Elena Armas'ın Yeni Kitabı The Long Game Raflarda!

Elena Armas’ın Yeni Kitabı The Long Game Raflarda!

Yabancı Yayınları’nın sevilen yazarı Elena Armas’ın yeni romanı The Long Game, bugün raflardaki yerini aldı. Yazarın ilk iki kitabından farklı bir çizgide ilerleyen bu kitap neyi konu alıyor? Yine tanıdık bir karakterle mi karşılaşacağız? Bütün sorularınızın cevabı bu yazıda!

Elena Armas Evreni

Elena Armas'ın Yeni Kitabı The Long Game Raflarda! | Bibliyoraf

The Long Game’den bahsetmeden önce dikkatimi çeken küçük bir detaya değinmek istiyorum. Son dönemin popüler romantizm yazarlarının kendi evrenlerini oluşturduğunu fark ettiniz mi? Birbirinden bağımsız okunabilen fakat aynı zaman diliminde geçen bu kitaplar, hem yazarlar hem de okurlar tarafından şu sıralar daha çok tercih ediliyor. Elena Armas da bu stili kullanan yazarlardan biri.

Armas’ın ilk kitabı İspanyol Aşk Aldatmacası, isminden de anlaşılacağı üzere bir aşk aldatmacasını konu alıyor. Catalina ve Aaron’ın eğlenceli atışmalarını okuduğumuz bu kitap, Elena Armas Evreni’nin temelini oluşturuyor. Çünkü yazar ikinci kitabında İspanyol Aşk Aldatmacası’ndan tanıdığımız Rosie’nin yaşadıklarını anlatıyor. Amerikan Ev Arkadaşı Deneyi’nde, Catalina’nın en yakın arkadaşı olan Rosie’nin yine Catalina’nın kuzeni olan Lucas’la aynı evde kalmaya başlamasını ve ikilinin sahte randevulara çıkmasını okuyoruz. İki kitap aynı evrende geçiyor olsa da romanları istediğiniz sırayla okuyabilirsiniz.

Bu yüzden de yazarın yeni kitabı duyurulduğunda Amerikan Ev Arkadaşı Deneyi’nde gördüğümüz bir karakterin maceralarını okuyacağımızı düşünmüştüm. Fakat The Long Game, diğer iki kitapla aynı evrende geçmiyor. Bu eserde bizleri yeni karakterler bekliyor!

Futbol, Aşk ve Küçük Bir Kasaba

Spor dallarını konu edinen romantizm kitaplarını sevenler, toplanın! Elena Armas’ın yeni kitabı sizin için! Roman, gözden düşmüş bir futbol takımı yöneticisi ve eski bir futbol yıldızını konu alıyor. Kitabın ana karakteri Adalyn Reyes, Miami Flames futbol kulübünün yöneticiliğini üstleniyor. Fakat takımın maskotuyla yaşadığı bir tartışma gündem olunca, Adalyn’nin hayatı tepe taklak oluyor. Takımın sahibi ve Adalyn’nin babası, karakterin bir süreliğine uzaklaşıp işine ara vermesini öneriyor. Gözlerden uzak bir kasabaya gönderilen ve bu kasabanın oldukça zor durumundaki futbol takımını toparlamakla görevlendirilen Adalyn için işler burada da kolay ilerlemiyor.

Elena Armas'ın Yeni Kitabı The Long Game Raflarda! | Bibliyoraf

Karakter kısa süre içerisinde oyuncuların antrenmanlarda tütü etek giydiğini, evcil bir keçi beslediklerini ve kendisinden korkan dokuz yaşında çocuklar olduğunu fark ediyor. Adalyn işlerin daha da kötüye gidemeyeceğini düşündüğündeyse ünlü kaleci Cameron Caldani’nin de bu kasabada yaşadığını öğreniyor. Karakter Cam’in kendisine yardım edebileceğini düşünüyor. Fakat başına gelenler yetmezmiş gibi bir de futbolcuyla çok talihsiz bir karşılaşma yaşıyor. Bu olay sonrasında ise Cam, karakteri kasabadan göndermek istiyor. Fakat Adalyn pes etmeyi aklından bile geçirmiyor. Çocuklardan oluşan bu takımı parlatıp işine ve evine geri dönmek istiyor. Biz de ikilinin keyifli çekişmesini okuyor, Adalyn’nin işleri düzene sokmasına tanık oluyoruz.

The Long Game, bir Elena Armas kitabından isteyeceğimiz her şeye sahip. Yine tatlı bir enemies/rivals to lovers hikâyesi okuyacağımız bu kitapta, yazarın hayranlarını küçük bir sürpriz bekliyor. Armas, yakın zamanda yaptığı duyuruda kitabın Barnes & Noble özel edisyonunda Cameron’ın bakış açısından yazılmış ek bir bölüm bulunduğunu söyledi! Dilimize çevrilirken bu bölümün dahil edilip edilmeyeceği büyük bir merak konusu… 👀

Macera Devam Ediyor, Kartlar Yeniden Dağıtılıyor

İlk başlıkta da bahsettiğimiz üzere yazarlar aynı evrende geçen bağımsız kitaplar yazmaktan hoşlanıyorlar. Yabancı Yayınlarının diğer popüler yazarları Alice Oseman ve Taylor Jenkins Reid de bu yazarlardan. Elena Armas’ın da bu stili kitaplarına çok iyi uyarlayan romancılardan biri olduğunu itiraf etmeliyim. Bu yüzden de The Long Game’in farklı bir evrende geçtiğini öğrenince hayal kırıklığı yaşamıştım. (Bence önceki kitaplarında Cameron Caldani isimli popüler bir futbolcunun olmasını engelleyen bir şey yok. Sonuç olarak bütün karakterler birbirini tanımak zorunda değil.🤷) Fakat yazar The Long Game’de de aynı stili devam ettirecekmiş gibi duruyor. Armas’ın gelecek yılın ekim ayında çıkacak romanı The Short List, bu kitapla aynı evrende geçecek. The Long Game’de tanışacağımız Josie ve Matthew’un hikâyesini anlatacak olan bu eser, ikilinin yaptığı anlaşmalı nişanı konu alacak. Sizce bu kitapta bizi ne tür bir macera karşılayacak?

Elena Armas kuşkusuz son dönemlerin en sevilen kalemlerinden biri. Yazar popüler trope ve klişeleri kendi diliyle yazmaktan hoşlanıyor. Armas’ın The Short List’ten sonra yayımlayacağı romanda bizi hangi klişe bekleyecek dersiniz? Ya da sizce yazar fikir değiştirip evrenlerini birleştir mi?

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.