Şubat Ayının En Popüler 12 Kitabı!

Şubat Ayının En Popüler 12 Kitabı!

Bu yazımızda sizler için şubat ayında yayımlanan kitapları derledik. Fantastikten romantiğe, gizemden korkuya farklı türlerden farklı eserler raflardaki yerini aldı. Gelin hep birlikte bu kitapları inceleyelim ve çabucak dilimize çevrilmeleri için bir dua çemberi oluşturalım.

Secretly Yours (A Vine Mess #1) – Tessa Bailey

Secretly Yours: A Novel (Vine Mess, 1): Bailey, Tessa: 9780063238985:  Amazon.com: Books

Bir Yaz Boyunca, Seninle Tanışana Dek gibi çok sevilen romantik kitapların yazarı Tessa Bailey, yeni serisinin ilk kitabı Secretly Yours ile şubat ayında raflarda yerini aldı. Kitap, Hallie Welch’in yolunun, on dört yaşındayken hoşlandığı Julian Vos’la kesişmesini konu alıyor. Hallie Vos ailesinin bahçesini yenilemek için işe alınıyor. Hal böyle olunca eski hatılarak Hallie’yi bir hayale sürüklüyor. Fakat Julian, Hallie’nin lisedeyken hatırladığı o tatlı çocuktan çok farklı. Hallie şarabı fazal kaçırdığı bir gece, Julian’a bir aşk mektubu yazıyor. Julian, geçmişten gelen bu esrarengiz mektubun kimden geldiğini düşünürken yavaş yavaş Hallie’den hoşlanmaya başlıyor.

Someone Else’s Shoes – Jojo Moyes

Someone Else's Shoes: The No 1 Sunday Times bestseller from the author of  Me Before You and The Giver of Stars: Amazon.co.uk: Moyes, Jojo:  9780241415535: Books

Çok satanlar listesinden yıllarca inmeyen kitapların yazarı Jojo Moyes, yeni kitabı Someone Else’s Shoes ile okuru eğlenceli ve romantik bir maceraya çıkarıyor. Kitabın ana karakteri Nisha Cantor, çok zengin ve dünyayı gezmekle meşgul. Fakat kocası boşanma kararı aldığını ve tüm maddi imkanlarını kestiğini söyleyince karakterin bütün hayatı değişiyor. Nina yaşananlara rağmen eski hayatından vazgeçmek istemiyor ama ilk önce Louboutin topuklu ayakkabılarını bulması gerekiyor. Yanlış spor çantasını alıp içinde Louboutin’leri gören Sam Kemp’in ise bu yanlış çantayla uğraşacak bir vakti bile yok. Çünkü karakter ailesini geçindirmeye çalışmakla uğraşıyor. Fakat Louboutin’leri deneyince bir şeylerin artık değişmesi gerektiğinin farkına varıyor. Değişmesi gereken şey ise kendisi.

A Day of Fallen Night (The Roots of Chaos #0)- Samantha Shannon

Kemik Mevsimi serisiyle okurları kendisine hayran bırakan Samantha Shannon, kısa bir aranın ardından geri döndü! Yazarın yeni kitabı, 2019 yılında çıkan The Priory of the Orange Tree’nin öncesini anlatıyor. Kitap, dört kadının hikâyesini ve bu kadınlarının yaşadıkların serinin ilk kitabını nasıl etkilediğini anlatıyor. Kitapta maceralarına konuk olduğumuz kadınlar ise şu şekilde: Priory’nin kardeşi Tunuva Melim, Sabran the Ambitious, Sabran’ın kızı Glorian ve Dumai. Dreadmunt yanardağı patlıp büyük bir kaos yarattığında ise bu kadınlar ülkelerinin refahını korumak için harekete geçiyor.

The Last Tale of the Flower Bride – Roshani Chokshi

The Last Tale of the Flower Bride: The #1 Sunday Times Bestseller : Chokshi,  Roshani: Amazon.com.tr: Kitap

Aru Shah’ın maceralarına konuk olduğumuz Pandava isimli çocuk kitabı serisiyle ülkemizde çok sevilen yazar Roshani Chokshi, ilk yetişkin romanını bu ay okuyucuyla buluşturdu. Evvel zaman önce, masallara inanan bir adam güzeller güzeli Indigo Maxwell-Casteñada ile evleniyor. Adam mitoloji alimi, Indigo ise büyük bir mirasın sahibi. Birbirlerini besledikleri sağlıklı bir ilişkileri var, bu ilişkiyi sağlayan şart da adamın Indigo’nun geçmişine karışmaması. Şimdi ise Indigo’nun teyzesi ölüm döşeğinde. Çift Indigo’nun aile evine dönmek zorunda. Adam, bu gizemli geçmişi yavaş yavaş öğrendikten sonra Indigo’ya eski gözle bakabilecek mi?

Stone Blind – Natalie Haynes

Stone Blind e-Kitap Natalie Haynes - EPUB | Rakuten Kobo Türkiye

Bin Gemi ve İokaste’nın Çocukları adlı mitolojik romanlarının yazarı Natalie Haynes, Stone Blind’da Medusa’nın hikâyesine yeni bir bakış açısı getiriyor. Gorgon kardeşlerin en küçüğü Medusa, aynı zamanda ailedeki ölümsüz olmayan tek kişi. Medusa, Poseidon tarafından Athena’nın tapınağında saldırıya uğradığında ise karakterin bütün hayatı yerle bir oluyor. Yaşananlara çok öfkelenen Athena, Medusa’dan intikam almaya karar veriyor. Athena tarafından lanetlenen Medusa, hepimizin hikâyesini bildiği yılan saçlı canavara dönüşüyor. Medusa yaşadıklarından sonra inzivaya çekilmeye karar veriyor. Ta ki Perseus’un ailesinden birini öldürmek için yola çıktığını öğrenene kadar…

Radiant Sin (Dark Olympus #4) – Katee Robert

Radiant Sin (Dark Olympus, #4) by Katee Robert | Goodreads

Serinin dördüncü kitabında düşkünler evinin rezil bir üyesi olan Cassandra Gataki, toksik Thirteen’e güvenince nelerin yaşanacağını öğreniyor. Ancak çıldırtıcı derecede güzel olan Apollo Cassandra’ya son bir görev verince Cassandra isteksiz de olsa bu görevi kabul ediyor. Kabul etmesinin tek şartı da görev bittikten sonra kız kardeşinin serbest bırakılacağının taahhüt edilmesi. Bu görev sırasında sahte ilişkiler sadece ikisini tehdit etmekle kalmıyor, tüm Olimpos’u da tehdit ediyor. Her kitabında farklı bir mitolojik çifti konu alan bu seri, dilimize Olimpos Yayınları tarafından çevrilecek.

Things We Hide From The Light (Knockemout #2)- Lucy Score

Things We Hide from the Light (Knockemout, #2) by Lucy Score | Goodreads

Things We Hide From The Light, şubat ayında raflardaki yerini aldı. Kitap, Morgan kardeşlerin en güler yüzlüsü olarak bilinen Nash Morgan’ın yaşadığı bir olay sonrasında panik atak krizi geçirmesiyle başlıyor. Bir polis olan Nash, çıktığı bir görev sırasında az kalsın vuruluyordu. Karakter başına gelen bu olay sonrasında yaşadığı anksiyeteyi kimseyle paylaşmak istemiyor ve hayatına devam etmeye çalışıyor. Fakat Nash’in yeni ve seksi komşusu Lina, durumun farkında. Lina insanların işine burnunu karıştırmayı sevmiyor. Fakat Nash’i herkesten farklı olduğunu hissediyor. Ne yazık ki Lina’nın da kendine göre sırları var. Sizce bu ikili bir sürü sorun ve tehlikeye rağmen aşklarını yaşayabilecekler mi?

Twisted (Never After #4) – Emily McIntire

Twisted (Never After, #4) by Emily McIntire | Goodreads

Never After serisinin dördüncü kitabı olan Twisted da bu ay çıkan kitaplardan biri. Kitabın ana karakteri Yasmin Karam, çok zengin bir ailenin kızı. Ölüm döşeğinde olan babasının tek isteği, Yasmin’i istediği bir adamla evlendirmek. Fakat Yasmin, kendi değerinin çok altında bir adama aşık. Buna rağmen karakter babasının son isteğini gerçekleştirmeye karar veriyor ve Julian ile evlenmeyi kabul ediyor. Julian’ın tek amacı ise dünyadaki en güçlü adam olmak. Onun için bu yolda kimi incittiğinin de bir önemi yok. Hiç istemediği bir kadınla da evlenmek istediği mevkiye erişebilmenin sadece bir adımı. Never After serisi, her kitabında farklı bir masalı ele alıyor. Twisted’da ise Alaaddin’in dark romance ile bulumasına tanık oluyoruz.

I Have Some Questions For You – Rebecca Makkai

I Have Some Questions for You by Rebecca Makkai | Goodreads

Şubat ayının sonunda yayımlanan bu kitap, 2023 yılının en çok beklenen kitaplarından biriydi. Başarılı bir film profesörü ve podcast yayıncısı olan Bodie Kane, geçmişi unutmaktan oldukça memnun. Ergenliğini gölgeleyen aile trajedisinin, New Hampshire yatılı okulundaki dört sefil yılın oda arkadaşı Thalia Keith’in cinayetinin ve okulun beden öğretmeni Omar’ın tutuklanmasının geride kaldığını düşünürken okulu onu ders vermesi için çağırıyor. Bodie kendini ister istemez cinayeti düşünürken buluyor. Kafasını karıştıran detayları düşünürken 1995’te yaşanan bir olayın cinayetin çözülmesinde işe yarayabileceğini fark ediyor. Biz de karakterin olayları saklayan gizem perdesini aralamasını okuyoruz.

Avatar: Adapt or Die – Corrina Bechko

Avatar: Adapt or Die: Bechko, Corinna, Lobel, Beni R., Dzioba, Wes:  9781506730714: Amazon.com: Books

Corrina Bechko 6 kitaplık bu çizgi roman serisinde James Cameron’un ödüllü Avatar serisinde gerçekleşen olayların bir yüzyıl öncesini anlatıyor. Pandora’da Avatar programının çıkmasının ardından insan ve Na’vi arasındaki gerilimi azaltma isteği doruklara ulaşıyor. Dr. Grace Augustine bu gerilimi azaltmak için iki türün de birbirlerini ve kültürlerini tanıması gerektiğini fark ediyor. Na’vi çocukları için okullar açmak gibi planlar kuruyor. Fakat planları beklenmedik bir salgının ortaya çıkmasıyla suya düşüyor. Dr. Grace, hem bu gerilimi azaltmak hem de salgını durdurmak için yapacağı çalışmalarda başarılı olabilecek mi?

Juniper Harvey and the Vanishing Kingdom – Nina Varela

Juniper Harvey and the Vanishing Kingdom by Nina Varela | Goodreads

Kitap, Crier’s War serisinin yazarı Nina Varela’nın gençlik ve macera türündeki romanı. Juniper Harvey’in ailesi, Florida’da ıssız bir yere taşındığında Juniper’in tüm hayatı tepetaklak oluyor. Juniper geceleri eski görünümlü bir tapınak, korkunç bir saldırı ve fildişinden bir heykele dönüşen gizemli bir kız hakkında rüyalar görüyor. Kötü geçen bir okul gecesi sonrası rüyalarındaki kızı çizmeye karar veren Juniper, ertesi sabah odasında rüyasındaki kızı buluyor. Bu beklenmedik ziyaretçinin, eve dönmek için Juniper’a ihtiyacı var.

She is a Haunting – Trang Thanh Tran

She Is a Haunting by Trang Thanh Tran | Goodreads

Vietnamlı yazar Trang Thanh Tran’ın ilk romanı She is a Haunting, şubat ayında raflarda yerini aldı. Jade Nguyen, yıllardır görüşmediği babasıyla beş hafta vakit geçirmek için Vietnam’a seyahat ediyor. Karakterin tek amacı ise bu beş haftada mutlu bir aileymiş gibi davranıp hayatta kalmaya çalışmak. Jade hayatı boyunca uyum sağlayabilmek için ‘mış gibi’ yaptığından bu beş haftanın zor geçmeyeceğini düşünüyor. Beş haftanın sonunda ise babasından üniversite için para alıp evine dönmeyi hayal ediyor. Fakat babasının evinin başka planları var. Garip sesler, olmadık yerlerden çıkan böcek parçaları peşini bırakmıyor. Jade, gerçekten ailesinin mutlu olabilmesi için bu evden kurtulmaları gerektiğini fark ediyor.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Yazı oluşturuldu 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.