Yaz Kitaplığı: Hangi Kitaplar Dilimize Çevriliyor?

Yaz Kitaplığı: Hangi Kitaplar Dilimize Çevriliyor?

Okullar kapandı, sınavlardan kurtulduk ve yaz aylarına girdik. Hepimizin bu yaz yapacaklarımızla ilgili planları hazır. Peki yayınevleri bu temmuz ve ağustos aylarında neler yayımlayacak? Sizler için yayınevlerinin yaz ayları programlarını öğrendik ve bu yazıda derledik! yaz aylarında kitaplar

Yayınevleri alfabetik olarak sıralanmıştır.

Not: Bunlar yayınevlerinin duyurduğu ya da bize ilettiği, çıkması kesinleşmiş kitaplar. Bu listede yer almamasına rağmen yazın yayımlamayı planladıkları kitaplar elbette vardır. Fakat kitapların gecikme ihtimaline karşı söz konusu kitapları duyurmak istememiş olabilirler. Favori kitaplarınız listede olmadığı için üzülmeyin, benimki de yok. 🙁 ❤️‍🩹

Artemis Yayınları’nın Yaz Kitaplığı

A Fate of Wrath & Flame (Fate & Flame #1) – K. A. Tucker

Bazılarınız yazarı Yabancı Yayınları etiketiyle çıkan Lanetli serisiyle tanıyor olabilir. Yazarın yurt dışında çok popüler olan On Küçük Nefes serisi de Hyperion Kitap tarafından dilimize çevrilmişti. A Fate of Wrath & Flame ise yazarın en yeni serisinin ilk kitabı. Serinin şimdilik iki kitabı yayımlandı. Üçüncü kitap da bu yıl içerisinde çıkacak.

Kitabın ana karakteri Romeria adındaki yetenekli bir hırsız. Romeria geçimini New York’un en tehlikeli suç örgütlerinden biri için mücevher çalarak sağlıyor. Fakat esrarengiz bir kadın Romeria’nın hizmetlerini satın aldığında karakterin hayatı tepe taklak oluyor. Çünkü bizim bildiğimiz dünyadan; taht oyunlarının, sihrin ve elflerin olduğu bambaşka bir diyara götürülüyor. Hain bir elf prensesinin bedeninde uyanan Romeria, gerçek kimliğini saklamak zorunda kalıyor. Hiç bilmediği bir dünyada olması yetmezmiş gibi işin içine bir de ondan nefret eden nişanlısı girince Romeria kendisini kapana kısılmış hissediyor. Biz de karakterin hem kendisini hem de prensesi etrafını saran ölümcül komplodan kurtarmaya çalışmasını okuyoruz.

Artemis ve Artemis Milenyum Yayınları’nın bu yazın devamında yayımlayacağı kitapla şu şekilde:

 • Take a Hint, Dani Brown (Brown Kardeşler #2)– Talia Hibbert
 • Reputation – Lex Croucher
 • Flirting With Fate (Flirting With Fate #1) – J.C. Cervantes (Artemis Milenyum)
 • Meet Me at Midnight – Jessica Pennington (Artemis Milenyum)
 • Violet Made of Thorns (Violet Made of Thorns #1) – Gina Chen (Artemis Milenyum)
 • Lia and Beckett’s Abracadabra – Amy Noelle Parks (Artemis Milenyum)
 • The Prison Healer (The Prison Healer #1) – Lynette Noni (Artemis Milenyum)
 • The Bodyguard – Katherine Center

Beta Byou’nun Yaz Kitaplığı

Evil Thing (Disney Villains #7) – Serena Valentino

Serena Valentino’nun Disney’in unutulmaz kötü karakterlerini konu aldığı bu serinin ilk dört kitabı dilimize çevrildi. Bu kitaplarda sırasıyla; Kötü Kraliçe’nin (Pamuk Prenses), Çirkin’in (Güzel ve Çirkin), Ursula’nın (Küçük Deniz Kızı) ve Maleficent’ın (Uyuyan Güzel) hikâyesi anlatılıyor. Yayınevi serinin beşinci ve altıncı kitaplarını atlayıp direkt yedinci kitaba geçmiş.

Bu kitapta 101 Dalmaçyalı’dan tanıdığımız Cruella De Vil’in hikâyesini konu alıyor. Yalnız geçirdiği çocukluğu, ikonik kıyafet seçimleri ve geçirdiği araba kazası hakkında bilmeniz gereken her şey bu biyografi kitabında anlatılıyor. Sonuçta en azılı kötülerin bile gerçek aşkları ve cüretkar hayalleri oluyor. Biz de Valentio’nun bu kitabında, Disney’in moda ikonu kötüsü olan Cruella’nın hikâyesini tekrardan okuyoruz.

Yayınevinin bu yaz çevireceği diğer kitaplar:

 • Ascendance of a Bookworm – Miya Kazuki
 • Ningyo – Mato 
 • Jizo – Mato
 • Disney and Pixar’s Turning Red: 4*Town 4*Real Dirchansky

Ephesus Yayınları’nın Yaz Kitaplığı

Şeytanın Ta Kendisi 3 (Şeytanın Ta Kendisi #3) – Maureen Johnson

Son zamanların en sevilen gençlik gizem serisi Şeytanın Ta Kendisi’nin üçüncü kitabı bu yaz sevenleriyle buluşacak! Seri ilk başta bir üçleme olarak planlanmıştı. Fakat yazar hayranlarını kırmayıp seriye devam etme kararı aldı. Serinin şimdilik beş kitabı var. Devamı da yakında gelecek. Ayrıca serinin dördüncü kitabı editörlerimizden Aydan Yalçın tarafından dilimize çevrildi.

Şeytanın Ta Kendisi, gerçek suç bağımlısı olan Stephanie “Stevie” Bell’in çevresinde şekillenen cinayetleri konu alıyor. Bell, daha on yedi yaşında olmasına rağmen şimdiden pek çok dedektife kafa tutacak kadar yetenekli. Bunu ispatlamak için de bilmeceler üzerine kurulu olan Ellingham Davası’nı çözmek için kolları sıvıyor. Bu yolda onu ürkütücü olaylar, cinayetler ve içinden çıkılamaz daha birçok bilmece bekliyor.

Martı Yayınları’nın Yaz Kitaplığı

The Shadow of the Gods (Bloodsworn Saga #1) – John Gwynne

The Shadow of the Gods Martı Yayınları’nın fantastik kitaplığının öne çıkan kitaplarından biri. Kitabı okurken İskandinav mitolojisinden esintiler hissedebilirsiniz. Boş zamanlarında Viking canlandırması yapan yazarı İskandinav mitolojisinden esinlenmiş birden çok serisi var.

Bu seri tanrıların yok olduğu bir dünyada geçiyor. Tanrıların düşüşü sonrası Vigrið paramparça oluyor. Aç gözlü kontların iktidar için yarıştığı ve canavarların olmanda kol gezdiği bu dünyaya kaos hükmediyor. Hikâye üç karakterin etrafında şekilleniyor. Karakterlerden biri oldukça tehlikeli bir ödülü arayan bir avcı. Diğeri ise ayrıcalıklı bir dünya yerine savaşmayı seçmiş bir kadın. Son karakter ise seriye adını veren Bloodsworn, İntikam peşinde koşan bir köle. Biz de bir yandan bu üç karakterin atıldıkları maceraları okuyor diğer yandan da ölen tanrıların kemiklerini bulma görevine eşlik ediyoruz.

Yayınevinin yaz sonuna kadar yayımlayacağı diğer kitaplar:

 • Things We Never Got Over (Knockemout #1) – Lucy Score
 • Binding 13 (Boys of Tommen #1) – Chloe Walsh
 • The Will and the Wilds – Charlie N. Holmberg
 • Hothouse Flower(Calloway Sisters #1) – Krista Ritchie & Becca Ritchie

Olimpos Yayınları’nın Yaz Kitaplığı

A Thorne Of Ruin (Deliciously Dark Fairytales #2) – K. F. Breene

Serinin ilk kitabı Güllerin Yıkımı adıyla şubat ayının sonunda yayımlanmıştı. Dört kitaptan oluşan Deliciously Dark Fairytales serisinde bizleri karanlık bir Güzel ve Çirkin retellingi bekliyor. Kitabın yazarı K. F. Breene, paranormal aşk ve fantastik kategorilerinde birçok listede bir numara olarak gösteriliyor.

Hikâye lanetlenmiş bir krallıkta geçiyor. Krallıkta yaşayan şekil değiştirenleri etkileyen bu lanet, onların gücünü kullanmasını engelliyor ve ruhani hayvanlarla olan bağı koparıyor. Krallığı ayakta tutan tek kişi ise Prens Nyfain. Şekil değiştirme gücüne sahip olan bu prens eski gücüne geri kavuşmak için bir yol arıyor. Kitabın ana karakteri Finley yasak ormana girince Prens Nyfain onu kendi sarayına götürmeye karar veriyor. Çünkü Finley’in lanetini bozabilecek kişi olduğunu düşünüyor. İlk kitapta Finley’in bir yandan kendini korumaya çalışırken diğer yandan da laneti çözmeye çalışıp krallığı kurtarmaya çalışmasını okumuştuk. Kitabın yetişkin içeriğe sahip olduğunun notunu da düşelim.

Olimpos Yayınları’nın bu yaz yayımlayacağı diğer kitaplar:

 • Lord Of Emberds (The Demon Queen Trials #2) – C. N. Crawford
 • The Flock (Ravenhood #1) – Kate Stewart
 • Unraveling Eleven (On Bir Üçlemesi #2) – Jerri Chisholm
 • How to Be Yourself – Ellen Hendriksen
 • That Night – Gillian McAllister
 • House of Beating Wings – Olivia Wildenstein
 • Final Offer (Dreamland Billionaires #3 // Lauren Asher
 • Step Closer (Fazbearin Korkunç Tipleri #4) – Kolektif

Yabancı Yayınları’nın Yaz Kitaplığı

Mezarlık Çocukları (Mezarlık Çocukları #1)- Aiden Thomas

Yurtdışında epey ses getiren kitaplardan biri olan Mezarlık Çocukları, yazarın çıkış kitabı. Uzun zamandır dilimize çevrilmesi beklenen bu kitap, şu anda birçok kitap sitesinde ön siparişte! 5 Temmuz’dan itibaren ise raflarda olacak. Ayrıca Aiden Thomas şu anda hikâyenin Julian’ın bakış açısından anlatıldığı devam kitabı üzerine çalışıyor. Kitabın 2024 yılında yayımlanması bekleniyor.

Kitap 16 yaşındaki Yadriel’in yaşadığı macerayı konu alıyor. Trans bir birey olan Yadriel ailesi tarafından kabul edilmiyor. Ancak bir cadı ailesinden gelen Yadriel kendisini geleneklerine sıkıca bağlı olan ailesine kabul ettirmek konusunda ısrarcı. Tüm bunlar olurken karakterin kuzeni öldürülüyor ve ruhu ortalıktan kayboluyor. Kuzeninin ruhunu bulursa ailesinin onunla gurur duyacağını düşünen Yadriel bir ruh çağırma ritüeli düzenliyor. Fakat işler istediği gibi gitmiyor ve kuzeni yerine Julian Diaz’ın ruhunu çağırıyor. Julian yarım kalan işlerini tamamlamak için Yadriel’den yardım istiyor. Karşılığında da kuzeninin ruhunu bulmasına yardım etmeyi teklif ediyor. Biz de ikilinin yaşadıkları keyifli macerayı okuyoruz.

Yabancı Yayınları’nın bu yaz yayımlayacağı diğer kitaplar:

 • The Okay Witch and the Hungry Shadow (Çaylak Cadı #2) – Emma Steinkellner
 • Spoiler Alert (Spoiler Alert #1) – Olivia Dade
 • Chosen Champion (Girdap Günlükleri #2) – Elise Kova
 • Numenor’un Düşüşü – J. R. R. Tolkien (İthaki Yayınları)

Kapak görselindeki çizim Brittney’ye aittir.

başlık

Kısa cümle. Oldukça kısa. Uzun değik kısa c,ümle. Kısa cümle. uzun değil. Ne alaka uzun. Kısa cümle. Ama fakat ancak ve ancak. Çünkü ya da. Fakat ancak. Ama lakin ancak. Fakat ve ama. Ama fakat ancak ve ancak. Çünkü ya da. Fakat ancak. Ama lakin ancak. Fakat ve ama.

başlık

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.