Martı Yayınları’ndan Grishaverse Hayranlarına Dizi Öncesi Küçük Bir Sürpriz!

Martı Yayınları’ndan Grishaverse Hayranlarına Dizi Öncesi Küçük Bir Sürpriz!

Martı Yayınları, geçtiğimiz haftalarda Leigh Bardugo’nun 2017’de yayımlandığı The Language of Thorns adlı kitabının çok yakında bizlerle olacağının müjdesini vermişti. Kitap, Dikenlerin Dili: Gece Yarısı Öyküleri ve Tehlikeli Büyüler ismiyle bugünden itibaren kitapseverlerin raflarını süslemeye başlayacak. İsterseniz gelin, bu kitap Grishaverse içerisinde nasıl bir yere sahipmiş, bakalım. grishaverse

Grishaverse Hayranlarına Dizi Öncesi Küçük Bir Sürpriz!

Belgin Selen Haktan tarafından çevrilen Dikenlerin Dili, Grishaverse dünyasının ara kitabı ve evrenden çeşitli halk masallarını barındırıyor. İçerisinde, üç tanesi tamamen yeni olan altı halk masalı yer alıyor. Serinin diğer kitaplarının sonunda yer alan masallarına okurlar büyük beğeni göstermişti. Şimdi yepyeni masalları okuyacak olmak daha büyük bir heyecan.

Martı Yayınları, Grishaverse’ün ilk kitabından uyarlanan Shadow&Bone’a günler kala seri için kutulu bir set hazırladığını duyurmuştu. İçerisinde serinin bütün kitaplarını ve ek birkaç ürünü barındıran bu kutunun okuyucular tarafından büyük bir ilgi ile karşılandığını söyleyen Martı Yayınları, Dikenlerin Dili’ni de ayrı bir kutuyla satışa sundu. Kutunun içinde; bir adet defter, iki adet poster (harita) ve bir adet çanta var. Kitap aynı diğer Grishaverse romanları gibi hem ciltli hem de ciltsiz seçenekleriyle satışa sunuldu.

Arka Kapak Yazısında Neler Anlatılıyor?

Dikenlerin Dili şu anda kutulu olarak satıldığından dolayı kitap sitelerinin çoğunda arka kapak yazısı yazmıyor. Sizin için arka kapakta yer alan bilgileri şöyle çevirdim1:

Grishaverse Hayranlarına Dizi Öncesi Küçük Bir Sürpriz!

1:Bu metin Eslem Dereli tarafından çevrilmiştir. Tüm hakları saklıdır. Çevirmenin izni olmadan kullanılamaz.

Yazının kapağında gördüğünüz bu harika çizim, kitaptaki göz alıcı illüstrasyonlardan sadece biri. Özenle tasarlanmış bu resimler, okurun ilgisini en az kitabın içeriği kadar çekmiş olmalı ki kitap hakkında okuduğum tüm yorumların sahipleri, bu güzelliklere değinmeden geçmemiş. Kitabı ilgi çekici hale getiren maddelerden birinin bu olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Aslında bu kitap yeni bir başlangıç, yani okumak için Grisha Üçlemesi’ni okumanıza gerek yok. Yine de kitap, haliyle ait olduğu evrene bazı göndermelerde bulunacaktır. Mesela yeni yazılmış olan üç hikayenin haricindeki hikayeler, diğer kitapların sonunda yer alan hikayelerden oluşuyor. Aynı zamanda Grisha ve Kargalar Meclisi serilerine de göz kırpıyor. Okumak için üst seviye bilgi sahibi olmaya gerek yok.

Fantastik dediğimizde ilk akla gelen serilerden olan Grisha serisinin ara kitabı Dikenlerin Dili’ni okumak için sabırsızlanıyorum. Leigh Bardugo’nun efsaneleşmiş dilinin masallar üzerindeki büyüleyici etkisi heyecanımı katbekat arttırıyor diyebilirim. Şimdiden hepimize iyi okumalar, hoşça kalın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Yazıyı burada paylaş:

Ama fakat ancak. Lakin

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.