Aklınızı Başınızdan Alacak 7 Romantik Kitap Önerisi

Aklınızı Başınızdan Alacak 7 Romantik Kitap Önerisi

Hepimiz zaman zaman gündelik hayatın yoruculuğundan kaçmak için kafamızı dağıtacak, bizi rahatlatacak, hafif ve eğlenceli kitaplar okumak isteriz. Biz de kendini böyle hissedenler için bir liste hazırladık. Sizi hem aşka hem de komediye doyuracak 7 romantik kitap önerisiyle geldik. İyi okumalar.

Sır Tutabilir Misin? / Sophie Kinsella

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Romantik komedi denince akla en çok gelen türlerden biri chick lit’tir diyebiliriz. Hayatın karmaşasında büyük plazalarda koşuşturan, ayakları yere sağlam basan kadın karakterler bu hikâyelerin demirbaşıdır. Bana sorarsanız da Sophie Kinsella bu tür için biçilmiş kaftan. Yazar, komik ve başarılı kadın karakterler yazma konusunda adeta usta. Emma da şüphesiz bu karakterlerden biri. İçinde bulunduğu uçak türbülansa girince ölecek olduğunu düşünmenin verdiği kaygı, Emma’yı yanında oturan ve asla tanımadığı bir adama tüm kirli çamaşırlarını dökecek kadar korkutuyor. Tabii tekrardan göreceğini hiç düşünmediği bu yakışıklı adam -hiç şaşırmadığımız bir şekilde- tekrardan karşısına çıkıyor. Hem de çalıştığı şirketin Amerikalı ortağı olarak.

romantik kitap

Sophie, okurları, Emma’nın iş hayatı, aile yaşantısı ve kendi keşmekeşlerinin üzerine dönen bir kurguyla karşılıyor. Tüm bu kurgunun altında aşkı hep hissediyoruz fakat bununla boğulmuyoruz. Kitabın karakterlerinin gerçekçi olması da kitapta kendimizden bir şeyler bulmamızı kolaylaştırıyor.

Aşık Erkekler Kitap Kulübü / Lyssa Kay Adams

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Listemize bir kulüp toplantısıyla devam edelim. Nashville’in ileri gelen erkeklerinin gizlice bir araya geldiği ve dağılan kadın-erkek ilişkilerini toparlamak için aşk romanları okuduğu bu kulübe hoş geldiniz. Okudukları romanlarda, kendi hayatlarındaki çıkmazlar için taktik arayan 13 erkek ne derece başarılı olur dersiniz? Evliliği çıkmaza sürüklenen ünlü beysbol oyuncusu Gavin Scott, son çare olarak kendini bu kulübe katılıyor. Gavin’in, eşi Thea’nın güvenini yeniden kazanması için bu kitap kulübü yeterli gelecek mi dersiniz?  

İkinci şans hikâyelerini seviyorsanız kesinlikle Âşık Erkekler Kitap Kulübü’ne de bir bakmalısınız. Karakterlerin kendi benlik algısından ayrılışını okurken daha duygusal bir anda kalabilirsiniz. İşin komedisini şahane bir şekilde üstlenen kitap kulübü üyeleriyle kahkaha atmaktan sayfaları çeviremeyeceksiniz. Bolca keyifli ve biraz hüzünlü bir aşk hikâyesi arıyorsanız, burası doğru adres. 

Aşkta İlk Çeyrek / Susan Elizabeth Phillips

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Babasının vefatından sonra Chicago Stars Amerikan futbolu takımının kendisine miras kaldığını öğrenen Phoebe Somerville, yıllar önce terk ettiği evine geri dönmek zorunda kalıyor. Kendisini bir anda kaçtığı her şeyin ortasında bulan Phoebe, mirası hak etmek için bazı şartları yerine getirmek zorunda. Takımı o sezonda şampiyon yapmak gibi. Fakat bunu başarabilmesi için önce takımın maço koçu, at gözlüklerini çıkarmayan ve aşırı yakışıklı Dan Calebow’u alaşağı etmesi gerekiyor.

romantik kitap

Hollywood yapımı romantik filmleri sever misiniz? Birbirine delicesine aşık yakışıklı çiftler, parlayan ışıklar, şaşalı elbiseler, güzel sahneler… İşte Aşkta İlk Çeyrek, size o çok sevdiğiniz filmi izliyormuşsunuz gibi hissettirecek. Phillips sizi 1980’lerin sonunda komediden romantizme, eğlenceden aile travmalarına sürüklerken arkanıza yaslanın ve sadece bekleyin. Bu takımla kahkahalara boğulurken aynı zamanda mendillerinize sarılıyor olacaksınız.

Onay (Dava Özetleri #2) / Emma Chase

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Emma Chase, aşkla mizahı harmanlayan çağdaş romantik kitaplarını okurlarla buluşturmaya devam ediyor. Onay, Dava Özetleri serisinin ikinci kitabı. Fakat kitaplar birbirinden bağımsız bir şekilde de okunabiliyor. Onay’da, ilk kitaptan tanıdığımız, şehrin en iyi savunma avukatlarından biri olan Jake Becker’in hikâyesini okuyoruz. İş ortamında soğuk bir nevale olarak anılmak Jake için bir kalkan. Çalışırken ne kadar ciddiyse özel hayatında da bir o kadar flörtöz. Chelsea McQuaid ise abisi ve eşi vefat edince, arkalarında kalan altı yeğeninin bakımını üstleniyor. Tüm düzenini altüst edip şehre dönmesi bu durumla nasıl baş edeceğini bildiğini göstermiyor tabii.

romantik kitap

Romance okurken sık sık altı çocuklu keyif verici bir hikâyeye denk gelmiyoruz. Çocukların maceraları, birbirine bağlılıkları ve yaşadıkları kayıplar hikâyeye olağanın dışında bir ritim kazandırıyor. Bu da Onay’ı, tür içerisindeki diğer kitaplardan ayırıyor diyebiliriz. Okumaya başlamadan önce hüzünlenmeye ve bol bol da gülmeye hazırlıklı olun derim.

Josh ve Hazel’ın Sevgili Olmama Rehberi / Christina Lauren

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Hazel, üniversite yıllarında gittiği bir okul partisinde Josh Im’i ilk gördüğünde onun çok yakışıklı ve çekici olduğunu düşünüyor. Fakat Josh, 5 dakika sonrasında ayakkabılarına kusan Hazel için ulaşılmaz biri olarak kalıyor. Yıllar sonra tekrardan karşılaştığı Josh eski anıları gün yüzüne çıkarıyor. Kısa sürede çok yakın iki arkadaş oluyor ve birlikte çıktıkları çift randevularında çok eğlendiklerini fark ediyorlar. Peki ya çıkılan her çift randevusu gerçekten bu kadar eğlenceli mi? Yoksa bu buluşmaları eğlenceli yapan kısım birlikte olmaları mı?

İki yakın arkadaş olan Christina ve Lauren, Josh ve Hazel’ın Sevgili Olmama Rehberi’ni yazarak bizlere keyifli bir romantik komedi kurgusu sunuyor. Arkadaşlıktan aşka evrilen hikâyeleri okumayı seviyorsanız Josh ve Hazel’a göz atmayı unutmayın. Keyifli bir dostluk ve aşk serüveni için doğru çiftin yanındasınız.

İspanyol Aşk Aldatmacası / Elena Armas

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Catalina’nın ablasının düğünü için acilen Amerikalı bir sevgiliye ihtiyacı var. Murphy kanunları der ki; bir şeyin ters gitme olasılığı varsa mutlaka ters gider. Yoksa düğün arifesinde eski sevgilisinin nişan haberini alması başka nasıl açıklanır? Lina’nın, ailesinin acıyan bakışlarıyla ve tesellileriyle baş başa kalmamak için onları bu yalancı sevgili olayına inandırması gerekiyor. Yine de bu aldatmaca da rol alacak adam küstah, yapılı, ultra yakışıklı, ukala iş arkadaşı olmasa Catalina için işler daha kolay olabilirdi.

romantik kitap

İş hayatlarında birbirlerinin büyük rakibi olan Lina ve Aaron’ın, yalandan gerçeğe, nefretten aşka evrilen hikâyesi okuru son derece dinlendirici ve heyecanlandırıcı bir yolculuğa çıkarıyor. İspanyol Aşk Aldatmacası romantizm açısından okuru oldukça tatmin eden bir kitap. Yazar geçtiğimiz aylarda kitabın film haklarınınım alındığını duyurdu. Yakın gelecekte başarılı ve keyifli bir uyarlama izliyor oluruz umarım. 

Aşk Falcısı / Eileen Cook romantik kitap

Romantik Kitap Önerileri - Bibliyoraf

Sizi terk eden aşkınızı geri döndürmek için en fazla ne yapabilirsiniz? Mesela bir karnaval çadırına girip onun yeni sevgilisine fal bakabilir misiniz? Peki ya işler kontrolden çıkar da kendinizi aniden bir televizyon programında kehanetler ileri sürerken bulursanız? Tüm ülke sizi ve kehanetlerinizi konuşurken eski sevgiliniz bu karmaşıklıkta sizi bulabilir mi? Hayır hayır, Sophie bir akıl hastası değil. Sadece yıllardır süren ilişkisinin böyle bitmesini istemiyor. Şimdi size en can alıcı soruyu bırakıyorum. Ya eski aşkınızı kendinize döndürmeye çalışırken hayatınızın erkeğini kaçırıyorsanız?

romantik kitap

Sophie sahte şöhretiyle ne yapacağını düşünürken, geri dönen eski aşkıyla ne yapacağına da karar vermeye çalışıyor. İstediği her şey elindeyken içini saran bir tutarsızlık, belki o eski ilişkideki noksanlar, şimdi gözüne daha sık çarpıyor. Bu keşmekeşlerin yanı sıra Sophie’nin eğlenceli karakteri okurken kahkaha attırarak kitabın unutulmaz kılıyor. Eğlenceli ritmi hiç düşmeyen, sizi hem güldürüp hem de nahif bir aşkla keyiflendiren Aşk Falcısına göz atmayı unutmayın.

Red, White & Royal Blue / Casey McQuiston

2022 Yılının İlk Yarısında En Çok Konuşulan Kitaplar

Yayımlandığı günden beri okurların beğenisini toplayan Red White & Royal Blue ülkemiz okurları tarafından uzun zamandır merakla bekleniyordu. ABD Başkanının oğlu olan Alex Claremont-Diaz yakışıklı, ilgi odağı olmayı seven, keskin zekası ve insanı kendine çeken aurasıyla tüm gözleri üzerinde toplayan biri. Alex, bu şaşalı ve dengelerin her an altüst olabileceği hayatında kameraların önünde her zaman hazır ve dikkatli olmalı. Ne derler bilirsiniz, sakınılan göze çöp batar! Kraliyet düğününde Prens Henry ile yaşadığı tartışma sonrası medyanın peşine takıldığı bu ikili, sosyal statüleri nedeniyle sahte bir arkadaşlık ilişkisi yaşamaya başlıyor.

romantik kitap

İçinde Lgbtqia+ bireyleri barındıran kitap, konumu gereği duygularını saklamak zorunda kalan Henry ve kendi cinsel kimliğini sürekli sorgulayan Alex’i konu alıyor. Hal böyle olunca bizi inişli çıkışlı bir hikâye bekliyor.Eğlenceli bir ritmi de içinde barındıran kurgu sizi içine çekiyor. Beyazperdeye aktarılacak olan yapımın yönetmenliğini Greg Berlanti’nin yapacağı duyurulmuş. Yakın zamanda filmi izleyebilmeyi diliyoruz.

Bizleri kötü ruh hallerimizden sıyıracak, keyiflendirecek kitaplar listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu tarz kitaplarda genelde bizi çok şaşırtacak bir olay örgüsü beklemiyoruz. Ama bu kitapların iyi kurgulanması, okurken bizi mutlu etmesi çok önemli. Sizlerin eklemek istediği kitaplar olursa yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.  

Kapak görselindeki çizim Liz Parkes’a aittir.

Yazıyı burada paylaş:

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yok. Bir şeyler bulmam lazım.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.