Bibliyoraf Youtube Ekibine Başvur!

Bibliyoraf Youtube Ekibine Başvur!

Yayın sektörü ve edebiyat dünyasını merkezine alan Bibliyoraf, Youtube ekibi kuruyor. Bu ekibe dahil olmak için yapman gerekenler ise aşağıda yazılı. Linkteki formu doldurarak sen de ekibimize katılabilirsin!

Yazıya geçmeden önce küçük bir not: Bibliyoraf ekibi olarak bizim için en önemli iki kavram iletişim ve devamlılık. Ekibimize yapılan her başvuruyu ve yaptığımız her görüşmeyi bu iki kavram ışığında değerlendiriyoruz.

Youtube Ekibine Kimler Başvurmalı?

Bibliyoraf’ın Youtube ekibi hala oluşmakta olan bir mecra. Ekibimizde metin yazarı, içerik üreticisi, video editörü, kanal yüzü vb. alanlarda alım yapmaktayız. Yazının başında da belirttiğimiz üzere, devamlılık bizim için oldukça önemli bir kavram. Bu yüzden adaylarımızdan sorumluluk sahibi olmalarını bekliyoruz. Bunun haricinde adaylarımızın girişken, kendini ifade edebilen ve takım çalışmasına açık kişiler olmasını da beklemekteyiz. Dilerseniz sırayla ekipteki pozisyonları ve bu pozisyona başvurmak isteyen arkadaşlarımızdan beklediklerimizi anlatmaya geçelim.

Bibliyoraf Youtube

1. İçerik Üreticisi Bibliyoraf Youtube

İçerik üreticilerimizden, Youtube konseptine uygun olarak içerik fikri üretmesini ve bu fikirler hakkında araştırma yapıp fikirlerin takiplerini üstlenmesini bekliyoruz. Adaylarımızda aradığımız özellikler ise şu şekilde:

 • Araştırma yönü kuvvetli olan
 • Youtube alanında farklı ve dikkat çekici içerik fikri ve üretimi
 • Youtube gündemi ve isteneni tespit etme
 • Ekip çalışmasına uygun olma ve diğer ekiplerle iletişime açık olma
 • Yaratıcı içerik üretebilme
 • Gerektiğinde metin yazarlarına yardım edebilme

İçerik üreticilerimizden yalnızca fikir bulup kenara çekilmelerini değil, bu fikri oluştururken metin yazarları ve diğer ekip üyelerine yardım etmesini de bekliyoruz. Youtube içerik üreticisi başvuru formuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

2. Metin Yazarı

Metin yazarlarımız bir nevi sitedeki yazarlarımız gibi belli periyotlarla belirlenen konu hakkında Youtube metni oluşturacak. Adaylarımızda aradığımız özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Araştırma yönü kuvvetli
 • Eleştiri ve ekip çalışmasına açık
 • Kendini geliştirmeye açık
 • Youtube konseptine hakim
 • Sorumluluk sahibi
 • Dil bilgisi kurallarına hakim

Başvuru formunu doldururken metin yazarı adaylarımızdan değerlendirme için bir metin göndermelerini istiyoruz. Bu metnin konu başlığı formun içinde yazıyor. Metniniz incelendikten sonra size tarafımızdan olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlanacaktır. Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Kanal Yüzü Bibliyoraf Youtube

Bu kategoriye başvuracak adaylarımızın hitabetinin kuvvetli olmasını ve kamera önünde rahat davranmasını bekliyoruz. Daha önce bir Youtube kanalı oluşturduysanız ya da bu tarz bir oluşumda yer aldıysanız, bu bilgileri mutlaka başvuru formuna eklemelisiniz. Bu kategoriye başvuracak arkadaşlarımız istedikleri taktirde metin yazarı ve içerik üreticisi arkadaşlarımıza da içerikleri belirleme ve oluşturmada yardım edebilir elbette. Başvuru metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Dikkat: Bu kategoride İstanbul dışından alım yapmıyoruz. Adaylarımızın İstanbul’da yaşaması ya da İstanbul’a kolay ulaşımı olması gerekmektedir.

4. Video Editörü Bibliyoraf Youtube

Bu kategoride başvuruda bulunacak adaylarımızdan video editi konusunda en az bir programa hakim olmalarını beklemekteyiz. Yaptığınız editin olabildiğince profesyonel olması da bizim için oldukça önemli. Hangi programları kullandığınız ya da editi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi konular aday değerlendirmesi sırasında konuşulacaktır. Başvuru formuna buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

5. Tasarımcı Bibliyoraf Youtube

Tasarımcı adayı arkadaşlarımızdan beklentilerimiz şu yönde:

 • Görseli dikkat çekici kılacak bileşen, arka plan, görsel ve yazı tipi kullanmak
 • Şablonda verilen alanı doğru ve yeterli kullanmak
 • Kullanılan bileşen, renk, yazı tipi ve görsel gibi unsurları bütün oluşturacak şekilde yerleştirmek

Çoğu başvuruda olduğu gibi bu alanda da formunu doldurduktan sonra size bir mail gönderiyor ve bu mailde belirttiğimiz konu ve zaman aralığı içerisinde bize bir tasarım sunmanızı istiyoruz. Yotube tasarımcısı başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ama fakat ancak. Çünkü ya da veya. Ancak ve ancak ki. Lakin ve ilde. Ya da veya. Ama fakat lakin.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.