Epsilon Yayınevi 2023 Yılında Yayımlayacağı Kitapları Duyurdu

Epsilon Yayınevi 2023 Yılında Yayımlayacağı Kitapları Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Epsilon Yayınevi 2023 yılında yayımlayacağı kitaplardan birkaç tanesini duyurdu. Biz de sizler için bu kitapları ve bu kitaplar hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda topladık. İyi okumalar!

1. The Paris Apartment – Lucy Foley

Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar - Bibliyoraf

Yazarın altıncı kitabı olan The Paris Apartment bu yılın başında yayımlandı. Paris’te geçen bu gizem/gerilim kitabı 2022 yılı için yaptığımız Yılın İlk Yarısında Yurt Dışında En Çok Konuşulan Kitaplar listesinde de yer aldı. Bunun en büyük sebebi ise yazarın bir önceki kitabı: 2020 yılında yayımlanan Davetli Listesi, bol bol ödül almış, yazarın popülerliğini arttırmıştı. Kitap dilimize 2021 yılında Epsilon Yayınevi tarafından çevrildi.

Lucy Foley yeni kitabında ise problemlerinden kaçmak için Paris’e, abisinin yanına, giden Jess’in hikâyesini konu alıyor. Jess abisine olanları anlatmak için onu arıyor fakat Ben, telefonlarını açmıyor, Abisinin evine gittiğinde ise onu bulamıyor. Endişelenen Jess, Ben’in komşularına bir şeyler bilip bilmediklerini soruyor. Fakat onların şüpheli halleri yalnızca Jess’in sorularına yenilerini ekliyor. Jess Ben’i bulabilecek mi? Cevabı bize Foley veriyor.

2. All My Rage – Sabaa Tahir

2022 Yılında Yurt Dışında Hangi Kitaplar Çıkacak?

Epsilon Yayınevi’nin sevilen yazarlarından Sabaa Tahir’in Küller ve Kor serisine dahil olmayan ilk romanı All My Rage 1 Mart’ta okurları ile buluştu. Bu yılın Goodread Choise Ödülleri’nin En İyi Genç Yetişkin Kurgu dalında yarışan kitap, yazarın hayranlarından büyük beğeni topladı.

Kitap, Pakistan asıllı Amerikalı iki gencin hikayesini anlatıyor. Salahudin ve Noor, The Fight aralarındaki bağları koparana kadar çok yakın arkadaşlardı. Şimdi ikisi de hayatlarındaki zorluklara tek başına göğüs germek zorunda kalıyor. Sal, ailesinin motelini işletmeye çalışırken Noor da alkolik amcasıyla baş etmeye çalışıyor. Bu sırada ikili, arkadaşlığın önemini de daha iyi anlıyor.

3. It Starts With Us – Colleen Hoover

It Starts with Us - Colleen Hoover - Literature Kitapları

Bibliyoraf ekibi başta olmak üzere okurlarının kalbini kırmaktan çekinmeyen Colleen Hoover bu yıl içerisinde iki kitap yayımladı. Bunlardan ilki yazarın popüler kitabı Bizimle Başladı Bizimle Bitti’nin devam kitabı olan It Starts With Us. Çoğunuzun bildiği üzere roman 2016 yılında tek kitap olarak yayımlanmıştı. Fakat kitabın TikTok’da popüler olması ve hayranların ısrarları doğrultusunda yazar Atlas’ın hikâyesini anlattığı bir devam kitabı yazmaya karar verdi. Kitap geçtiğimiz ekim ayında yayımlandı.

Okurlar tarafından çok sevilen Bizimle Başladı Bizimle Bitti’nin devam kitabı It Starts With Us, ekim ayında raflardaki yerini aldı. Kitap, Atlas’ın hikayesini anlatıyor. Lily, Ryle ile olan ilişkisini bitirdikten sonra sokakta Atlas’la karşılaşıyor ve onun randevuya çıkma teklifini kabul ediyor. Fakat Ryle’ın hala hayatına dahil olması Atlas’ı memnun etmeyeceğinden ötürü heyecanı hemen sönüyor. Colleen Hoover, Lily ve Atlas’ın ağzından okuyacağımız bu romanda geçmişi ve şu an yaşananları güzel bir şekilde harmanlıyor.

Yazarın notu: Bu kitabın düşüncesi bile ortada yokken yayınevi serinin ilk kitabının adını nasıl Bizimle Başladı Bizimle Bitti olarak çevirmiş olabilir hala aklım almıyor.

4. Go Tell The Bees That I Am Gone (Yabancı #9) – Diana Gabaldon

Go Tell the Bees That I Am Gone: A Novel (Outlander): Amazon.co.uk:  Gabaldon, Diana: 9781101885680: Books

Yabancı serisinin dokuzuncu kitabı 2021 yılının kasım ayında raflardaki yerini aldı. Diana Gabaldon seriye verdiği yedi yıllık uzun bir aradan sonra tekrardan okurlarıyla buluştu. Serinin altıncı kitabı Kalbimin Kanıyla Yazdım 2014 yılında yayımlanmıştı. Ne dersiniz biz Buz ve Ateşin Şarkısı hayranları için de hala bir umut var mı? GRRM verdiği aradan geri döner mi? 🙁

Serinin yeni kitabında Jamie ve Claire ikilisi, kızları Brianna ve ailesi ile tekrardan bir araya geliyor. Bu büyük aile eski hayatlarına geri dönmek istiyor ancak savaş buna izin vermiyor. Aksine onları yepyeni zorluklar bekliyor. Jamie, gerginlik arttıkça karşıt görüşlere sahip kiracılarla yüzleşmek zorunda kalıyor. Bu arada Brianna ve Roger geçmişteki hayatlarına uyum sağlamaya çalışırken William da kendisinin ve babasının gerçek kimliğini bulmaya çalışıyor.

5. The Hawthorne Legacy (Miras Oyunları #2) – Jennifer Lynn Barnes

The Hawthorne Legacy (The Inheritance Games, 2): 9780759557635: Barnes,  Jennifer Lynn: Books - Amazon.com

Serinin ilk kitabı Miras Oyunları geçtiğimiz yılın ekim ayında Türkiye’deki okurlarıyla buluşmuştu. Epsilon Yayınevi’nin yaptığı duyuruya göre ise serinin devam kitapları The Hawthorne Legacy ve The Final Gambit ise 2023 yılı içerisinde dilimize çevrilecek.

Serinin ana karakteri Avery Kylie Grambs’a yüklü miktarda bir miras kalıyor. Fakat Avery’nin bu mirasa sahip olabilmesi için Hawthorne Malikanesi’nde yaşaması gerekiyor. Fakat Avery’nin her adımı paparazzi tarafından takip edilirken ve tehlike hayatının her anında onunla beraberken bu basit görev gerektiğinden zor bir hal alıyor. Bu kaosun içinde onu bir arada tutan tek şey ise Hawthorne kardeşlerin varlığı. Avery mirasa adım adım yaklaşırken bir ziyaretçi, belayı da peşinde getiriyor. Böylece Avery ve Hawthorne kardeşler serinin son kitabında beklenmedik bir bulmacayı çözmeye çalışıyor.

6 Reminders Of Him – Colleen Hoover

Hatırlarsanız listenin başında bu yıl iki Colleen Hoover kitabı çıktığından bahsetmiştik. Reminders Of Him işte bu kitaplardan ikincisi. Kitap Goodreads Choice Ödülleri’nde En İyi Romantik Kurgu dalındaki en güçlü adaylardan biri. Bakalım, CoHo bu yılki adaylıklarından kaç tanesini eve götürecek?

Reminders Of Him, trajik bir hata yüzünden son beş yılını bir hapishanede geçirmek zorunda kalan genç anne Kenna Rowan’ın kızına kavuşmaya çalışmasını konu alıyor. Ancak kızının etrafındaki kimseler cinayetten hapise girmiş olan Kenna’yı küçük kızın hayatına dahil etmek istemiyor. Ona tamamen arkasını dönmeyen tek kişi ise Ledger. İkisinin arasındaki çekim her geçen gün artarken bunu kimsenin öğrenmemesi gerekiyor çünkü Kenna hem kızını görme şansını hem de affedilme şansını kaybedebilir. Kenna sadece üstüne kalan cinayetin aslının ortaya çıkmasını istiyor.

Yazının sonunda geldik. Listedeki kitaplar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangileri için daha heyecanlısınız? Yorumlarda düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın!

Beğenebileceğiniz diğer yazılarımız:

Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama ve fakat. Çünkü ama lakin. Ancak ve ancak. Çünkü ama fakat. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama ve fakat. Çünkü ama lakin. Ancak ve ancak. Çünkü ama fakat. Ama fakat ancak ve ancak. Lakin ama ve fakat. Çünkü ama lakin. Ancak ve ancak. Çünkü ama fakat.

Yazıyı burada paylaş:

Dedesinin kitaplarıyla büyüyen Selin, distopik ve fantastik dünyaların bir numaralı fanı. Sitede çıkan yazıların altında gömülmediği zamanlarda her tarafa nazar boncuğu emojisi koyuyor.
Yazı oluşturuldu 92

Epsilon Yayınevi 2023 Yılında Yayımlayacağı Kitapları Duyurdu” için bir görüş

  1. Dianan Gabaldon nun kitabını sabırsızlıkla bekliyorum lütfen ennn kısa zamanda biz okurlarınıza sunarsınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.