Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar!

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar!

Bu yazımızda sizler için geçtiğimiz ay yayımlanan kitapları derledik. Fantastikten romantiğe, gizemden korkuya farklı türlerden farklı eserler raflardaki yerini aldı. Gelin hep birlikte bu kitapları inceleyelim ve çabucak dilimize çevrilmeleri için bir dua çemberi oluşturalım.

Nine Liars (Şeytanın Ta Kendisi #5) – Maureen Johnson

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Son dönemlerin en iyi polisiye kurgularından biri olarak gösterilen Şeytanın Ta Kendisi’nin beşinci kitabı 27 Aralık’ta raflardaki yerini aldı. Bildiğiniz seri ilk olarak bir üçleme olarak planlanmıştı. Fakat yazar daha sonradan seriyi devam ettirme kararı aldı. Serinin dördüncü kitabında amatör dedektif Stevie Bell’in, çözülememiş eski bir cinayeti çözmek için çağırılmasını okumuştuk. Bu kitapta ise Stevie bir yandan üniversite başvurularıyla uğraşırken diğer yandan da kan dondurucu bir cinayeti çözmeye çalışıyor.

Not: Bildiğiniz üzerinde seri Ephesus Yayınları tarafından dilimize çevriliyor. Serinin son iki kitabının çevirisini ise editörümüz Aydan Yalçın üstleniyor.

aralık ayına damgasını vuran kitaplar

A Dawn of Onyx (The Sacred Stones #1) – Kate Golden

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

A Dawn of Onyx yazarın çıkış kitabı. Kitapta kardeşinin hayatını kurtarmak için kendi hayatını tehlikeye atan Arwen’ın başından geçenleri okuyoruz. Bu fedakârlığı yüzünden kıtadaki en acımasız krallıklardan biri tarafından esir alınan Arwen, sihrini krallığın yaralı askerlerini iyileştirmek için kullanmak zorunda bırakılıyor. Arwen’in tutsak tutulduğu kaleden kaçamıyor. Çünkü kalenin etrafı onun yüzleşmekten korktuğu büyülü bir ormanla çevrili. Bu yüzden de tutsaklardan biri ona kaçış planını anlattığında Arwen bu planı hiç düşünmeden kabul ediyor. Bakalım Arwen bu gizemli yakışıklıya gönlünü kaptırmadan kaleden kaçabilecek mi?

The Light Pirate – Lily Brooks-Dalton

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Kitap hava koşulları sebebiyle felakete sürüklenen Florida eyaletinde geçiyor. Deniz seviyesinin yükseldiği ve her türlü altyapının kullanılmayacak hale geldiği bu eyalette Lowe ailesine konuk oluyoruz. Bir elektrik işçisi olan Kirby Lowe, hamile eşi ve iki erkek çocuğu ile birlikte bu eyalette yaşamaya çalışıyor. Fakat aile, çocukları tehlikeli bir kasırganın ortasında kaybolunca parçalanıyor. Kasırganın ortasında tek başına doğum yapmak zorunda kalan Frida Lowe kızına Wanda adını veriyor. Biz de ailesini parçalayan kasırgayla aynı isime sahip olan Wanda’nın büyümesini ve yaşanamayacak hale gelmiş bu eyalette hayatta kalma macerasını okuyoruz.

aralık ayına damgasını vuran kitaplar

Five Survive – Holly Jackson

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

İyi Bir Kızın Cinayet Rehberi serisinin yazarı Holly Jakcson yeni bir gizem kitabıyla raflardaki yerini aldı. Kitap on sekiz yaşındaki Red ve arkadaşlarının çıktıkları bir bahar tatilinde yaşadıkları korkutucu olayı konu alıyor. Tatil için bir karavan kiralayan ve yola çıkan bu grup karavanın aniden bozulmasıyla hiçliğin ortasında mahsur kalıyorlar. Karavanın tekerleklerinin tek tek patlamasıyla yaşadıklarının bir tesadüf olmadığını fark eden bu arkadaş grubu ne yapacaklarını bilemiyor. Biz de karakterlerin bir yandan dışarı onları bekleyen keskin nişancıdan kurtulmak için plan yapmasını diğer yandan da bu nişancının peşinde olduğu büyük sırrı öğrenmelerini okuyoruz.

The Vibrant Years – Sonali Dev

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Sevilen yazar Sonali Dev yeni kitabında bizleri üç farklı kuşaktan kadının hayatına dahil ediyor. Altmış beş yaşındaki Bindu Desai, ona bir milyon doların miras kaldığını öğrenince dehşete kapılıyor. Fakat bu para aynı zamanda karakterin geçmişinde yaptığı utanç verici bir hatanın gün yüzüne çıkma olasılığını arttırıyor. Bu yüzden de Bindu bütün parasını Florida’daki lüks bir apartmana harcamaya karar veriyor. Bindu’nun oğlundan boşanmasına rağmen hala onunla yaşayan gelini Aly ise bu ani karar karşısında şoka uğruyor. İkili yeni evlerindeki yeni dinamiklerine alışmaya çalışırken Aly’nin kızı Cullie onlardan geliştirdiği flört uygulaması için yardım istiyor. Biz de bu üç kadının kendini yeniden keşfetme yolculuğuna konuk oluyoruz.

aralık ayına damgasını vuran kitaplar

Elizabeth Taylor: The Grit & Glamour of an Icon – Kate Andersen Brower

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Bu kitap, ünlü film yıldızı Elizabeth Taylor’ın onaylanmış ilk biyografisi. Kate Andersen Brower, bu eşsiz kitapta Elizabeth’in gözünden dünyayı gözler önüne seriyor. Brower, Elizabeth’in olağanüstü kariyerini ve dünya çapında manşetlere çıkan özel hayatının eksiksiz bir şekilde anlatmak için Elizabeth’in daha önce yayınlanmamış mektuplarını, günlük kayıtlarını, kayıt dışı röportaj dökümlerini ve en yakın arkadaşları ve ailesinden 250 kişiyle yaptığı röportajları kullanmış. 6 Aralıkta yayımlanan bu biyografi şimdilik dünyanın dört bir yanındaki Elizabeth Taylor hayranları tarafından çok sevilmiş görünüyor.

An Impossible Return – Caroline Laurent

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Prix Maison de la Presse’nin kazananı An Impossible Return, iki yıllık bir bekleyişin ardından bu yıl İngilizce’ye çevrildi. Tarihi kurgu türünde olan bu kitap, adaletsizliğin, sırların ve bağımsızlığın acı verici bedelinin ışığında yaşanan bir aşk hikâyesini konu alıyor. Kitabın ana karakteri Marie, Hint Okyanusu’nda yer alan Chagos Takımadaları’nda yaşıyor. Marie komşu adalardan Mauritius yöneticisinin sekreteri Gabriel’a aşık olduğunda ve ikili çocukları Joséphin’i kucaklarına aldığında her şey yolunda görünüyor. Fakat Gabriel Marie’den korkunç bir sır saklıyor. Bu da yetmezmiş gibi Mauritius Birleşik Krallık’tan bağımsızlığını talep ettiğinde işler büyük bir çıkmaza giriyor.

A Dash of Salt and Pepper – Kosoko Jackson

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Kitabın ana karakteri Xavier, hayatının en dip noktasında olduğunu düşünüyor. Yeni terk edildi, hayatını değiştirecek bursu kazanamadı ve eski evine geri dönmek zorunda kaldı. Bu yüzden de her ne kadar istemese de şehirdeki yeni restoranda aşçı yamağı olarak çalışmak için başvurmak zorunda kalıyor. Restoranın sahibi Logan ise Xavier’den ve yaptığı iğneleyici şakalardan hiç hoşlanmıyor. Fakat onunda Xavier’i işe almaktan başka seçeneği yok. Biz de ikilinin aralarında beklenmedik bir bağ keşfetmelerini ve bu keşiften sonra yaşananları okuyoruz.

aralık ayına damgasını vuran kitaplar

Witcha Gonna Do? (Witchington #1) – Avery Flynn

Aralık Ayına Damgasını Vuran Kitaplar! - Bibliyoraf

Kitap güçlü bir cadı ailesinde doğan fakat herhangi bir sihir yeteneği olmayan Tilda adında bir karakterin yanlışlıkla bütün ailesini lanetlemesini konu alıyor. Tilda istemeden de olsa kız kardeşi ile yaptığı büyünün arasına giriyor. Onun bu ihmalkâr davranışı yüzünden de bütün aile lanetleniyor. Tilda’nın herhangi bir büyü yeteneği olmadığı için de “hiç hoşlanmadığı” Gil Connolly’den yardım istemek zorunda kalıyor. Tilda bir yandan bu laneti çözüp ailesine kendisini affettirmeye çalışırken diğer yandan da hislerini görmezden gelip Gil’e teslim olmamaya çalışıyor.

Weightless: Making Space for My Resilient Body and Soul – Evette Dionne

Weightless: Making Space for My Resilient Body and Soul eBook : Dionne,  Evette: Kindle Store - Amazon.com

National Book Award adayı Evette Dionne bu kitabında okuru; ırk, cinsiyet, beden ve kültürel beklentiler gibi konular üzerinden daha parlak geleceğe doğru bir yolculuğa çıkartıyor. Dionne, erken yaşta başına gelen taciz olaylarını, sohbet odalarında gerçek kimliğini bulamaya çalışmasını ve yirmi dokuz yaşında kendisine kalp yetmezliği teşhisi koyulduğunda hissettiklerini filtrelemeden anlatıyor. Bununla birlikte Weightless,; arkadaşlık, cinsellik, annelik, agorafobi, sağlık, popüler kültür ve benlik imajı gibi kavramların da izini sürüyor.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

aralık ayına damgasını vuran kitaplar

Ama fakat ancak ve ancak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da veya.

Fakat ancak ve ancak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da veya. Ama fakat ancak ve ancak. Sabah kalktım. Bugün yine çok geç kaldım. Saçımı yaptım. Güneş parlak harika. Dışarı çıktım. Arkadaşlar beni bekler. Ama fakat ancak. Lakin ve çünkü. Ve ya da veya.

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.