To Sleep In A Sea Of Stars Türkçeye Çevriliyor!

To Sleep In A Sea Of Stars Türkçeye Çevriliyor!

Fantastik edebiyatın sevilen yazarlarından Christopher Paolini’nin bilim kurgu türündeki kitabı To Sleep in a Sea of Stars, sonunda dilimize çevrilecek!

To Sleep in a Sea of Stars by Christopher Paolini

2020 Goodreads Ödülleri’nde en iyi bilimkurgu kitabı seçilen To Sleep In A Sea Of Stars’ın hakları duyduğumuza göre İthaki Yayınları tarafından alınmış. Kitap, yabancı gezegenler üzerinde çalışan ve onların biyolojik florasını ve faunasını analiz eden ve toplayan bir zenobiyolog olan Kira’yı konu alıyor.

Kira tüm Galaksiyi dolaşıyor, dünya dışı yaşam belirtileri olabilecek gezegenleri araştırıyor. Yıllarca seyahat ettikten sonra zenojeolog olan erkek arkadaşı Alan’dan daha fazla ayrı kalmak istemiyor ve artık yerleşik hayata geçmeye karar veriyor. Erkek arkadaşının ricası üzerine bazı kayaları inceleyen Kira, beklenmedik bir şey fark ediyor ve olaylar tam da bu esnada başlıyor.

To Sleep In A Sea Of Stars

Kira, uyandığında kendisini evinde değil, bir tıbbi tesiste buluyor. Erkek arkadaşıyla birlikte yerleşmeyi planladığı gezegen karantina altına alınan Kira, başına neler geldiğini çözmeye çalışıyor. Kira, tüm bu karmaşanın kaynağını bulmaya çalışırken ise “canlı” bir derinin vücuduna yapıştığını keşfediyor. Bundan kısa bir süre sonra ise Kira’nın içinde bulunduğu gemi yabancı bir medeniyet tarafından saldırıya uğruyor ve Kira’yı insanlığın kaderini belirleyecek olan galaktik bir savaşa sokuyor.

Kitap Fractalverse isimli serinin ilk kitabı. Serinin kaç kitap olacağı şu an için bilinmiyor. Fakat Paolini’nin yaptığı açıklamaya bakacak olursak Brandon Sanderson’ın Kozmer Serisi benzerinde bir macera bizleri bekliyor. Seriyle ilgili pek fazla bilgiye sahip değiliz maalesef. Paolini seri ile ilgili detayları sır tutmakta ısrarcı gibi görünüyor.

To Sleep In A Sea Of Stars
Serinin logo çalışmalarından biri

İnteraktif Bir Bilimkurgu Hikayesi

Yazar, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Unity: An Interactive Fractalverse Story isimli bir kısa hikâye yayımladı. Kitap, To Sleep In A Sea Of Stars gibi Fractalverse serisine dahil. Serinin ara kitabı olarak yayımlanan Unity, adından da anlayabileceğiz üzere interaktif bir hikâyeye sahip. Yani kitabın gidişatını siz belirliyorsunuz. Bazı okurlar bu konsepti çok beğenmiş olsa da bazıları hikâyeyi takip ederken yorulduğunu dile getirmiş.

Uzun zamandır fantastik yazan Paolini, Fractalverse ile birlikte farklı türleri ve konseptleri deneyecek gibi duruyor. Sizi bilmiyoruz ama biz bu seri için oldukça heyecanlıyız.

Yazarın Daha Önceki Kitapları

To Sleep In A Sea Of Stars

Christopher Paolini ismi size tanıdık geliyor olabilir. Çünkü her ne kadar ülkemizde hak ettiği değeri görememiş olsa da yazarın Miras Döngüsü serisi yurt dışında oldukça sevilen bir seri. Altın Kitaplar tarafından dilimize çevrilen bu seri, 15 yaşındaki Eragon ve ejderhası Saphira’nın maceralarını konu alıyor. Ejderha Süvarileri adlı efsanevi grubun yok olmasının ardından tahta oturan zalim kral Galbatorix yalnızca Kendisini tahtından edebilecek yeni bir Süvari’nin ortaya çıkmasından korkuyor. Eragon’un efsanevi Ejderha Süvarileri’nden biri olmasıyla başlayan olaylara elfler, cüceler gibi epik fantastik türünde görmeye alışık olduğumuz birçok ırk da dahil oluyor.

To Sleep In A Sea Of Stars

Serinin ilk kitabı olan Eragon, 2006 yılında aynı isimle beyaz perdeye uyarlandı. Kadrosunda Jeremy Irons, Ed Speelers, Rachel Weisz gibi güçlü isimler olmasına rağmen filmin kitaptan çok farklı bir yönde ilerlemesi devam filmlerinin çekilmesini engelledi. Bu yüzden de Eragon, yazarın uyarlaması yapılan tek kitabı olarak kaldı. Ta ki yazar Christopher Paolini, 8 Ekim 2020’de Twitter’da To Sleep in a Sea of Stars’ın kendisi ve kız kardeşi Angela Paolini tarafından filme uyarlanacağını duyurana kadar.

Bizim edindiğimiz bilgilere göre kitabın yayım hakları daha birkaç ay önce satın alındı. Bu sebeple kitap ne zaman çıkar bilemiyoruz. Fakat kitabı 2023’den önce elimize almamız pek mümkün görünmüyor.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

To Sleep In A Sea Of Stars. Kısa cümle. To Sleep In A Sea Of Stars. Uzun değil kısa. Cümle kısa. Uzun değil. Neresi uzun? Kısa. Uzun değil kısa. Cümle kısa. Uzun değil. Neresi uzun? Kısa. Uzun değil kısa. Cümle kısa. Uzun değil. Neresi uzun? Kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da Neresi uzun? Kısa. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.