Keşke Gerçek Olsa Dediğimiz 5 Tuhaf Deniz Kasabası Mekanı!

Keşke Gerçek Olsa Dediğimiz 5 Tuhaf Deniz Kasabası Mekanı!

tuhaf deniz kasabası

Malamander ve Gargantis ile tanışan tanışmayan bütün okurları buraya alalım! Çünkü bu yazımızda Tuhaf Deniz Kasabası’nın büyülü dünyasındaki en sevdiğimiz mekanlar hakkında konuşacağız. Kitapları okuyanların heyecanlandığını biliyoruz, okumayanların ise bu yazıdan sonra aramıza katılmasını bekliyoruz. E hadi o zaman, daha fazla beklemeden yazıya geçelim. Keyifli okumalar!

1. Tuhaf Kitap Dispanseri

Tuhaf Deniz Kasabası

Aslına bakarsanız gerçek olmasını en çok isteyeceğimiz yer Tuhaf Kitap Dispanseri olabilir. Neden mi? Çünkü buranın en güzel özelliği, size ihtiyacınız olan zamanda ihtiyacınız olan kitabı sunması. Burada kitapların yeri sürekli değişiyor ve ihtiyacınız olan kitap âdeta bir ağrı kesici gibi önünüze sunuluyor. Zaten adının Tuhaf Kitap Dispanseri olmasının sebebi de bu. Adı üstünde, hem tuhaf hem de bir dispanser gibi sizi ayakta tedavi edebilme özelliğine sahip. Bu dispanserin ne kadar doğru seçimler yaptığını Violet’in nasibine düşen kitaptan da anlayabilirsiniz. Yani uzun lafın kısası, başımız sıkıştığında ya da çözüm yolu bulamadığımızda uğrayabileceğimiz ve en sevdiğimiz şey olan kitaplar ile bize yardım edebilecek bir dispanser olması hepimizi çok mutlu ederdi!

Tuhaf Deniz kasabası

2. Martık’ın Yeri

Kasabanın en iyi balık ve kızarmış patates lokantası. Eh, aslında kasabanın tek balık ve kızarmış patates lokantası. Ama yine de çok iyi! Tam da bir deniz kasabasında olması gereken bir restoran diyebiliriz. Üstelik kasabanın heyecanı ve koşuşturmacasına da ev sahipliği yapan bir yer. Bir yandan kızarmış patates yerken bir yandan da camdan dışarı bakarak Malamander’in silüetine tanıklık etmeniz çok olası. Hatta belki Kaptan Kraken ile kovalamaca bile oynarsınız? Böyle anlatınca kulağa çok eğlenceli geldiğini bildiğimiz için ”keşke” dediğimiz mekanlara eklemeden geçemedik. Tamam, belki Malamander gibi bir canlı ile karşı karşıya gelmek istemezdik ama keşke bizim de bu kadar iyi bir balık ve kızarmış patates lokantası ile Martık’ımız olsaydı!

3. Leydi Kraken’in Ay Kamerası

Gizemli Leydi Kraken’ın, yine kendisi kadar gizemli odasında bulunan Ay Kamerası bu listenin olmazsa olmazlarından biri. Bu kamera oturduğunuz yerden, kimse sizi görmeden adeta bir gölge gibi herkesi izlemenize olanak sağlıyor. Kullananı da birazcık ajan havasına sokuyor diyebiliriz. Anlık olarak gözetleme imkanı sağladığı gibi, kayıt da yapabiliyor. Yani istediğiniz zaman geri dönüp izleme şansınız var. Her şeye, bütün kasabaya oturduğunuz yerden hakim olduğunuzu bir düşünsenize! Tamam, belki birinin sizi gizlice gözetlemesi pek hoş olmayabilir ama iş bize gelince neden olmasın değil mi? Sonuçta biz de kasabanın iyiliği için istiyoruz bunu, asla kendi menfaatimiz için değil 🙂

4. Tuhaflık Müzesi

Yeni adım attığınız bir yeri tanımanın en iyi yolu ne dersiniz? Tabii ki de müze gezmek! Bulunduğunuz yerin geçmişini, ev sahipliği yaptığı uygarlıkları, tanıklık ettiği olayları öğrenmenin en basit ve en eğlenceli yolu. Üstelik bu müzenin Doktor Deryadeniz gibi bir yöneticisi olduğunu düşünsenize! İşte keşke dediğimiz nokta da burada devreye giriyor. Keşke şehirlerimizde yaşanan tuhaf olayları, nesneleri hatta belki eskiden yaşamış canlıları görebileceğimiz bir tuhaflık müzesi olsaydı. Hoş, pek tuhaf şeyler yaşamıyoruz ama en büyük keşkemiz de bu zaten. Keşke Violet ve Herbert gibi maceradan maceraya koşabileceğimiz ve tuhaflıkları kovalayabileceğimiz bir kasabada yaşasaydık. O zaman belki bizim de bir Tuhaflık Müzemiz olurdu 🙁

Tuhaf Deniz kasabası

5. Büyük Nautilus Oteli

Her şeyin başladığı yer olan ve bütün olaylara ev sahipliği yapan Büyük Nautilus Oteli’ni bu listeye eklemesek olmazdı! Az önce bahsettiğimiz Leydi Kraken’in Odası ve Ay Kamerası’nı da bulunduran bu otel, aynı zamanda Herbert’in evi ve Violet’ın da geçmişine ışık tutan bir mekan. Sırlara ve birçok gizeme şahitlik eden bu otelde, eğlence ve kovalamaca da hız kesmeden devam ediyor. Üstelik Herbert gibi bir kayıp eşya sorumlusu da olunca otelin eğlencesi hiç eksik olmuyor. Eh, biz kitabı okudukça keşke böyle bir otelde tatil yapma imkanımız olsaydı demedik değil. Violet ile mutfaktan kruvasan çalabilir, Herbert ile kaybolmasının üzerinden 100 yılı geçen eşyaların sahibi olabilirdik!

Bu yazıda keşke gerçek olsaydı dediğimiz beş mekandan bahsettik ama biz, Tuhaf Deniz Kasabası’nın bütünüyle gerçek olmasını isterdik! Okurken her sayfasında içine çeken ve her karakteri ile ayrı bir duygu yaşatan bu serinin yeri bizim için oldukça ayrı. Bahsettiğimiz bu mekanlar belki gerçek olmayabilir ya da hiçbir zaman gerçek olmayacak olabilir ama en azından eksikliklerini hissettiğimizde bir kitap kadar uzağımızda olduklarını bilmek çok güzel. Bu heyecan dolu kasaba ile tanışmayanları en kısa zamanda Martık’ın Yeri’nde patates yemek üzere aramıza bekliyoruz. O zamana kadar sevgi ve tuhaflıkla kalın!

Tuhaf Deniz Kasabası. Ama fakat lakin. Tuhaf Deniz Kasabası. Tuhaf Deniz Kasabası.

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Ama fakat lakin. Öünkü veya. İle ve. Ancak ve ancak. Ya da mademki. Ki de. Ve veya. Çünkü lakin fakat. Ama fakat lakin. Öünkü veya. İle ve. Ancak ve ancak. Ya da mademki. Ki de. Ve veya. Çünkü lakin fakat.

Tuhaf Deniz kasabası

Yazıyı burada paylaş:

Kitapların kahramana dönüştüğü yer.
İnternet sitesi http://bibliyoraf.com
Yazı oluşturuldu 328

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.