Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Herkese merhaba. 2022’yi harika kitaplarla karşıladığımız ocak ayı, okurları oldukça sevindiren bir ay oldu. Romantik, fantastik, gerilim gibi farklı türde kitapların çıktığı ocak ayında bakalım hangi kitaplar ön plana çıkmış. Keyifli okumalar. Yılın ilk ayında okurlarla buluşan kitaplar

Reminders of Him – Colleen Hoover

Yazdıklarıyla okurları kendisine bağlayan Colleen Hoover’ın yeni kitabı şimdiden övgü dolu yorumlar almaya başladı. Kitap, hapisten yeni çıkan Kenna’nın kızını görmek istemesini konu alıyor. Ancak kızının etrafındaki kimseler cinayetten hapise girmiş olan Kenna’yı küçük kızın hayatına dahil etmek istemiyor. Ona tamamen arkasını dönmeyen tek kişi ise Ledger. İkisinin arasındaki çekim her geçen gün artarken bunu kimsenin öğrenmemesi gerekiyor çünkü Kenna hem kızını görme şansını hem de affedilme şansını kaybedebilir. Kenna sadece üstüne kalan cinayetin aslının ortaya çıkmasını istiyor.

Editörün notu: Kitabın konusu dikkatinizi çektiyse oldukça benzer bir konuya sahip olan The Unforgivable filmini izlemenizi öneririm. Film geçtiğimiz aylarda yayımlandı ve başrolünde Sandra Bullock oynuyor.

Daughter of the Moon Goddess (The Celestial Kingdom Duology #1) – Sue Lynn Tan

Çin mitolojisindeki Ay tanrıçasının hikâyesinden esinlenerek yazılan bu kitap, yazarın ilk kitabı. Kitapta Ay tanrıçasının kızı Xingyin’in Ay’da tutsak olarak yaşayan annesini kurtarmaya çalışmasını anlatıyor. Annesi Xingyin’i güçlerinden dolayı herkesten saklıyor. Ancak bir gün varlığı öğrenildiğinde evden kaçması gerekiyor. Ölümsüzlerin diyarı Celestial Kingdom’a gittiğinde ise Veliaht Prens Liwei ile birlikte oldukça tehlikeli bir maceraya atılıyor.

The Maid – Nita Prose

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Bir başka çıkış kitabı olan The Maid, sosyal ilişkileri iyi olmayan Molly’nin başına gelen talihsiz bir olayı konu alıyor. Molly büyükannesi öldüğünde kendisini, çok sevdiği işine, otel hizmetlisi olmaya adıyor. Her şey harika giderken Molly, bir gün girdiği odada Charles Black adındaki bir adamın cesedini buluyor. Molly dedektifler tarafından baş şüpheli olarak görülürken kendini bir bilinmezliğin ortasında hissediyor. Arkadaşları ona yardım ederken çok geç olmadan gerçek katilin bulunması gerekiyor.

How to Love Your Neighbor – Sophie Sullivan

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Grace Travis, büyükanne ve büyükbabasından ona kalan evi kendi zevkine göre dizayn etmek istiyor. Ancak yeni komşusu Noah Jansen evi satın almak istiyor. Grace’i evi satmak için ikna etmeye çalışsa da onun kararlılığı sayesinde Noah kendi fikrini tekrar düşünmeye başlıyor. Hatta Grace’e evin tamir işlerinde bile yardım ediyor. Yeni bir enemies to lovers kitabı arıyorsanız buna bir göz atabilirsiniz.

A Flicker in the Dark – Stacy Willingham

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Willingham’ın çıkış kitabı olan A Flicker in the Dark okuyucuyu, geçmişi ile yüzleşmek zorunda olan Chloe’nin hayatına doğru bir yolculuğa çıkartıyor. Psikolog olan Chloe, evlenmeye hazırlanıyor. Kasabada genç kızlar sırayla kaybolmaya başladığında Chloe’nin yirmi yıl önceki anıları tekrar canlanıyor. Yirmi yıl önce babası, altı gencin ölümünden dolayı hapse girmişti. Paranoyaklaşan Chloe katilin kim olduğunu bulmaya çalışıyor.

To Paradise – Hanya Yanagihara

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Değersiz Bir Hayat kitabıyla tanıdığımız Hanya Yanagihara’nın yeni kitabı 11 Ocakta çıktı. Alternatif bir Amerikayı ve eşcinselliği merkeze olan bu kitabın ilk kısmında David’in zorlu aşk hayatını okuyoruz. İkinci kısımda ise kitap yüzyıl ileriye gidiyor ve David adında başka bir adamın hayatı anlatılıyor. Üçüncü kısımda bir yüzyıl daha ileriye gidiliyor. Bu kez anlatıcı bir kadın ve kocasının gizli ilişkisini ifşa etmeye çalışıyor. Kitabı sevenler çok olsa da eleştirenleri de bir o kadar fazla.

Reckless Girls – Rachel Hawkins

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Epsilon Yayınlarından çıkan Kılıçlar ve İnciler serisi ile tanıdığımız Rachel Hawkins’in yeni kitabı, gizemli bir adada geçiyor. Lux ve Nico, Nico’nun teknesiyle tatile çıkmayı planlıyorlar. Ancak Hawaii’ye geldiklerinde teknenin hasar gördüğünü öğreniyorlar. Hasarı karşılayamadıkları için dört kişiyle birlikte bir evde kalmaya başlıyorlar. Birttany ve Amma, tekneyi tamir etmek ve birlikte tatile gitmek için para teklif ediyor, böylece korkunç bir tarihe sahip olan Meroe Adası’na gidiyorlar. Ancak günler geçtikçe yalanlar, ihanetler ve sırlar ortaya çıkıyor.

Electric Idol (Dark Olympus #2) – Katee Robert

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Hades ve Persephone retellingi olan bu serinin ilk kitabında Persephone, yasak şehre kaçmış ve şeytanla bir pazarlık yapmıştı. İkinci kitapta ise okuyucu, Psyche ve Eros’un hikayesiyle karşılaşıyor. Aphrodite, oğlu Eros’un ortaya atıığı dedikodu yüzünden Psyche’yi öldürmesini istiyor. Ancak Eros annesinin emrine ilk kez karşı geliyor. Psyche’ye evlenmeyi ve onu annesinin kininden korumayı teklif ediyor. Başka şansı olmayan Psyche, teklifi kabul ediyor fakat aralarındaki çekim basit bir anlaşmadan ibaret kalmıyor.

The Paid Bridesmaid – Sariah Wilson

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Wilson’ın yeni romantik-komedi türündeki kitabı nedime olarak kiralanan Rachel’ı konu alıyor. Rachel’in yapması gereken tek şey instagram fenomeni Sadie için Hawaii’de bir haftalık sorunsuz bir düğün hazırlamak. Her şey sağdıç Camden resme dahil olana kadar sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Camden’in düğünü bir iş alanına çevirmesi, Rachel’ın bir ajan olarak etiket yemesi ve ikisi arasındaki çekim işleri ters yöne doğru sürüklemeye başlıyor.

Editörün notu: Kitabın konusunu beğenen okurlarımız 27 Dresses filmini mutlaka izlemeli.

Weather Girl – Rachel Lynn Solomon

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Hava durumu sunucusu olan Ari’nin patronu, istasyonun yeni haber müdürü olan eski eşiyle arasındaki sorunlarından dolayı Ari’ye akıl hocalığı yapamıyor. İyimserliğini koruyan Ari, kendisini tek anlayanın spor muhabiri Russel olduğunu fark ediyor. Verilen tatil partisi sonrası ikili, patronlarını bir araya getirerek sorunlarını çözmeye çalışıyor. İşler patronları için istedikleri gibi gitmese de kendi aralarındaki kıvılcımları görmezden gelemiyor.

Editörün notu: Benzer konulu bir film izlemek isterseniz Netflix yapımı Set It Up filmine göz atabilirsiniz.

The Magnolia Palace – Fiona Davis

Tarih, sırlar ve gizemin bol olduğu bu kitapta annesinin ölümünden sonra hissettiği çaresizlikle modellik yapmayı bırakan Lillian, finansal sorunlarından dolayı evden atılıyor. Bir köşkün önünde otururken orada çalışan birisi onu özel asistanlık için görüşmeye gelen kişi sanıyor. Lillian bu fırsatı kaçırmak istemiyor ve bir yabancı olarak işine başlıyor. Yalnızca para toplayana kadar işte kalacağını düşünen Lillian, kendini bir aile draması ve sırlarla dolu bir denizin içinde buluyor. 

The Last House on the Street – Diane Chamberlain

Kitap eşiyle birlikte hayallerindeki evi tasarlarlarken eşinin ölümüyle sarsılan Kayla’yı konu ediniyor. Orada onu yıkan bir olay olmuş olsa da eve taşınmaya karar veriyor. Ancak yaşlı bir kadın onu kötü tarihe sahip olan o eve taşınmaması için uyarıyor. Şüpheye düşen Kayla evin sırları olduğu kadar yaşlı kadının da sakladığı bir şeyler olduğunu fark ediyor. Bu noktada okuyucunun aklında bir soru beliriyor: Peki Kayla bu gizemin peşine düşecek mi?

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yılın İlk Ayında Okurlarla Buluşan Kitaplar

Ama ancak ve ile. De ki fakat lakin. Ancak ve ancak. Fakat. Ya da veya çünkü.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.