Victoria Schwab Yeni Romanı Gallant İle Geri Dönüyor!

Victoria Schwab Yeni Romanı Gallant İle Geri Dönüyor!

gallant

Schwab’ın yeni romanı Gallant’ın kapağı açıklandı!
Gallant kapak

Ülkemizde Arşiv, Vahşi ve Sihrin En Koyu Tonu gibi kitaplarıyla tanınan Victoria Schwab, 22 Haziran’da okurlarına güzel haberlerle geri döndü. Yirmi ikinci romanı Gallant’ın kapağını ve çıkış tarihini duyurdu. Peki başarılı yazarın bu yeni kitabı hakkında neler biliyoruz? Gelin birlikte öğrenelim!

Gallant

Schwab Instagram hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla yeni kitabı Gallant hakkındandaki detayları okuyucularıyla paylaştı. 23 Haziran sabahı kitabın kapağı Entertainment Weekly’nin web sitesinde kamuoyuna duyuruldu. Victoria Schwab yeni kitabı Gallant için “Kitabı, Crimson Peak ve Gizli Bahçe’nin buluşması olarak tanımlıyorum,” dedi. Crimson Peak’te olaylar yeni evlenen bir kadının, kocasının aslında göründüğü gibi biri olmadığını fark etmesiyle şekillenirken; Gizli Bahçe’de sevgisiz büyüyen bir kız çocuğunun, ailesini kaybedip akrabalarıyla İngiltere’ye taşınması söz konusuydu. Gallant ise “Bir kız, bir duvar ve ardında bekleyen şey” şeklinde kısaca özetlendi. Eğer bir ertelenme yaşanmazsa kitap, 1 Mart 2022’de raflarda yerini alacak.

başlık

HarperCollins etiketiyle yayınlanacak kitabın kapağına özellikle dikkat eden okurlar, aynı önceki Schwab kitaplarına yaptıkları gibi Gallant için de farklı teoriler üretiyorlar. Kapaktan yola çıkarak ortaya atılan en sağlam ve en popüler teori kitabın paralel evrenleri konu alma ihtimali. Ayrıca evrenin işleyişini temsil eden Ying Yang’ın sembolüne atıfta bulunulması okuyucuları oldukça heyecanlandırdı.

Schwab, Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda “Daha önce kapılar hakkında yazdım, ölümün kütüphanesine açılan, Londra’dan bir diğerine açılan, büyüye, hatta korkunç şeylere açılan kapılar hakkında yazdım. Ama Gallant’taki bahçe duvarında bulunan gibi bir kapı hakkında hiç yazmamıştım,” diyerek yeni kitabının gizeminin öncekilerden çok daha farklı olacağını vurguluyor.

gallant

Gallant yazarı

Gallant haricinde Victoria Schwab’ın gündeminde vampir konulu bir projesinin Netflix dizisine uyarlanması da var. Editörlüğü Zoraida Córdova tarafından yapılan Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bite isimli derleme kitabındaki otuz dört sayfalık kısa hikayesi First Kill, beklenmedik bir ilgi gördü ve kitaba bile dönüştürülmeden dizi hakları satın alındı. Dizinin senaryosunu yazmasının yanı sıra dizinin cast direktörlüğünü yapacak Schwab, anlayacağınız bu aralar epey yoğun.

Victoria Schwab yurt dışında proje üzerine proje yapıyorken Türk okurlar maalesef yazarın kitaplarına o kadar aşikar değil. Hem kitaplarının dilimize oldukça uzun aralıklarla kazandırılması hem de boşlanması sebebiyle Schwab’a ait dilimizde sadece 5 tane kitap var. Umut fakirin ekmeğidir diyerek dileriz ki, Gallant raflarda yerini aldıktan sonra en kısa süre dilimize de kazandırılır.

Victoria Schwab’ın yeni kitabı hakkında heyecanlı mısınız? Yazarın ülkemizde gerektiği kadar tanınmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

gallant

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yol. Bir şeyler bulmam lazım. Derdim tasam yok Sokaklarda dolaşmak, annemlerde uzak kalım. Ama ben bugün arkadaşlarla eğlenme, dışarı çıkmak isterim. Bu sensiiin. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Bugün okul yol. Bir şeyler bulmam lazım. Derdim tasam yok Sokaklarda dolaşmak, annemlerde uzak kalım. Ama ben bugün arkadaşlarla eğlenme, dışarı çıkmak isterim. Bu sensiiin.

Ama fakat ancak. Lakin fakat ve. Ancak ve ancak. Çünkü ki. İle ve. Veya ya da. Ama ile ve. Çünkü ancak ama. Fakat lakin ama.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.