Bibliyoraf’ta Romantizm Haftası Başlıyor!

Bibliyoraf’ta Romantizm Haftası Başlıyor!

Okurlarımızın çok sevdiği tematik haftalarımızın ikincisi için hazır mısınız? Bildiğiniz gibi bu yılki 14 Şubat için tematik hafta yapma şansımız olmamıştı. Biz de Sevgililer Günü için hazırladığımız içerikleri romantizm haftasında paylaşmak istedik.

Her zamanki gibi gelin bu yılki içeriklerimizden önce geçtiğimiz yıllardaki Sevgililer Günü Haftası’nda neler yayımladık, onlara bakalım. İyi okumalar!

Geçtiğimiz Yıllarda Yayımlanan İçeriklerimiz

1.Tutku, İhtiras ve İhtişam: Bihter Ziyagil’in Okuma Listesi

“Karakterin Okuma Listesi” kategorimizin beyaz atlı şövalyesi Ilgaz Çandar geçtiğimiz yıl Bihter Ziyagil için bir okuma listesi hazırlamıştı. Her repliğini ezbere bildiğimiz bu karakterin iç dünyasına bir göz atmak isteyenler bu içeriği mutlaka okumalı. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda yayımlanan habere göre Aşk-ı Mennu’nun unutulmaz hikâyesi tekrar çekilecekmiş. Bir film olması planlanan bu yapımda Bihter’i ise Farah Zeynep Abdullah canlandıracakmış.

2. Sevgililer Gününe Özel Kalbinizi Isıtacak Kitap Uyarlaması Önerileri

Kurucumuz Dilruba Kaplan tarafından yazılan bu yazıda, 14 Şubat’ta keyifle izlenecek kitap uyarlamalarını derlemiştik. Beş uyarlamaya yer verdiğimiz bu yazımızda dört film, bir diziden bahsetmiştik. Sizde 14 Şubat’ta sevgilinizle ya da tek başınıza izleyecek filmler arıyorsanız bu yazımıza mutlaka bakmalısınız.

3. Acı, Gözyaşı ve Kalp Kırıklığı: Colleen Hoover Okuma Rehberi

Yayın yönetmenimiz Selin Çolak bu yazısında romantizm türünün sevilen yazarı Collen Hoover için bir okuma rehberi hazırlamıştı. Yazara hala hangi kitabından başlayacağını kestiremeyenlerin kesin çaresi bu yazıda! Ayrıca Publishers Weekly’nin derlediği listeye göre 2022’nin en çok satan ilk on kitabın altısı CoHo tarafından yazılmış.

4. Sevgililer Günü Özel Dosyaları: En Sevdiğimiz Kitap Çiftleri

Pınar Görcelioğlu’nun kaleminden çıkan bu keyifli yazıda okurların çok sevdiği yedi kitap çiftini derledi. Yalnız küçük bir uyarı düşelim, söz konusu çiftlerin bazıları kitapların ve serilerin başında birlikte olmadığından yazımız ucundan spoiler içeriyor. Yazıda bahsettiğimiz kitaplar ise şu şekilde: Harry Potter, Dikenler ve Güller Sarayı, Alacakaranlık, Aşk ve Gurur, Açlık Oyunları, Senden Önce Ben ve Percy Jackson

sevgililer günü

5. Romantik Bir Kaçış: Sevdiğim Tüm Erkeklere, Şimdi ve Sonsuza Dek

Aynı isimli kitap serisinden uyarlanan bu film serisinin üçüncü filmi 14 Şubat’ta Netflix’te yayımlanmıştı. Biz de Bibliyoraf ekibi olarak kolları sıvamış ve sizler için eğlenceli ve oldukça detaylı bir karşılaştırma dosyası hazırlamıştık. Film ve kitap arasındaki farklılıkları öğrenmek için bu yazımıza bakmayı unutmayın!

6. Romantik Kitapların Vazgeçilmezi Olan 5 Klişe

Çeşitli türlerdeki klişeleri derlediğimiz bu yazı serisi, sitemizdeki en sevilen kategorilerimizden biri. Daha öncesinde fantastik ve korku türleri için yazdığımız bu yazıyı geçtiğimiz yılki Sevgililer Günü haftası için bir de romantizm türü için yazmıştık. Ayrıca yazıda çeşitli kilişelerden kitap önerilerimizi de listelemiştik!

7. Sizi Sevgililer Gününde Yalnız Olduğunuza Mutlu Edecek 5 Kitap!

Bu yazı sevgililer gününü yalnız geçirenler için. Selin Çolak tarafından yazılan bu yazıda kitaplardaki toksik ilişkilere göz atıyoruz. İşledikleri suçları eski eşine atanlar mı dersiniz, sırf canı sıkıldığı için eski eşine iftira atanlar mı… Bu beş kitaplık listede yok yok. Ayrıca listedeki kitaplardan dördünün uyarlaması da mevcut. Beşinci ise hala yapım aşamasında.

8. Aşkın Deneysel Hali: Aşk Hipotezi

Aşk Hipotezi son zamanların en popüler romantik komedi kitaplarından biri. Yazarımız Ilgaz Çandar da bu yazıda sizler için kitabı detaylıca incelemişti. Eğer kitabı henüz hala almadıysanız ya da okumasıysanız bu yazıda bir göz atmanızı öneririz. Ayrıca geçtiğimiz aylarda Nazlı Sağlam yazarın bir diğer popüler kitabı Beyindeki Aşk için de bir yazı yazmıştı. O yazıyı okumak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Romantizm Haftasında Neler Olacak?

Bu yıl bizi dopdolu bir hafta bekliyor. İçeriklerimiz kitap önerilerinden mitolojiye; uyarlamalardan favori klişelere kadar uzanıyor. Geçtiğimiz sevgililer günü haftalarında sevgililer gününü yalnız geçirenler için de içerikler hazırlamıştık. Bu yıl ise aşık olduğunu sanan ama herkesten çok birbirini yoran çiftlere de yer verdik. Yazıda yer verdiğimiz çiftlerden biriyle ilgili de eğlenceli bir ipucu verelim. Bu ikiliden biri sinirlendiğinde şimşek çaktırmasıyla, diğeri de eşinin yan gözle baktığı her kadını ortadan kaldırmasıyla meşhur. 🙂 Ayrıca testlerimizin geri dönmesiyle birlikte, geçtiğimiz yıl yayımladığımız Sevgililer Günü testini de bu haftaya eklemek istedik. Program işte şu şekilde:

  • 22 Mart 2023: Ekibin Favori Aşk Kitapları – Kolektif
  • 23 Mart 2023: Friends To Lovers Temalı Kitap Önerileri – Elif İdil Adalı
  • 25 Mart 2023: En İyi ve En Kötü Gurur ve Önyargı Uyarlamaları – Sude Süne
  • 26 Mart 2023: Test: Partnerin ve Sen Hangi Kitap Çiftisiniz? – Bibliyoraf
  • 27 Mart 2023: Dünya Mitolojilerinin Destansı Aşıkları – Elif İdil Adalı

Ortaya çıkardıkları bu güzel içerikler için çok sevgili Bibliyoraf ekibine ve de bu içerikleri büyük bir heyecanla okuyan siz değerli okurlarımıza çok teşekkür ederiz. Seneye bu yazımızın güncel versiyonunda tekrar görüşmek üzere. Yaratıcı içeriklerimizi bekleyiniz.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.