Rick Riordan’ın Yeni Kitabı Daughter of the Deep’in Kapağı Yayımlandı!

Rick Riordan’ın Yeni Kitabı Daughter of the Deep’in Kapağı Yayımlandı!

 Sevilen yazar Rick Riordan, geçtiğimiz günlerde yeni kitabının kapağını okuyucularının beğenisine sundu!

rick riordan

See the Cover for Rick Riordan's New Novel DAUGHTER OF THE DEEP - Nerdist

Rick Riordan, yarattığı Percy Jackson ve Olimposlular evrenini 2020 yılında çıkardığı The Trials of Apollo: The Tower of Nero adlı kitapla noktalamıştı. Serinin sevenleri acaba yine mitoloji temalı yeni bir kitap ya da bir seri gelebilir mi diye düşünürken Riordan herkesi şaşırtarak yeni kitabının mitoloji konulu olmadığını açıklamıştı. 3 Haziran’da da kitabın kapağını bizlerle paylaştı: İşte karşınızda Daughter of the Deep. 

Riordan; şubat ayında kitabın adını, geçici kapağını ve çıkacağı tarihi bizlerle paylaşmıştı. Haziran ayının başında ise kitabın resmi kapağını, tüplü dalış yaptığı bir fotoğrafla beraber yayımladı. Yıllardır denizle çok fazla haşır neşir olan ünlü yazar, kariyerinin başından beri deniz temalı bir roman yazmak istediğini söylemişti. Ayrıca hayranlarının yıllardır özel olarak bir kadın baş kahraman istediklerini ekleyen yazar, bir kadın kahraman gözünden yazdığı bu romanla gurur duyduğunu da belirtmeden geçemiyor. 

Bu kitap bana bir yerden tanıdık geliyor ama… 

Denizler Altında 20 Bin Fersah %20 indirimli Jules Verne

Kitabın adını veya kapağını gördüğünüzde aklınıza Jules Verne’in ünlü romanı Denizler Altında Yirmi Bin Fersah gelmiş olabilir. Çünkü bu kitap Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’a atıfta bulunuyor. Jules Verne’in kitaplarından oldukça ilham aldığını söyleyen Riordan, çocukken Denizler Altında Yirmi Bin Fersah’ın ana karakterlerinden Captain Nemo’ya bayıldığını da eklemişti. Yıllar önce, bir çocuk kitabı fuarı için gittiği İtalya’nın Bologna şehrinde, Disney Publishing’den yüksek pozisyondaki insanlarla akşam yemeği yerken yayın grubunun başkanı Riordan’a dönüp sormuş: “Rick, hakkında yazmak istediğin, telif hakları Disney’de bulunan bir eser var mı?” Riordan tereddütsüzce “Denizler Altında Yirmi Bin Fersah” demiş. Bu kitabı yazmanın yıllardır aklında olduğunu belirten yazar, kısmetin 2021’de olduğunu söylemiş bir röportajında.  

Rick Riordan – Audio Books, Best Sellers, Author Bio | Audible.com

Kitabın konusu da bi’ hayli ilginç: Baş kahramanımız Ana Dakkar, 5 senelik bir denizcilik okulu olan Harding-Pencroft Academy’de birinci sınıf öğrencisidir. Ana’nın anne babası, kitaptaki olaylardan iki sene öncesinde bir bilim-araştırma gezisinde ölmüştür ve Ana’nın ailesinden geriye kalan tek kişi de kendisi gibi HP Academy’de öğrenci olan abisi Dev’dir. Ana’nın okuldaki ilk yılı, sınıfıyla birlikte çıktıkları bir deniz gezisiyle ilginçleşmeye başlar. Gemi yolculuğunda okul arkadaşlarıyla tanık olduğu trajik bir olay, ona hem tüm endişelerini unutturur hem de tüm hayatını değiştirebilecek şeyler öğretir.

Ama bekleyin, hepsi bu da değil. Bu gezinin devamında, öğrencilerin başlarında görevli olarak bulunan öğretmen, öğrencileri kendilerine düşman olan Land Institute okulu hakkında bilgilendirir. İki okul arasındaki 150 yıllık bu soğuk savaş yavaş yavaş yerini ciddi bir cephe savaşına bırakmaktadır. Tehlikede olduklarını öğrenen birinci sınıflar, kendilerini balıklara yem etmemeye yemin ederler. 

Şubat ayında ön satışa açılan kitap, anında Amazon’un “En Çok Satanlar” listesinin ilk 10’una girmişti. 5 Ekim 2021’de ABD’de çıkmaya hazırlanan Daughter of the Deep, 2021’nin çıkması en çok beklenen kitapları arasında yerini aldı. Heyecanla beklediğimiz bu kitabın baskısı, umarım ülkemizde de bir an önce yapılır ve kitabı hemen ellerimize alabiliriz! 

rick riordan

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım. Derdim tasam yok. Sokaklarda dolaşmak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım. Derdim tasam yok. Sokaklarda dolaşmak.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Ama fakat lakin. Ancak ve ancak. Çünkü veya ya da. Ve. ile. Ama fakat lakin. Ancak ve ancak. Çünkü veya ya da. Ve. ile.

Yazıyı burada paylaş:

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım. Derdim tasam yok. Sokaklarda dolaşmak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım. Derdim tasam yok. Sokaklarda dolaşmak.

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.