Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap!

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap!

Yılın sonlarına yaklaşmamızla birlikte 2022’de çıkmasını beklediğimiz kitaplara da yavaş yavaş ulaşıyoruz. Kasım ayında birçok popüler serinin devam kitapları raflardaki yerini aldı. Aynı zamanda popüler kültürün önemli isimleri de yeni otobiyografileriyle hayranlarını şaşırttı. Bu ay çok yoğun bir gündemimiz var, hazırsanız başlayalım. kasım ayında en çok konuşulan 10 kitap

1. Bloodmarked (Legendborn #2) – Tracy Deonn

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

İlk kitabı geçtiğimiz yılın eylül ayında çıkan Legendborn serisinin ikinci kitabı 8 Kasım’da raflardaki yerini aldı. Birinci kitapta Bree, annesinin ölümünün arkasındaki gerçek nedeni bulmaya çalışmıştı. Şimdi ise aşık olduğu çocuğu kurtarmaya çalışıyor. Ancak sahip olduğu benzersiz güç nedeniyle Order, Bree’nin bu işe kalkışmasını yasaklıyor. Kararından vazgeçmeyen Bree, düşmanlarına ve tehlikelere rağmen arkadaşlarıyla birlikte Nick’i kurtarmanın bir yolunu arıyor. Çıktığı günden beri gündemden düşmeyen Legendborn serisinin son kitabı, okurlar tarafında çok beğenilmiş gibi duruyor.

2. Heart of the Sun Warrior (The Celestial Kingdom Duology #2) Sue Lynn Tan

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Heart of the Sun Warrior, hakları Yabancı Yayınları tarafından alınan Daughter of the Moon Goddess’ın devam kitabı. Yazar Sue Lynn Tan çıkış romanında bizlere Çin mitolojisindeki Ay tanrıçasından esinlenerek yazdığı hikâyeyi sunmuştu. Kitapta Ay tanrıçasının kızı Xingyin’in Ay’da tutsak olarak yaşayan annesini kurtarmaya çalışmasını okumuştuk. Annesi Xingyin’i güçlerinden dolayı herkesten saklıyor. Ancak bir gün varlığı öğrenildiğinde evden kaçması gerekmişti. Ölümsüzlerin diyarı Celestial Kingdom’a gittiğinde ise Veliaht Prens Liwei ile birlikte oldukça tehlikeli bir maceraya atılmıştı. Serinin ikinci ve son kitabında ise bu heyecan verici maceranın devamını okuyoruz.

3. The Lost Metal (Sissoylu, #7) – Brandon Sanderson

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Epik fantastiğin önemli isimlerinden biri olan Brandon Sanderson’ın en popüler serisi Sissoylu’nun yedinci kitabı da kasım ayında çok konuşulan kitaplardan biri. Çoğunuzun bildiği üzere Sissoylu serisinin dördüncü kitabından itibaren geleceğe gidiyor ve ana hikâyeden üç yüzyıl sonrasında yaşananları okuyoruz. The Lost Metal ise bu yan serinin son kitabı. Waxillium Ladrian dört yıl boyunca gölgelerin içerisinde saklanan ve insanları Allomansi yetenekleri için kaçıran bir organizasyonun peşinde. Bakalım bir Çiftsoylu olan Wax amacına ulaşabilecek ve adaleti sağlayabilecek mi?

4. Cursed (Gilded #2) – Marissa Meyer

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Masal dünyasının kraliçesi kısa bir aradan sonra Gilded kitabıyla tekrardan bu dünyaya giriş yapmıştı. İki kitaplık bu seri, bizleri Grimm Kardeşler tarafından yazılan Rumpelstiltskin hikâyesinin yeni versiyonuna konuk etmişti. Bu ikilemede ünlü hikâyedeki değirmencinin kızı olan Serilda’nın hikâyesini anlatılıyor. Serilda tamamen gerçek dışı hikâyeler anlatma konusunda uzman. Ya da herkes öyle olduğuna inanıyor. İlk kitapta Serilda’nın tuhaf öykülerinden biri uğursuz Erlking ve ölümsüz avcılarının dikkatini çekiyordu. Kendisini ölümcül bir oyunun ortasında bulan Serilda da bu oyundan kurtulmaya çalışıyordu. İkinci kitapta ise Kral Erlking’in gittikçe artan istekleri karşısında şaşkına uğrayan Serilda, Gid’in yardımıyla güçlerini iyilik için kullanmaya ve herkesi bağlayan bu korkunç laneti bozmaya çalışıyor. Serinin ilk kitabı gelecek yıl Ephesus Yayınları’ndan çıkacak.

5. A Very Merry Bromance (Aşık Erkekler Kulübü #5) – Lyssa Kay Adams

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Şimdilik dilimize yalnızca iki kitabı çevrilmiş olan Aşık Erkekler Kulübü serisinin beşinci kitabı geçtiğimiz ay raflardaki yerini aldı. Her kitapta farklı bir çiftin hikâyesini işleyen serinin son kitabında country müziğin popüler ismi Colton Wheeler’ın başından geçenleri okuyoruz. Colton bir avukat olan Gretchen’ı ilk gördüğünde birlikte olması gereken kişinin o olduğunu anlıyor. Fakat Gretchen için işler hiç de öyle ilerlemiyor. İkilinin tanışmasından bir yıl sonra Gretchen’ın yolu tekrardan Colton ile kesişiyor. Bir müvekkili için Colton’la iletişime geçen Gretchen’ı mecburen yakışıklı şarkıcının üç buluşma teklifini kabul etmek zorunda kalıyor. Eline bulunmaz bir fırsat geçen Colton ise Gretchen’a aralarındaki elektriklenmenin gelip geçici bir şey olmadığını kanıtlamakta kararlı. Bakalım başarabilecek mi?

6. Scattered Showers – Rainbow Rowell

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Scattered Showers, Rainbow’un ilk öykü derlemesi. Çoğumuz yazarı romanlarıyla tanısak da Rowell’ın dilimize çevrilmemiş bir çok öyküsü bulunmakta. Yazarın bu yeni kitabıyla birlikte o öykülere ulaşma şansı elde ediyoruz. Çünkü dokuz öykülük bu kitapta beş yeni dört eski hikâye bizi bekliyor. Yazarın daha önceki yıllarda yayımlanmış; Midnights, Kindred Spirits, The Prince and the Troll ve If the Fates Allow’un yanında, Asla Vazgeçme’nin sevilen karakterlerini temele alan Snow for Christmas ya da Rainbow’un ilk romanı İlişkiler’in dünyasına geri dönmemizi sağlayan Mixed Messages gibi yayımlanmamış öyküler de okumayı bekliyor.

7. A Light in the Flame (Flesh and Fire #2) – Jennifer L. Armentrout

A Light in the Flame e-Kitap Jennifer L. Armentrout - EPUB | Rakuten Kobo  Türkiye

Flesh and Fire yazarın son dönemlerdeki popüler serisi Kan ve Külden’in yan serisi. Fakat seriler arasındaki bağlantıyı spoiler olması sebebiyle söyleyemiyoruz. Bu yüzden de bu seriyi Kan ve Külden’i okuduktan sonra okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu seri, bir Bakire olan Seraphena’yı konu alıyor. Kendisini Primal’e sunması için yetiştirilen Seraphena aslında herkesten çok önemli bir sır saklıyor. Seraphena yalnızca iyi korunan bir Bakire değil, o aynı zamanda iyi yetiştirilmiş bir suikastçı. Biz de bu seride ana karakterin görevini yerine getirmeye çalışırken yaşadığı maceraları okuyoruz.

8. Saint (Fable #0.5) – Adrienne Young

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Ülkemizde de oldukça çok sevilen Fable serisine yeni bir kitap geldi. İlk ki kitaptan öncesini anlatan Saint, serinin aynı adlı sevilen karakterine odaklanıyor. Kitabın ana karakteri Elias, masallara kulak asmamanın ne gibi sonuçlar doğuracağını zor yollardan öğreniyor. Küçükken bu sebepten babasını kaybeden bu karakter, kendisini kutsal olarak gördüğü denizlere adamaya karar veriyor. Şimdi, babasının istediği her şeye kavuşmasına günler kalmışken her şey ters gitmeye başlıyor. Uzaklardan gelen bir bilinmez onu ve inancını daha önce hiç olmadığı kadar sınıyor. Elias’ın bir karar vermesi gerekiyor ve bu karar onunla birlikte birçok kişinin hayatını etkileyecek.

9. Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing – Matthew Perry

Friends, Lovers and the Big Terrible Thing e-Kitap Matthew Perry - EPUB |  Rakuten Kobo Türkiye

Gelmiş geçmiş en popüler dizilerden biri olan Friends’in yıldızı Matthew Perry, yalnızca kendisinin anlatabileceği olağanüstü bir hikâyede, bağımlılıkla olan mücadelesini anlatıyor. Olayları samimi yazım tarzıyla anlatan Perry, hastalıkla ömür boyu süren savaşını ve görünüşte her şeye sahip olmasına rağmen onu neyin körüklediğini hayranlarıyla paylaşıyor. Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing, Perry’nin bu bağımlılık yüzünden kaybettiği aşkların, en karanlık günlerinin ve en iyi arkadaşlarının en mahrem detaylarını paylaşan unutulmaz bir anı kitabı.

10. Now Is Not the Time to Panic – Kevin Wilson

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! - Bibliyoraf

Fang Ailesi, Bir Şey Olduğu Yok gibi çok sevilen kitapların yazarı Kevin Wilson, bir genç yetişkin kitabıyla karşımızda. On yedi yaşında ve yazar olmaya heves eden Frankie Budge, Coalfield Tennesse’de üzücü bir yazın daha geçmesini beklerken, kendisi kadar yalnız ve mutsuz olan Zeke ile tanışıyor. İkili arasında kıvılcımlar oluşurken birlikte bir poster hazırlamaya karar veriyorlar. İmzasız bir şekilde hazırladıkları bu posteri görenler gözlerini posterden alamıyor. Posterler şehrin her yerinde görülmeye başlıyor ve insanlar posterleri yapanları bulmak istiyor. Frankie ve Zeke’i bir araya getiren sanat, şimdi de onları tehdit ediyor. Bu olaylardan yirmi yıl sonra ise Frances ünlü bir yazar oluyor. Fakat bir gazeteci tarafından yöneltilen poster sorusu, dikkatlice kurduğu hayatını mahvedebilecek gibi gözüküyor. Biz de Frances ile birlikte geçmişe gidiyor ve bu posterin arkasında yatan gençlik hikâyesini okuyoruz.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap!

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Güneş parlak harika Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap! Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Güneş parlak harika Kasım Ayında En Çok Konuşulan 10 Kitap!

Ama fakat ancak ve ancak. Çünkü ama ancak. Ve lakin çünkü. Fakat ama ancak ve lakin. Çünkü ama fakat. Ama fakat ancak ve ancak. Çünkü ama ancak. Ve lakin çünkü. Fakat ama ancak ve lakin. Çünkü ama fakat. Ama fakat ancak ve ancak. Çünkü ama ancak. Ve lakin çünkü. Fakat ama ancak ve lakin. Çünkü ama fakat. Ama fakat ancak ve ancak. Çünkü ama ancak. Ve lakin çünkü. Fakat ama ancak ve lakin. Çünkü ama fakat.

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.