Bu Yaz Dex Yayınları Hangi Kitapları Dilimize Çeviriyor?

Bu Yaz Dex Yayınları Hangi Kitapları Dilimize Çeviriyor?

Dex Yayınları, haziran ayının sonuna doğru bu yaz yayımlayacağı kitapları Instagram hesabından okurlarıyla paylaşmıştı. Biz de sizler için kolları sıvadık ve bu kitaplar hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda topladık. İyi okumalar!

1. Shine – Jessica Jung Dex Yayınları

Dex Yayınları Yaz Kitaplığı - Bibliyoraf

Jessica Jung ismi birçoğunuza tanıdık gelmiş olmabilir. Bunun sebebi ise kendisinin ünlü K-pop grubu Girls Generation’ın eski vokalisti olması. Jung, şirketle arasında çıkan bir anlaşmazlıktan dolayı 2014 yılında, tam da zirvedeyken gruptan ayrılmak zorunda kaldı. Tabii ki hayranlar ve medya bu konuyla alakalı birçok spekülasyonda bulundu. Hatta hayranlar bugün bile yapılan açıklamalardan memnun değil.

Ünlü starın 2020 yılında yayımladığı bu kitap bazı hayranların tatmin olmasını sağlarken diğerlerinin ise rahatsız olmasına sebep oldu. Bu durumun sebebi ise kitabın konusu. Kitap, on yedi yaşındaki Rachel Kim’in bir K-pop yıldızı olarak çıkış yapabilmek için başvurduğu ajansta yaşananları anlatıyor. Fakat kitap ve Jessica Jung’ın hayatı arasındaki benzerlikler burada bitmiyor. Jessica da kitabın ana karakteri Rachel da yarı Amerika’lı. Ayrıca ikisi de dokuz kişilik bir kız grubunda çıkış yapıyorlar. Hayranların söylediğine göre yazar, serinin ikinci kitabı Bright’ta eteğindeki bütün taşları dökmüş.

2. Punk 57 – Penolope Douglas Dex Yayınları

Dex Yayınları Yaz Kitaplığı - Bibliyoraf

Douglas yetişkin romance sevenlerin kitaplığında bulunan bir yazar. 2016 yılında yayımlanan Punk 57 isimli bu kitabı ise yazarın dilimize çevrilecek ilk eseri. Yazar şu ana kadar 17 kitap yayımlamış. Şimdi ise popüler serisi Fall Away’in yan serisi Hellbent üzerinde çalışıyor. Altı kitaptan oluşacak bu serinin ilk kitabı geçtiğimiz mart ayında sevenleriyle buluştu.

Kitap mektup arkadaşı olan Misha ve Ryen’in hikâyesini anlatıyor. Beşinci sınıfta öğretmenlerinin sayesinde mektuplaşmaya başlayan ikili birbirlerinin en yakın arkadaşı oluyor. Fakat mektup arkadaşlığının sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için ikili birkaç kural koyuyor: birbirlerini sosyal medyada aratmak, telefon numarası sormak ya da resim göndermek yasak. Her şey yolunda giderken Misha bir gün sosyal medyada Ryen’in hesabını buluyor.

3. Aşk, Bir Kere – Maeve Binchy

Dex Yayınları Yaz Kitaplığı - Bibliyoraf

1992 yılında The Copper Beech adıyla yayımlanan bu kitap, İrlandalı yazarın sekizinci romanı. Yazarın şu ana kadar yayımlanmış toplam 29 kitabı var. Bu kitapların çoğu İrlanda’da geçiyor, orada geçmeyenler ise İrlandalı bir karakteri konu alıyor. Aşk, Bir Kere dahil olmak üzere yazarın birçok kitabı dilimize Doğan Kitap tarafından çevrilmişti. 2018 yılından beri ise yazarın kitapları Dex etiketiyle tekrar basılıyor. Aşk, Bir Kere yazarın Dex Yayınları’ndan çıkacak üçüncü kitabı.

Kitap, kasabanın pederine umutsuzca aşık olan Maddy’nin hikâyesini anlatıyor. Maddy, Peder Berry’e hislerini açıklıyor. Fakat Peder Berry ettiği yemini bozmak istemediği için Maddy’i reddediyor ve başka bir kasabaya taşınıyor. Maddy yıllar sonra Peder Berry’den bir telefon alınca çok heyecanlanıyor ama bu heyecanı kısa sürüyor. Çünkü Peder Berry’nin başka bir kadına aşık olduğunu öğreniyor. Biz de Maddy’nin bu aşkı aşmaya çalışmasını okuyoruz

4. Pariste Balayı – Jojo Moyes Dex Yayınları

Dex Yayınları Yaz Kitaplığı - Bibliyoraf

Hepinizin bildiği üzere Senden Önce Ben kitabıyla ünlenen Jojo Moyes’un hakları 2018 yılında Dex Yayınları tarafından alınmıştı. O günden bugüne yayınevi toplamda 6 Jojo Moyes kitabı yayımladı. Bunlardan yalnızca biri dilimize ilk defa çevrildi. Diğerleri ise aynı Pariste Balayı gibi daha önce Pegasus Yayınları etiketiyle basılmıştı.

Bu kitap aslında yazarın Ardında Bıraktığın Kadın isimli kitabı için yazılmış bir novella. Kitabın öncesinde yaşananları anlatan Pariste bir Balayı, bir yandan Liv ve David’in evliliklerinde yaşanan sıkıntıları anlatırken diğer yandan ressam Édouard Lefèvre ve Sophie’nin hikâyesini anlatıyor. Kitap 2002 ve 1900’lü yıllar arasında gidip geliyor ve size Ardında Bıraktığın Kadın’ın sevilen karakterleri hakkında daha fazla bilgi veriyor.

5. Aristotle and Dante Dive into the Waters of the World – Benjamin Alire Sáenz

Dex Yayınları Yaz Kitaplığı - Bibliyoraf

Cinsel yönelimlerini keşfetmeye çalışan bu iki gencin arkadaşlıktan aşka uzanan hikâyesi herkes tarafından çok sevilmişti. Yurt dışında 2012 yılında çıkan bu kitabın devamını anlatan Aristotle and Dante Dive into the Waters of the World ise geçtiğimiz yıl okurların beğenisine sunuldu.

Kitap, Aristo ve Dante’nin aşkın ve bir ilişkide olmanın ne demek olduğunu çözmeye çalışmasını anlatıyor. Fakat aynı zamanda ikilinin okuldaki zorbalarla uğraşmasını, yeni arkadaşlar edinmesini ve beklenmedik bir ölümün üstünden gelmeye çalışmalarını da okuyoruz.

Yazının sonuna geldik. Dex Yayınları’nın duyurduğu kitaplar hakkında ne düşünüyorsunuz? En çok hangisi için heyecanlısınız? Düşüncelerinizi yorumlarda belirmeyi unutmayın!

Ancak ve ancak. Fakat ama ve lakin. Çünkü ve ya da ama veya. Fakat ve lakin. Ancak ve ancak. Fakat ama ve lakin. Çünkü ve ya da ama veya. Fakat ve lakin. Ancak ve ancak. Fakat ama ve lakin. Çünkü ve ya da ama veya. Fakat ve lakin. Ancak ve ancak. Fakat ama ve lakin. Çünkü ve ya da ama veya. Fakat ve lakin. Ancak ve ancak. Fakat ama ve lakin. Çünkü ve ya da ama veya. Fakat ve lakin. Ancak ve ancak. Fakat ama ve lakin. Çünkü ve ya da ama veya. Fakat ve lakin.

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.