Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap

Merhabalar, sonbaharın serinliğiyle okuma isteğimizin zirve yaptığı ekim ayında, yurt dışında birbirinden harika kitaplar raflardaki yerini aldı. Gelin hep birlikte eylül ayında listelere bomba gibi giren bu kitapları inceleyelim! ekim ayında çok konuşulan 12 kitap

1. It Starts With Us (Bizimle Başladı Bizimle Bitti #2) – Colleen Hoover

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Okurlar tarafından çok sevilen Bizimle Başladı Bizimle Bitti’nin devam kitabı It Starts With Us, ekim ayında raflardaki yerini aldı. Kitap, Atlas’ın hikayesini anlatıyor. Lily, Ryle ile olan ilişkisini bitirdikten sonra sokakta Atlas’la karşılaşıyor ve onun randevuya çıkma teklifini kabul ediyor. Fakat Ryle’ın hala hayatına dahil olması Atlas’ı memnun etmeyeceğinden ötürü heyecanı hemen sönüyor. Colleen Hoover, Lily ve Atlas’ın ağzından okuyacağımız bu romanda geçmişi ve şu an yaşananları güzel bir şekilde harmanlıyor.

2. Our Missing Hearts – Celeste Ng

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Ufak Yangınlar ve Sana Anlatmadığım Her Şey kitaplarının yazarı Celeste Ng, yeni kitabı Our Missing Hearts’ta korku dolu bir dünya içerisinde yeşeren, bir annenin güçlü sevgisini anlatıyor. On iki yaşındaki Bird, eskiden dilbilimci olan ama artık kütüphanede çalışan babasıyla birlikte sakin bir hayat yaşıyor. Bird, çok soru sormaması ve kendini ön plana atmaması gerektiğinin bilincinde. Devlet, ülkenin refahını ve kültürünü korumak için Amerikan vatandaşı olmayan çocukların ailelerinden ayrılıp başka bir eve taşınmalarına izin veriyor. Bu yasadan da en çok Asya kökenli çocuklar etkileniyor. Bu da yetmezmiş gibi kütüphanelerde Asya kökenli yazarların, Bird’ün annesi de dahil olmak üzere, eserleri toplanıyor. Bird, annesinin şiirlerini reddederek büyümesine rağmen gizemli bir mektup alınca işler değişiyor ve bir arayışa giriyor. Bu arayış gerekli olan bir değişimin başlangıcı olabilir.

3. Now is Not The Time To Panic – Kevin Wilson

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Fang Ailesi, Bir Şey Olduğu Yok gibi çok sevilen kitapların yazarı Kevin Wilson, bir genç yetişkin kitabıyla karşımızda. On yedi yaşında ve yazar olmaya heves eden Frankie Budge, Coalfield Tennesse’de üzücü bir yazın daha geçmesini beklerken, kendisi kadar yalnız ve mutsuz olan Zeke ile tanışıyor. İkili arasında kıvılcımlar oluşurken birlikte bir poster hazırlamaya karar veriyorlar. İmzasız bir şekilde hazırladıkları bu posteri görenler gözlerini posterden alamıyor. Posterler şehrin her yerinde görülmeye başlıyor ve insanlar posterleri yapanları bulmak istiyor. Frankie ve Zeke’i bir araya getiren sanat, şimdi de onları tehdit ediyor. Bu olaylardan yirmi yıl sonra ise Frances ünlü bir yazar oluyor. Fakat bir gazeteci tarafından yöneltilen poster sorusu, dikkatlice kurduğu hayatını mahvedebilecek gibi gözüküyor. Biz de Frances ile birlikte geçmişe gidiyor ve bu posterin arkasında yatan gençlik hikâyesini okuyoruz.

ekim ayında çok konuşulan 12 kitap

4. The First To Die At The End (Ve Sonunda İkisi De Ölür #2) – Adam Silvera

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Ve Sonunda İkisi De Ölür isimli çok satan kitabın öncesini anlatan The First to Die at The End, ekim ayında okurlarla buluşan kitaplardan biri. Ölüm-Habercisi canlanmadan bir gece önce herkes onun gerçekten birinin ölüm tarihini tahmin edip edemediğini merak ediyor. Ciddi bir kalp hastalığına sahip olan Orion Pagan gelecekte ne olacağını bilmek için Ölüm-Habercisi’ne başvuruyor. Valentino Prince’in önünde ise uzun bir ömür var fakat ikiz kız kardeşi ölümden dönünce geleceğini öğrenebilmek için Ölüm-Habercisi’ne başvuruyor. Orion ve Valentino Times Meydanı’nda karşılaşınca aralarında güçlü bir bağ oluşuyor ama Ölüm-Habericisi canlanınca hayatları sonsuza dek değişiyor. Birisi öleceğini öğrenirken diğeri haber alamıyor. Aralarında bu kadar sıkı bir bağ oluşmuşken ikisi de vazgeçmek istemiyor. 

5. Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard – Tom Felton

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Harry Potter’ın Draco Malfoy’u olarak tanıdığımız Tom Felton, büyük bir çoğunluğu sette geçen ergenliğini anlattığı otobiyografik kitabının raflarda yerini almasıyla serinin hayranlarını heyecanlandırdı. Beyond The Wand, oyuncunun erken yaşta tanıştığı şöhretle birlikte yaşadığı oldukça sıra dışı hayatı anlatıyor. Ergenliğinin oldukça eğlenceli geçtiğini söyleyen Felton, yaşadıklarını mizahi bir dille anlatıyor. Ayrıca kitabın önsözü de Tom Felton’ın rol arkadaşı Emma Watson tarafından yazılmış.

6. Mad Honey – Jodi Picoult and Jennifer Finney Boylan

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Cam Çocuk, Bir Daha Bak, Hikâyeci gibi kitapların yazarı Jodi Picoult, ünlü yazar ve akademisyen Jennifer Finney Boylan ile birlikte yazdığı, yeni romanında olayları geçmişte bırakmayı ve geçmişten yanımıza almayı seçtiklerimizi konu alıyor. Kitabın ana karakteri Olivia McAfee, kocasının karanlık sırları açığa çıkınca mükemmel hayatını geride bırakıp yeni bir başlangıç yapıyor. Olivia oğlu Asher’la birlikte doğduğu kent olan New Hampshire’a geri dönüyor. Burada babasının arıcılık işini devralıyor. Asher ise yeni lisesinde Lily Campanello isimli bir kıza aşık oluyor ve ikilinin hayatı bir süreliğine oldukça sakin ilerliyor. Fakat bir gün, Olivia bir telefon alıyor: Lily ölmüş ve Asher polis sorgusunda. Olivia oğlunun suçsuz olduğundan emin olsa da eski kocasının karanlık tarafı kendisini de şüpheye düşürüyor.

7. The Boys From Biloxi – John Grisham

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Kaçırılan Kız, Jüri gibi popüler gerilim kitaplarının yazarı John Grisham, The Boys From Biloxi’de bir mafya çetesini konu alıyor. Biloxi, yüzyıllardır sakin bir sahil kenti olarak biliniyor. Fakat söylenenlere göre bu kent Dixie Mafia adında bir çeteye ev sahipliği yapıyor. Kitabın ana karakterleri Keith Rudy ve Hugh Malco altmışlı yıllarda Biloxi’de büyümüş çocukluk arkadaşları. Yıllar geçtikçe hayatları farklı yönlere ayrılsa da, ikili yıllar sonra bir mahkeme salonunda tekrar karşılaşıyorlar.

8.  The Family Game– Catherine Steadman

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Ünlü oyuncu ve yazar Catherine Steadman, bu sefer çok heyecanlı bir gerilim kitabıyla raflarda yerini aldı. Kitabın ana karakteri Harry, gelecek vadeden bir yazar ve nişanlısı Edward ile harika bir ilişkileri var. Fakat Edward’ın ailesinin Amerikan sosyetesi içerisindeki gücü ilişkilerini zor bir duruma sokuyor. Bu yüzden de Edward ailesiyle olan bütün bağlarını kesiyor. Ancak ikili yıllar sonra, Edward’ın aile mirasını devralmasıyla tekrar bu ailenin içerisine giriyorlar. Harry aile reisi Robert’tan her şeyi değiştirebilecek bir kaset aldığında ise hiçbir şey eskisi gibi olmuyor

9. Bad Girl Reputation (Avalon Bay #2) – Elle Kennedy

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Çok sevilen İyi Kız Karmaşası’nın devam kitabı Bad Girl Reputation, ekim ayında okurlarla buluştu.  Kitap her ne kadar Avalon Bay serisinin ikinci kitabı olsa da ilk kitaptan ayrı bir şekilde okunabilir. Çünkü her kitap farklı karakterleri konu alıyor. Kötü bir ünle anılan Genevieve West, annesinin cenazesi için doğduğu yere dönüyor ve eski sevgilisi Evan Hartley’le arasına mesafe koymaya kararlı fakat bu küçük şehirde Evan’la karşılaşmamak mümkün değil. İkilinin tutku dolu geçmişleri ise Genevieve’in Evan’a karşı koymasını neredeyse imkansız hale getiriyor. Ancak Genevieve babasına işleri yoluna koymaya yardım ettikten sonra şehri terk etmekte kararlı. Evan ise hala Genevieve’den umudu kesmiş değil.

ekim ayında çok konuşulan 12 kitap

10. Built to Last – Erin Hahn

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Aşkın Notaları gibi popüler romantik kitapların yazarı Erin Hahn, yeni kitabı Built to Last’da da okurları romantik bir hikâyeyle buluşturuyor. Kitabın ana karakteri Shelby Springfield çocuk yaşta üne kavuşuyor ve hayatının son on yılını geçmişini unutmaya çalışarak geçiriyor. Paparazziler Shelby’i sinir krizi geçirirken kameraya aldıktan ve Shelby rol arkadaşı Lyle Jessup’la ayrılığından sonra karakterin kariyeri hızlı bir düşüşe geçiyor. Bu da işleri Shelby için çok zor bir hale getiriyor. Fakat aynı zamanda diğer rol arkadaşı ve ilk aşkı olan Cameron Riggs’i unutmak da onun için çok zor. Cameron, Shelby ne zaman yardıma ihtiyaç duysa hiç düşünmeden yanında olan iyi bir arkadaş. Lyle, ikiliyi bir ev yenileme programında tekrar birleştirmek istiyor. Cameron eve dönmenin iyi bir fikir olacağını düşünüyor, Shelby ise bu programla kötü şöhretinin değişebileceği kanısında. İkili arasında kıvılcımlar uçuşmaya başlıyor, acaba aşk ikinci bir şansı hak ediyor mu?

11. The Heartstopper Yearbook – Alice Oseman

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Kalp Çarpıntısı serisiyle tüm dünyada ses getiren Alice Oseman, The Heartstopper Yearbook ile serinin hayranlarını heyecanlandırıyor. Uzun bir süredir serinin yeni kitabını bekleyen okurları bu kitapta; daha önce görülmemiş illüstrasyonlar, mini çizgi roman ve Alice Oseman’ın eskizleri bekliyor. Bununla birlikte Alice Oseman karakter profilleri ve hazırladığı karakter testleri ile okuru hem yeni hem de heyecan verici bilgilerle karşılıyor. Anlayacağınız The Heartstopper Yearbook, serinin hayranları için mutlaka okunması gereken bir kitap.

başlık

12. The Passenger – Cormac McCarthy

Ekim Ayında Çok Konuşulan 12 Kitap
- Bibliyoraf

Yol gibi popüler bilim kurgu romanlarının yazarı Corman McCarthy, The Passenger’da okuyucuyu 1980’lerin Mississippi’sine götürüyor. Bobby Western sabah saat üçte dalgıç giysisinin fermuarını çekip güverteden denizin karanlığına dalıyor. Daldığında yarattığı ışık batmış bir jeti aydınlatıyor, dokuz ceset koltuklarında bükülmüş şekilde duruyor. Olay mahallinde pilottan, uçuş çantasından, kara kutudan ve onuncu yolcudan iz bulunamıyor. Bu cinayete tanık olan Western’in bedeni ve ruhu rozetli adamlar tarafından gölgeleniyor.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Ama fakat ancak. Ve lakin çünkü. Ama ancak ve ancak. Fakat ve lakin. Ancak lakin ama. Çünkü ve fakat. Ama ve ancak. Fakat veya ya da. Mademki. İle de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin çünkü. Ama ancak ve ancak. Fakat ve lakin. Ancak lakin ama. Çünkü ve fakat. Ama ve ancak. Fakat veya ya da. Mademki. İle de ki. Ama fakat ancak. Ve lakin çünkü. Ama ancak ve ancak. Fakat ve lakin. Ancak lakin ama. Çünkü ve fakat. Ama ve ancak. Fakat veya ya da. Mademki. İle de ki.

Yazıyı burada paylaş:


Yazı oluşturuldu 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.