Sevgililer Gününe Özel Kalbinizi Isıtacak Kitap Uyarlaması Önerileri

Sevgililer Gününe Özel Kalbinizi Isıtacak Kitap Uyarlaması Önerileri

Merhaba sevgili okur! 14 Şubat geldi çattı. Biz de sevgililer gününe özel sevgilinizle ya da tek başınıza keyifle izleyeceğiniz uyarlamaları derledik. Yalnız dikkat, bu liste fazla miktarda aşk ve sevgi içerir. O zaman gelin bu filmlere ve dizilere bir göz atalım.

sevgililer gününe

Senden Önce Ben | Me Before You (2016)

İlk önerimiz Jojo Moyes’un aynı isimli çok sevilen romanından uyarlanan Me Before You, kitabın hayranları tarafından oldukça başarılı bir uyarlama olarak görülüyor. Filmin başrollerinde ise Game Of Thrones’tan tanıdığımız Emilia Clarke ve Açlık Oyunları serisinde gönüllere taht kurmuş Sam Claflin yer alıyor.

Me Before You; iş arayan ve girdiği her işten pes ederek ayrılan, hayata neşe dolu bir şekilde bakan Louisa Clark’ın, geçirdiği motosiklet kazasından sonra tekerli sandalyeyle hayatına devam eden ve huysuz bir insan haline gelen William Traynor’a bakıcılık yapmak için işe girmesiyle başlıyor. Hikayenin devamında ise aralarındaki ilişkinin zamanla gelişmesine, Louisa’nın komik hallerine ve Will’in değişimine eşlik ediyoruz. Yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle izleyeceğiniz bu tatlı aşk hikayesinde bir sürü peçeteye ihtiyacınız olacak, bizden söylemesi.

Not Defteri | The Notebook (2004)

Listemize efsaneleşmiş bir yapım ile devam ediyoruz. The Notebook, Nicholas Sparks’ın aynı adlı kitabından uyarlanan ve kitabı gölgesinde bırakan etkileyici bir aşk filmi. Çoğunuzun izlediğine ve neredeyse hepinizin bu filmi bildiğine eminiz. Ama aramızda hala izlemeyenler de olabilir.

Başrollerinde Ryan Gosling ve Rachel McAdams’ın yer aldığı The Notebook, yazın ailesiyle keyifli bir zaman geçirmek için küçük bir kasabaya giden Allie ve Noah’ın etrafında dönüyor. Yazın birlikte harika zaman geçiren ikilinin arasında önce ekonomik farklılıklar baş gösterse de, II. Dünya Savaşı’yla her şey alt üst oluyor. İhtiyar bir adamın sararmış ve eski not defterindeki bu duygusal hikayeye eşlik ediyoruz The Notebook’da. Me Before You’da yaptığımız peçete uyarısı bu filmde de geçerli, aman dikkat! Yüreğinizi sarsacak ve aklınızdan çıkmayacak bu aşk hikayesi, türünün en iyilerinden.

Aşk ve Gurur | Pride & Prejudice (2005)

Listemizin üçüncü sırasında yine hepimizin çok yakından tanıdığı bir kitap ve uyarlaması yer alıyor. Jane Austen’in sevilen kitabından uyarlanan Pride & Prejudice sizleri eski zamanlara, balolara ve naif aşklara götürecek. Oyuncu tercihleri, atmosferi ve başarılı uyarlamasıyla tıpkı kitabı gibi filmiyle de izleyicinin beğenisini kazanan uyarlama, mutlaka izlenmesi gereken yapımlardan. Biz de özellikle sevgili günü temasına sahip olan bu listede yer vermeden edemedik.

Pride & Prejudice, George dönemi İngiltere’sinde Bay Bingley ve en yakın arkadaşı Bay Darcy’nin komşuları olmasıyla hayatları değişen Bennet kardeşleri konu alıyor. Bay Darcy’yi kibirli bir adam olarak görüp ona önyargıyla yaklaşan Elizabeth’i ve Bay Darcy’nin arasında ilişkinin ilerleyişini izlediğimiz bu film, keyifli vakit geçirmek için birebir.

Sevdiğim Tüm Erkeklere | To All The Boys I’ve Loved Before (2018)

Jenny Han’ın üç kitaplık serisinden uyarlanan To All The Boys I’ve Loved Before serisi, listemizdeki güncel yapımlardan. Serini üçüncü ve son filmi de çok yakında izleyicisi ile buluşuyor. Sıcacık, tatlı bir aşk hikayesini bizlerin beğenisine sunan To All The Boys I’ve Loved Before; hem yüzünüze bir gülümseme konduracak hem de sizleri eğlendirecek bir yapım. Başrollerini son zamanlarda Netflix’in aşk filmlerinden eksik olmayan Noah Centineo ve Lana Condor üstleniyor.

Filmde, Lara Jean şimdiye kadar aşık olduğu tüm erkeklere bir mektup yazar. Bir kutuda sakladığı mektupların, o erkeklere postalanmasıyla Lara Jean’in hayatı beklenmedik bir şekilde değişiyor.

Bize Çıkan Yollar | Dash & Lily (2020)

Sıradaki yapımımız listedeki en tatlı yapım olabilir! Genç aşıklar, buraya toplanın!! Dash ve Lily’nin içinizi ısıtacak hikayesi sevgililer günü için harika bir dizi seçimi olacak. Netflix’in yılbaşı zamanında yayımladığı ve kışın ruhunu tam anlamıyla yansıtan bu mini dizi David Levithan ve Rachel Cohn’un Dash & Lily’s Book of Dares adlı kitabından uyarlandı. Dizi, sekiz bölümden oluşuyor her bölüm ortalama yirmi beş dakika.

Başrollerini Austin Abrams ve Midori Francis’in paylaştığı Dash & Lily noel ruhunu çok seven Lily ve Lily’nin tam aksine noel zamanından nefret eden Dash’in eğlenceli ve bir o kadar da tatlı oyununu konu alıyor. İpuçları ve sorularla dolu bir defteri en sevdiği kitapçıya bırakan Lily’nin defterini Dash buluyor ve oyun başlıyor! Onların bu tatlı oyununu izlemek ve birbirlerine verdikleri cesaret dolu görevleri izlemek inanın bana kışın bile insanın içini ısıtıyor.

Adınla Çağır Beni | Call Me By Your Name (2017)

Sıradaki uyarlamamız için İtalya’ya, 1983 yılına gidiyoruz. Özellikle izleyiciye sunduğu görsel şöleniyle, çekim yerlerinden kıyafet tercihlerine kadar tüm atmosferiyle herkesi kendine hayran bırakan bu yapım kitabıyla da filmiyle de son zamanların favorilerinden. Müzik seçimleri ve oyuncuların uyumu da bir o kadar başarılı. André Aciman’ın 2007 yılında çıkan aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrollerini ise Timothée Chalamet ve Armie Hammer üstleniyor.

Call Me By Your Name; ailesiyle yazı İtalya’nın kuzeyinde, on yedinci yüzyıldan kalma bir villada geçiren Elio’yu ve Elio’nun babasının yanına doktorası için çalışmaya gelen Oliver’ı konu alıyor. Sizleri mest edecek ama bir o kadar da kalbinizi kıracak olan bu yapım, uzun süre kalbinizin köşesinde yer edinecek!

Umut Işığım | Silver Linings Playbook (2012)

David O. Russell’ın yönetmenliğini yaptığı Silver Linings Playbook, benim de araştırma yaparken uyarlama olduğunu öğrendiğim bir yapım oldu. Başrollerini Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence paylaşıyor. Matthew Quick’in aynı isimli romanın uyarlanmış Silver Linings Playbook, bu listedeki en eğlenceli uyarlama olabilir. Tiffany ve Pat bu tür filmlerde hep karşılaştığımız karakterlerden daha farklı. Bir romantik komediden beklemeyeceğiniz derinlikteki bu iki deli dolu karakter sizi izlemesi çok keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Filmimizde; yaşadığı bir travma sonrası rehabilitasyona giden ve çıktıktan sonra hayatını düzene koyup eski karısı Vicky’yle barışmak isteyen Pat, bunun için aile dostu Tiffany’den yardım istiyor. Bir iyilik için isteği kabul eden Tiffany ve Pat’in hikayesi ise bambaşka bir yola çıkıyor.

Kadere Bak! | Love, Rosie (2014)

Listemizdeki son filmin başrollerinde Sam Claflin ve Lily Collins ikilisi yer alıyor. Love, Rosie, Cecelia Ahern’in Where Rainbows End adlı romanında uyarlandı. Bu tür filmlerde izlemesi favori konularımızdan biri olan arkadaşlıkla başlayan bir aşkı konu alıyor. Aralarındaki uyumla ve harika oyunculuklarıyla izlemesi fazlasıyla keyifli bu yapım, listenizin en üstlerinde yer almalı!

Küçüklüklerinden beri çok sıkı dost olan ve birbirlerine başka gözle bakmamış olan Alex ve Rosie, ilişki tercihlerinde her zaman birbirlerine düşman kesilmişlerdir. Yanlış kararlar ve farklı seçimler sonucu birbirinden uzaklaşan bu iki dost, bunca mesafeye ve zamana rağmen birbirlerine olan bağlarını yitirmemişlerdir. Tekrar bir araya geldiklerinde bu sefer neler oluyor, buna eşlik ediyoruz.

Bizim sizler için derlediğimiz sekiz yapım bu şekilde. İsterseniz partnerinizle ya da tek başınıza izleyin. Yılın her zamanı yüzünüze bir tebessüm kondurmayı başaracak bu yapımlara mutlaka şans vermelisiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

sevgililer gününe

Bu Sevgililer gününe

Bizim sizler için derlediğimiz sekiz yapım bu şekilde. İsterseniz partnerinizle ya da tek başınıza izleyin. Yılın her zamanı yüzünüze bir tebessüm kondurmayı başaracak bu yapımlara mutlaka şans vermelisiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere! Sevgililer gününe

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle. Ama bu olmadı. Lakin canım sıkılıyor. Fakat bu ne böyle.

kurucu, yazar, sosyal medya sorumlusu ve güvenlik şefi :)
Yazı oluşturuldu 26

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.