Yabancı Yayınları’nın En Yeni Dört Kitabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yabancı Yayınları’nın En Yeni Dört Kitabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sonbahara girmemizle birlikte yayınevleri de önümüzdeki aylarda yayımlayacağı kitapların haberlerini vermeye başladı. Bu yayınevlerinden biri Yabancı Yayınları oldu. Biz de sizin için bu yazımızda Yabancı Yayınları’nın duyurduğu kitapları derledik! İyi okumalar.

Yabancı Yayınları birkaç gün önce Instagram hesabında bu ay çıkaracakları kitapları paylaştı. Gelin ilk önce bu kitaplara ve geçtiğimiz hafta çıkmış olan Çaylak Cadı isimli grafik romana bakalım.

When God Was A Rabbit – Sarah Winman

yabancı yayınları

Elli yedi yaşındaki oyuncu Sarah Winman, edebiyat dünyasına girişini 2011 yılında bu kitapla yapmıştı. Kitap zamanında büyük sükse yapmış, haftalarca en iyi satanlar listelerinde kalmış; Winman’e de Galaxy National Book Ödüllerinde “Yılın Yeni Yazarı” ödülünü kazandırmıştı. Kitabın konusuna gelecek olursak, kitap 1968 yılından başlayarak bir ailenin yaşadığı olayları konu alıyor. Başlarına gelen ufak ve önemsiz ya da büyük ve olağanüstü olaylarla birbirlerine bağlanan bir aileyi okuyoruz.  

Geçen sene en çok konuşulan kitaplardan biri olan Teneke Adam’dan sonra başka bir Sarah Winman kitabı okumayı dört gözle bekliyoruz!

A Very Large Expanse Of Sea – Tahereh Mahi yabancı yayınları

yabancı yayınları

Bana Dokunma ve Ötediyar serileriyle tanıdığımız Tahereh Mahi, 2018’de çıkardığı A Very Large Expanse of Sea ile hem okurlardan hem de eleştirmenlerden çok güzel yorumlar almıştı. Yazar, bu kitabında 11 Eylül olaylarından sonra Shirin isimli Müslüman bir kızın yaşadıklarını anlatıyor. Hem etnik kökeni hem de dini nedeniyle psikolojik, hatta fiziksel şiddete maruz kalan Shirin; hayatından bıkmış durumdadır. Fakat Oceans James’le tanışmasıyla tüm hayatı değişir. 

Çıktığı andan itibaren hakkındaki olumlu yorumların ardı arkası kesilmeyen bu kitabı okumak için heyecanlı mısınız?

Yasak Aşkın Kanıtı – Taylor Jenkins Reid

yabancı yayınları

Taylor Jenkins Reid, Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası ve Daisy Jones ve The Six kitaplarıyla dünya çapında, hatta Türkiye’de bile oldukça konuşulmuştu geçtiğimiz aylarda. Yazarın kalemi ve kitapların özgün konuları okuyucuları oldukça etkilemişti. 2018’de çıkarmış olduğu bu kitap da oldukça ilgi çekici bir konuya sahip: Başkalarıyla evli olmalarına rağmen yasak bir ilişki yaşayan bir çiftin, eşlerinin birbirlerine yazdıkları mektuplar. 

İnsan psikolojisini ve kalp kırıklığını oldukça ilgi çekici bir şekilde harmanlayan Reid, bu sene de oldukça konuşulacak gibi duruyor. 

Çaylak Cadı – Emma Steinkkellner yabancı yayınları

yabancı yayınları

Sıradaki kitap ise içinizi ısıtacak bir grafik roman. Kitabın baş karakteri Moth, sihre bayılan bir ortaokul öğrencisi. Sekizinci sınıf öğrencileri onun Cadılar Bayramı’nı mahvetmeye çalışırken yaşadıkları kasabanın yüzlerce yıllık bir cadı tarihi olduğunu öğrenir. Hatta Moth’ın annesi de bu olayların tam ortasındadır. Güçlerinin yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla Moth; kendisi, arkadaşları ve ailesi hakkında hiç bilmediği şeyler öğrenir. 

Kitapta kullanılan renklerden estetiğe, konusundan verdiği mesajlara kadar, hem eleştirmenlerden hem de okuyuculardan tam not almış olan kitap, çıktığı dönemde oldukça ses getirmişti. Geçtiğimiz hafta Türk okurlarla buluşan Çaylak Cadı, ülkemizde de çok sevilmiş gibi duruyor.

Bu dört kitap haricinde Yabancı Yayınları’nın son dönemde çıkardığı en popüler kitaplardan Yılan ve Güvercin’in ikinci kitabı Kan ve Bal da bu ay içerisinde okurlarla buluşacak. Kitap hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Büyülü Bir Dünya: Serpent & Dove isimli inceleme yazımızı okuyabilirsiniz. Bunun haricinde Yabancı Yayınları’nın yayın yönetmeni Ece Çavuşlu Instagram hesabından Yabancı Yayınları’nın gelecek programı ile ilgili bilgiler paylaştı. Bu bilgileri de sizin için derledik:

yabancı yayınları

  • Yılan ve Güvercin’in üçüncü kitabı şu an çevirideymiş. Yıl sonuna yetişmesi biraz zor olacağı için kitabı büyük ihtimalle 2022 başı gibi okuyacağız.
  • Sevilen yazar Taylor Jenkins Read’in bir diğer kitabı Malibu Rising, 2022 yılında raflarda olacak.
  • 2022’de raflarımıza bir Sarah Winman kitabı daha eklenecek. Hangi kitabı olduğu henüz açıklanmadı.
  • Şu anda herkesin gündeminde olan Kalp Çarpıntısı’nın -eğer bir kayanın altında yaşıyor ve son olan olayları bilmiyorsanız sizi buraya ve buraya alalım.- dördüncü cildi de bir aksilik olmazsa bu yıl bitmeden çıkacak.
  • Yabancı’nın sevilen kitaplarından Ateşin Peşinde’nin devam kitabı da şu an çeviride.
  • 7 Ekim’de dizisi çıkacak Birimiz Yalan Söylüyor’un devam kitabı One Of Us Is Next de bu sonbaharda okuyucu ile buluşacak.
  • Elise Kova kitapları için biraz daha beklememiz gerektiğini söyleyen Ece Hanım, Heart of Iron’ın bu sene sonunda doğru çıkacağını söyledi.
  • Son olarak ekipçe heyecanla beklediğimiz kitaplardan biri olan Spin The Dawn ise beklediğimizden daha erken çıkabilir. 🙂

Yakın zamanda Yabancı etiketiyle raflarda gördüğümüz ve göreceğimiz kitaplar işte bunlar. Bu kitaplardan hangileri için heyecanlısınız? Yorumlarda yazmayı unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Bu cümle kısa. Kısa cümle. Cümle baya kısa. Bu cümle kısa ama uzun diyorsun. Fakat cümle kısa. Kısa cümle kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Kısa cümle. Cümle baya kısa. Bu cümle kısa ama uzun diyorsun. Fakat cümle kısa. Kısa cümle kısa. Cümle kısa. Bu cümle kısa. Kısa cümle. Cümle baya kısa. Bu cümle kısa ama uzun diyorsun. Fakat cümle kısa. Kısa cümle kısa. Cümle kısa.

Ne alaka. Bu cümleyi düzelttim zaten.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.