Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları

Yeni bir yıla girmemizle yayınevleri 2023 yılında yayımlayacakları kitapları paylaşmaya başladı. Biz de bu yazımızda sizin için Yabancı Yayınları, Nemesis Kitap, Artemis Yayınları ve Artemis Milenyum’un paylaştığı kitapları derledik. Gelin hep birlikte yeni yılda dilimize hangi kitaplar çevrilecek, inceleyelim!

Nemesis Kitap 2023 Takvimi

The Isles Of The Gods – Amie Kaufman

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Illuminae Dosyaları, Aurora Döngüsü ve Gökyüzünün Diğer Tarafı gibi serilerle tanıdığımız Amie Kaufman’ın bu yıl çıkması beklenen yeni serisi The Isles Of The Gods, Nemesis Kitap’ın yaptığı duyuruya göre aynı yıl içerisinde dilimize çevrilecek.

Kitap, gansterları, unutulmuş tapınakları ve açık denizleri kapsayan fantastik bir dünyada geçiyor. Kitabın ana karakteri Selly babası gibi bir denizci olmak istiyor. Bu yüzden de babası onu karada bırakıp önemli bir macera için denize açıldığında onun peşinden gitmeye karar veriyor. Fakat gemisi Alinor Prensi Leander tarafından alıkoyulduğunda planları suya düşüyor. Prensin ayinini tamamlayabilmesi için kimseye fark ettirmeden Hilal Denizi’ni geçmesi gerekiyor. Lakin bunun için ona yardım edecek birine ihtiyacı var. Selly ise her ne kadar istemese de bu görevi kabul etmek zorunda kalıyor. Biz de küçük bir macera olarak başlayan bu yolculuğun nasıl tehlike bir savaşa dönüştüğünü okuyoruz.

yayınevlerinin 2023 kitapları

Cherry – Nico Walker

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Nico Walker tarafından yazılan ve otobiyografik bir kurgu olan Cherry,  yurt dışında hikayesi sebebiyle oldukça ilgi gördü. Yazarın kendi hayat serüvenini anlatan kitap, 2019 Hemingway Ödüllerinde en iyi çıkış kitabı olarak aday gösterildi.

Kitapta, okulu bırakıp on dokuz yaşında askeri kuvvetlerde görev almaya başlayan genç bir oğlanın hayat hikâyesi anlatılıyor. Irak’da görev aldığı dönemler kazandığı yedi nişan ve tebriklerin ardından sivil hayatına geri dönen genç, yaşadığı yoksul hayatında opioid -vücutta morfin etkisi gösteren kimyasal maddelerdir, eroinden daha güçlü bağımlılık yaptığına inanılır- bağımlısı oluyor. İlacın ona verdiği etkilerle birlikte Amerika’da seri banka soygunculuğu yapmaya başlıyor. Kitap geçtiğimiz yıllarda filme de uyarlandı. Filmin başrolünde ise Tom Holland ve Bill Skarsgård yer alıyor.

Yayınevinin duyurduğu diğer kitaplar:

 • Sucker’s Portfolio – Kurt Vonnegut
 • Desert Star (Renée Ballard #5) – Micheal Connely
 • It’s Not Me, It’s You – John Kim & Vanessa Bennett
 • Change Your Thinking, Change Your Life – Dr. Joseph Murphy
 • The Christie Affair – Nina de Gramont
 • A Far Wilder Magic – Allison Saft
 • Hideaway – Nora Roberts
 • This Vicious Grace (The Last Finestra #1) – Emily Thiede
 • Transcend (Transcend #1) – Jewel E. Ann
 • Love in the Time of Serial Killers – Alicia Thompson
 • Getting Schooled (Getting Some #1) –  Emma Chase
 • All Rhodes Lead Here – Mariana Zapata
 • Every Summer After – Carley Fortune
 • Funny You Should Ask – Elissa Sussman

Yabancı Yayınları 2023 Takvimi

A Dance with the Fae Prince (Büyülü Evlilik #2) – Elise Kova

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Büyülü Evlilik serisinin ilk kitabı Elf Kralı ile Anlaşma geçtiğimiz yılın kasım ayında dilimize çevrilmişti. Yabancı Yayınları’nın yaptığı açıklamaya göre serinin ikinci ve üçüncü kitapları da 2023 yılında yayımlanacak. Bununla birlikte Hava Uyanıyor’un yan serilerinden Vortex Chronicles’ın da ilk iki kitabı bu yıl içerisinde dilimize çevrilecek.

Büyülü Evlilik serisinin her kitabı farklı bir masalın üzerine kurgulanmış ve kitapların hepsi farklı karakterleri konu alıyor. İlk kitap Hades ve Persephone hikâyesindeki unsurların Güzel ve Çirkin ile birleşiminden oluşuyordu. Yazar serinin ikinci kitabında ise Psyche ve Eros ile Sindrella’yı aynı çatı altında buluşturuyor. Kitabın ana karakteri Katria ailesi tarafından evlendirildiğinde yalnızca daha iyi bir hayata sahip olmak istiyor. Fakat ailesi yüzünden aşka küsen Katria evlendiği adama aşık olmamanın imkansız olduğunu fark ediyor. Biz de karakterin bu evlilik içerisinde yaşadıklarını bir insan olarak büyü dünyasının gerçeklerine alışmaya çalışmasını okuyoruz.

yayınevlerinin 2023 kitapları

Carrie Soto Is Back – Taylor Jenkins Reid

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Taylor Jenkins Reid kuşkusuz Yabancı Yayınları’nın en popüler ve en sevilen yazarlarından biri. Yayınevi de bu yüzden 2023 yılında yazarın iki kitabını birden dilimize çevirecek. Bunlardan biri 2016 yılında yayımlanan One True Loves. Diğeri ise son zamanların adından en çok konuşturan kitabı Carrie Soto is Back. Kitap bu yılki Goodreads Choice Ödülleri’nde yılın en iyi tarihi kurgu kitabı seçildi.

Yazar, son kitabı Carrie Soto is Back’te okuru dünyaca ünlü tenis oyuncusu Carrie Soto’nun yaşamına konuk ediyor. Profesyonel tenisçi olan Carrie Soto, kariyerinden emekli olduğunda dünyanın en iyi tenisçisi rekoruna sahipti. Fakat emekli olduktan 6 sene sonra bu rekorunun Nicki Chan tarafından kırıldığını öğreniyor. Oldukça hırslı bir karakter olan Carrie eski rekorunu tekrar kazanmak için kendisini 2 yaşından beri eğiten babasının da yardımıyla çalışmalara başlıyor ve Carrie Soto, son bir final sezonu için geri dönüyor.

The American Roomate Experiment – Elena Armas

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Hem ülkemizde hem de yurt dışında çok sevilen İspanyol Aşk Aldatmacası’nın ikinci kitabı The American Roomate Experiment de bu yıl dilimize çevrilecek kitaplardan biri. Elena Armas bu kitabında işinden ayrılarak yazmakta olduğu romana odaklanma kararı alan Rosie’nin başına gelenleri anlatıyor. İki kitap arasındaki bağlantı ise Rosie’nin arkadaşı Lina. Bizim tanıdığımız adıyla Catalina Martin.

Rosie bir türlü bitiremediği kitabıyla uğraşmak için işinden ayrılmaya karar veriyor. Fakat bu kararından kısa bir süre sonra evi oturulamaz hale geldiğindeyse aklına yurt dışında olan Linda’nın boş dairesinde kalmak geliyor. Fakat oraya gittiğinde evin Lina’nın kuzeni Lucas’a kiralandığını anlıyor. Hem de aylardır Instagram’da gizli gizli fotoğraflarına baktığı o Lucas’a. Lucas ise Rosie’ye daha iyi bir yer buluncaya kadar onunla birlikte kalmasını teklif ediyor. Biz de bir yandan Rosie’nin kaybettiği ilhamını bulmaya çalışmasını diğer yandan da ikilinin arasında gelişen kıvılcımları okuyoruz.

yayınevlerinin 2023 kitapları

Yayınevinin duyurduğu diğer kitaplar:

 • A Curse of Queens (Kralseçen Günlükleri 4) – Amanda Bouchet
 • Rock Paper Scissors – Alice Feeney
 • An Emotion Of Great Delight – Tahereh Mafi
 • Soul of Stars (Demir Yürek 2) – Ashley Poston
 • Finlay Donovan Is Killing It – Elle Cosimano
 • Cemetery Boys (Cemetery Boys #1)- Aiden Thomas
 • The Dead Romantics – Ashley Poston
 • To Love Jason Thorn – Elle Maise
 • A Psalm of Storms and Silence (Tayfların ve Yıkımın Şarkısı 2) – Roseanne A. Brown
 • The Girl Who Fell Beneath the Sea – Axie Oh & Kuri Huang

Artemis Yayınları 2023 Takvimi

Black Cake – Charmaine Wilkerson

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Yazarın çıkış kitabı olan Black Cake, 2022’nin çok konuşulan kitaplarından biriydi. Hatta kitap 43. ABD Başkanı George W. Bush’ın kızı Jenna Bush Hager’ın kitap kulübüne de konu olmuştu. Artemis Yayınları yaptığı duyuruda okurlarına bu kitabı 2023 yılında yayımlacağını söyledi.

Kitap, annelerinin ölümünden sekiz yıl sonra ilk kez birbirlerine gören iki kardeşi konu alıyor. Kardeşlerin annesi Eleanor çocuklarına çok önemli bir miras bırakıyor: Aile tariflerinden yapılmış bir black cake. Eleanor çocuklarına bir de ses kaydı bırakıyor. Fakat iki kardeş bu ses kaydını dinlediklerinden aslında annelerini hiç tanımadıklarını fark ediyor. Biz de kardeşlerin bir yandan Eleanor’un ölümünü saran gizemle uğraşmalarını diğer yandan da ses kaydının ortaya çıkardığı gerçekleri kabullenmelerini okuyoruz.

Yayınevinin duyurduğu diğer kitaplar:

 • A Fate of Wrath & Flame (Fate & Flame #1) – K.A. Tucker
 • Not The Witch You Wed – (Supernatural Singles #1) – April Asher & April Hunt
 • Get A Life, Chloe Brown (The Brown Sister #1) – Talia Hibbert
 • Reputation – Lex Croucher
 • Instant Karma – Marissa Meyer
 • Cinder’s Adventure – Marissa MeyerSerendipity – Kolektif
 • Bloodfever (Ateş Serisi #2) – Karen Marie Moning
 • The Pale Horseman (Son Krallık #2) – Bernard Cornwell
 • Sharpe’s Tiger (Sharpe Serisi # 1) – Bernard Cornwell

Artemis Milenyum 2023 Takvimi

Belladonna (Belladonna, #1)– Adalyn Grace

Yayınevlerinin 2023 Kitapları Part 1: Nemesis Kitap, Yabancı Yayınları ve Artemis Yayınları - Bibliyoraf

Aynı isimli bu serinin ilk kitabı 23 Ağustos’ta yayımladı. Kitap yayımlandığı günden beridir de çok konuşuluyor. Serinin ikinci ve şimdilik son kitabı Foxglow ise bu yılın ağustos ayında yayımlanacak. Seri aile sırları, gizem ve doğa üstü olaylar üzerine kurulmuş bir hikâyeyi konu alıyor.

yayınevlerinin 2023 kitapları

Serinin ilk kitabında yetim bir kız olan Signa’nın bir sırrı açığa çıkarmasını okuyoruz. Kitap Signa’nın tek akrabası olan Elijah’ın karısı Lillian ölmesiyle başlıyor. Bir gün Lillian’ın hayaleti Signa’nın karşısına çıkıp ona biri tarafından zehirlendiğini söylediğinde Signa gerçeği ortaya çıkarmaya karar veriyor. Eğer suçlu kişiyi bulmazsa, annesiyle aynı gizemli hastalığa sahip evin küçük kızının sıradaki kurban olacağını fark ediyor. Sizce Signa suçluyu bulabilecek mi?

Yayınevinin duyurduğu diğer kitaplar:

 • The Prison Healer (The Prison Healer #1) – Lynette Noni
 • Seulmates – Susan Lee
 • Flirting With Fate – J.C. Cervantes
 • The Do-Over – Lynn Painter
 • Mr. Wrong Number – Lynn Painter
 • Lunar Love – Lauren Kung Jessen
 • The Bodyguard – Katherine Center
 • Together We Burn – Isabel Ibañez
 • Violet Made Of Thorns – Gina Chen

Yazının sonuna geldik. Bu yıl çıkacak kitaplar arasından en çok hangisi için heyecanlısınız? Yazıdaki kitaplardan hangilerini okudunuz? Düşüncelerinizi yorumlara yazmayı unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

yayınevlerinin 2023 kitapları

Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ve çünkü. Ya da veya ama fakat ancak. Lakin ancak ve ancak. Çünkü.

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.