Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

Bildiğiniz üzere her mevsim yakında izleyeceğimiz uyarlamalarla ilgili bir takvim hazırlıyoruz. İlkbahar ayları geride kaldığına göre sıra yaz takvimini güncellemeye geldi. Gelin önümüzdeki üç ayda hangi uyarlamalar bizleri bekliyor, hep birlikte bakalım. Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

1. The Summer I Turned Pretty | 17 Haziran

Sevdiğim Tüm Erkeklere hayranlarına duyurulur: Yeni Jenny Han uyarlaması yolda! Yazarın 2009 yılında yayımladığı The Summer I Turned Pretty, aynı adlı üçlemenin ilk kitabı. Amazon Prime tarafından filme uyarlanan kitap Belly adındaki genç bir kızın yaz macerası üzerine kurulu. İçinde aşk üçgenleri, gençlik dramı ve bir yaz filmini güzel yapan her şeyi bulunduran bu yapım 17 Haziran’da hayranlarıyla buluşacak.

Not: Bu film sayesinde This Love (Taylor’s Version)’ı dinleme şansını elde ettiğimizi de unutmayalım. 1989 (Taylor’s Version)’a bir adım daha yaklaştık. 💪💪

Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

2. Where the Crawdads Sing | 24 Haziran

Where the Crawdads Sing çıktığı günden beri çok konuşulan bir kitap. Bunun en büyük sebeplerinden biri de kitabın Reese’s Book Club etiketiyle yayımlanması oldu. Zaten filmin yapımcılığını da Reese Witherspoon üstlendi. Başrolünde Daisy Edgar-Jones olduğu film de kitap kadar gündemde olacak gibi duruyor. Salon Yayınları tarafından Kya’nın Şarkı Söylediği Yer adıyla dilimize çevrilen bu kitap, ailesi tarafından terk edilen Kya’nın hikâyesini anlatıyor. Biz de onun küçük bir kız çocuğu olarak, bir bataklıkta tek başına hayatta kalmaya çalışmasını ve bu süreçte yaşadıklarını okuyoruz.

Not: Taylor Swift Where the Crawdads Sing için Carolina adında bir şarkı yazdı. Şarkı film ile birlikte 15 Temmuz’da yayınlanacak. Bu yaz Taylor Swift hayranları için harika geçiyor diyebilir miyiz?

3. The Black Phone | 24 Haziran

Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

The Black Phone orijinalinde Joe Hill tarafından yazılmış bir kısa hikâye. Bu hikâyenin konusu ise şu şekilde: 13 yaşındaki Finney Shaw bir katilin bodrumunda rehin tutulan içine kapanık fakat oldukça zeki bir çocuk. Buradan kurtulmanın yollarını arayan Finney için her şey bodrumdaki bozuk telefonun çalmasıyla değişiyor. Telefondan katilin önceki kurbanlarının sesini duyabildiğini keşfeden Finney, ölülerin yardımıyla katilden kurtulmaya çalışıyor. Filmin başrollerinde Ethan Hawke ve Mason Thames yer alıyor.

Not: Maalesef Taylor Swift bu film için bir şarkı hazırlamamış. 🙁

4. Persuasion | 15 Temmuz

Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

Yazarın ölümünden önce yayımlanan son romanı olan İkna, İngiliz edebiyat tarihinin en önemli kadın kurgu karakterlerinden biri olan Anne Elliot’un hikâyesini anlatıyor. Anne, Kaptan Frederick Wentworth’le olan nişanını ailesinin baskısı sebebi ile bozuyor. Bu karardan büyük pişmanlık duyan Anne, yıllar sonra eski nişanlısı ile yeniden karşılıyor. Netflix üzerinden yayımlanacak filmde Anne Elliot’ı Dakota Johnson canlandırıyor. Kadroda Henry Golding, Cosmo Jarvis ve Suki Waterhouse gibi isimlerde var.

5. DC League of Super-Pets | 29 Temmuz

Keanu Reeves’in Batman’i, John Krasinski’nin Superman’i canlandırdığı bu animasyon, süper kahramanların en yakın arkadaşları yani evcil hayvanları hakkında. Superman’le aynı güçlere sahip olan Super-Dog Krypto, Justice League üyeleri kaçırılınca süper güçlere sahip bir grup barınak hayvanıyla birlikte JL üyelerini kurtarmaya çalışıyor. Filmde Krypto’yu Dwayne Johnson seslendiriyor. Krypto ve diğer süper hayvanları daha önce Krypto The Superdog isimli animasyon serisinde de görme şansımız olmuştu.

Yaz aylarında ekranlarda göreceğimiz diğer uyarlamalar ise şu şekilde:

  • Yapımcılığını Emma Roberts’ın yaptığı senaryosunu da Victoria Schwab’ın yazdığı First Kill’in ilk sezonu 10 Haziran’da yayımlanacak. Dizi Schwab’ın Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bites isimli kitap için yazdığı kısa hikâyeden uyarlandı.
  • Laurie Fox tarafından 2016 yılında yayımlanan The Lost Girls de bu yaz izleyeceğimiz uyarlamalardan biri. Özünde bir Peter Pan retellingi olan The Lost Girls, 17 Haziran’da vizyona girecek.
  • “Yaz okuması” denince akla gelen ilk kitaplardan biri olan Aşk ve Dondurma da bu yaz ekranlarımızı süsleyecek. İtalya’ya yol aldığımız bu macerayı 22 Haziran’da Netflix’ten izleyebileceğiz.
  • Başrollerinde Theo James, Gemma Chan ve Asley Park’ın olduğu Mr. Malcolm’s List 19. yüzyıl İngiltere’sinde geçiyor. Bridgerton sevenlerin kaçırmaması gereken bu film 1 Temmuz’da vizyonda olacak.
  • 1 Temmuz’da ekranlarda olacak olan bir diğer yapım ise The Terminal List. Chris Pratt’in başrolünü üstlendiği bu dizinin ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak.
  • Paul Gallico’nun Can Yayınları tarafından Bayan Bu Çiçekler Size ismiyle dilimize çevrilen Mrs Harris Goes to Paris 15 Temmuz’da vizyona girecek.
  • Yıldız kadrosuyla gündeme gelen Bullet Train,  Kōtarō Isaka’nın aynı isimli kitabından uyarlandı. 5 Ağustos’ta yayınlanacak olan filmin kadrosunda ise Brad Pitt, Sandra Bullock, Lady Gaga, Aaron Taylor Johnson ve Joey King gibi isimler yer alıyor.

Listedeki uyarlamalardan hangileri dikkatinizi çekiyor? Hangi yapım için heyecanlısınız? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yaz Aylarında Ekranlarda Olacak Uyarlamalar

Ama fakat ancak. Lakin çünkü fakat. Ancak ve ancak. ama çünkü ya da. Veya ile de ki. Ama ancak ve çünkü. İle de. Ama fakat ancak. Lakin çünkü fakat. Ancak ve ancak. ama çünkü ya da. Veya ile de ki. Ama ancak ve çünkü. İle de. Ama fakat ancak. Lakin çünkü fakat. Ancak ve ancak. ama çünkü ya da. Veya ile de ki. Ama ancak ve çünkü. İle de. Ama fakat ancak. Lakin çünkü fakat. Ancak ve ancak. ama çünkü ya da. Veya ile de ki. Ama ancak ve çünkü. İle de.

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.