Sarah J. Maas’in Son Kitabı Hilal Şehir Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Sarah J. Maas’in Son Kitabı Hilal Şehir Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Geçtiğimiz yılın mart ayında oyucusuyla buluşan Crescent City, sonunda dilimize çevrildi. Dex Yayınları tarafından Hilal Şehir adıyla çıkan kitabın sayfa kalitesi nasıl olur bilemiyoruz ama siz okuyucularımız için kitap hakkında bilinmesi gereken diğer detayları bu yazıda topladık. İyi okumalar.

Bu Kitabı Kimler Okumamalı?

Elithien on Twitter: "I had the lovely opportunity to illustrate for  Illumicrate's June box 'In the Shadows' featuring Bryce and Hunt from Crescent  City. The print that came out of it was
çizim: elithien

Öncelikle bir SJM kitabında argo bir dilin ya da yetişkin içeriklerin bulunması yeni bir şey değil. Fakat yazar ilk defa açık açık bu kitabı on sekiz yaşının altındaki okurlarım okumasın demiş. Yani Dikenler ve Güller Sarayı’nda ana karakterlerin yapmadığı şey kalmadı, üstüne üstlük serinin Nestalı son kitabında yazar her fırsatta her şeyi açık açık yazdı ama on sekiz yaşından küçük okurların okumaması gereken kitap bu.

On sekizin altındaki arkadaşlarımızı eledik, peki sırada kimler var? Eğer siz de bir yazarın daha önce yazdığı bir konuyu her kitabında tekrar ve tekrar işlemesinden haz etmeyen okuyuculardansanız size bir müjdem var, bu kitabı siz de okumamalısınız. SJM bu yeni kitabında yine perileri konu edinmiş. Cassandra Clare ve Leigh Bardugo nasıl yıllar önce yazdıkları evrenleri bir salamadılarsa SJM de peri kavramını tuttu bırakmıyor. Aman yanlışlıkla içinde perilerin bulunmadığı bir kitap falan yazarsa kıyamet kopar.

Son olarak aranızda kitabı okumak isteyip seri en az beş kitap olur diye çekinenler varsa hiç çekinmesin. Yazarın açıkladığına göre Toprak ve Kan Hanesi üç kitaplık bir seri olacakmış. Tabii yazarın “Ay bu seri çok satıyor!” diyerek seriyi suyu çıkana kadar devam ettirme olasılığı her zaman var. Bunu da unutmamak gerek.

Hilal Şehir’de Okuyucuyu Ne Bekliyor?

Cam Şato serisi bitmiş ve yeni ACOTAR kitabının Nesta’yı konu alacağını öğrenen fanlar ikiye ayrılmışken çıkan ve her kesimden okuyucunun ilgisini çeken Hilal Şehir neyi anlatıyormuş, gelin hep birlikte inceleyelim.

Hilal Şehir konusu

Yukarıda da bahsettiğim gibi Hilal Şehir’de de okuyucuyu perilerle dolu bir dünya karşılıyor. Fakat buna ek olarak kitapta melekler, iblisler, cadılar ve türlü türlü sihirli varlıklar var. Bir de bunlara ek olarak yukarıdaki özette de yazdığı gibi ortada çözülmesi gereken bir suç var ama bunu sakın bir “polisiye” roman gibi düşünmeyin. Hilal Şehir; fantastik, romance ve yetişkin etiketleriyle çıktı.. Sanırım bu noktada yazarın diğer kitaplarının yetişkin yerine genç yetişkin etiketiyle çıktığı belirtmekte fayda var. SJM, yazar olarak kendini geliştirmek kavramını çok yanlış anlamış gibi… 👀👀

Kitabın konusuna dönecek olursak, ana karakterimiz Bryce yarı insan yarı peri. Normal diyebileceğimiz hayatı, en yakın arkadaşı Danika’nın öldürülmesiyle sonsuza kadar değişiyor ki kitabın yaklaşık olarak ilk yüz sayfasında Danika ve Bryce’ın arkadaşlığını ve Danika’nın ölümünden öncesini okuyoruz. Daha sonra Hunt ve Bryce’ın tanışması ve ikilinin yaşanan cinayetlerin sebebini çözmeye çalışmasıyla da klasik SJM içeriğine giriş yapıyoruz.

Bu arada kitabın ön okumasını buradaki linkten bulabilirsiniz.

Okuyucuların Dex Yayınları’na Gösterdiği 74 Liralık Tepki

Hilal Şehir kapak görseli

Doların 8,15 olduğu ve yayıncıların astronomik kitap fiyatlarını normalleştirmeye çalıştığı güzel ülkemde beni artık kimse şaşırtamaz dediğim anda yine bir şey oldu. 74 lira etiketiyle çıkan ve BKM’de 51,80’e ciltsiz baskısıyla alıcısını bekleyen Hilal Şehir, söz konusu o alıcıyı biraz daha bekleyecek gibi. Ülkemizde ekonominin olmaması ve kitabın okuyucu kitlesinin öğrenci olması gibi küçük detayları gözünden kaçıran Dex Yayınları, ne zaman bir SJM kitabını olaysız basacak merakla bekliyorum.

Buz ve Yıldızışığı Sarayı yüz yıl gecikmeli çıktı, Cam Şato’nun son kitaplarından birinde bir karakterin bile adını düzgün yazamadılar, Sis ve Öfke Sarayı’nın sayfaları ufuk çizgisinden bile daha inceydi… Çevirilere hiç girmiyorum zaten, onlar ayrı felaket. Hayır, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünüyorlarsa çok yanlış düşünüyorlar çünkü müşteri memnuniyeti diye bir şey kalmadı.

hilal şehir, hilal şehir

Kitapla ilgili detaylar bu şekilde. Kitabın fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kitabı almayı planlıyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

Kapak görselindeki çizim SnCinder tarafından çizilmiştir.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım.

Ama fakat lakin. Yalnız ve yalnız. Ancak ve ancak. MADEMKİ ÇÜNKÜ VE. Ya da veya belki de ki. Ama fakat lakin. Yalnız ve yalnız. Ancak ve ancak. MADEMKİ ÇÜNKÜ VE. Ya da veya belki de ki. Ama fakat lakin. Yalnız ve yalnız. Ancak ve ancak. MADEMKİ ÇÜNKÜ VE. Ya da veya belki de ki.

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.