Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi

Genç yetişkin yazarı Marie Lu, herkese hitap eden fantastik ve kurgu dünyalar yaratabilen bir yazar. Marie Lu, romantik, distopik ve fantastik konular içeren kitaplarıyla, farklı dünyaların içine dalabilmeyi ve okurlara konuşacak bir şeyler vermeyi kesinlikle iyi biliyor. marie lu okuma rehberi

Ben de bu yazıda okuma zevkinize göre, en sevdiğim yazarlardan biri olan Marie Lu’nun beğenebileceğiniz bazı kitaplarını ve serilerini paylaşmak istedim. Söz veriyorum, hayal kırıklığına uğramayacaksınız ve seçtiğiniz bu kitap yetenekli genç yetişkin yazarına harika bir başlangıç olacak.

Tarihi Kurgu ve Fantastik Okumayı Seviyorsanız

1. Sırt Krallığı marie lu

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi - Bibliyoraf

Bu tarihsel fantezi; klasik müziğe gönül vermiş Mozart ve kız kardeşi Nannerl’ın hayatını konu ediniyor. Gerçek olaylara dayanarak yazılmış bu hikâyede Nannerl Mozart’ın sadece bir dileği var, o da sonsuza kadar hatırlanmak. Ama 18.yy Avrupa’sında genç bir kadın olarak beste yapması yasak. Seyirciler onun çalmasını dinlemekten büyük zevk alsa da, babasının oldukça açık bir şekilde belirttiği üzere, ancak evlenecek yaşa gelene kadar çalmaya devam edebilir. Bu da yetmezmiş gibi, Nannerl bütün hayatını abisi Wolfgang’ın gölgesinde geçiriyor.

Ta ki bir gün büyülü bir ülkeden gizemli bir yabancı, tüm hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek bir teklifle ortaya çıkana kadar. Fakat dileğinin gerçekleşmesi için Nannerl’ın büyük bir bedel ödemesi gerekiyor. Gerçek olaylara ve karakterlere dayanan bu bağımsız kitap fantastik dokunuşlarıyla tam da tarihi kurgu sevenlere göre.

Romantik Bir Yanı Olan Distopik Hikayeleri Seviyorsanız

1. Efsane

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi - Bibliyoraf

Marie Lu, dört kitaplık bu serinin ilk kitabında, iniş çıkışlarla dolu distopik bir dünyayı keşfe çıkıyor. Romanda, bir zamanlar batı Amerika Birleşik Devletleri olarak anılan yer, şimdi komşularıyla sürekli savaş halindeki bir ulus olan Cumhuriyet’e ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyet’in en zengin bölgelerinden birinde yüksek sınıf bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen 15 yaşındaki June, ülkenin en yüksek askeri çevrelerinde başarı elde etmesi için yetiştirilen bir dâhi. Gecekondu mahallelerinde doğan 15 yaşındaki Day ise, ülkenin en çok aranan suçlusu. Fakat Day’ın amacı göründüğü kadar kötü olmayabilir. Çok farklı dünyalardan gelen June ve Day’in yollarının kesişmesi için hiçbir sebep yok. Ta ki June’un abisi Metias’ın öldürüldüğü ve Day’in baş şüpheli olduğu güne kadar.

Bu kitabı okurken, sayfaları hızlı bir şekilde çevirecek, June ve Day’e ne olacağını merak edeceksiniz. Karakterlerin hikâyesinin birbirine nasıl bağlandığını ve bu eğlenceli serinin nasıl sonuçlandığını öğrenmek için kesinlikle Efsane, Şampiyon ve Deha’yı okumak isteyeceksiniz.

3. Skyhunter: Bir Savaş Makinesi

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi - Bibliyoraf

Skyhunter 2020’nin sonbaharında piyasaya sürülen yeni bir distopik serinin ilk kitabı. Kitap, dünyanın son özgür ülkesi olan Mara’nın son savunma hattını oluşturan, elit savaş birliğinin bir üyesini, Savaşçı Talin’i konu ediniyor. Bir mülteci olan Talin, dünyaya hükmeden ve Hayaletler adıyla bilinen korkunç mutant canavar ordusuyla binlerce ulusun birbiri ardına yok edilmesinin sorumlusu olan, savaş makinesi Federasyon’un yarattığı dehşetleri birinci elden biliyor. Sonra, bir anda, sanki sadece Mara’nın merakını cezbetmek için yapılmış gibi, başkentin ön cephelerinden gizemli bir tutsak getiriliyor.

Talin bu tutsağa yardım etmeye karar verirse başına ne kadar büyük bir dert açmış olur? Karakterlerin sakladığı sırlarla ve nefes kesici aksiyon sahneleriyle dolu bu kitabı okurken, kendinizi ikinci kitabın çıkması için sabırsızlanırken bulacaksınız.

Video Oyunlarının ve Sanal Gerçekliğin Hayranıysanız

1. Warcross: Bir Sanal Gerçeklik Oyunu

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi - Bibliyoraf

Fütüristik bir dünyada geçen bu romanda, her şey riskli, karakterler gözü pek ve cesur. Her gün oyuna bağlananlar için Warcross sadece bir oyun değil, bir hayat tarzı. Oyuna karşı olan saplantı on yıl önce başlıyor ve dünya, bazıları gerçeklikten kaçmaya bazıları da kâr gütmeye çalışan Warcross hayranlarıyla dolup taşıyor. Kıt kanaat geçinen genç hacker Emika Chen ise, yasadışı şekilde oyun üzerine bahis yürüten Warcross oyuncularını yakalayan bir ödül avcısı. Risk alarak daha fazla para kazanmaya karar veren Emika, Uluslararası Warcross Şampiyonasının ilk oyununu hacklemeye karar veriyor. Fakat oyundaki bir hata yüzünden kendisini oyunun merkezi haline getiriyor ve tüm gözler üzerine çevriliyor.

Oyunun kurucusu Hideo Tanaka ise Emika’ya reddedemeyeceği bir teklifte bulunuyor çünkü Hideo’nun bir casusa ihtiyacı var. Teklifi kabul eden Emika aniden Tokyo’ya götürülüyor ve kimsenin dayanamayacağı zorluklarla karşılaşıyor. Aynı isimli ikilemenin ilk kitabı olan Warcross, Emika’nın dünyasının altüst olduğu Wildcard ile devam ediyor. Bu hikâyeden romantizm, aksiyon ve bolca siberpunk havası bekleyebilirsiniz.

Fantastik Kurguları ve Savaşçı Karakterleri Seviyorsanız

1. Genç Elitler

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi - Bibliyoraf

Genç Elitler, üç karakteri ve bu karakterlerin sonu olabilecek kaderlerini konu alıyor. Karakterlerin hikâyesi ise Genç Elitler olarak bilinen bir grubun hayatlarına girmesi ile kesişiyor. Adelina Amauteru kanlı humma sonrasında hayatta kalanlardan biri, Teren Santaro kral için çalışıyor, ve Enza Valenciano Hançer Cemiyeti’nin bir üyesi; bu karakterlerin hayatları 10 yıl önce toplum arasında hızlıca yayılmış olan ölümcül bir hastalık sebebiyle birbirine bağlanıyor. Hayatta kalanların bedenlerinde garip işaretler peyda oluyor. Ancak söylentiye göre hayatta kalanların bazıları yara izlerinden daha fazlasını taşıyor. Gizemli ve güçlü yeteneklere sahip olduklarına inanılan bu kişilerin kimlikleri birer sır olarak kalsa da Genç Elitler olarak tanınıyorlar.

Üç kitaplık bir serinin başlangıcı olan bu kitabı okurken, geniş dünyanın ve karakter gelişiminin tadını çıkaracaksınız. Kitabın devamında olacakları ve hikâyenin nasıl bittiğini görmek içinse serinin diğer iki kitabı, Gül Cemiyeti ve Gece Yıldızı’nı, okumak için sabırsızlanacaksınız.

Çizgi Romanları ve Süper Kahramanları Seviyorsanız

1. Batman: Gecegezen

Marie Lu Kitaplığı Üzerine Kısa Bir Okuma Rehberi - Bibliyoraf

DC İkonlar serisinin bir parçası olan bu bağımsız roman, en büyük düşmanı olabilecek bir kız için birçok kuralı çiğnemeye hazır, korkusuz bir genç adam olan Bruce Wayne’in hikâyesini anlatıyor. Kitapta Gecegezenler isimli bir grup, Gotham’da terör estirmeye başlıyor ve hedef listelerindeki bir sonraki kişi ise Bruce Wayne oluyor.. 18 yaşına giren Bruce, isteyebileceği tüm teknoloji de dahil olmak üzere Wayne Endüstrisi’ni devralıyor. Bruce bir gece, doğum günü partisinden eve dönerken bir seçim yapıyor. Bu seçim gece, Gotham’ın düşmanlarının yaşadığı kötü şöhretli hapishane Arkham Akıl Hastanesi’nde toplum hizmetine hüküm edilmesine sebep oluyor. olan bir seçim yapıyor. Bruce burada, Gecegezenlerle olan bağlantısı sayesinde başına birçok iş açabilecek katil Madeleine Wallece ile tanışıyor.

Havalı karakterleri ve aksiyon dolu bölümleriyle sahneleriyle bu kitap, Bruce Wayne’nin genç halini konu edinen muhteşem bir orijin hikâyesi.

Sen hangi Marie Lu kitabını okudun? Henüz okumadıysan bu listeye dayanarak ilk olarak hangisini okumak istiyorsun?

Book Riot’tan Aurora Lydia Dominguez’in yazdığı bu metin Esma Mina Yıldız tarafından çevrilmiştir.1 Metnin redaktörlüğünü ise Selin Çolak yapmıştır.

1: Bu metin Esma Mina Yıldız tarafından Bibliyoraf.com için çevrilmiştir. Çevirmenin ve Bibliyoraf’ın izni olmadan başka bir sitede kullanılamaz.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

başlık marie lu okuma rehberi


Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım.

Ama fakat ancak ve ancak. Lakin çünkü fakat ama. Ya da ve ile de. Çünkü ile de. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin çünkü fakat ama. Ya da ve ile de. Çünkü ile de. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin çünkü fakat ama. Ya da ve ile de. Çünkü ile de. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin çünkü fakat ama. Ya da ve ile de. Çünkü ile de.

Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım.

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.