HBO'dan Buz ve Ateşin Şarkısı Hayranlarına Büyük Sürpriz!

HBO’dan Buz ve Ateşin Şarkısı Hayranlarına Büyük Sürpriz!

game of thrones spin-off

Deadline HBO’nun üç yeni GoT yan dizisine yeşil ışık yaktığını onayladı!
George R. R. Martin - Wikipedia

Hepinizin bildiği üzere Buz ve Ateşin Şarkısı serisi, HBO tarafından 2011 yılında Game of Thrones adıyla, televizyona uyarlandı. Olası spin-off -orijinal yapımdaki karakterlerden birine ya da birkaçına odaklanan yan dizi- haberleri serinin bitmesine yakın çıkmaya başlamıştı ama HBO bu haberleri resmi olarak onaylamamıştı. Serinin hayranları tam da kendilerini GRRM’in seriyi asla bitirmeyeceğine ve D&D’nin –oyun olandan değil, diziyi Star Wars uğruna satan ikiliden bahsediyorum- yazdığı berbat sonla yaşamak zorunda kaldıklarına alıştırmışken HBO’dan beklenmedik bir haber geldi.

2017 yılında haber siteleri HBO’nun diziye yedi tane spin-off planladığını ve dizinin finalinden sonra tam gaz bu spin-offları hayata geçireceklerine dair spekülasyonlarda bulunmuştu. Fakat HBO olası spin-off haberlerine karşı bu yıla kadar sessizliğini korudu. 2021’in başında Buz ve Ateşin Şarkısı hayranlarına yeni iki yapımın çalışmalarına başlandığını duyuran HBO, Deadline’ın dün bildirdiği ve The Hollywood Reporter’ın onayladığı habere göre üç yeni proje için de çalışmalara başladı!

O zaman gelin bakalım hayranları heyecanlandıran bu üç yeni dizinin konusu neymiş!

HBO’nun duyurduğu dizilerden ilki, Velaryon Hanesi’nin başı olarak tanıdığınız Lord Coryls Velaryon’ın Sea Snake adındaki gemisiyle çıktığı deniz maceralarını anlatacak. Deadline’ın bildirdiğine göre HBO, 9 Voyages ya da Sea Snake ismiyle karşımıza çıkacak olan bu dizide epey bir aşama kat etmiş. Dizinin senaristliğini The Mentalist ve Gotham dizilerinden tanıdığımız Bruno Heller yapacak. Velaryon’u aynı zamanda House of the Dragon dizisinde de göreceğiz. Karakteri ünlü oyuncu Steve Touissaint canlandıracak.

Game of Thrones Dünyasına 3 Yeni Dizi Daha Ekleniyor - FRPNET
Çizim: –

HBO’nun Martell Hanesi’nin atası savaşçı kraliçe Prenses Nymeria’yı konu alacak dizisi 10.000 Ships ise Game of Thrones’ta anlatılanlardan yaklaşık 1000 yıl öncesinde geçecek. Bildiğiniz üzere Arya’nın kurdu da ismini Prenses Nymeria’dan konu alıyordu. Dizinin senaristi henüz belirlenmedi ve dizi hala fikir aşamasında.

Henüz isimsiz -şimdilik Flea Bottom adıyla anılıyor- üçüncü proje ise Davos Seaworth ve Gendy Baratheon’un doğduğu, King’s Landing’in en fakir şehri olan gecekondu mahallesi Flea Bottom’da geçecek. Hatırlarsanız Game of Thrones’da Arya’yı da bu bölgede saklanırken izlemiştik.

başlık Game of Thrones spin-off

HBO’nun duyurduğu bu projelerin isimleri muhtemelen diziler yapım aşamasına girdikten sonra değişecektir. Şimdilik elimizdeki bilgiler çok kısıtlı ve bu kısıtlı bilgilerin bile bir kesinliği yok. Gelin isterseniz bir de hayranların büyük bir heyecanla beklediği diğer spin-off projelerine bakalım.

Game of Thrones' prequel spin-off shows - House of the Dragon

Game of Thrones dünyasındaki olaylardan 300 yıl öncesini anlatacak olan House of the Dragon’ın çekimlerine nisan ayında başlanacak. GRRM’in Fire and Blood -dilimize Epsilon Yayınları tarafından Ateş ve Kan adıyla çevrildi- kitabından uyarlanacak bu dizi;  Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best, Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, ve Matt Smith gibi yıldızları tek çatı altında topluyor. Smith’in Prens Daemon Targaryen’ı, D’Arcy’nin Prenses Rhaenyra’yı ve Cooke’un Alicent Hightower’ı canlandıracağı dizinin müziklerini Ramin Djawadi yapacak.

Yapım aşamasında olan bir diğer proje ise, George R. R Martin’in aynı adlı fantastik romanından uyarlanacak Tales of Dunk and Egg. Bir saatlik bölümlerden oluşacak bu dizi, Sir Duncan the Tall (Dunk) ve genç Aegon Targaryen V (Egg)’in maceralarını konu alacak. Dizi, Buz ve Ateşin Şarkısı’nda yaşanan olayların doksan yıl öncesinde geçecek.

Spin-offlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce HBO işi eline yüzüne mi bulaştıracak yoksa gözlerimiz bayram mı edecek? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Game of Thrones spin-off. Ama fakat ancak Game of Thrones spin-off. Belki yalnız ve veya. Game of Thrones spin-off. Sabah kalktım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Veya çünkü belki de. Veyahut ya da. Lakin fakat ama.

Sabah kalktım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Veya çünkü belki de. Veyahut ya da. Lakin fakat ama. Sabah kalktım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Veya çünkü belki de. Veyahut ya da. Lakin fakat ama.

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.