Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar

Yazı geride bırakırken geçtiğimiz eylül ayı, birçok okurun heyecanla beklediği kitaplara kavuştuğu bir ay oldu. Listelerimize eklediğimiz, çevirisini bekleyeceğimiz çok fazla kitap var. Biz de bu kitaplardan 11 tanesini sizler için derledik. Yazımızı okurken çabucak çevrilmelerini dilemeyi lütfen unutmayın!

Things We Left Behind (Knockemout #3) – Lucy Score

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Lucy Score, Knockemout serisinin ilk kitabı olan Things We Never Got Over ile birçok okurun dikkatini çekmişti. Serinin üçüncü kitabı Things We Left Behind, okurların hikâyesini heyecanla beklediği Lucian Rollins ve Sloane Walton’ı anlatıyor.

Lucian ne kadar çok para kazanırsa o kadar çok güçlü olacağına ve güçlendikçe güvende kalacağına inanıyor. Ve kalbi kırık erkeklerin kadınları üzüp kıracağını düşünüyor. Bu yüzden kaybettiği babasının adalet anlayışını sürdürmeye çalışan Sloan’ı hayatına almak istemiyor. Onu tehlikeye düşürmekten ya da incitmekten ise o olmadan yaşayacağı bir hayatı tercih ediyor. Ancak tartışmalarının tansiyonu yükselip tensel çekime dönüştüğünde yakınlaşmak kaçınılmaz oluyor. Lucian sevdiği kadını korumak için ondan uzak durmanın doğru bir yol olmadığını anlıyor.

eylül

The Long Game (The Long Game #1) – Elena Armas

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Elena Armas, İspanyol Aşk Aldatmacası ve Amerikan Ev Arkadaşı Deneyi romanlarıyla hem yurt dışında hem ülkemizde oldukça sevilmişti. Haliyle okurlar yazarın yeni kitabını büyük bir heyecanla bekliyorlardı. Bu bekleyiş geçtiğimiz ay son buldu.

Adalyn Reyes, yıllardır aynı rutine bağlı bir şekilde sorunsuz çalışıyor. Ancak bir gün çalıştığı ekibin maskotuyla yaşadığı bir tartışma videoya alınarak internette yayılıyor. Çalıştığı takımın sahibi olan babası ise onu affetmesinin tek yolu olarak sorunlarla boğuşan yerel futbol takımı Green Warriors için çalışmasını şart koşuyor. Adalyn için işler tepetaklak olup her şey zorlaşırken onun için işleri daha da zorlaştıran birisi daha var: Bir futbol dehası olan kasabanın gizemli adamı Cameron Caldani, onu kasabada istemiyor.

Foul Heart Huntsman (Foul Lady Fortune #2) – Chloe Gong

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Şiddetli Hazlar serisiyle tanıdığımız Chloe Gong’un bir diğer ikilemesi olan Foul Lady Fortune, serisinin ikinci kitabı da bu ay yayımlanan eserlerden biri. Okurlar tarafından çokça sevilen ilk kitap, 19302lu yıllarda geçiyor ve Şangay’daki birtakım seri cinayetleri çözmeye çalışırken evli bir çift rolü yapan iki ajanın hikâyesini anlatıyordu.

Hikâye kaldığı yerden devam ederken ikinci kitapta yaklaşan kış, beraberinde tehlikeleri de getiriyor. Bir casusun yaşayabileceği en korkunç şeyi yaşayan, kimliği açığa çıkan Rosalind bu durumdayken kaçırılan ve kendisiyle ilgili anıları silinen Orion’u kurtarmak istiyor. Her ne kadar bu, gerçek bir evlilik olmasa da. Ancak ilerlemesi gereken yol çok tehlikeli ve başarısızlık bir seçenek gibi görünmüyor. Çünkü eğer başarısız olursa, kaybedecekleri geri kazanabileceği şeyler değil.

Holly – Stephen King

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Ülkemizde de yurt dışında da sevilerek takip edilen Stephen King de geçtiğimiz ay raflarda yeni kitabı olan isimlerden biriydi. Yazarın sevilen karakteri Holly Gibney’nin yer aldığı bu kitap kısa süre içerisinde çok sevildi. İlgi çekici ve oldukça becerikli Holly Gibney, bir kasaba yaşanan ortadan kaybolma olaylarının arkasında yatan korkunç gerçekleri araştırıyor.

Okurlar Holly’nin ortaklarıyla çalışmalarına ve karakter gelişimlerine daha önce tanık olsa da bu romanda Dedektif Holly, karşı karşıya kaldığı korkunç olayları kendi başına çözmek zorunda. Annesi ölen ve aslında izinde olması gereken Holly, telefonda kendisinden çaresizce yardım isteyen sesi reddedemiyor. Ancak şimdi, seksenli yaşlarındaki emekli bir çift olan ve adeta kasabada aydın bir kesimin simgesi haline gelen eski akademisyenlerin önüne geçmek zorunda.

eylül

The Fragile Threads of Power (Threads of Power #1) – V.E. Schwab

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Threads of Power, yazarın dilimize de çevrilen Sihrin Tonları serisinin yan serisi olarak geçiyor. Güç, sevgi ve liderlik temalarının üzerinde durulan kitap daha şimdiden okurların kalbini fethetmiş gibi görünüyor.

Olaylar, Sihrin Tonları’nın yedi yıl sonrasında geçiyor. O serinin yan karakterleri burada ana karakterler haline geliyorlar. Ana karakterlerden biri olan Tes, tamirhanesine bir hırsızın getirdiği büyülü bir nesne yüzünden kendisini taca karşı düzenlenen bir komplonun içinde buluyor. Yeni bir çocuk kraliçenin tahta geçişiyle sihir güçleniyor. Kraliyet ailesi tehlikede ve onları sevenler, korumak için ellerinden geleni yapmak zorundalar.

The Scarlet Veil (The Scarlet Veil #1) – Shelby Mahurin

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Çok satan Yılan ve Güvercin serisinin yazarından aynı evrende geçen yeni bir seri, eylül ayında okurların beğenisine sunuldu. Yılan ve Güvercin kimi okur tarafından çok sevilmiş kimileri tarafından ise oldukça eleştirilmişti. The Scarlet Veil, okurların kalbini çalma iddiası sunan güçlü bir vampir romantizmi.

Yılan ve Güvercin‘den tanıdığımız bir karakter olan Célie’nin hikâyesine konuk olduğumuz roman için Sarah J. Maas hayranları tarafından çok beğenileceği iddiası sunuluyor. Célie, atlatması gereken travmalarıyla etrafındakiler tarafından güçsüz olarak gürünüyor ancak aksini kanıtlamak arzusu taşıyor. Avcı olmak için geleneklerine meydan okumasıyla da tüm krallığı şaşırtıyor. Yeni nişanlısı Jean Luc ile birlikte birçok arkadaşı da onun için endişeleniyor çünkü geçmişin dehşeti hala üzerinden çekilmedi. Açığa çıkması gereken sırların yanında, kanı emilmiş cesetler yollarına çıkıyor.

The Chalise of the Gods (Percy Jackson ve Olimposlular #6) – Rick Riordan

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Percy Jackson serisi hem ülkemizde hem de yurt dışında yoğun bir ilgi görüyor ve seviliyor. PJO’nun bir çok yan kitabı olsa da ana seri 2009 yılında sonlanmıştı. Çıkan küçük dedikodulara rağmen kimse Riordan’ın ana seriyi devam etmesini beklemiyordu çünkü Percy’e de yazık. Fakat Rick Riordan hepimizi şaşırtıp on dört yıl aradan sonra ana seriye bir kitap yazdı.

The Chalise of the Gods’da, karakterler çok önemli bir görev için tekrar bir araya geliyorlar: Araya giren tanrılara rağmen Percy’nin sorunsuzca üniversiteye girmesini sağlamak. Lise son sınıfı sakin bir şekilde geçirmek isteyen Percy için işler umduğu gibi gitmiyor. Çünkü üniversiteye gitmek için üç tane taviye mektubu alması gerekiyor. Tabii bu mektupları alabilmesi için de yerine getirilmesi gereken görevler var.

eylül

Good Bad Girl – Alice Feeney

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Alice Feeney’i Yabancı Yayınları tarafından dilimize çevrilen kitaplarıyla tanıyoruz. Yazarın Ne Yaptığını Biliyorum ve Taş Kağıt Makas kitapları yakın zamanda dilimize çevrilmişti. Üstelik bu gizem, gerilim ve polisiye türündeki eserler çoğu okurun kalbini çalmayı da başarmıştı.

Yazarın yeni kitabı Good Bad Girl, bir bebek arabasından çalınan bir bebek ile bundan yirmi yıl sonra bir bakımevinde öldürülen bir kadının hikâyesini birbirine bağlıyor. Ve kendisini iyi bir kötü kız olarak tanımlayan Frankie, birbirleriyle bağlantılı bu iki suçu çözmenin anahtarı olabilir. Bağlantılı suçlardan, kimseye güvenilmeyeceğinden bahseden Good Bad Girl ile yazar, dünyanın kötü olmak konusunda iyi ve iyi olmak konusunda kötü insanlarla dolu olduğunu vurguluyor.

Cleat Cute – Meryl Wilsner

Cleat Cute, takımları Dünya Kupası’na hazırlanırken birbirlerine aşık olan ancak bunu kabul edene kadar uzun bir süreçten geçen iki kadının hikâyesini anlatıyor. Yaklaşık on yıldır ABD Milli Takımı’nın yıldızı olan Grace Handerson bir sakatlık nedeniyle kenara çekilmek zorunda kalıyor.

Yerini ise takımın yeni oyuncusu Phoebe Matthews alıyor ve Grace, onun kendisinin sahip olamadığı her şeye sahip olduğunu düşünüyor. Phoebe, artık onun olamadığı kadar neşeli, hareketli ve şakacı. Grace’in son isteği ise bir palyaço olarak gördüğü bu kadının arkadaşı olmak. Ancak onun hayranı olan Phoebe, ikisi beraber oynadıkça duygularının hayranlıktan öte olduğunu anlıyor. Bir öpücükle başlayan karşı konulmaz çekim ilişkiye dönüştüğünde, öncelikleri değişiyor. Aynı takımda oynamak ilişkilerinin gerisinde bir mesele haline geliyor.

Fall of Ruin and Wrath (Awakening #1) – Jennifer L. Armentrout

Fall of Ruin and Wrath, son yıllarda Kan ve Külden serisiyle adından çokça söz ettiren Jennifer L. Armentrut’ın yeni kitabı. Yazar bu yeni kitabında okura ustaca kurulmuş yeni bir dünya sunarken enemies to lovers severlere de bir selam veriyor.

Zihin okuma gücüyle doğan kadın ana karakter Calista, terk edilmiş, sokaklarda yaşamış ve akla gelebilecek her türlü zorlukla mücadele etmiş. Ancak bir gün şansı değişiyor ve korunması karşılığında Baron Archwood’un gizli fahişesi olarak yaşamaya başlıyor. Kendisini koruması karşılığında ona bilgiler veriyor. Bir gün güvendiği sezgileri onu bir karmaşanın ortasına, gezgin bir prensin yanına getiriyor. Cesareti ve saf duyguları onu prensin yol arkadaşı konumuna getiriyor. Böylece savaşın içindeki bir dünyaya sürükleniyor. Calista tehlikede oldukları bu dünyada çok güvendiği sezgileri ve kalbindeki duygular arasında seçimler yapabilmeyi öğrenmek zorunda.

eylül

Thieves’ Gambit (Thieves’ Gambit #1) – Kayvion Lewis

Eylül Ayına Damga Vuran Kitaplar | Bibliyoraf

Thieves’ Gambit, henüz çıkmadan film hakları satın alınmış bir eser. Kitap haliyle okurları daha ellerine geçmeden heyecanlandırmayı başardı. Eylül ayı listemize eklediğimiz son kitap olan Thieves’ Gambit, özellikle kaçış planlarında usta olan on yedi yaşındaki hırsız Ross Quest’in hikâyesini anlatıyor.

Ross’un kaçış planı beklenmedik bir faciayla sonuçlanıyor ve bu durumda annesinin hayatı tehlikeye giriyor. Çaresizce annesini kurtarmak isteyen Ross, rakiplerini öldürmenin serbest olduğu ancak kazandığında dileğini gerçekleştirdikleri bir dizi tehlikeli uluslararası soygunu içeren Thieves’ Gambit’e giriyor. Ancak rakiplerinden biri düşmanıyken ve bir diğeri kalbini çalabilecek kadar yakışıklı bir adamken kazanması hiç kolay görünmüyor. Ancak zaman kısıtlı ve verilen her karar büyük riskler taşırken bu hiç kolay olmuyor.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

eylül

Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da. Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da. Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da. Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da.

Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da. Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da. Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da. Ancak ve ancak. Çünkü ama. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Ancak ama çünkü. Ya da.

Yazıyı burada paylaş:

Yazı oluşturuldu 14

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.