Neil Gaiman Yeni Kapaklarla Okuyucusuyla Buluşuyor!

Neil Gaiman Yeni Kapaklarla Okuyucusuyla Buluşuyor!

neil neil neil neil

Gaiman hayranları bir değil tam iki yeni edisyona kavuşuyor!

Amerika’da William Morrow Books, İngiltere de ise Headline; Amerikan Tanrıları’nın yirminci yılına özel seçili Gaiman kitaplarını yenilenmiş kapaklarıyla okuyucunun beğenisine sundu.
@neilhimself

Müjdeli haberi Instagram hesabından paylaşan Gaiman, “Gençken yayıncıların kitapları her on yılda bir yeni bir kapakla satışa sunmalarına hayret ederdim. Bu şimdi de benim kitaplarıma oluyor…Ortaya çıkan işten çok memnunum.dedi. Watercolour Edition olarak geçen bu yeni kapaklar Henry Sene Yee tarafından çizildi. Amerika’da William Morrow Books tarafından satışa sunulacak bu yeni baskılar Gaiman’ın yedisi roman, üçü kısa hikaye ve şiir derlemesi olmak üzere klasikleşmiş on kitabını kapsıyor. Bunlar: Yokyer, Koralin, Yolun Sonundaki Okyanus, Amerikan Tanrıları, Anansi Çocukları, Yıldız Tozu, Mezarlık Kitabı, Kırılgan Şeyler, ve henüz dilimize çevrilmemiş olan Trigger Warning ile Smoke and Mirrors.

Yayınevi yeni baskıları aynı anda çıkarmak yerine 2021 yılına yaymayı tercih etmiş ve görünüşe bakılırsa bu hareketleri okuyucunun takdirini toplamış durumda. 2021 boyunca her bir kitabın yeni baskısını çıkarmayı planlayan William Morrow Books’un yayın programı ise şu şekilde:

  • Yokyer – 19 Ocak 2021
  • Yıldız Tozu – 16 Şubat 2021
  • Amerikan Tanrıları – 16 Mart 2021
  • Anansi Çocukları – 20 Nisan 2021
  • Yolun Sonundaki Okyanus – 18 Mayıs 2021
  • Smoke and Mirrors – 15 Haziran 2021
  • Kırılgan Şeyler – 13 Temmuz 2021
  • Trigger Warning – 24 Ağustos 2021
  • Koralin – 7 Eylül 2021
  • Mezarlık Kitabı – 5 Ekim 2021

Gaiman’ın yaptığı bu duyurudan sonra William Morrow Books da Yokyer’in yeni baskısının 19 Ocak itibariyle satışa sunulacağını duyurdu. Yeni edisyondaki diğer kitapların çıkış tarihine daha çok zaman olsa da e-kitapların kapakları şimdiden değişmeye başlamış. Ciltsiz olarak satışa sunulan kitaplar şu an Amazon ve Book Depository gibi sitelerde ön satışta.

Headline ise Amerikan Tanrıları’nın yirminci yılını kutlamak için oluşturdukları bu yeni baskılarda Neil Gaiman’ın herkesçe bilinen beş kitabına yer vermiş. Bunlar -soldan sağa sırasıyla- Yokyer, Amerikan Tanrıları, Yolun Sonundaki Okyanus, Yıldız Tozu ve Anansi Çocukları. Headline’nın sanat yönetmeni Patrick Insole’un yönlendirmesiyle Leo Nickolls tarafından tasarlandı. Yeni baskıları hazırlarken amaçlarının kitapların özgün sesine kulak vermek olduğunu belirten Insole, ortaya çıkan sonuçtan oldukça memnun olduğunu belirtti.

Neil Gaiman Yeni Kapaklarıyla Okuyucusuyla Buluşuyor!

karnım ağrıyor öf

Nickolls ise içinde bulunduğu bu proje için “Neil Gaiman benim favori yazarım ve böyle bir projede yer almaktan, kitapların her birinin sahip olduğu farklı kişiliği yansıtma şansını yakalamış olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Kitabın hikayesini ilk sayfadan anlatmayı amaçlayan yeni baskılar nisan ayında ciltli ve şömizli olarak okuyucusuyla buluşacak. Neil Gaiman çok satan kitaplarının bu yeni baskısı için “Headline imkansız bir görevi üstlendi. Birbirinden oldukça farklı birkaç romanı alıp hem romanların kendi hikayesine odaklanıp hem de tek tip bir baskı oluşturmaya çalışmak oldukça zor. Fakat buna rağmen başardılar!” dedi. Kapakları oldukça beğenen tek kişi yalnızca Neil Gaiman değil. Headline yeni baskı haberini verdiğinden beri Gaiman severlerini büyük bir heyecan kapladı. Okuyucular favori kitaplarının bu yeni baskısına kavuşmak için yerinde duramıyor gibi görünüyor.

Neil Gaiman kitaplarının yeni baskısı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Neil Gaiman Yeni Kapaklarla Okuyucusuyla Buluşuyor!” için bir görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.