden sarsacak gibi görünüyor. Küçük bir çocukken Alman askerleri tarafından ailesinden kaçırılan İlyas, yıllar sonra köyüne dönünce anne ve babasının öldüğünü ve kardeşi Afiya’nın başka bir aileye verildiğini fark ediyor. Aynı vakitlerde köye Hamza adında bir genç adam da dönüyor. Hamza’nın İlyas’tan farkı savaşa kaçırılmış değil satılmış olması. Hamza’nın tek dileği iyi bir işe sahip olmak ve güvenli bir yaşam sürmek- aynı zamanda da büyük aşkı Afiya’ya kavuşmak. Kader ağlarını bu iki genç adamla birlikte örmeye başlıyor, acaba iş ve güvenli bir yaşam olanağı bulabilecekler, aşık olabilecekler mi?

Ağustos Ayında Yurt Dışında

Eversion – Alastair Reynolds

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Ünlü bilimkurgu yazarı Alastair Reynolds, yine çok heyecanlı bir bilim kurgu romanıyla raflardaki yerini aldı. Dr. Silas Coade galakside gizemli bir eser bulmak için yola çıkarken ekibini güvenli tutmakla görevlendiriliyor. Yola çıktıktan bir süre sonra ise Dr. Silas bir şeylerin ters gittiğini fark ediyor ve onu asıl şaşırtan da bu yaşananların ilk kez yaşanmamış olması oluyor. Dr. Silas, daha önce görev aldığı üç keşif yolculuğunun da başarısız olmasının şans olmadığını fark ediyor: 1800’lerde Norveç’te kaza yapan bir yelkenli, 1900’lerde Antartika’da buzulları keşfeden bir zeplin, gelecekte uzaylıları keşfeden bir uzay gemisi… Dr. Silas yeni macerasında evrenin neden onun keşif gezilerini başarısız sonuçlandırdığını anlamaya ve yaşanan kazaları durdurmaya çalışıyor.

Thank You For Listening – Julia Whelan

Ağustos Ayında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Julia Whelan yeni kitabı Thank You For Listening’de bir kitap seslendiricisini ana karakter olarak ele alıyor. Sewanee Chester, oyunculuğu bıraktıktan sonra başarılı bir sesli kitap seslendiricisi oluyor. Bazıları bu durumu kariyerinde geriye doğru bir ilerleme olarak görse de Sewanee yeni işini oldukça tatmin edici buluyor. Yaşadığı talihsiz aşk hikâyesinden sonra artık romantizm kitapları seslendirmemeye karar veren Sewanee, sevdiği bir yazarın teklifini geri çeviremiyor. Stüdyoya geldiğinde ise kitabı son dönemlerin en popüler ve en çekici seslendirmeni Brock McNight ile birlikte seslendireceğini öğreniyor. Sewanee ve Brock arasında güçlü bir bağ oluşuyor fakat Sewanee bir ilişkiye hazır olduğundan emin olamıyor. Biz de karakterin kendisini keşfetme hikâyesini okuyoruz.

Ağustos Ayında Yurt Dışında

Ağustos ayında çok konuşulan kitaplar yazımızın sonuna geldik. Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur. Yorumlarda en çok hangi kitapların ilginizi çektiği belirtmeyi unutmayın. Kendinize iyi bakın.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Ama fakat ve ancak. Lakin çünkü ve fakat. Ancak ve ancak. Ya da veya ama lakin. Fakat çünkü ve lakin çünkü ama lakin ve ancak. Ama fakat ve ancak. Lakin çünkü ve fakat. Ancak ve ancak. Ya da veya ama lakin. Fakat çünkü ve lakin çünkü ama lakin ve ancak. Ama fakat ve ancak. Lakin çünkü ve fakat. Ancak ve ancak. Ya da veya ama lakin. Fakat çünkü ve lakin çünkü ama lakin ve ancak.

Yazıyı burada paylaş:

Yazı oluşturuldu 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.